Het Nieuwe Volgende week woensdag slaan van eerste paal Schiedam Noord krijgt zijn wijkcentrum van mill S.G. bestuur ontslaat twee medewerkers M.C.M. de Groothuis Bingo bij de Rietzeilers PENNING-MONZA AUTOMATERIALEN Krediet van college blijft uit Geloof, hoop en liefde in Zoldertheater Autobedrijf ERTAN RADIO ABA Propaganda avond voor W.A.0.'ers T.V. DEFEKT Sneldruk OOIO-26 26 26 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 WOENSDAG 18 APRIL 1979 Stadsblad OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN SCHIEDAM. KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 Uw adres voor nnige prijzen vraag vrijblijvend prijsopgave zonneschermen markiezen exclusieve luifels rolluiken rolgordijnen (rol) horren hordeuren aluminium jaloezieën vertikale jaloezieën vouwwanden en vouwdeuren St. Uduinastraat 25 Schiedam, telefoon 010-730133 Hellevoetsluis Molenstraat 2 (achter de Westkade) telefoon 01883 - 8211 !Weer vergeten drukwerk te bestellen? T SNELDRUK bellenl Broersvest 7 Schiedam I Dam 26, Schiedam-C. Telefoon 262001-266817. De maquette van de nieuwbouw wijkcentrum en bibliotheek waar voor volgende week de eerste paal zal worden geslagen. Het gededte PTT kantoor en Kruisgebouw is al in gebruik. ANONIEME ADVERTENTIE In ons blad van vrijdag is on der het kopje „Katholieke kerkbezoekers" (pagina 4) een advertentie opgenomen, die er normaliter niet in thuis hoorde. Zulks niet slechts vanwege de strekking ervan alswel door het feit dat bedoelde annonce zonder enige aanduiding van de afzender dus in feite anoniem is afgedrukt. De bedoelde advertentie werd aan de balie van ons kantoor aangeboden en kontant be taald. Door afwezigheid van de verantwoordelijke man, kon deze annonce er doorslip pen, zoals dat heet. We hechten er aan nog even te benadrukken dat we derge lijke ons aangeboden adver tenties en zeker niet zonder naam of toenaam niet plegen aan te nemen. Voor de be doelde omissie dan ook hier bij onze verontschuldigingen. Schiedam noord krijgt eindelijk zijn wijkcentrum. Volgende week woensdagmid dag om drie uur wordt de eerste paal voor dit wijkcentrum geslagen door Brigitte Gudde, wonend op het Bachplein 457 in Schiedam noord. Zij is de winnares ge worden van een wedstrijd onder de wijkbewoners waarbij het juisu. -antai palen moest worden geraden dat onder het wijkcentrum zal komen. Het wijkcentrum zal verrijzen op het parkeerterrein bij het Bachplein. Het bouwen van een noordelijkcen trum is niet van het bekende leien dak je gegaan. Al in 1969 begon de eerste commissie, toen nog onder leiding van de toenmalige wethouder Truus Ver- wey de Graaff, te praten over een wijk centrum in het stadsdeel dat toen nog alleen als Groenoord werd aangeduid. Het bleef de eerste jaren bij praten, want de beslissende zetten zijn pas in de laatste drie jaar gezet door de werk groep Wijkontmoetingscentrum. 1 oen werd ook het idee wijkcentrum Groenoord over boord gezet en praatte men over een wijkontmoetingscentrum voor het hele noordelijke stadsdeel, dit omdat dit Schiedamse deel met zo'n 5.000 woningen wordt uitgebouwd. Het grootste gedeelte zal de noord elijke huisvesting gaan worden van de Gemeenschappelijke Openbare Biblio theek Schiedam, die in dat stadsdeel ook dringend behoefte heeft aan huis vesting. Voor de bouw van dit wijkcentrum noord, annex bibliotheek is een bedrag van 6.240,000,uitgetrokken. In dit bedrag zit f 590.000,voor voorbe- reidingskosten. De overige kosten, dus 5.650.000,zitten in het gebouw zelf. voor ae duidelijkheid heeft de archi tect ook een berekening gemaakt wat het wijkcentrum annex bibliotheek nu precies per onderdeel gaat kosten. De ze bedragen zijn: bibliotheek 3.015.168,(48,32%), de muziek school kost 418.704,(6,71%), de peuterspeelzaal kost 193.440, (3,1%), de vergaderruimtes 4 in to taal) kosten 184.080,— (2,95%), de kantoren (opbouwwerker, spreekka mer, archief) kosten ƒ83.616,— (1,34%), de grote zaal, de kleine zaal, de biljartruimte, de koffiehoek, de centrale ontmoetingsruimte en de rest kosten 2.344.992,— (37,58%). Voor dit deel van het gebouw zal de bevol king van Schiedam-noord 150.000, moeten opbrengen. TEN DIENSTE Het Wijkcentrum zal zowel overdag als 's avonds voor iedereen toegankelijk De Schiedamse Gemeenschap wil de twee part-time medewerkers, die men in dienst heeft voor een goede exploitatie van het M. C. M. de Grootshufe aan de Stadhouderslaan, ontslaan. Vrijdag 20 en zaterdag 21 april bren gen Marijke en Sieto Hoving het pro gramma „Geloof, Hoop en Liefde" in het Zoldertheater. Het is het 21ste programma dat klein kunstenaar Sieto Hoving schreef. Een bezoek aan dit minitheater is het ten volle waard. Toegangsprijs 12, Pas 65/CJP betalen 10, Reserveringen toten met vrijdag via de VVV Schiedam, tel. 266000. Vrijdag en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater tel. 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afge haald. Aanvang 9.00 uur beide avonden. Oorzaak hiervan is het uitblijven van een aangevraagd krediet van 32.200,bij het college van burge meester en wethouders om deze mede werkers te betalen. Het dagelijks bestuur van de Schie damse Gemeenschap wijst alle ver antwoordelijkheid voor dit ontslag af en wijst als de schuldigen aan het col lege van burgemeester en wethouders en met name de twee PvdA-wetuders, Reinier /ho/ Scheeres (financiën) en Herman Posthoorn (culturle zaken). In een mededeling aan de leden van de SG, stichtingsraad wijst het dagelijks bestuur erop dat besloten is de ontmoetingsruimte in het M. C. M. de Groothuis voor een periode van drie maanden te exploiteren om enig in zicht te krijgen in de kosten. In een ge sprek met de twee eerder genoemde wethouders en de heren Cor van Til- borg, lid van het dagelijks bestuur van de Schiedamse Gemeenschap, maar ook VVD-gemeenteraadslid en Ruud Pillard, directeur van de Schiedamse Gemeenschap, werd afgesproken dat het college van burgemeester en wet houders voor 31 maart een beslissing zou nemen voor dit krediet. Tot onze grote verbazing, aldus het SG-bestuur, is die dag gepasseerd zonder enige be slissing van de gemeente Schiedam. Direkt daarna heeft het SG-bestuur de twee parttime medewerkers laten we ten dat zij niet op een vaste aanstelling behoefden te rekenen. Het college van burgemeester en wet houders, kennelijk wel geschrokken van deze stap, heeft inmiddels besloten Vanavond woensdag) organiseert de Schiedamse Carnavalsvereniging De Rietzeilers" een grote bingo avond ten bate van de Schiedamse gehandicapten in de grote zaal van de Chr. Sociale B langen. Lange Ha ven 73 te Schiedam. dat deze week tijdens een collegeverga dering zal worden besloten over het aangevraagde krediet. In afwachting van dit besluit blijft het ontslag echter gehandhaafd, aldus het SG-bestuur. Mocht het college van burgemeester en wethouders deze week alsnog besluiten het krediet van 32.200,te verlenen, dan zal het ontslag worden terugge draaid. Voor één van de twee part-time mede werkers hoeft dit „terugdraaien" overi gens niet meer. Zij heeft laten weten na 30 april haar dienstbetrekking als geëindigd te beschouwen Lv.m. een verhuizing. Voor de deelnemers aan deze bingo avond zijn aantrekkelijke prijzen ter beschikking gesteld. Hoofdprijzen van de avond een da mesrijwiel en een herenrijwiel. De bingo-avond is voor iedereen bo ven de leeftijd van 16 jaar toeganke lijk. U behoeft geen lid te zijn van „De Rietzeilers". Het is niet toegestaan, dat de laatko mers alleen voor de hoofdprijzen meespelen. De aanvang van de avond is acht uur precies, zaal open 7 uur. zijn en ten dienste staan van de inwo ners van Schiedam-Noord. In een ge zellige omgeving kan men elkaar ontmoeten ai aan aktiviteiten mee doen. - De centrale ontmoetingsruimte vormt het hart van het wijkcentrum. Via meerdere ingangen kan deze hal be reikt worden. De ruimte biedtdoor zijn gelede vorm zowel plaats aan kleine groepjes als aan grote aantallen men sen. De ontmoetingsruimte roept het beeld op van een overdekte straat met vele gebruiksmogelijkheden. Er is o.m. gedacht aan een informatiebalie, een biljart- en tafdtennishoek, informele zitplekken, een koffiebar met zithoek waar vanuit een kleine keuken eenvou dige hapjes geserveerd kunnen worden en een leestafel, grenzend aan de bib liotheek. De overige ruimten zijn bereikbaar van uit deze centrale ontmoetingsruimte. De volgende aktiviteiten kunnen zich daar zoal afspelen: grote zaal: grotere aktiviteiten zoals feestavonden, kindermiddagen, voor stellingen, tentoonstellingen, film- en diskussieavonden e.d. De zaal biedt ruimte aan max. 250 personen. Speelruimte: alle vormen van bewe gingsexpressie zoals klassiek en beat- ballet, dans, volksdans, yoga, bejaar- dengymnastiek, indoor-trimaktivitei- ten. Vergaderruimten: vergaderingen, kur- sussen, gespreksgroepen, denksporten, zowel voor kleine groepen (6 8 perso nen) als voor groepen tot 40 personen. Muziekschool met diverse grotere en kleinere leskamers, slagwerkstudio en administratieve ruimte. Kreativiteitsruimten: kreatieve expres sievormen en technieken zoals schilde ren, tekenen, fotografie, filmen (don kere kamer), grafische technieken en textiele vormgeving (boetseren, pot tenbakken), hout- en metaalbewerking e.d. Peuterspeelzaal met diverse ruimten: een huiskamer een speelzaal voor bin nenspel en een buitenspeelplaats. Kantoren/administratieve ruimten voor zowel de beheerders van het cen trum als voor huisvesting van de op bouwwerker en maatschappelijk wer kers in Schiedam-Noord. voor betrouwbare Bovag occasions V. DEVENTERSTRAAT 17 TEL. 731144 Koopavond geopend Wij helpen direkt!!! Specialisten op CAI-gebied Tel.26.07.78 of 01899.15874 GROENELAAN 95 Verkoop-inruil-Reparatie ook voor uw verlichting. Donderdag 19 april heeft in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 een propaganda-avond plaats van de Federatie Neder landse Vakbeweging afdeling Schie dam. De avond staat in het teken van „Wat betekent de vakbond voor u als WAO-er?" Aanvang twee uur 's middags.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 1