Vlaardingse postduiven op de wedstrijdtoer TRIO Wat zeggen uw sterren? Schiesser Nieuw blad van de Luduina vereniging ii ZAKEN- VIZIER Pannenkoekhuis bij kinder boerderij Beatrixpark BADMODE1979 BADKLEDING WASSTRAAT herenkleding Onze krant mikt vandaag op: Grote sortering HEINZELMANN TWEKA BLEYLE Uw mode-adviseurs voor k/emconfectie en badkleding VAN DER LEEDEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - VRIJDAG 27 APRIL 1979 V Aan de Schiedamseweg in Kethel, in de naaste omgeving van de Kin derboerderij in het Beatrixpark is sinds kort een pannekoekeethuis gevestigd onder beheer van de fa milie de Visser. Als n dos met uw kinderen op woensdagmiddag of zaterdag of zondag aan de wandel bent (en wandelen maakt hongerig) och strijkt n dan met uw gezinnetje hier neer. Fuif u zelf op een lekker kopje koffie of iets anders. Fuif de kinde ren op een frisdrank en maak daar tussendoor keus uit maar liefst 9 verschillende soorten pannekoeken. En u kunt nog keus maken uit ver schillende soorten ijs ook. Een veel gevraagde k-comsumptie". Yoor- al als de zon zich van zijn allerbeste zijde laat zien. Ter voorbereiding van het zesde eeuwfeest van de geboorte van de stadsheilige Li- duina is een speciaal blad uitgegeven, waarvan het redaktie, adres is gevestigd aan de Jan van Avennestraat 27, 3117 PN Schiedam, telefoonnummer 265.430. Randstadeditieswekelijks in 700.000brievenbussen De St. Liduina-vereniging heeft een drievoudige bestuur, bestaande uit de heren A. J. M. Hendriks, kapelaan en geestelijk adviseur van de vereniging, Sportlaan 125 Den Haag, de heer J. L. J. M. Meyer op het eerste genoemde redaktieadres en de heer M. H. M. v.d. Goes, van Swindensingel 4 eveneens te Schiedam. U vtndt in dit werk het verhaal van het gezin waarin Liduina werd geboren en wier ziektebed reeds uitvoerig door de jaren heen is beschreven. Vooral wijlen Piet Groenendaal, een groot Liduina kenner heeft altijd veel aandacht aan haar besteed en in dit blad is dan ook een artikel aan hem gewijd. Wie geïnteresseerd is in het leven van Liduina vindt in dit boekwerkje ver schillende gegevens en wie hierover wil schrijven krijgt daartoe de gelegen heid. Er zijn verschillende boekwerkjes in de handel. „Lijdwijt" geschreven door Mirjam van der Kallen bijvoorbeeld is op bestelling bij de boekhandel ver krijgbaar. Zondag 29 april a.s. viert de parochie St. Liduina-O.L.Vr. van de Rozen krans, béter bekend onder de naam Singelkerk haar jaarlijkse Liduinadag. Om half elf vangt de plechtige hoogmis aan een om drie uur vanuit de kerk een stille omgang langs de straten-waar Li duina vroeger gewoond heeft. Tot be sluit van de dag een plechtig lof een processie. Na de hoogmis ongeveer 12 uur gele genheid tot koffie drinken en deel te nemen aan de lunch met het zelf mee gebrachte lunchpakket. Ongeveer duizend Vlaardingse post duiven werden dit weekeinde weer op de wedstrijdtoer gezonden voor Vites- sevluchten op de zuidelijke vüeglljn. Op hun thuisreis troffen ze goed viieg- weertje met, over het algemeen geno men, een gunstige wind. De kopvlie- gers haalden snelheden van plm. 78 km. per uur en de prijzen waren snel verdiend. in het vliegverband van de Bond van Zaterdagvliegers gaf PV „De Lucht bode" duiven mee naar het Belgische Wuurstwezel, vliegafstand 57 km. De duiven gingen hier om 8.40 uur los. Aankomst eerste 9.41.4; laatste prijs- vele bekende merken: en andere BROERSVEST4 AELBRECHTSKADE 148-150 (ingang vla De Poort) duif 9.56.50 uur. Tien snelste duiven: 1. en 3. J. Paulussen; 2. C. Bakker; 4. M. Broek; 5. W. Bal; 6. dhr. C. Moer man; 7. J. v. Toor en zn.; 8. comb. Jan/Theo; 9. R. Steyns; 10. L. Polder vaart. De PV „De Adelaar", Ned. Algemene Bond, speelde in CCR-verband met 121 duiven mee in een concours vanuit Duffel (93 km.). Ze gingen om 9.00 los. Aankomst eerste duif 10.29.58; laatste prijsduif 10.37.48 uur. Tien snelste duiven; 1. 4. en 5. A. de Ruiter; 2. C. Stolk; 3. en 6. J. Webers; 7. en 8. A. Koevermans; 9. P. Verhaal; 10. C. Pil- le. Zondag organiseerde de CC „De Kuststrook" RPB een vlucht vanuit het Franse St. Ghislain, een vliegafstand voor Vlaardingen groot 168 km. De PV „De Adelaar" speelde mee met 392 duiven. Los om 9.00 uur arriveerde de eerste hiervan om 11.05.05 op z'n thuishek; aankomst laatste prijsduif 11.20.20 uur. Tien snelste duiven: 1. 2. 3. 4. en 6. A. v.d. Burgh (bijzonder goed gepakt met meer dan veertig dui ven in concours); 5. A. Francus; 7. gebr. Moerman8. H. Jansen en zn.9. A. C. Geluk; 10. comb. S W. De PV „Keer Weer" zette voor deze vlucht 299 duiven in. Aankomst eerste 11.09.57; laatste prijsduif 11.23.52 uur. Tien snelste duiven: 1. comb. L.B.G.; 2. 6. 7. en 9. H. Weber; 3. H. Triel; 4. comb. J.J.; 5. L. Hurkman; 8. J. Vink; 10. comb. T.J.B. slips singlets T-shirts tricot pyama's Adaiïi Korte Hoogstraat 19 - Vlaardingen telefoon 010-346219 Winkelcentrum In de Hoven 21 - Delft telefoon 015-571443 Winkelcentrum De Terp Amsteldiep 12-14 Capelle a/d Ussel - telefoon 010-514802 f Winkelcentrum De Koperwiek 47 - Capelle a/d Ussel - telefoon 010-503282 Marlnus Bolkplein 30 - Alexanderpolder telefoon 010-204900 Winkelcentrum Binnenhof Otto Hahnstraat 13 - Ommoord - telefoon 010-213019 Hesseplaats 57 - Ommoord - telefoon 010-202632 1 RAM (21 maart—20 april) Maak er een fijne week van door rekening te houden met de gevoelens om u heen. Soms bent u zo vol van een bepaald plan, dat u in staat bent rats door alle hekken heen te galop peren. Dat is lang niet altijd plezierig voor anderen. U heeft uw handen vol aan een Schorpioen die toch al niet tot de ge makkelijkste hoort, dus kalm aan! Op gevoelsgebied geldt hetzelfde: voor een ware neiging zijn er twéé nodig! STIER (21 april—20 mei) Dat gaat een stuk plezieriger deze week. Uw goede stemming komt weer terug en u ziet alweer lachende gezichten thuis. Bovendien heeft u zin vaart te zetten met het opruimen van oude klussen en zoiets praktisch geeft ook psychisch de nodi ge positieve reacties. Zakelijk gesproken hoeft u niet te kla gen. U heeft er ook hard genoeg voor gewerkt! Kalm aan met de duiten; ze vliegen de deur uit! Eind van de week een ge- noegelijk nieuwtje te wachten. TWEELINGEN (21 mei—20 juni) Kans op een scheutje romantiek deze week. U had het niet 'zozeer zien zitten, maar dat valt mee. Voor de rest nogal wat gerommel. U bent wat laat met allerlei dingen, die uw huis betreffen. Troost u: door de strenge winter is iedereen achter op geraakt. Toch moet u de zakelijke kant ervan goed bekij ken en afwerken. Let niet op het gemopper van een Boog schutter uit uw omgeving. Dat gaat over! KREEFT (21 juni—20 juli) Niet toegeven aan een neiging tot zelfbeklag, deze week. U moet maar eens ergens in uw eentje uitrazen, diep zuchten en opnieuw beginnen. Er is van alles te doen en men heeft uw medewerking nodig. U kunt veel positiefs tot stand brengen door uit eigen ervaring te spreken. Een prettig bericht is bo vendien een factor die er de vaart bij u in kan brengen. Neem uw eigen inlichtingen en ga niet af op los gepraat van derden. LEEUW (21 juli20 augustus) Drukke week met een paar aardige ervaringen. U krijgt nu wel weer de nodige appreciatie uit een bepaalde hoek en de stemming wordt er allicht een stuk beter op! Het lijkt wel of sommige mensen zelf niet horen hoe onhebbelijk ze kunnen uitvallen! Nou ja, hoofdzaak is dat alles weer in orde is! Uw overdrukke week neemt gelukkig wat af en u ziet kans eens eventjes uit te blazen. Een oude relatie verbaast iedereen met een ietwat wonderlijk uiterlijk en dito gedrag. MAAGD (21 augustus20 september) Deze week kunt u goed familiedingen regelen. Mochten er kibbels zijn geweest, dan kunnen die nu worden rechtgezet en uitgepraat. Kans op een speciale taak of opdracht. Zorg in dat geval voor reeële taak-verdeling en bepaal ieders ver antwoordelijkheden, nu het nog goed kan. U kunt wat doen voor een oudere, die in de puree dreigt te raken doordat hij/zij de ware toestand niet helemaal neiging te goed van vertrouwen te zijn en ook om over de praktische kanten van de dingen heen te kijken. Accepteer dus gezonde raad. itei WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Beetje rare week. Aan de ene kant is er kans op een soort be wondering van uw persoon, die uzelf nogal sceptisch opneemt en anderzijds probeert men u op te duwen als een auto met lege accu. Dat laatste hoeft u helemaal niet goed te keuren, maar liefst met de nodige humor tegen te gaan. Wees voor zichtig bij de beoordeling van zogenaamd vertrouwelijk nieuws. Wie zijn mond niet kan houden is als regel ook niet erg geloofwaardig! SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Gezellige week met een paar meevallertjes. Het zit erin dat u gevrijd wordt van een opdracht die u niet ligt en dat u met de rest van uw werk sneller klaarkomt dan u verwachtte. De stemming is goed en u bent ook best te spreken. Een oude er gernis vaft weg en u krijgt gelijk in een netelige kwestie. Laat u niet in de kaart kijken door een slimmerd die het moet heb ben van de fantasie van anderen en dan ideeën opdist, die niet van hemzelf zijn. BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Op gevoelsgebied kan dit een heel positieve week worden. U ondervindt meer begrip en zelf heeft u ook zin om met geduld de dingen uit te leggen en andere te aanvaarden. In uw gezin ook kans op harmonie, eventueel ook met de jeugdige leden ervan. Op zakelijk terrein doet u er goed aan u te laten voor lichten door experts. U heeft de diplomatie en stel echt belangrijke dingen even uit als dat mogelijk is. Er staan bo vendien een paar prettige ervaringen tegenover dat gezanik. Buitenkansje mogelijk, als u maar de nodige interesse toont. STEENBOK (21 december—20 Januari) Deze week kunt u inzicht krijgen in een kwestie die u tot nu toe volslagen duister was. Luister dus goed wanneer u juiste inlichtingen kunt krijgen. Kletspraat ligt u toch al niet. U kunt dus een eventuele fout vermijden. Doe voor de rest nog even kalm aan tot uw dieet is vastgesteld en u dus minder moe bent. Wees bij een nieuwe ontmoeting niet te goed van vertrouwen, maar laat uw nuchtere verstand gelden. Oppas- sen voor mooie praatjes. WATERMAN (21 januari—20 februari) Kans op een paar onverwachte bezoeken of gebeurtenissen, waardoor uw schema wat in de war raakt. Doe in ieder geval toch de hoofdzaken af en profiteer van de gelegenheid kennis (te maken met nieuwe inzichten uw beroep betreffende. Voor eventuele nieuwe projecten kunt u die heel goed gebruiken. Op gevoelsgebied kans op wat moeilijkheden omdat u niet goed luistert. U bent nogal in gedachten. VISSEN (21 februari—20 maart) Het lijkt net of deze week de vaart er een beetje uit is. Dat zou geen wonder wezen na alle voorafgaande evenementen! Bo vendien worden uw plannen doorkruist door allerlei bijkom stigheden en u wilt bepaalde mensen ook liever niet eerlijk zeggen wat u van de toestand denkt. Houdt het maar op in ziet. Oppassen voor oververmoeidheid.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 14