KRUISVERENIGING —jsssssb p SCHIEDAM ZUSTER VAN DER LEUR MET PENSIOEN Celciusstraat ruïne OPGAVE LIDMAATSCHAP Mevrouw zr. A. van der Leur N"~| Bijna 40 jaar Helpen Waarom vertellen wij u dit? Wie worden er gevraagd? Hoe kunt u zich aanmelden? MORGEN RECEPTIE! Consulta tieburea u tijdelijk naar Lange Kerkstraa t Kruisvereniging Schiedam Ik wens lid te worden 1 f Redaktie-adres: Vlaardingseweg 18a, telefoon 701936 Op een zonnige namiddag, zo tegen 4 uur, stapt uw speciale verslaggever het Consultatiebureau aan de Westerkade binnen. Opdracht luidde: zuster Van der Leur gaat met pensioen; maak een plaatje en een praatje voor de krant. Daar sta je dan oog in oog met het „slachtoffer". Maar zij stelt je op je ge mak, biedt je een stoel, een kopje thee en het gesprek loopt vanzelf. Intussen werkt het Consultatiebureau op volle toeren, maar ook het uit leenmagazijn dat in dit pand gevestigd is. Bedklossen, weegschalen, deken- bogen, looprekken en rolstoelen verwisselen hier op deze middag tijdelijk van „eigenaar". Het beheer over dit magazijn is, sinds zuster Van der Leur met haar gezondheid ging tobben, aan haar opgedragen. Zij doet het ech ter met veel liefde en plezier. Ze heeft dan ook besloten om straks, na haar pensionering, dit werk te büjven doen. i Ruim 38 jaar geleden, in 1941, stapte zij de verpleging binnen. In het St. Jo ris Gasthuis te Delft behaalde zij in 1947 haar B-diploma. Voor het A-di ploma ging ze in 1949 naar het Igna- ti us ziekenhuis in Breda en behaalde haar diploma in 1951. Daarna volgden de aantekening Kinderverpleging en Kraamverpleging. In 1962 werd aan de Sociale Akademie in Amsterdam de wij kaan tekening verkregen. In dat jaar trad zij bij het Groene Kruis in Rotterdam in dienst. In 1971 bleek dat ze niet meer kon wennen aan de binnenzijde van de mu ren van een ziekenhuis. Binnen twee maanden was ze van deze dwaling ge nezen. Terug naar de vrijheid, de wijk in en wel Schiedam. Ook voor zuster Van der Leur is het een beetje moeilijk hoe dat precies is gegaan: „Van het Witte naar het Groene en toen het Wit- Gele, nou ja, nu heet het: Kruisvereni ging Schiedam". Helpen is het werk en de hobby van zuster Van der Leur. Al zeker 20 keer is zij met de zieken- trein als verpleegkundige meegeweest naar Lourdes. Ook op Koninginnedag is ze bezet. U zou haar kunnen vinden op de Visma in de Ahoy in Rotterdam. Niet om te vissen natuurlijk, maar om op de stand van Terre des Hommes te staan. Kontakt met mensen blijft belangrijk, vandaar dat ze ook dat uitleenmaga zijn wil büjven doen. Vanuit haar werk heeft ze veel aüeenstaanden leren ken nen' waarvoor zij nog heel wat kan be tekenen, al was het maar boodschap pen doen. Naast lezen heeft ze overigens nóg een hobby en wel tennissen, mits haar ge zondheid het toelaat. Hopeüjk kan ze dit seizoen een zwerfkaart nemen. In de afgelopen 38 jaar heeft „helpen" centraal gestaan in haar leven. Maar zelf zei zij het zo: „Wanneer je helpt met de gedachte „zo zou ik willen dat mijn moeder werd geholpen", dan heb je het goed gedaan". Wij zouden willen zeggen: „Zuster Van der Leur, u hebt het goed gedaan, hartelijk dank! Nog veel jaren in goede gezondheid toegewenst! Sinds 1972 organiseert het Kinderhartenfonds vakantieweken voor kinderen met hartafwijkingen. In de periode van 16 juni tot-en met 31 augustus zullen ook dit jaar weer heel veel kinde ren kunnen deelnemen. Wel, om uw medewerking te vragen. Geld is er; nu komt het aan op man- of vrouwkracht om zo'n vakantieweek gesmeerd te laten verlopen. Dat is vrij willigerswerk! Verpleegkundigen of leerling-verpleegkundigen ook zonder cardiologische ervaring; hulpen voor de huishoudelijke staf en verzorgers of verzorgsters, die zich op z'n minst geroepen voelen iets voor kinderen te willen doen. Telefonisch aanmelden onder nummer 010-706303: de voorzitter van de af deling Schiedam van Vrienden van de Hartstichting, de heer Th. A. de Veth, Faasenplein 75 te Schiedam. Ter gelegenheid van de pensionering van nodigen wij alle vrienden, bekenden en kliënten van zr. Van der Leur uit aanwezig te zijn op de receptie die het bestuur van de Kruisvereniging Schiedam haar aanbiedt in het gebouw Sociale Belangen, Lange Haven 73. Deze receptie vindt plaats op zaterdag 28 april van 15.00 tot 17.00 uur. Allen, die afscheid willen nemen van zr. Van der Leur, zijn van harte welkom. zoals u haar kent <èssss&sssssssss&^sss«ssss%-3s*^s®»-3ssssssssssss%sssssss>ssss%s«ss»&5s5 In januari van het vorig jaar schreven wij dat de situatie in „Oost", met betrekking tot ons in de Celsiusstraat gevestigde consulta tiebureau, „ronduit belabberd" was. Dat is inmiddels helemaal uitgekomen. De vernielzucht van de plaatselijke jeugd vond ook in dit gebouw voedsel. Zelfs op de uren dat er consultatiebureau gehouden werd. Rondvüegende glassplinters en tocht waren levensgevaarlijk voor de babies, kleuters en andere aanwezigen. Daarom werd, ondanks het feit dat er nog uitzicht was op een vervangend onderkomen, beslo ten de zaak te ontruimen en tijdelijk intrek te nemen in het gebouw aan de Westerkade. Op het moment dat u dit blad in handen krijgt, is er met man en macht aan gewerkt om een ander tijdelijk onderkomen voor „Oost" in te richten. Een aantal gemeente lijke diensten heeft zich mede hiervoor in gespannen. Het „alternatieve consultatiebureau" is ge vestigd in het pand Lange Kerkstraat 60. Over de precieze datum waarop de kliënten zich op dit adres kunnen vervoegen worden zij persoonlijk door de wijkverpleegkundi gen geïnformeerd. Vanaf deze plaats willen wij de moeders, die met hun kinderen in de afgelopen we ken helemaal naar de Westerkade hebben willen komen, bedanken voor hun mede werking. Stuur deze bon in een enveloppe zonder postzegel aan: Antwoordnummer 17,3100 WB Schiedam van de Kruisvereniging; Schiedam tegen contributie van 35.— (1979) Naam en voorletters: Adres: Telefoon: Korrespondentie over lidmaatschap: De La Marplein 2, Schiedam. Telefonische inlichtingen 709411 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 - VRIJDAG 27 APRIL 1979 1 Hartekreet van de Hartstichting

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 10