m liill:^ „Tussen Rotterdam en Del-left, ergens langs de Poldervaart, vindt je nog een heel klein dorpje op haast ied're autokaart. 't Is wel niet 20 groot, dat is zo, maar dat is vaak lang niet kwaad, want 't is er bar gezellig rond die oude Dor-reps-straat..." En het refrein: „Dat is ons Kethel, ons aller Kethel, waar wij geboren of getogen zijn. Ons bloed stroomt sneller, ons hart klopt feller, als d'oude torens pits ons weer begroet". En dan begrijpt u al wsfór of dat lied eendrachtig gezongen werd. Als vanouds op het plein vddr de Dorpskerk in Kethel. In de straffe koude wind op Koninginnedag. Met allemaal fiere vlaggen in die wind. Vaders met het kroost op de schouders. De ogen ge richt op de heer F. van Rhijn, die de leiding van deze aubade in handen had, achter de piano de heer C. Dubbeld. Naast zich de vrorzitter van de Oranjevereniging „Wilhelmina" uit dit lande lijke Kethel, de heer J. Vlugman, die op heel hartelijke wijze het burgemeestersechtpaar Lems begroette en er zijn teleurstelling over had uitgesproken dat zij Schiedam gaan verlaten. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - WOENSDAG 2 Mtl 19/y HE „Alles is te koop". „M'n schetsboek was vol". Muzikaal feest. üc Koninginnedag 1979 Schiedam I vierde feest Aubade in Kethel. Een winderig feest. Vrolijke puur Hollandse liedjes, die meegedragen werden door de wind en mogelijk wel in Schiedam te ho ren zijn geweest. Een kostelijk liedje van Benny Vreden: „Als je 's mor gens blij je bed uit springt en je gaat flink aan de slag, enz. roep „goeie morgen" naar de poes, of zwaai naar de bakker." Dat gebeurt alle maal in Kethel. Anne Marieke kent iedereen wel, maar wat te denken van „de stoker en de machinist" op tekst/muziek van Gerrit de Marez Oyens. Het overbekende „Gelukkig is het land" uit Valerius Gedenkklank en het kostelijke „Woutertje" op tekst en muziek van Hans Peters. Te be ginnen met „Ik heb hem al jaren en nooit geeft-ie last; hij woont in een trommeltje onder de kast. En 's mor gens om zeven uur hoor je geluid, dan roept-ie om eten, dan wil-ie eruit". Het refrein: „Woutertje, Wou tertje, wiebel - wiebel - wiebelwoep, piepklein kaboutertje, kom als ik roep, Woutertje, Woutertje, piep klein kaboutertje, wiebel - wiebel - wiebelwoep, komt als ik roep". ST. RADBOUD Het lied „De bombardon" op tekst van Michiel de Visser zou je het best kunnen vergelijken met een ode aan de mannen van St. Radboud. Inge luid door de heer Van Rhijn, die naar een bombardon verwezen had, waarna lustig het lied weerklonk „Weet je wat ik wil, weet je wat ik wil, jongens wil je weten wat ik wor den wil? Nee, nee, nee, ik word geen kolonel, nee, nee, nee, maar weet je het dan wel? Ja, ja, ja, bij de fanfare o o o als da eens kon! enz. De Kethel Ballade op de wijze van „De Zuiderzeeballade" is op tekst van G. Ruigrok en tot slot werd het Wijhelmus gezongen door de leerlin gen van de lagere scholen van Ket hel en Groenoord, maar ook door hun ouders en andere belangstellen den. GEEN KOORZANG In het programma stond vermeld dat tijdens de aubade bij het stad huis op de Grote Markt in Schiedam door de secties muziek en zang van de S.G. muzikale medewerking zou worden verleend door „Harpe Da vids" en de leden van de diverse Schiedamse zangkoren. Geen koor te ontdekken en een ver bolgen Jeanne Korpershoek van „Harpe Davids" die dit geen stijl vond en aankondigde dat „zij" vol gend jaar wel iets alleen in Schie- dam-Zuid zal organiseren. De majorettes in hun nieuwe lila pakjes vonden het niet eens zo heel erg. „We gaan straks naar de men sen van „Huize Frankenland", zei Jacqueline van Tienen en 's avonds zijn we weer in het bejaardencen trum „Spaland". Iedereen kan nu onze nieuwe sjaaltjes zien met die corsages. Gouden rozen wel te ver staan! Hij had geen uniform aan de heer L. A. Alebregtse, 28 jaar voorzitter van „Harpe Davids" geweest. Toen ik 70 jaar werd vond ik het wel genoeg en werd ik ere-voorzitter. Toen had ik er een lidmaatschap van 54 jaar op zitten. Maar hoe gaat het, zegt hij, dan kruipt het bloed waar het niet gaan kan. Dan bezoek- je de repetities weer op maandagavond in de Op- standingkerk en blaas je je partijtje weer mee. Muziek is mijn leven en op 19 mei gaan we op concours naar Enkhui zen. STRAATSCHILDERSTUKKEN Aan straattekenen is in de stad ook heel wat aandacht besteed. Voor de 14de maal alweer op de Mgr. Nolen- slaan, waar Nel Bootsman de deel- neemsters(ers) van doosjes drop voorzag. Andere „schilderijen" wer den gemaakt op het Edisonplein, op

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 14