EUWS SPORTPROGRAMMA OLD STARS JUBILEUM-INTERLAND NACHTELIJK PUZELEN GALA-FEESTAVOND Het 75e levensjaar van de Schiedamse Sportvereniging S.V.V. wordt maandagavond letter-l lijk en figuurlijk ingeluid in het Bowlingcentrum „Musis Sacrum", eens van het Schiedamse I historische centrum van cultuur en vermaak, nu gewijd aan de bowlingsport. Hier vindt dar.l een buitengewone ledenvergadering plaats met als teneur, terug kijken op het begin, op 81 mei 1904; aan te duiden als het verleden. Dan het heden en de toekomstverwachtingen van| dit S.V.V. als een hoeksteen van het plaatselijke sportgebeuren. Het wordt bovendien een „oudejaarsavond" en al feestende gaan het bestuur met de aanwe-| zige leden het jubileumjaar inglijden en daar zullen ongetwijfeld de plesante stukken vanaf| gaan vliegen. Eregasten worden ditmaal de hiervoor uit genodigde oudgedienden onder wie gede coreerden die in de vergane jaren er toe hebben bijgedragen dat S.V.V. zich niet alleen heeft kunnen handhaven doch in middels is uitgegroeid tot een vereniging met voor het merendeel jeugdige leden. Twee jaar geleden is een jubileumcom missie reeds begonnen met het treffen van voorbereidingen om te komen tot een feestprogramma waarin uiteraard het sportieve element de boventoon moest gaan voeren. Het waren de heren die hierin zitting na men. De met hard en lang werken be reikte resultaten zijn nu gebundeld in een programma dat niet alleen de leden maar tevens de rest van de plaatselijke bevol king en de zusterverenigingen zal aan spreken. Thans loopt reeds een nederlaagserie waarin standaardelftallen van diverse an dere Schiedamse voetbalverenigingen de twee hoogste amateurteams van S.V.V. moeten trachten in te pakken met een zo hoog mogelijke score. Zondag 13 mei staat een toernooi gepland voor een elftal samengesteld uit eigen jeugdleiders met als tegenstanders leider steams van de bevriende verenigingen De Baronie, Breda; RK TVV uit Tilburg en WSB uit Noordwijk. De zo bekende Joop Smit krijgt de organisatie te verzorgen van dit voetbalevenement. Een pupillen-elftal speelt donderdag 17 mei een jubileumwedstrijd tegen een se lectie D-pupillen als een Schiedams ver tegenwoordigend team. Dit onderdeel krijgt mogelijk een andere vorm. Zaterdag 19 mei volgt dan een toernooi voor de elftallen B2, B3, A2 en A3 van SW. Op 24 mei (Hemelvaartsdag) komen de oudere leden aan bod. Een veteranen- toernooi voor spelers die ouder zijn dan 35 jaar. Gastverenigingen hiervoor zijn: Hermes-DVS, Schiedamse Boys, EDS, Rozenburg, VDL, Emma en Blauw Wit. Op 26 mei zal de herinnering herleven aan het bestaan van een afdeling atletiek in SW. Dan vindt een grote prestatieloop plaats met als parcours Sportpark Harga. Een nationaal atletiek gebeuren georgani seerd in samenwerking met de Rotter damse Atletiekvereniging Metro. Er wordt gestart op de afstanden 2.5,5. 7.5 en 10 km. Het eerste startschot valt om 13.30 uur. Niet alleen de eigen trimploeg maar te vens die van andere sportverenigingen maar tevens lopers aangesloten bij de KNAIJ komen aan de start van deze pre statieloop. Een genoegelijk onderonsje belooft op zondag 27 mei het z.g. „Luilakkentoer- nooi" te gaan worden voor alle senior-le den van SW. De aanvang van deze sport dag is 's morgens om 6.00 uur. Bij hun j komst op het verenigingscomplex worden alle deelnemers persoonlijk door het be stuur begroet. Als iedereen goed wakker is volgt er een gezamenlijke broodmaal tijd als ontbijt. Ook in de maand juni ko men de nodige jubileum-evenementen de aandacht vragen van leden, sympatisan- ten waaronder ouders van de leden. Op 2 juni een voetbaltournooi voor de jeugdelftallen B2, B3.A2 en A3, op 4 juni gevolgd door een Tweekamptournooi voor I de seniorenelftallen 3 t/m 11 van SW met als gastvereniging E.D.S. uit de Spaanse Polder. Dan op 5 juni weer een jeugdtour- I nooi voor de pootgoed-elftallen E1,E2,F1 en F2. Klapstuk van het jeugdvoetbal I wordt het Internationale jeugdtournooi op I zaterdag 9 juni voor de elftallen Al, BI, I Cl en Dl met als tegenstanders jeugd van I verenigingen uit België en Duitsland. Het Gouden elftal van de Schiedamse Sportvereniging SW zoals het in 1949 met het Din- nenhalen van het landskampioenschap roem vergaarde voor eigen club en geheel sportief Scluedam. v.l.n.r. achter: F. van Kan, wijlen F. Steenbergen, H. Opschoor, J. van Schijn- del, A. Corveleijn, J. Meerwijk. Voorste rij: J. Schrumpf, A. de Bruijn, H. KÜnemann, M. Gosens en A. van Lith. Uit leden die ouder zijn dan 40 jaar wordt op 10 juni een „Old Stars Tournooi" geor ganiseerd met als soortgelijke gastelftal- len van de verenigingen: Hermes-DVS, Schiedamse Boys, E.D.S., V.D.L., Emma I en Rozenburg. JUBILEUM-ZESKAMP Een bijzonder doch tevens attractief on derdeel belooft de Jubileum-zeskamp te gaan worden, georganiseerd voor de maanden mei en juni. Een sportmanifesta tie bovendien met als onderdelen: hardlo pen, tafeltennis, zwemmen, wielrennen, vissen en natuurlijk voetbal. De organisa tie hiervan geschied in samenwerking met de verenigingen N.O.A.D.-S.Z.C.-S.W.V. „Harga "-Hengelsportvereniging „Schie dam en Omstreken" en voor het hardlo pen de Rotterdamse Atletiekvereniging METRO. Voor deze zeskamp kunnen voet balverenigingen teams van vijf leden af vaardigen. Verder alleen teams van de verenigingen welke deel uitmaken van de organisatie. Een programma waarin vermeld waar en wanneer de onderdelen van deze zeskamp worden gehouden volgt nog. Wat op voetbal gebied een „trekker" be looft te gaan worden is de jubileumwed strijd die het betaalde elftal van S.V.V. op donderdag 13 september gaat spelen tegen een team van een bekende buiten landse club. Vermoedelijk uit Engeland de bakermat van het Europese voetbal. Er zijn besprekingen gaande in een verge vorderd stadium doch de jubileumcom missie vindt het beter hierover nog geen mededelingen te doen. Dit gebeurt eerst als er zekerheid bestaat over welke club hiervoor naar Schiedam komt. Alle Schiedamse bezitters van een auto kunnen inschrijven voor de nachtelijke puzzelrit die georganiseerd wordt in sa menwerking met de personeelsvereniging van het gemeente Ziekenhuis. Ook hier over volgen nadere mededelingen. Buiten het sportgebeuren wordt de Gala feestavond in Sporthal Margriet de abso lute „topper" van het omvangrijke feest programma. Ze wordt gehouden op zater dag 29 september, toegankelijk voor leden en hun familie alsmede genodigden. Het feest neemt de gehele sporthal in beslag. Er wordt een complete kermis ingericht •met de bekende attractie waarmee prijzen zijn te verdienen. Bovendien wedstrijden op de hometrainer. De jubileumcommissie heeft voor deze avond een programma weten te engage ren zoals er in Schiedam nog nimmer één is gepresenteerd. Als kijk-en luisterspel een optreden van de Fiesta Tropical Show met Fiesta dansers en steelbands- how. Daarnaast voor de dans het optreden van het Latijns Amerikaans orkest: Sonora- Ritmica in afwisseling met het I)ans-en Showorkest Koos van Beurden. Voor het verdere ritme en swinging gaat de AVRO-Toppop Disco-Show met Tony Maus zorgdragen. Als solo-zangeres treedt Imca Marina op. Verder krijgen de feestgangers nog een leuk muzikaal varié ténummer te zien en te horen „Mister At tractief", eveneens bekend van de Televi sie. De mini-kermis van deze avond wordt tevens in een bescheiden omvang geplaats op het sportcomplex van S.V.V. en waar de onderdelen van de zeskamp worden afgewerkt. Een beknopte agenda krijgt de buitenge wone ledenvergadering van de Schie damse Sportvereniging SVV, tevens vie ring van een oudejaarsavond. Een over gang naar de 75 jarige leeftijd en als de klok twaalf heeft geslagen, een inluiden van dit belangrijke nieuwe jaar. Voorzit ter M. Elzing zal een terugblik slaan op alles wat er vanaf het begin tot nu toe in SVV is gepasseerd. Daarna volgt een hul diging van alle jubilarissen met het ui treiken van de nodige onderscheidingen. Tot middernacht gaan Jan Blaazer en Clous van Mechelen iedereen op een aan- genamen wijze bezig houden. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 MEI 1979 van Schiedamse Verleden heden en toekomst sportvereniging SVV

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 21