Nieuw kantoorgebouw 's-Graveland OPEN HUIS Verwijderen antennes van oude Vergadering gemeenteraad Afscheidsreceptie E. T. Kraan Officiële opening op 24 april a.s. donderdag 26 april van 19.00 tot 22.00 uur Nieuw filiaal van bibliotheek in Nieuwland Openbare Commissie vergaderingen Café's langer open op Koninginnedag Eerste paal voor wijk-ontmoetings- centrum Tuberova in Nieuwland vrijdag 27 april 1979 van 16.00 tot 17.30 uur Publicatie van de Gemeente Schiedam Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 gemeente informatie Het nieuwe gemeentelijke „Kantoorge bouw 's-Graveland", gelegen aan de 's-Gra- velandseweg 567, zal op dinsdagmiddag 24 april a.s. door de wethouder van Financiën en Economische Zaken, drs. R. Scheeres, officieel in gebruik worden gesteld. In dit tweede centrum van het stadsbe stuur zijn thans gehuisvest de Gemeente lijke Sociale Dienst (op de begane grond en le etage) het Gemeentelijk Woningbeheer alsmede het Bureau Huisvesting (op de 2e etage) en de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondsheidsdienst met de afdeling Be drijfsgeneeskunde en Jeugdgezondheids zorg, op de 3e etage. Het Kantoorgebouw 's-Graveland is één van de vier panden in het kantorencomplex waarin ook 74 woningen dat aan de 's-Gra- velandseweg is gebouwd door Muijs en De Winter's Bouw- en aannemingsbedrijf BV te Rotterdam, het ontwerp is van het Archi tectenbureau Hendriks, Campman en Ten- nekes te Rotterdam. Voor dit complex heeft de toenmalige wethouder B. E. Collé op 30 juni 1976 de eerste paal geslagen. De gemeenteraad van Schiedam nam op 25 oktober 1976 het besluit om het kantoorge bouw aan te kopen. Daarvoor is een krediet van totaal 15.750.000,verleend, waarvan de kale bouwkosten rond 9 miljoen uitma ken. Nadat op 26 mei 1977 in de bouw het hoogste punt werd bereikt, waarop wethou der drs. R. Scheeres de vlag heeft gehesen, volgde op 24 maart 1978 de eerste opleve ring. Het gebouw is begin april 1978 betrokken door de Gemeentelijke Sociale Dienst, het Gemeentelijke Woningbeheer, alsmede het Bureau Huisvesting. Op 14 maart 1979 volgde de Gemeentelijke- en Gezondheids dienst. De kantoorruimten op de twee hoog ste verdiepingen worden door de gemeente aan particuliere instellingen verhuurd. Het gemeentebestuur heeft gemeend ook de bewoners van Schiedam in de gelegenheid te moeten stellen kennis te maken met het nieuwe gemeentelijke kantoorgebouw 's- Graveland aan de 's-Gravelandseweg 567. Daarvoor zal in het kantoorgebouw „Open Huis" worden gehouden en wel op Een ieder zal dan van harte welkom zijn. Men kan vrijelijk alle kantoorruimten bekij ken, waar ambtenaren aanwezig zullen zijn voor een eventuele toelichting. In de kan tine op de le etage wordt een kopje koffie aangeboden. Neem gerust uw huisgenoten mee, maar kinderen worden alleen onder geleide van een volwassene toegelaten. Persoonlijke uitnodigingen worden niet verstuurd. Willen daarom vooral de oud-amb tenaren en de „buurtbewoners" deze mededeling beschouwen als een uitnodiging? Ook de buitenlanders, die als gast in Schiedam wonen en werken, worden in het bij zonder uitgenodigd om eens kennis te komen maken met dit nieuwe kantoor van ook hun stadsbestuur. schikt voor personenvervoer alsmede voor serveerwagens. Links in de centrale hal vindt men de receptie met de telefooncen trale en tevens wachtruimte en spreekka mers voor de Gem. Sociale Dienst. Rechts van de hal zijn kantoorruimten. De vijf verdiepingen zijn in beginsel zowel aan de begane grond als aan elkaar gelijk. Zij worden aan de korte zijden begrensd door noodtrappenhuizen. In de centrale trappenhal zijn per verdieping toiletten voor dames en heren aanwezig. De etages hebben elk een nuttige vloeroppervlakte van circa 1.000 m2. Om een maximum aan flexibiliteit te ver krijgen is bij de indeling van de kantoor ruimten gebruik gemaakt van verplaats bare pui- en kastenwanden. Verder vindt men veel plantenbakken. Op de begane grond bestaat de vloer uit „uitgewassen grint", de etages hebben een vloerbedekking van naaldvilt. Op de le verdieping is de kantine voor de rond 170 in het gebouw werkzame ambte naren. Zij kunnen hier consumpties verkrij gen maar ook complete warme maaltijden. De bereiding geschiedt in een sober doch goed ingerichte keuken. Voor de woningen in Schiedam die reeds op de Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) zijn aangesloten is een groot deel van de oude antennes overbodig geworden. Het is nuttig, om stormschade te voorkomen, deze oude antennes van de daken te ver wijderen. Voor schade en zelfs persoon lijke ongelukken, die een eenmaal kapotge- waaide antenne kan veroorzaken, blijft de eigenaar van de antenne aansprakelijk, of deze nog in gebruik is of niet. Ook om on nodig uitrukken van de brandweer om om gewaaide antennes weg te halen te voorko men, waarbij de kosten van het uitrukken voor rekening van de eigenaar zijn, is het zeer gewenst de niet meer gebruikte anten nes van de daken op te ruimen. In de praktijk blijkt nu al, dat stormschade aan de antennes niet meer direkt door de ei genaars wordt geconstateerd. Dat spreekt vanzelf. Zolang men van de antennes ge bruik maakt, ziet men aan het televisiebeeld meteen wel dat er met de antenne iets aan de hand is, is de antenne niet meer in ge bruik dan merkt men de beschadiging niet op. Om een zo groot mogelijk aantal niet meer gebruikte antennes te verwijderen, stellen de Technische Bedrijven zich de volgende procedure voor: - Alle abonnees op de C.A.I, die over een individuele antenne beschikken, ontvan gen een kaart in de brievenbus, met de volgende mededelingen. - De overbodig geworden antenne kan men gratis laten verwijderen. - Indien men niet wenst dat zijn antenne wordt verwijderd of indien men de an tenne wil bewaren, wordt men verzocht dit kenbaar te maken door middel van de aangehechte antwoordkaart, die men kosteloos kan terugzenden. - Wanneer men de kaart niet instuurt, wordt aangenomen dat men de antenne wel vakkundig wil laten weghalen en vernietigen. - Voor eventuele inlichtingen kan men de firma Hogenboom B.V. bellen op num mer 264008, idere werkdag van 8 tot 9 uur. Een en ander zal door de firma Hogenboom te Spijkenisse worden uitgevoerd. In het al gemeen zal de antennemast net boven het dak worden afgezaagd. Wanneer de mast aan een schoorsteen is be vestigd, zal deze bevestiging worden door gezaagd. Tussen het aankondigen via de ge noemde informatiekaart en de uitvoering zal gemiddeld twintig dagen verlopen. Met verwijderen van de oude antennes zal gestart worden circa 23 april 1979 en wel in wijk 13, welke begrensd wordt door Nieuwe Maasstraat, Hoofdstraat en Ha- vendijk. Een zorgvuldig uitgekiend lettersysteem zorgt voor een duidelijke en nette beweg wijzering door het gehele gebouw. De vormgeving is modern en uniform, goed leesbaar maar ook flexibel, omdat de let ters verplaatsbaar zijn. Drie Schiedamse kunstenaars hebben een bijdrage geleverd aan de verfraaiing van de wacht- en kantoorruimten. In de wacht ruimte op de begane grond is de wand schildering vervaardigd door Cees Bouw, het is een geschenk van het bouwteam, ar chitect en aannemer aan de gemeente. Ad van Otterlo heeft de kunstzinnige „rou tering" in het centrale trappenhuis ver zorgd en Gerard van Soest tekent voor de glaspanelen in de wanden van de kantine en de daaraan grenzende vergaderkamer. De communicatie wordt verzorgd door de telefooncentrale met een capaciteit van 30 netlijnen op het nummer 732111. Daarnaast is een buizenpost aanwezig met vier sta tions, voor het eerst toegepast in gemeente lijke kantoren. Tenslotte is er nog een docu- mentenlift, voor het transport tussen be gane grond, le en 2e etage. Het gebouw wordt verwarmd door middel van radiatoren onder de ramen, die na in stelling voor constante temperatuur zorgen. Er is in het gebouw geen koeling aanwezig. Wel wordt de lucht overdag op werkdagen regelmatig ververst, via uitblaas-openingen in het plafond. Verdere ventilatie is moge lijk via de ramen. Er is een automatische brandmeldingsin stallatie met rookdetectoren in het plafond. Deze reageren op rook en melden dit over dag automatisch via de telefooncentrale aan de brandweer. Het gebouw is ook door electronische apparatuur beveiligd. Boven dien zorgt een gesloten TV circuit er voor dat een oogje in het zeil kan worden gehou den. Voor het parkeren is aan de achterzijde van het gebouwencomplex een parkeerdek aan wezig, met een parkeerautomaat zowel bo ven als onder. Dit dek is vooralsnog uitslui tend voor het personeel toegankelijk. Bui ten het dek is een beperkt aantal vrije par keerplaatsen aanwezig. Van de Gemeenschappelijke Openbare Bi bliotheek te Schiedam is het nieuwe filiaal Nieuwland, dat tijdelijk is ondergebracht in de voormalige Mastenbroek-kleuter- school aan de Mgr. Nolenslaan 99a, voor het publiek opengesteld. Het nieuwe filiaal aan de Mgr. Nolenslaan 99a neemt de plaats in van het filiaal aan de Parkweg 218, dat opgeheven is. De bedoeling is dat het definitieve filiaal Nieuwland binnen enkele jaren een plaats zal krijgen aan het Dr. Wibautplein. Het nieuwe filiaal aan de Mgr. Nolenslaan 99a heeft dezelfde outillage met dezelfde mogelijkheden als het opgeheven filiaal aan de Parkweg. Het boekenbezit ter uitlening blijft ruim 15.000 banden en ook de perso neelsbezetting blijft gelijk. Het filiaal heeft drie lokalen: één voor de uitleen aan volwassen, één voor de uitleen aan de jeugd en in het derde lokaal komt de leeszaal met studie-ruimte. De leiding van het filiaal blijft berusten bij mevrouw J. Vincent, met als rechterhand mevrouw A. J. C. Priester. De gemeenteraad van Schiedam houdt de maandelijkse openbare vergadering op maandag 23 april a.s. in de recreatiezaal van het Stadskantoor aan de Emmastraat 1. Een ieder is welkom. De agenda van de vergadering en de bijbehorende voorstel len die aan de orde zullen komen, zijn ver- krijgbaar bij de bode in de zaal. De Commissie voor de Ruimtelijke Orde ning houdt een openbare vergadering op woensdag 18 april om 20.00 uur in het Stad huis op de Grote Markt. Behandeld zullen worden: het functioneren van de Welstandscommissie (in de vorige vergadering aangehouden); de lijst van bouwzaken; een voorstel tot wijziging van de naamgeving van een gedeelte van de Laurens Costerstraat in Laurens Coster hof; een krediet van 15.000,— voor het behoud, de zorg en het vervoer van bij sloop e.d. vrijkomende materialen, in het kader van het beschermd stadsgezicht; een eenmalige bijdrage van 1.500,— aan de Stichting Cen traal Comité Anti-Bulderbaan; voortgang in de behandeling van de Interim Saldo Re geling. De vergadering begint en eindigt met een vragen-kwartier voor de toehoor ders. De Commissie Personeelszaken komt bij een op woensdagmiddag 25 april in de rech ter nis van de recreatiezaal van het Stads kantoor, waarbij in het openbare gedeelte, dat om 15.00 uur begint, gesproken zal wor den over het kleding-reglement en een be sluit van B. en W. inzake de TAP-regeling. In verband met de viering van Koningin nedag mogen café's en dergelijke inrichtin gen op maandag 30 april a.s. tot 02.00 uur 's nachts geopend blijven. Indien voor de in richting een gewone vergunning is ver leend, mag op deze dag muziek gemaakt en gedanst worden tot 1.30 uur 's nachts. Wel wordt erop gewezen dat het volgens de Winkelsluitingswet 1976 verboden is om op Koninginnedag 30 april een winkel voor het publiek geopend te hebben, met uitzonde ring van de winkels waarvoor geen aankon diging van de winkelsluiting nodig is. Op woensdagmiddag 23 april zal om 15.00 uur officieel de „eerste paal" worden gesla gen voor het wijk- en ontmoetingscentrum in Schiedam-Noord, gelegen tussen het win kelcentrum Hof van Spaland en het Bach- plein. De plechtige handeling zal verricht worden door de winnaar of winnares van een in verband met deze eerste paal gehou den prijsvraag. De Stichting Tuberova heeft het röntgeno- logisch borst-onderzoek voor mannen en vrouwen van 40 jaar en ouder momenteel voortgezet in een lokaal van de Johannes Calvijnschool aan de De Wildestraat 65, bedoeld voor de bewoners van Nieuwland en omgeving. Daarmee komt het laatste stadsdeel van Schiedam aan de beurt. Het gehele onderzoek van Tuberova zal op woensdag 10 mei om 20.00 worden afgeslo ten. Bewoners van de stadsdelen waar het on derzoek reeds heeft plaatsgevonden en die op de oorspronkelijke oproepdatum en tijd verhinderd waren, kunnen alsnog terecht in het onderzoeklokaal aan de De Wildestraat. Het ontbreken van de oproepkaart is geen bezwaar. Op vrijdag 20 april is er, door bijzondere omstandigheden, geen onderzoek. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer E. T. Kraan, directeur van de gemeentelijke Vervoer-, Reinigings-, Ontsmettings- en Marktdienst, per 1 mei 1979 zijn functie neerleggen. In verband hiermede wordt op een afscheidsreceptie gehouden in de kantine van het complex van de V.R.O.M.-dienst aan de Ringersstraat 9 te Schiedam. Van het personeel van de V.R.O.M.-dienst neemt de heer Kraan afscheid tijdens een bijeen komst op donderdag 26 april om 15.30 uur, eveneens in de kantine van de V.R.O.M.-dienst.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 28