MÖK Verkoop fabriekspartij vloerbedekking TOONKUNSTKOOR Schoen wedstrijd toont l^een bonte verzameling-J novotel SEIKO TAPIJT CENTRALE HOLLAND Stadsblad^ PRIJSBREKERS N0V0TEL SCHIEDAM Kunt U nog zingen, zing dan mee! Inlichtingen eventueel: telefoon 268270. dUimiELOill Sinds 1895 Broersvest 87-93 Tel. 010-267937 Zaterdag 21 april: Maandag 23 april: Dinsdag 24 april: Woensdag 25 april: Donderdag 26 april: Vrijdag 27 april: Utrecht We nodigen U gaarne ter kennismaking uit op de voor iedereen toegankelijke open repetitie op dinsdagavond 24 april om 8 uur in het Gebouw voor Christelijke Sociale Be langen, Lange Haven 73. Schöpfung: Jos. Haydn Gloria: Vivaldi Liebesiiederwaizer: Joh. Brahms MET WEKKER EN STOPWATCH HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3- VRIJDAG 20 APRIL 1979 Het zijn: Marisca Steenbergen uit de Klaas Katerstraat 196 te Schiedam, 4 jaar; Alexandra van Dijk, Oranjestraat 93, Schiedam, 10 jaar; Linda Holle man, Willemskade 39, Schiedam, 8 jaar; Pauline Valkenburg, Nachtegaal laan 32, Rozenburg, 7 jaar en Hanneke Lelieveld, Louise de Colignystraat 28, Schiedam, 11 jaar; in volgorde de eer ste tot vijfde prijs. Verder bij de jongens eveneens in vol gorde van namen, de eerste tot de vijf de prijs: Casper van Rij, Haakbos 7, Nieuwerkerk a.d. LJssel, 7 jaar; Theo Engering, Oostsingel 29, Schiedam, 4 jaar; Robert (vergeten zijn achter naam te vermelden), Burg. v. Haaren- laan 1409, Schiedam, 3 jaar; Ton Westraten, Brigantijnstraat 9b, Rot terdam-W., 5 jaar en Marco Snel, BK- laan 237, Schiedam, 14 jaar. Zij allen zullen zaterdagmorgen om 10.00 uur aanwezig zijn om de prijzen, voor de meisjes een bureautje of een grammofoon, eerste prijs, een fiets tweede prijs, een Lego bouwdoos of een hobbydoos, derde prijs een spellenpak- ket, vierde prijs of een spel vijfde prijs in ontvangst te nemen. Bij de jongens is de eerste prijs een electrische trein of grammofoon, twee de prijs een fiets, derde prijs een Lego Het Nieuwe KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J J Warbie Telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REDAKTIE KOPY: Tot maandag- en woensdagavond sp het kantoor REDAKTIE: Mevrouw Woerdenbagch Adri Boer Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh Telefoon 015-124331 toestel 36 Privé 01807-18513 BEZORGING: Indien deze krant niet bij u be zorgd wordt verzoeken wi| u 010-264426 te bellen bouwdoos of een hobbydoos, vierde prijs een spellenpakket en vijfde prijs een spel. Voordat de jury tot deze beslissing kwam is men een paar uur aan het wikken en wegen geweest en heeft men zich over de 128 inzendingen gebogen. De schoenen of laarzen enz. keurend op de handen gehouden en vaak de verzuchting geslaagd: hoe komen ze op het idee. Frits Henderickx, Harr Wieg man, Maijo van Soest, Harm Poort vliet, beslist geen onbekenden in de kunstenaarswereld van Schiedam, raakten niet uitgekeken op een gele af gesneden kaplaars, omgebogen, vast gehecht en tot een grappige hondekop omgetoverd, compleet met opstaande oren en tong uit de bek! Er is heel veel werk van deze inzendin gen gemaakt. Peuters, kleuters, leer lingen van basis-, maar ook middelba re scholen, hebben zich in hun fanta sie, wat het versieren en omtoveren van schoeisel tot andere stappers hetreft, met veel plezier uitgeleefd. Vandaar dat het zo moeilijk was om tot de be slissing van tien prijzen te komen. Eén troost, ieder kind dat zijn werk stuk inleverde heeft een leuke herinne ring ontvangen. De meisjes een mini grappig tasje en de jongens een vlieger. Dus niets voor niets zoveel werk aan alles besteeds. Een schoen omgetoverd tot een ondeu gende kwajongen. Je ziet er als het ware Ria Valk in", merkte Frist Hen derickx op. Het was dan ook een van de kostelijkste inzendingen. Vooral die groene pet deed het 'm en die lange oranje haren van dikke draden wol, twee grote knoopogen. Gymschoenen leuk beschilderd en zelfs voorzien van fleurige vlindervleugels. Als tiener kan je grijze laarzen fijn dragen vinden, maar als je ze dan ook nog leuk be schildert met je favoriete sterren, dan worden ze net iets anders! Origineel de maskergedachte (familie in Afrika?) op een schoen bewerkt Wiegjes en molens. Compleet met fiere wieken enz. Een klein rood schoentje, volgegoten met gips en als auto ver werkt. Met stuur, zwarte kartonnen wielen en het autonummer achterop. Een schattig klein grijs muisje, om zó mee te nemen. Precies in de grijze kleur geverfd! Een schoen met reclame voor het Rode Kruis, een gebouw erop geplant. Vaders bruine schoen, beslist niet af gesleten maar je ziet de moeheid erin. Een klein geel kaplaarsje met uitges neden raampjes, rond dak met witte rook uit blauwe schoorsteen. Heel arti stiek, grote rode en blauwe wol om de hiel aangebracht, gezicht geverfd op de wreef van de schoen, ronde ringen als ogen. Je ziet 'm als het ware rondhippen, broer Konijn met opstaande gevulde oren, gele wreef, de schoen verder rood/groen geverfd. Bedrijsleider A. Paans heeft al die in zendingen in ontvangst genomen en het was de taak van public relation- vrouwe Frida Bogaert om ze boven de zaak een goed plaatsje te geven. Robert wiens achternaam niet werd vermeld, kreeg als driejarige tien ver- jaarskaarsjes in z'n met gips opgevulde beschilderde schoen, waar Maijo van Soest helemaal weg van was. Heel grappig de versierde schoen met allerlei soorten kralen en andere kleu rige toestandjes. Een schoen om op te vreten, die met fijne macaroni beplakt en van rozijnt jes voorzien, merkte Frits Henderickx op. Een mening die Harm Poortvliet (broer van de tekenaar Rien), volko men deelde. Oma en opa, een dagje uit naar het strand, waren goed uitgebeeld in gele afgeknipte kaplaarzen en bij een be- Veel van de inzendingen waren ware kunstwerken. schilderd schoentje, de mast (het werd een scheepje) dubbel beplakt met vro lijke sliertjes, schreef vader of moeder: „Hiep hiep hoera, nu al 10 jaar Van Dalen om fijne schoenen te halen". Harr Wiegman vond eigenlijk datje de kinderen van deze inzendingen er bij moest hebben. Dan gaat er een andere wereld voor je open, was zijn opmer- king. Hij maakt er dia's van, want hij vindt deze inzendingen, dat beslist meer dan waard. Hans Paalman van het Stede lijk museum zou ook eens langs ko men. Zomaar wat impressie van 148 ver schillend opgetuigde of versierde schoentjes of laarzen. De firma Van Dalen op de Broersvest 33 heeft geen spijt van het organiseren van deze schoenversierwedstrijd. Harr Wieg man, denkter hard over om zoiets voor volwassenen te organiseren. Waarbij Harm Poortvliet zo langs zijn neus weg zei: dan zal er wel gezegd worden, daar hebben de kinderen aan meegewerkt Hetgeen nu weieens van vader of moe der gedacht werd. M.W. Lamsbout in pernod saus Zondag 22 april: Varkenskotelet in madeirasaus en gegarneerd met ossetong Szendiner goulash Macaroni met kippeievertjes Aubergines gevuld met mosselen Lamsgehakt met kerriesaus Geb. schot met aardappelsalade HARGALAAN 2 - Schiedam (ADVERTENTIE)' U kunt nu in twee dagen honder den guldens verdienen. De tapijt centrale Holland komt twee da gen naar Vlaardingen. Met medeneming van een kolos sale partij vloerbedekking, zo uit de fabrieken naar het publiek. Met vijf jaar fabrieksgarantie te gen weggeefprijzen. Enige tips om voordeel te beha len zijn: collectie nylontegels 40x40 zelfklevend 0.98 cent in dozen van 50 stuks. Tapijttegels in zes kleuren los te leggen per stuk 4.- keuken- en badkamertapijt 45.- 2 meter breed. Breed nylontapijt per m2 7.44. Huiskamer nylon tapijt: 400 cm. breed 29.75 per strekkende meter. Schitterende Engelse bloemtapij ten vanaf 73,- per strekkende meter, 400 cm. breed 100% wol len berber, 400 cm. breed vanaf 99 - per meter. Huiskamerbreed tapijt in 400 cm. vanaf 39.-, 49 -, 59.-, 69.- en 79.- Als speciale aanbieding een zuiver scheerwollen tapijt in zes berber tinten 400 cm breed 159.- per strekkende meter. Er kan gelegd worden Zuiver scheerwollen handgek noopte Boeren Karpetten in di verse maten voor 110.per m 2 dubbelzijdig te gebruiken. Ook te leveren op gewenste breedte. Er kan besteld worden op afroep Betaling bij ontvangst tapijt. De koffie staat klaar voor u. Deze eenmalige verkoop wordt, gehouden in de Stadsgehoorzaal, „de Harmonie", Schiedamseweg 519, Vlaardingen en wel vrijdag 20 april van 14.00 uur tot 18.00 uur en zaterdag 21 april van 10.00 uur tot 17.00 uur. met het In studie zijn onder andere SCHIEDAMSE NOTITIES De leden van het Katholiek Vrou wengilde afdeling Schiedam stad gaan op dinsdag 24 april 's ochtends van tien tot twaalf uur bowlen in het bowling centrum Musis Sacrum aan de Lange Haven. De kosten bedra gen drie gulden per persoon. De vrouwensoos Vrommes houdt op 26 april weer een bijeenkomst in het pand Nieuwstraat 12 in Sohiedam. Tijdens deze vrouwensoos, die wordt gehouden van 20.30 0.30 uur, zal het onderwerp zijn mens en dier en levensstijl. Er zullen vegatarische hapjes verkrijgbaar zijn. Een auto, een kabouterwonin9. Hoe komen ze op 't idee... ygf meisjes en jongens, dednemers(sters) aan Van Dalens's schoenversierwed strijd, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan in Schiedam, zijn gelukkig ge maakt met een brief waarbij ze als prijswinnaars zQn aangewezen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 3