centrum voor Schiedam-Noord SE WEGWIJZER MAN DE SM Bouw elektriciteit^schakel- station Schiedam- Noord Commissie vergaderingen Braderie in de Groenelaan V erkeersongevallen mm Jr HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 18 - WOENSDAG 25 APRIL 1979 gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijndend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 8 L I OTHEEK ZZZZZZZZ2ZZZZZZZ IMIJK ONTMOET CENTRUM buitenspel De Raadscommissie voor Volksgezondheid houdt de openbare vergadering op woens dag 25 april om 20.00 uur in het stadhuis (v.m. kamer van B en ff) aan de Grote Markt. Behandeld worden ojn.: besluitvor ming Districts Gezondheidsdienst Rijn mond; notities van de G.G. en G.D. inzake opleiding tot mond-hygiëniste en fasering realisering accommodaties Kruisvereni ging. De vergadering begint met een vra- genhalfuurtje voor het publiek. De Welstandcommissie komt bijeen op vrijdagmiddag 27 april in de recreatiezaal van het Stadskantoor, waarvan het open bare gedeelte begint omstreeks 15.30 uur. Vanmiddag heeft Brigitte Gudde, winnares van een speciaal daar voor uitgeschreven prijsvraag, officieel de eerste paal geslagen voor het komende „Wijkcentrum Schiedam-Noord", dat zal verrijzen tus sen het Bachplein en het Winkelcentrum Hof van Spaland. Wanneer de bouw voltooid is, wat over ongeveer anderhalf jaar het geval kan zijn, zullen de verschillende wijkvoorzieningen, nu nog over de wijk verspreid in houten barakken, samengebracht zijn op één punt. Sa men met het Winkelcentrum Hof van Spaland zal zo een nieuwe kern voor het gehele gebied van Schiedam-Noord zijn ontstaan, waar het gemeenschapsleven zich kan afspelen. Het Kruisgebouw staat er reeds en functioneert al geruime tijd.De plannen voor een nieuw PTT-kantoor zijn in vergevorderde staat van ontwikkeling.Waar nu de eerste paal voor is geslagen, is een nieuwe vestiging van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek en vooral voor een „wijkontmoetingscentrum", waarin ook ruimten voor de Mu ziekschool. Een gebouw dus waar plaats zal zijn voor de „ontmoe ting", voor het „bezig zijn", waar tal van nieuwe activiteiten zich zul len kunnen ontplooien. Het ontwerp, dat zich kenmerkt door openheid en veelzijdigheid van gebruiksmogelijkheden, is op een toch wel bijzondere wijze ontstaan in een samenspel tussen een werkgroep Wijkontmoetingscentrum als vertegenwoordiger van de bewoners, de architect Van Hezik Partners en de gemeente. Dit samenspel zal zich ook voortzetten in het beheer van het gebouw, waar de vaste gebruikers maar ook de bewoners een rol in zullen spelen. Deze bewoners worden regelmatig op de hoogte gehouden van de gang van zaken via speciale vouwbladen en artike len in het wijkblad „Noorder Akkoorden". Het hart van het wijkcentrum zal zijn de centrale ontmoetingsruimte, die de vorm heeft gekregen van een overdekte „straat" en dan ook zo wel overdag als 's avonds toegankelijk zal zijn. Deze centrale hal, die via vele ingangen bereikbaar is en weer toegang geeft tot de diverse afdelingen in het gebouw, biedt vele gebruiksmogelijkheden. Gedacht is o.m. aan een informatiebalie, een biljart- en tafeltennis-hoek, infor mele zitplekken, een koffiebar waar eenvoudige hapjes geserveerd kunnen worden en, grenzend aan de bibliotheek, een leestafel. In de overige ruimten kunnen zich de volgende aktiviteiten afspelen. - een grote zaal voor maximaal 250 personen voor grotere bijeen komsten als feestavonden, voorstellingen, tentoonstellingen, film en diskussiebijeenkomsten, kinderfeesten, enzovoort; - vergaderruimten, voor vergaderingen, cursussen, gespreksgroe pen, zowel voor kleine als voor grote groepen tot 40 personen; - speelruimten voor alle vormen van bewegingsexpressie zoals klas siek- en beatballet, dans en volksdans, yoga, bejaardengymnastiek, trimaktiviteiten; - kreativiteitsruimten, zowel voor „schone" als „vuile" technieken, voor schilderen, tekenen, fotografie en filmen, grafische technie ken en textiele vormgeving, keramische vormgeving (boetseren en pottenbakken), hout- en metaalbewerking; - de muziekschool met diverse grotere en kleinere leskamers, een slagwerkstudio en administratieve ruimten; - een peuterspeelzaal met een huiskamer, een speelzaal voor bin nenspel en een buitenspeelplaats; - kantoren voor zowel de beheerders van het centrum als voor de op bouwwerker en maatschappelijk werkers in Schiedam-Noord. En dan het bibliotheekgedeelte. Dit is een gebouw in twee lagen, met op de begane grond de uitleen- en studieruimten voor de jeugd en verder ruimten voor direktie en admi nistratie. De verdieping is bestemd voor uitleen- en studieruimten voor volwassenen. Ook is er ruimte voor exposities en ontvangsten en voor een discotheek en dia-ruimten. In de centrale ontmoetingsruimte verzorgt de bibliotheek de léestafel met tijdschriften en kranten, ook informatie op de aktiviteiten in het wijkontmoetingscentrum. Net als voorgaande jaren zal SWA (Schie dammers werkloos maar toch aktief) weer starten met een groot aantal aktiviteiten voor mensen zonder werk. Konden in het verleden slechts mensen met een WW, WWV of RWW uitkering meedoen, nu is deelname ook mogelijk voor mensen met een WAOof AWW uitkering. De meeste ak tiviteiten starten in augustus-september. Deelname is gratis. Op dit moment is het programma nog niet helemaal rond, zeker is dat we op dezelfde voet verder gaan als de voorgaande jaren. Dus kursussen, die gegeven worden door de Schiedamse Gemeenschap en de Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, zijn diverse talen, kreatief bezig zijn en cursus sen van algemene aard. Instituut Pont: dag programma en beroepsgerichte kursussen. De vakbeweging: belastingkursus. De Sticthting Federatie van schiedamse in stellingen voor Sociaal Cultureel werk en Samenlevingsopbouw: bestuurskaderkur- sus; het Nivon: maatschappijleer; het Mu seum: kunstklassen en de Trechter: infor matiewinkel, gespreksgroepen, bijeenkom sten sociale wetgeving en diverse andere aktiviteiten in de Ontmoetingsruimte (krea- tieve werkplaats). Kortom te veel om op te noemen, bovendien waarom zouden we, U kunt het immers straks op uw gemak lezen in het nieuwe programmaboekje (met de rode kaft). Het ligt eind juni bij o.a. de G.S.D., G.A.K., G.A.B., de vakbonden, de Trechter en na tuurlijk het ontmoetingscentrum. WERKLOOSHEID In verband met de braderie, die op maan dag 30 april van 12.00 tot 21D0 uur in de Groenelaan zal worden gehouden, hebben Burgemeester en Wethouders vrijstelling verleend van de verboden in de Winkelslui tingswet 1976 de artikelen 7 en 8 voor wat betreft het te koop aanbieden, het verkopen en het afleveren van goederen De winkels dienen echter op 30 april geslo ten te blijven. In de maand maart 1979 hadden in Schie dam in totaal 177 verkeersongevallen plaats tegen 188 in maart vorig jaar. Daar bij vielen drie doden te betreuren; twee personen (onder de 15 jaar) werden zwaar gewond en er waren 20 lichtgewonden. Bij deze aanrijdingen warem o.m. betrok ken 260 personenauto's, 11 vrachtauto's, 24 bromfietsers en 12 fietsers en 7 voetgan gers. De belangrijkste oorzaken waren: geen voorrang verlenen in 47 gevallen, te dicht volgen 17 gevallen, onvoorzichtig achteruit rijden 12 gevallen, onoplettend heid 7 gevallen en slippen één geval. Verveelt U zich nu, wachten tot augustus hoeft niet, want de Trechter en het ontmoe tingscentrum zijn ook in de zomermaanden geopend. Loop gerust eens binnen de koffie staat klaar, of wordt voor U vers gezet. Voor inlichtingen: Het Ontmoetingscen-, trum, Overschiesestraat 44, Schiedam, tel. 26.35.69. Deze maand is een begin gemaakt met de bouw van het Schakelstation Schiedam- Noord aan de Borodinlaan in Groenoord. De bouw van dit schakelstation is nood zakelijk geworden om de elektriciteits voorziening van de wijk Holy-Noord in de gemeente Vlaardingen en Groenoord- /Woudhoek en Spaland in Schiedam te kun nen blijven verzorgen. Het schakelstation is inwendig weliswaar van een conventioneel type, maar is voor wat betreft de uitwendige vormgeving en stedebouwkundige aanpassing uitzonerlijk te noemen. Er is dan ook veel aandacht en geld besteed aan een zo goed mogelijke aanpassing van het Schakelstation in de omgeving. Het gebouw bestaat in principe uit drie delen. De transformatoren-cellen, waarin de mogelijkheid bestaat drie trans formatoren 25/10kV (kilovolt) van ieder 20 Mw (megawatt) op te stellen, een dienstge- deelte ten behoeve van de algemene voor zieningen en een 10 kV schakelruimte. Het station wordt aan drie zijden van een talud oorzien met groenvoorzieningen. Een wandelpad zal via het talud en over het dak van de 10 kV-schakelruimte van de Smetanalaan naar het winkelcentrum „De Ketel" leiden. De voeding van het schakelstation komt. van de elektriciteitscentrale Galileïstraat in Rotterdam via 25 kV-hoogspanningskabels. Via de opgestelde transformatoren wordt de hoogspanning van 25 kV naar 10 kV om- laaggetransformeerd). Met behulp van zo genaamde 10' kV-schakelinstallaties wordt het beschikbare vermogen via vermogens schakelaars en het 10 kv-hoogspanningska- belnet naar de diverse transformatorhuis jes gedistrubueerd. De bouw wordt uitgevoerd onder de direc tie van Gemeentewerken Rotterdam in op dracht van het Gemeente-Energiebedrijf Rotterdam. De technische Bedrijven der ge meente Schiedam.nemen deel in het project voor het 10 kVschakelstation. Volgens plan zal de bouw circa anderhalf jaar in beslag nemen, zodat het schakelstation in de win ter 1980 - 1981 in bedrijf zal worden gesteld.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 18