Verkiezing van Europees parlement - - n* De stemlokalen in Schiedam Afscheid van Burg. Lems Open discussie museum-beleid Bad Groenoord open op 5 mei Openbare commissie vergaderingen Mogelijkheid van stemmen bij volmacht en in een stemlokaal naar keuze Gemeenteraad verleent kredieten Voorbereidingsbesluit Mathenesse-Zuid Dodenherdenking HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 - WOENSDAG 2 MEI 1979 >.r f- JTy/-r r:| f gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijndend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 Op donderdag 7 juni a.s. zullen de kiesge rechtigde Schiedammers naar de stembus moeten, voor de verkiezing van de leden van het Europese parlement. Het klinkt lekker internationaal, maar in de praktijk van het stemmen zullen deze kiezers niet zo erg veel verschillen ontdekken tussen de verkiezing van het Europees parlement en die voor het Nederlandse parlement. Dat voor de komende verkiezing formeel ge sproken Nederland één groot kiesdistrict zal vormen en dat de kandidaatstelling ook centraal is geschied, zal de gemiddelde kie zer niet aanspreken. Wat wèl een duidelijk verschil zal uitma ken is, dat de uitslag van de stemming niet bekend gemaakt zal worden op de dag van de stemming zelf, zoals in Nederland ge bruikelijk is voor de verkiezingen van Ka mer, Provinciale Staten en Gemeenteraad. Deze uitslag zal eerst op maandag 11 juni bekend gemaakt worden, gelijk met die in de andere aan de verkiezingen deelne mende lidstaten van de Europese Gemeen schap. Er zijn ook enkele kleinere wijzigingen ten opzichte van de Kamerverkiezing. Normaal hebben de verkiezingen in Nederland plaats op woensdagen, maar voor de Europese verkiezing gebeurt dat op donderdag. Als gebruikelijk zullen ook ditmaal veel stemlo kalen ondergebracht worden in schoolge bouwen, doch dat betekent niet zo'n erge in greep in het schoolgebeuren, omdat don derdag 7 juni de eerste schooldag na de Pinkstervakantie is. Evenals bij de laatste Raadsverkiezing in 1978 zullen er in Schie dam 46 stembureaus zijn, doch in een aan tal gevallen zal het stembur eau in een ander gebouw zijn ondergebracht dan in 1978. Daar moet de betrokken kiezer wel even op letten. Hieronder een lijst. Voor het eerst zullen ook in het buitenland vertoevende Schiedammers in het buiten land (maar dan wel in een lid-staat!) hun stem kunnen uitbrengen. Vijfenvijftig laat stelijk in Schiedam ingeschreven personen hebben te kennen gegeven van deze moge lijkheid gebruik te zullen maken. Hun oproepkaart zal hun toegezonden worden. Zij moeten dan wel op Nederlandse kandi daten stemmen. Kiesgerechtigd zijn in het algemeen alle Ne derlanders die op de dag van stemming 18 jaar zijn of ouder en die op 26 april in het kiezersregister staan vermeld. Zij allen zul len een oproepingskaart voor de stemming ontvangen. Deze wordt verstuurd door de secretarie-afdeling Burgerzaken, die voor Schiedam belast is met de organisatie van de stemming. Burgerzaken is gevestigd aan de Overschiesestraat 2 (hoek Broersvest), telefoon 260500, geopend op werkdagen van 8.30 uur tot 16.30 uur. Wie geen oproepingskaart heeft ontvangen (of wanneer deze is zoekgeraakt) kan zich wenden tot de afdeling Burgerzaken. Daar ook kan men inlichtingen krijgen of men wel dan niet in het kiezersregister is opge nomen. Deelneming aan de stemming is een per soonlijke zaak; ieder moet het voor zichzelf doen. Wie zich uitgeeft voor een ander en op diens naam gaat stemmen is strafbaar. Op de persoonlijk geadresseerde kaart staat ook aangegeven bij welk stembureau en op welk adres men de stem moet uitbrengen. Dit is de gangbare manier van stemmen, doch uitzonderingen zijn mogelijk. Het kan namelijk voorkomen, dat men niet in staat is persoonlijk te stemmen, of dat men op 7 juni verhinderd is, of dat men be ver ergens anders gaat stemmen. Dan be staan er andere mogehjkheden, die bij een wijziging van de kieswet verruimd zijn. Bij voorbeeld door het stemmen bij volmacht. Een eenvoudige vorm is de zg. „overdracht van de oproepingskaart". U vraag dan bijv. aan een huisgenoot, een buurman of een kennis, die in de buurt woont, om uw stem uit te brengen. De voorwaarde is dan wel dat de gemachtigde in hetzelfde stembu reau moet stemmen als u en hij dient uw stem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen, hij mag ook niet meer dan twee machtigingen aannemen. In dit geval dient men de verklaring aan de voorzijde van de oproepingskaart zelf in te vullen en door beiden te ondertekenen. Wilt u iemand machtigen die niet in het zelfde stembureau moet stemmen als u, bij voorbeeld omdat hij verder weg woont, dan kan dat ook. Maar het vraagt meer tijd, om dat het schrifteüjk moet gebeuren. U vraagt bij de afd. Burgerzaken gratis een volmacht formuher aan. Dit formuüer moet ingevuld en onderte kend door volmachtgever en gemachtigde, zo spoedig mogelijk maar uiterhjk op 23 Voor de Europese verkiezingen zijn de stemlokalen gevestigd in de volgende ge bouwen. De nummers van de stemlokalen zijn voorop vermeld. 1. Stadhuis, Grote Markt 1 (zij-ingang); 2. Rehobothschool, Tuinlaan 64; 3. Comeniusschool, Singel 5; 4. R.K. Kleuterschool, Lange Singelstraat 53; 5. R.K. Kleuterschool, Lange Singelstraat 53; 6. Openbare Kleuterschool, Edisonplein 1; 7. Prinses Beatrixschool, Buijs Babotsingel 108; 8. Prinses Beatrixschool, Buijs Babotsingel 108; 9. Openbare Kleuterschool, Fahrenheitstraat 2; 10. Openbare Kleuterschool, Fahrenheitstraat 2; 11. Openbare Kleuterschool, Dwarsstraat 4; 12. Openbare Kleuterschool, Dwarsstraat 4; 13.Chr. Kleuterschool, ingang Maasstraat; 14. Openbare Kleuterschool, Zwartewaalsestraat 16; 15.M.C.M. de Groothuis, Stadhouderslaan 30; 16. Huize Frankeland, Sint Liduinastraat 10; 17. Goeman Borgesiusschool, Anthonie Muijsstraat 2; 18. Dr. de Visserschool, Westfrankelandsestraat 152; 19. Dr. de Visserschool, Westfrankelandsestraat 152; 20. Sint Bernardusschool, Bosboomlaan 5; 21. Jan Ligthartschoól, Van Ostadelaan 52; 22. Jan Ligthartschool, Van Ostadelaan 52; 23. Jan Ligthartschool, Van Ostadelaan 52; 24. Prinses Marijkeschool, Dr. de Visserlaan 1; 25. Houten Noodschool, W. H. Vliegenstraat 70; 26. Wijkcentrum, Dr. Wibautplein 129; 27. Openbare V.B.O. school, Burg. Honnerlage Greteln 496; 28. Openbare Kleuterschool, Burg. van Haarenlaan 954; 29. Dr. Gunningschool, Burg. van Haarenlaan 871; 30. Johannes Calvijnschool, De Wildestraat 65; 31. Dr. Gunningschool, Burg. "van Haarenlaan 871; 32. Albertus Magnusschool, Parkweg 193; 33. Albertus Magnusschool, Parkweg 193; 34. Vormingscentrum, Louis Raemaekersstraat 10; 35. Gebouw, Schiedamseweg 65; 36. Huize de Harg, Hargplein 100; 37. R.K. Verenigingsgebouw, Kerkweg 46; 38. Openbare Kleuterschool, Peter van Anrooylaan 5; 39. Openbare Kleuterschool, Peter van Anrooylaan 5; 40. Bernadettekleuterschool, Eduard van Beinumlaan 66; 41. Dokter Sauerkleuterschool, Eduard van Beinumlaan 65; 42. Dokter Sauerkleuterschool, Eduard van Beinumlaan 65; 43. Openbare Kleuterschool, Bachplein 579; 44. Openbare school De Ouverture, Bachplein 578; 45. Serviceflat voor bejaarden, Heijermansplein; 46. Openbare Kleuterschool, Faassenplein 201. mei a.s. weer ingeleverd zijn, eventueel met de oproepingskaart, bij de afd. Burgerza ken. U krijgt bericht dat uw aanvraag om bij volmacht te stemmen is ingewilligd en de gemachtigde krijgt een „volmachtlegiti- matiekaart". Uw oproepingskaart is dan niet meer geldig en kunt zelf niet meer stemmen. Een andere mogelijkheid is het „stemmen in een stembureau naar keuze". Dit kan men schriftelijk aanvragen op een formu her dal gratis verkrijgbaar is bij de afd. Burgerzaken. Het formulier moet, gebjk met uw oproe pingskaart uiterhjk op 23 mei zijn ingele verd bij de afd. Burgerzaken. Het aanvra gen kan ook nog later gebeuren, uiterlijk op 1 juni a.s., doch dan moet men persoonhjk naar de afd. Burgerzaken komen onder overlegging van de oproepingskaart. Deze kaart wordt dan, zoals dat ook ge beurt bij de schriftebjke aanvraag, omgezet in een „kiezerslegitimatiekaart", waarmee men kan stemmen in elk stemlokaal in iedere Nederlandse gemeente. Uiteraard kan men niet zowel bij volmacht stemmen als met een kiezerslegitimatie kaart. Wanneer een volmachtlegitimatie- kaart of een kiezerslegitimatiekaart in het ongerede is geraakt, krijgt men geen nieu we. Burgemeester drs. A. J. Lems zal wegens zijn benoeming tot burgemeester van Zaanstad, afscheid nemen van de ge meenteraad van Schiedam tijdens een openbare raadsvergadering op donderdag middag om 14.00 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor. Op dezelfde dag zal 's avonds in het Stad huis op de Grote Markt een afscheidsre ceptie voor de burgerij plaatsvinden. In de aula van het Stedehjk Museum aan de Hoogstraat 112 te Schiedam zal op donder dag 3 mei 1979, aanvang 20.00 uur een „o- pen discussie" worden gehouden over het beleid van het Stedelijk Museum in het al gemeen en, als uitvloeisel daarvan, het ten- toonstelbngsbeleid in het bijzonder. Iedere in deze materie geïnteresseerde zal aan de discussie kunnen deelnemen. Als gespreks forum zal optreden de Commissie voor het Stedehjk Museum onder voorzitterschap van wethouder H. W. Posthoorn, bijgestaan door ambtelijke adviseurs. De discussie zal worden gevoerd aan de hand van een nota, waarin de beleidsuit gangspunten van het museum in ontwerp zijn verwoord. Deze nota is verkrijgbaar bij de receptie van het Stedehjk Museum en bij de secretarie-afdeling Algemene Zaken I op de 7e etage van het Stadskantoor, Emma straat 1. Het openlucht-bad Groenoord aan de Schiedamseweg 138 zal het seizoen 1979 openen op zaterdagmorgen 5 mei a.s. om 9.00 uur. Daarna zal het bad tot en met 8 september dagelijks geopend zijn en wel op zaterdagen, zon- en feestdagen van 9.00 tot 17.30 uur; op de andere dagen van 6.30- 19.00 uur en 's avonds van dinsdag tot en met vrijdag van 19.45 uur tot zonsonder gang (uiterlijk 21.15 uur). Het bad is maan dagavond gesloten wegens polowedstrij den. Het water in Bad Groenoord is ver warmd tot 20-22 graden. De tarieven zijn alsvolgt: Per bezoek op alle dagen 2,60; voor kinderen tot 16 jaar 2,Tien badenkaart (kan door meer per sonen tegehjk worden gebruikt) op alle da gen 21,25; voor kinderen 16,75. Seizoens abonnement (16 jaar en ouder) 42,kin- derabonnement 38,50. Het populaire gezins-abonnement kost 122,50. Op dit abonnement kunnen ouders en hun ongehuwde kinderen het gehele sei zoen zwemmen, waarbij elk gezinslid een aparte toegangskaart krijgt. Leskaarten voor het diploma A kosten 28,50 en voor het diploma B 14,25. De Raadscommissie voor Sociale Zaken houdt de openbare vergadering op maan dag 7 mei a.s. om 20.00 uur in het Stadhuis (trouwzaal) op de Grote Markt. Behandeld zullen worden de taxikostenvergoeding volgens de A.B.W. en het subsidieverzoek van de Vrijwilligerscentrale. De vergade ring begint met een vragenhalfuurtje voor de toehoorders. De Raadscommissie voor Vorming en Re creatie, sectie Cultuur, Sport- en Jeugdza ken, komt in het openbaar bijeen op dins dag 8 mei a.s. om 20.00 uur in het Stadhuis (trouwzaal) aan de Grote Markt. Aan de orde komen: de wijzigingen van de verorde ning op de commissie voor het Stedehjk Museum; een krediet van 45.000,— voor de restauratie van een derde sportveld in 1979; overdracht van bevoegdheden terzake van het Recreatieschap Brielse Maas aan het Openbaar Lichaam Rijnmond; concept-gemeenschappelijke regeling voor het recreatieschap Midden-Delfland; de concept-verordening Schiedamse Raad voor Sport en Recreatie; concept-verorde ning Raad voor de gemeentelijke wel- zijnsaccommodaties; concept pre-adyies in zake de aanleg van een overdekt zwembad in Schiedam-Noord. Tot slot een rondvraag voor commissieleden en voor toehoorders. De Commissie voor de Ruimtelijke Orde ning zal de openbare vergadering houden op woensdag 9 mei in het Stadhuis aan de Grote Markt. De gemeenteraad van Schiedam heeft in zijn vergadering van 23 aprü 1979 besloten te verklaren dat een herziening van het Be stemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied dat globaal wordt begrensd door een gedeelte van de Nieuwe Maas, de Voorha ven, de Noord-westelijke en oostelijke be grenzing van het woongebied Eendracht- straat en de grens met Rotterdam, zoals op de bij dit besluit behorende kaart met een rode lijn is aangegeven. Het raadsbesluit met de daarbij behorende kaart ligt vanaf 7 mei 1979 voor een ieder ter inzage op de secretarie-afdeling Open bare Werken in het Stadskantoor en in de leeszaal van de Openbare Bibhotheek aan de Lange Haven 131. De Gemeenteraad van Schiedam heeft in de vergadering van 23 april j.l. besloten de volgende kredieten te verlenen. - 1.500,— als eenmalige bijdrage aan de Stichting Centraal Comité Anti-Bulder- baan voor haar activiteiten ter bestrijding van de geluidshinder rond vliegveld Zes tienhoven; - 75.000,— voor de subsidiëring van restau raties aan particuliere monumenten; - 15.000,voor het behoud van bij sloop e.d. vrijkomende historische materialen in het kader van het beschermd stadsge zicht; - 5.300,voor de aanschaf van een video- casettespeler voor de politie; - 277.500,— voor vervanging en uitbreiding van apparatuur van het klinisch-chemisch laboratorium van het gemeentezieken huis; - 5.422,10 voor de aanschaf van een geldtel machine voor de secretarie-afdeling Finan ciën. Aan de gemeente Rockanje is citograafap- paratuur, bestaande uit een ponsmachine, selectiedrukmachine en opbergmeubel verkocht voor de prijs van 4.500, Op vrijdagavond 4 mei zal bij het monument in de Plantage een korte plechtigheid plaatsvinden ter her denking van de gevallenen. Deze wordt georganiseerd door de Stich ting tot Viering en Herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen, waarbij het Harmonieorkest Harpe Davids zorgt voor een muzikale om lijsting. Deelnemers aan de plechtigheid wordt verzocht uiterlijk tien minu ten voor acht uur bij het monument, aanwezig te zijn. Het is mogelijk bloemen en kransen te leggen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 10