Stichting De Schiedamse Gemeenschap GROTE STERTOCHT Overschiesestraat 1, Tel. 26.80.43 of 26.60.00 Afdeling muziek Harpe Davids POP-OVERLEG MUZIEK, ZANG EN TONEEL O.B.K. OP 11 ME! A.S. IN HET PASSAGETHEA TER Harmonie St. Radboud Drumband en Majorettes Juliana Jeugdrijnmondband Harmonie- drumband en majorettes Harmonie Wilton-Fijenoord. komt met plannen vinden twee en een half jaar wachten teveel TAPTOE 19 MEI welzijnsmarkt jaarmarkt geraniummarkt PARKCONCERT van Harmonie Wilton-Fijenoord SG Organiseert t.g.v. 5 mei vanuit alle wijken naar het Emmaplein 14.00 - 15.15 uur optreden van: t.g.v, 50jaar Rijnmondband VVV open op 1 mei HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 43 VRIJDAG 27 APRIL 1979 I O.B.K. heeft de aanvankelijke ge dachte, dat de jaarlijkse muziekuit voering na het verlies van het ver enigingsgebouw niet zou kunnen doorgaan direkt laten varen nadat zowel de Rijnmondband als S.F.C. het harmonie-orkest en beide show korpsen een tijdelijk onderkomen boden. Er moet nogal geïmproviseerd wor den en b.v. een ruimte om orkest en showkorps gezamenlijk te laten re- perteren is er niet, maar op vrijdag 11 mei a.s. kunt u toch geheel O.B.K. aan het werk zien, met een avond vullend programma. De aanvang is 20.00 uur. Er treden dan op de beide showkorpsen met hun majorettes, de boerenkapel, het harmonie-orkest, maar ook een aan tal zeer jonge leerlingen, die zich on der leiding van Kees Vrijland sr. voorbereiden op een toetreden tot het "grote harmonie-orkest". Tussen de verschillende onderdelen van het programma door worden door di verse jeugdleden korte sketches op gevoerd. Het harmonie-orkest brengt overwe gend licht muziek zoals: "Song for Lover", "Man of La Mancha", "The re's no Buissiness", "Abba-Cada- bra", "Copacabana", "Mambo-Jam- bo", maar ook Beethoven en Mozart worden verklankt door resp. de mars "Zapfenstreich" en een klari netconcert. Kaarten voor dit concert zijn a 3,50 verkrijgbaar bij Jeanne van Broek hoven (bij de fa. van Krogten, Rot- Zaterdag 19 mei van 11 tot 4 worden de welzijnsmarkt, de jaarmarkt en de geraniummarkt gehouden in de Lange Kerkstraat, op het Hema- plein en op de Grote Markt. Op de welzijnsmarkt zullen de vrije tijdsverenigingen, de hulpverle nende instellingen, aktiegroepen, politieke partijen, welzijnsorganisa ties enz. vertegenwoordigd zijn. Op de jaarmarkt vindt u een kunst en antiekmarkt, oude ambachten en beroepen, een uitgebreide fancy-fair en een levensgrote poppenkast van Jan Klaassen. Op de geraniummarkt zullen plan ten en tuinartikelen getoond en ver kocht worden. U kunt er ook terecht voor deskundie adviezen. De Ko ninklijke Maatschapg pij voor Tuin bouw en Plantkunde zal u graag hel pen. Op de markten zullen diverse arties ten optreden. Als het weer mee werkt zal de markt ongetwijfeld weer een sukses worden. terdamsedijk 148), men kan aldaar ook telefonisch kaarten bestellen, te lefoon 267026. O.B.K., dat reeds van vele kanten blijken van medewerking en sym pathie ondervond, hoopt op een volle zaal zodat de kosten van de avond worden gedekt. Overigens wordt er hard en enthou siast gewerkt om de geldmiddelen aan te vullen die nodig zijn om in de eerste plaats het instrumentarium en de kleding weer aan te vullen. Daar zijn grote bedragen mee ge moeid. O.B.K. is daar nog niet mee klaar maar wel op de goede weg. Een eer ste rondgang bij eigen leden en aan hang leverde 5.000,- op en een 3- daagse aktie met intekenlijsten ca. 8.000,-. Op 30 april t.g.v. Koninginnedag be mant O.B.K. een groot springkussen dat in de Groenelaan is opgesteld en de opbrengst van de kaartverkoop mag O.B.K. houden. Een mooie ges te van de vereniging van midden- standsbedrijven Schiedam-Zuid. Op 19 mei a.s. staat O.B.K. op de Welzijnsmarkt, met een consumptie stand, welke door de S.G. ter be schikking werd gesteld. Op 26 mei a.s. is een grote rommel markt georganiseerd, waar ook een Rad van Avontuur zal zijn opge steld. Wil men van spullen af of prijsjes beschikbaar stellen dan kimt u bellen: 730013 of 713343. De Harmonie van Wilton Fijenoord zal op zondagmiddag 27 mei a.s. een parkconcert geven in het Prinses Beatrixpark. Dit vanzelfsprekend onder voorbe houd voor wat betreft de weersom standigheden. Mocht het dus een zonnige zondagmiddag worden, dan bent u van harte welkom om te ko men luisteren. Het concert zal om 14.30 uur begin nen, op het veldje bij het Theehuis. Na ongeveer een uur zullen om 15.30 uur de tamboers erbij komen. Het laatste halfuur, tot 16.00 uur zal dan gezamenlijk- door harmonie en drumbandeen marsfinale worden gehouden. Een ieder die de concerten van har monie W.F. weieens heeft bezocht, weet dat er altijd een programma wordt geboden dat zeer afwisselend is en muzikaal gesproken kwalita tief zeer goed, de Harmonie speelt ook niet zomaar in de hoogste -vaan del- afdeling. Wij raden u aan om vooral te gaan luisteren als onderbreking van uw wandeling op zondag 27 mei a.s. O.B.K. heeft tot statutair doel "de beoefening van de amateuristische muziek, in het bijzonder die der harmonie- muziek en de aanverwante kunstvormen". Het is derhalve duidelijk dat meerdere van bovengenoemde aktivitei- ten niets met die doelstelling van doen hebben. Maar afgezien nog van de bijzondere situatie waarin O.B.K. is komen te verkeren en die het noodzakelijk maakt dat we commercie bedrijven is bet voor de meeste verenigingen erg moeilijk zonder allerlei neven-aktiviteiten te ontplooien, tot een sluitende exploitatierekening te komen. Het zou dan ook voor vele penningmeesters een hele verlichting zijn indien de Schiedamse subsidieregeling zou worden herzien. Een ontwerp-subsidieregeling werd in januari 1977 ingediend, maar er is nog steeds geen antwoord van B W. Thans worden nog uitgekeerd de normbedragen van 1971. O.B.K. zal zich dan ook scharen bij de grote protestoptocht van donderdag avond 3 mei a.s. van alle Schiedamse korpsen en koren van de Plantage naar het Stadhuis. Donderdagavond 3 mei a.s. om 19.00 uur zullen vele mensen wellicht ietwat vreemd opkijken, wanneer ze vanuit de Plantage een grote optocht van alle Schiedamse muzikanten zien vertrekken. Dit zal dan eens niet een gezellige muzikale rondwandeling worden van de korpsen, maar het geheel zal - kompleet met spandoeken- een demonstratief karakter dragen en al musicerend richting Stadskantoor trekken om bij de Wethouder een (muzikaal) protest te laten horen over het feit dat de afdeling muziek al sinds januari 1977 wacht op een antwoord op de toen ingediende nieuwe subsidieregeling. Het initiatief tot deze demonstratie is genomen door de afdeling muziek, maar ook de afdelingen zang en toneel kampen met dat probleem: 2 1/2 jaar wachten op een antwoord wordt toch wel teveel! De andere afdelingen hebben dit initiatief dan ook van harte gesteund. Ook rekenen de initiatiefnemers erop dat vele Schiedammers zich bij de demonstratie zullen aansluiten: want datgeen wat de verenigingen met de subsidie kunnen doen komt tenslotte ook de gehele bevolking ten goede, dat kunt u op Koninginnedag en 5 mei wel horen. De korpsen zullen op 3 mei hun uniform thuislatenniet alleen uit solidariteit met OBK die na de brand vrijwel niets meer heeft, maar vooral om duidelijk aan te geven dat het gaat om een grote gezamenlijke aktie van alle Schiedamse muzikanten. De centrale vraag bij het Stadskantoor zai zijn: B&W Wanneer??? Op zaterdag 12 mei is het zover, dan zal heel Schiedam kunnen meege nieten van de prestaties van een aantal topbands, die ter gelegenheid van de jubilerende Rijnmondband voor veel muzikaal showwerk zullen zorgen. En dit alles staat te gebeuren op het terrein van voetbalvereniging DHS. Om 20.00 uur zal het programma be ginnen en u zult dan kunnen kijken maar vooral ook luisteren naar de shows van: DE PIJPERS - Vlaardingen JULIANA - Amersfoort JUBAL - Dordrecht EUROBAND - Rotterdam 44 DEGREES, Majorette en pomp- pom girls - Leiden En natuurlijk ontbreekt de JEUG DRIJNMONDBAND niet en zal de jarige RIJNMONDBAND zelf ook voor veel kijk- en luistergenot zor gen. De toegang voor deze grootste jubi leum-manifestatie is geheel gratis, maar u wordt wel aangeraden uw portemonnee mee te nemen, want u kunt dan meteen de geweldige vers van-de-pers nieuwe RB- LP „Een wereld vol muziek" kopen. Deze LP heeft al in brede kring veel bewondering afgedwongen en de Bandleden kunnen er met recht trots op zijn. Voor 15,kunt u dan thuis nog zo vaak als u wilt van de speciale RB-sound genieten. Als u niet meer tot de 12e mei wilt wachten op de aanschaf van de plaat, belt u dan even met sekretaris Ido Ferwerda (748533) Laten we er vanuit gaan dat het weer op 12 mei zal meewerken, dan kunnen vele Schiedammers meema ken hoe de jarige Band zich met col lega-bands in zal zetten om dit 50-ja- rig bestaan onvergetelijk te maken. Alhoewel 1 mei voor velen inmid dels een vrije dag is geworden zal het kantoor van de VW speciaal met het oog op de serviceverlening geopend zijn. U kunt dan terecht van 9.00-13.00 uur en van 17.30 uur. Op Koninginnedag echter zal het bureau gesloten zijn. Enige tijd geleden kon u op deze pa gina lezen dat één van de plannen was om naast de huidige afdeling muziek waarin alle Schiedamse drumbands, harmonieën, show bands, etc. zijn vertegenwoordigd en waarover op deze pagina ook heel wat staat te lezen, ook tot een over leg te komen met groepen die zich bezighouden met andere muziekgen res. We hebben dat voor het gemak maar pop-overleg genoemd, maar het spreekt natuurlijk voor zich dat er vele stijlen mogelijk zijn, die nu niet direct onder die noemer te plaatsen zijn, maar die ook in Schie dam in groepsverband gespeeld worden. Nu is er inmiddels een grote bijeen komst geweest waar vertegenwoor digers waren van heel wat Schie damse groepen. Ook individuele musici waren hier aanwezig. Er is een overleggroep gevormd die de vele ideeen, suggesties e.d. op pa pier zou gaan zetten in de vorm van voorstellen voor activiteiten. Ook dat is inmiddels al gebeurd en wij zijn nu zover dat er begonnen kan worden met de aanpak. Namens alle groepen is er een brief gestuurd naar het college van B&W met vragen over de plannen van de gemeente om het schreeuwend te kort aan repeteermogelijkheden/re- petitieruimten aan te gaan pakken. Naast de vele problemen die groe pen hebben bij het vinden van een ruimte is het ook zo dat er van de groepen die al wel een ruimte heb ben heel binnenkort nog eens 4 op straat komen te staan, omdat de ruimte waarvan ze gebruik mogen maken afgekeurd is door de Brand weer. Repetitieruimten is dus probleem nummer één waaraan de groepen gezamenlijk willen werken en waar op korte termijn een oplossing voor gevonden moet worden. Dat is er het plan ontstaan om een festival op te zetten, eind augustus, waar alle Schiedamse groepen zich kunnen presenteren. Naast het inmiddels al traditionele „Plantage Festival" dat op Konin ginnedag plaatsvindt en waar naast Schiedamse ook vele bekende lande lijk bekende bands komen, wil men dan een festival, voor met name ook beginnende groepen. Het is niet de bedoeling om het zo groots op te zet ten; maar uitgangspunt is wel dat er in Schiedam best meer kan gebeu ren. Dat wil de overleggroep proberen om een krantje op te gaan zetten, waar allerlei informatie van, over en voor muzikanten en muziekliefheb bers in te vinden is. Een ander plan is om te komen tot een zgn. Open Podium, waar met name solisten zich kunnen presente ren, waar cessies kunnen plaatsvin den en waar men met name muzi kale ervaring met elkaar kan uitwis selen. Dan vonden veel leden van het over leg dat er bij de programmering van het Passagetheater wel meer reke ning gehouden kon worden met smaak en wensen van juist ook de jongeren. Ook hieraan wordt al gewerkt. Kees-Landsbergen van Snierken heeft geassisteerd bij de samenstel ling van het deze week gehouden Folk-Festival, waar Snierken zelf ook aan mee werkte; alleen viel het bezoek helaas erg tegen. En zo liggen er dan dus nu heel wat papieren op tafel met vele plannen. Binnenkort zal er weer een bespre king zijn, waar alle groepen en of vertegenwoordigers daarvan voor zullen worden uitgenodigd. Op deze avond zal verslag worden gedaan van wat er tot nu toe ge beurd is en zullen werkgroepen wor den gekozen die met name het Festi val en het krantje moeten gaan voorbereiden. Deze bespreking zal zijn op maan dag 21 mei a.s. in zalencentrum Ire ne. Ook diegenen die tot nu toe nog niet bij het overleg betrokken zijn, kun nen naar deze bepreking toekomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 43