PLAAT GRATIS eerste concert van Arjo de Koning Grote kollektie tinfiguren kristal Letterbroches Broches Colliers Verras moeder met een nieuw horloge een extra Moederdag-kado SrXT2?ï Van de HieT iVnro"vesti?ing aan het Rubensplein. Op de toto dankt de burgervader de heer Des Bouvrie (distriktsdirekteur van •JUUIEUSR Sinds 1 895 Broersvest 87-93 Tel. 010-267937 Vanat-zaterdag 5 mei ontvangt u bij aankoop vanaf 75, deze originele engelse kop en schotel Schitterend zuiver Swarousk: in ivoor, zilveren goud in veie variaties, altijd een geliefd geschenk HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 12 - VRIJDAG 4 ME11979 |lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllll11IIIII1111111111111IIII1111111111111111111111111111111 f 11111111111 tl 1111111111111111111111 ij 11| 11| 111111| in mi 11| 111| 1111| 11„ |f 11 huh UW bazar in recreatie- I ruimte Noletziekenhuis Een graag geziene gast in ons land is zonder twijfel de Belgi sche zanger Louis Neefs; typisch een man zonder hoogdravende pretenties of irritante sterallu res, doch gewoon een zeer sym pathiek vocalist. Opmerkelijk is het te weten dat zijn carrière - nu alweer zo'n twintig jaar - zich hoofdzakelijk in zijn vrije tijd heeft voltrokken, want Louis Neefs bekleedde tot voor kort een drukke functie bij een Belgische houtgroothandel. Onlangs verliet hij dit bedrijf om nu geheel en al een professionele status aan zijn zang te kunnen ge ven. Naast zingen deed Louis Neefs nog televisie presentaties, onder meer -van het programma „Haal het doek maar op". De in het kleine Vlaamse plaatsje Hirle geboren zanger lanceerde onlangs zijn nieuwste elpee „Nooit zonder jou". Hierom ko men dertien liedjes voor, allen vertalingen die werden geschre ven door Tineke Beishuizen, Ger- rit den Braber die tevens de produktie in handen had en Peter de Vos. De goed verzorgde arrangementen werden aan het papier toevertrouwd door Burt Page, Paul Natte en Harry van Hooff, terwijl Neefs, landgenoot Toots Thielemans op enkele nummers zijn immer boeiende spel op de mondharmonica laat horen. „Nooit zonder Jou" is een elpee geworden die naast enkele be kende successen als „Margrietje" en een Nederlandse bewerking van „Ein Kleines Kompliment" een aantal composities bevat die de zanger ten voeten uit tonen. Hij bezit de juiste stem om liedjes als „Zondagmiddag Liliane", „Ik kan nooit zonder jou" 8 geschre ven door de onlangs overleden zangeres Sandy Denny - „Als je bij me bent" en „Annelies uit Sas van Gent", op zeer aanvaardbare wijze te brengen, waarbij de zo vaak waarneembare overdaad in dit genre totaal ontbreekt. Voorts biedt deze langspeelplaat de inmiddels bekend geworden ode aan onze Martine Bijl („Mar- tine") alsmede een zeer sympat hiek liedje in een vertaling van Peter de Vos „Kermis in Breda". De tevens als gemeenteraadslid van zijn woonplaats Mechelen fungerende Louis Neefs heeft met zijn elpee „Nooit zonder Jou" wederom bewezen dat het pre senteren van in feite pretentie loze liedjes zoals op deze plaat ge presenteerd, wel degelijk het be luisteren meer dan waard kun nen zijn. De oorzaak hiervan ligt vervat in de eenvoudige doch specifiek eigen stijl die Louis Neefs eigen is en die hem in ons land talloze fans heeft opgele verd. Die schare bewonderaars zal aan zijn nieuwste plaatpro- dukt beslist veel genoegen bele ven- WEA N 58030. Praten met mevrouw J. Slieker-Boets, „belast" met het project handwerken als onderdeel van UW-werkin het Noletziekenhuis betekent herinneringen ophalen over de eerste bazar die de UW vorig jaar organiseerde in de ruimte, waar de lo pende patttmten hun familieleden op een kopje koffie of iets fris kunnen trakte- rnn Dinsdag 8 mei komt er weer een bazar van de UW, er zijn twee, om maar wat te noemen, twee schellekoorden te koop, geen gewone maar heel bijzon dere. Wat of er allemaal op deze bazar verkocht zal worden? Heel veel hand werken uiteraard, daarvoor beschikt de UW over twee aparte groepjes, te weten de dinsdag- en de donderdag- groep. Wat deze dames allemaal ma ken hou je niet voor mogelijk. Als u dol bent op speelgoedbeesten, is dit uw kans. Zit u net naast die grappige oli fanten, och schiet dan even een van de dames aan en u koopt een handwerk pakket. „Toen we in dit ziekenhuis begonnen met ons werk, vertelt mevrouw Slieker, begonnen we met een lening hier, maar dat bedrag hebben we afgelost en nu draaien we zelfstandig. We hebben een financiële basis en een staf van vaste medewerksters. Ik geloof wel dat we onze plaats hier veroverd hebben en dat ons werk gewaardeerd wordt. De dames die de bloemen enz. verzorgen of met de bekende wagentjes de zaal opkomen verstaan de kunst zo tussen het bloemen schikken door naar een patient te luisteren die eigenlijk een beetje ligt te tobben, tegen een operatie opziet of de moed laat zakken als het allemaal tegengevallen is. Allemaal dobn we vrijwillig werK, zegt mevrouw Slieker. Allemaal hebben we het ervoor over om een paar uur af te staan om daarmede anderen in „de Nolet" te kunnen helpen. Nee, we kunnen nooit genoeg zeggen hoe dankbaar we zijn dat we dit werk hier mogen doen. Dat we er zelfs een eigen ruimte voor heb ben. Is dat niet het allerbeste bewijs dat we hier een taak hebben?" Ze zijn op het ogenblik helemaal „in" de tafellakens van Brabants bont, puur handwerk. Kom er in de winkel eens om. Maar, er zijn er niet zoveel. Dus ook voor dat Brabants bont geldt: dinsdag 8 mei om 10 uur 's morgens aanwezig zijn en die macramé planten- hangers bewonderen, placemats, pan nelappen in alle soorten en kleuren. Leuke poppen met die lange benen voor op de kamer van de tiener. Ge haakte kleden, waar verschrikkelijk veel vraag naar is. Maar ook hypermo derne raamdecoraties. Om het kort te maken: er is van alles te koop en de op brengst is geheel voor het werk van de UW afdeling Schiedam. Dat werk heeftin de Nolet zijn kans gekregen en dat moet voort blijven gaan. „De meeste handwerken zijn thuis vervaardigd", zegt mevrouw Slieker. „Ook door de patiënten". „Het grap pige van ons werk is wel dat als ie met die handwerkspullen op de zaal komt en je hebt een klant, dan werkt dat aanstekelijk. „Zo gebeurt het vaak dat men met hetzelfde handwerk bezig is. Ook de mannen schakelen we in. Is er veel werk aan en het verblijf in de Nolet (gelukkig) maar kort, dat wordt dat handwerk thuis afgemaakt en is het kontakt met de patient niet verloren. Handwerken is erg stimulerend. Voor al als je veel tijd hebt en dat heb je in het ziekenhuis vaak", lacht mevrouw Slieker. 0 „Persoonlijk ben ik er niet zo bij be trokken. Ik zorg voor de inkoop, admi nistratie. Als er straks vraag naar een bepaald artikel is dan weet ik het on der te brengen en de prijs ervan. Ja eigenlijk zou ik er wel een assistente bij kunnen gebruiken. Maar ik red het wel hoor, zegt ze geruststellend. Bén ding vinden we allemaal erg jam mer, gaat mevrouw Slieker verder. „Zr. Evodia Melskens, waar we een uitste kende hulp aan gehad hebben, gaat ons verlaten. Met heel veel zorg maak te zij voor ons altijd leuke kleine hand werken. Originele bladwijzers van vilt. Moet u beslist eens op letten. Alle da mes hebben een pluim op hun hoed verdiend, zegt mevrouw Slieker tot slot. Hun familieleden krijgen vanzelf sprekend dinsdag 8 mei ook de gele genheid onze verschillende handwer ken te kopen in de ruimte waar men graag met de patiënten een kopje kof fie drinkt van 10 tot 4 uur. Woensdag 2 mei werd door burgemeester Lems van Schiedam de officiële Amro) voor de, ter gelegenheid van de opening, door Amro aangeboden besteed aan de aanschaf van technische appara- tuur voor de Zieken Omroep Schiedam. Arjo de Koning achter zijn instrument tijdens het eerste (leerlingen) concert waarmee hij zoveel eer in legde. In een goed bezet Passage Theater gaf waarbij als presentator de niet minder Na hun beider optreden met een zeer gevarieerd programma, gaf Arjo de Koning zijn leerlingen de kans zich te presenteren. Zoals Jeanne van der Vel de met Home on the Range, Chris Vre- denbregt met Swannee River, Jeanne van der Hammen met She '11 be co ming, Ank van den Hoff met Santa Lucia, Roberto Groen met Melodie in F, Wendy van der Velde met de Blaue Donau Waltz, Ab Huisman met Liebe- straum nach dem Ball, Eric Beekman met Cara Mia, Tessa van Pelt met The Tiltcar, Marcel Visser, Oh when the Saints, Rob Markestijn met Without your love, Anita Bek met Le petit Car naval, Anneke ten Wolde met April Love, Jolanda van der Moer met Stu- tejo de Koning voor het eerst een concert, bekende organist Kees Bijloo fungeerde. pid Things, Petra Berkhout met „Oissau", Ron van Gellecum met Ro sen aus Tirol, Paul Schrijver met Long long ago enz. Gerard Stemmerik met eenvoudige melodietjes. De laatste leerlinge, de 12-jarige Cori- ne Boes (1 Vi jaar les) zorgde als het ware voor de laatste vuurpijl. Tijdens het concert van Arjo de Ko ning, werd de heer Bert Meelberg op het podium ontboden en gaf tekst en uitleg van het zelfgebouwde Wersi-or- gel via een bouwpakket. De avond werd besloten met „Circus Rens" als toegift en kregen Arjo de Koning en Kees een bouquet bloemen aangeboden. Reeds vanaf 14,00 Afbeelding 62,50 Afbeelding 49,50 in zilver 9,75 in 14 Krt. goud 49,75 Afbeelding wit goud met brilliant 645,- Afgebeeld model 189,- Afgebeeld model

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 12