NIEUWS OVER 75JAAR S.V.V: afdeling waarborg Jeugd Sector Betaald voetbal meer dan ooit zorgenkind De plaats van de Zandwijken In veteranenvoetbal: sport en plezier gebundeld HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 MEI 1979 Het herdenken en vieren van het 75-jarig bestaan wordt voor alles wat SW is toch enigszins overschaduwd door de situatie waarin landelijk het betaalde voetbal in verzeild is geraakt. Het semi-profvoetbal bij SW waarop het beleid steeds gericht is geweest maakt de vereniging tot een uitzondering vergele ken bij wat zich elders in het land afs peelt. Grote financiële tekorten met daarnaast een dieptepunt voor wat betreft het aantal bezoekers. In verschillende steden is de overheid bij gesprongen met de overtuiging dat be taald voetbal een niet meer weg te denken vorm van passieve recreatie is of althans een belangrijk onderdeel naast het ama teurvoetbal. Hoe de kaarten hieromtrent voor SW lig gen is op dit moment vrij onoverzichtelijk. Een uitspraak van voorzitter Eising hier over: „Wij zien momenteel geen perspec tieven om tot een financiële basis te ko men voor ons betaald voetbal. Als binnenkort ook voor onze basis-spe lers het CAO-loon wordt ingevoerd komen wij absoluut in de problemen. Wederom is dan ook bij de gemeente een aanvraag voor subsidie ingediend en zien halsrei kend uit naar een antwoord hierop. Deze aanvraag stoelt op het rapport „Ge zond Betaald Voetbal" waar de „Neder landse Gemeenten" achterstaat. Het ant woord van het Schiedamse gemeentebe- De bestuurlijke Top 3' van het hedendaagse SW. In het midden M. Elzing, voorzitter van het hoofdbestuur met links van hem A. Pronk zijn confrater van de amateurafdeling. Rechts de voorzitter A. van Dijk die de voorzittershamer hanteert in het jeugdbestuur. stuur moet spoedig komen willen wij onze begroting kunnen samenstellen voor het komende jaar. De realist Eising vat het kort en bondig sa men en wacht met zijn medebestuurders verder maar af wat gaat komen. Het grote lichtpunt voor SW is het func tioneren van het geheel met een structuur welke alles omvat. De saamhorigheid is groot en mocht het betaalde voetbal werkelijk geen bestaansgrond meer heb ben, het voortbestaan zal hier door niet in gevaar komen. Dan zal blijken, dat SW met een sterk amateurelftal hoge ogen kan gooien in de competitie. Het is niet alleen voor de jeugdleden dat in SW aan ontspanning wordt gedaan buiten de grasmatten. Gezelligheidsavon den in het clubgebouw voor senioren en hun dames zijn vaste punten geworden die voorkomen op de agenda van Huib Zandwijk, de animator maar tevens de or ganisator hiervan. Dergelijke avonden versterken de binding tussen de leden ou derling en ook hun vrouwen leren elkaar beter kennen. Huib Zandwijk verzorgt jaarlijks zijn pro gramma van de echte „uitjes" en weet het vrijwel altijd zo te fiksen 'dat het de leden geen toegangsgeld kost. Een uitzondering hierop is het carnavalsfeest. Hij is er nu zes jaar mee bezig.'Te beginnen met een avond als opening, van het seizoen. „Top per" van Huib's gezelligheidsprogramma is de mosselavond, een gratis eten van dit zilte zeebanket, weggespoeld met een koel drankje. Huib Zandwijk is nu 23 jaar lid van SW waarin hij nimmer als een voet balster heeft geschitterd. Zijn naam komt dan ook nooit in de sportkolommen van de dagbladen. Nu echter wel in deze spe cial. CLUBBLAD Voor de vijfde keer krijgen de leden, van SW het wekelijkse mededelingenblad ge stoken in een nieuwe omslag met als titel „Op de Grasmat" en uitgevoerd in de rood-groene kleuren. Het op stencil zetten van de ongeveer twaalf pagina's tellende inhoud, beknopte wedstrijdverslagen van de amateurs, programma's voor de ko mende week enz. enz. is het werk van Cor- rie Zandwijk, de echtgenote van Huib. Voor het afdraaien van de kopij krijgt ze hulp van de heren K. Lems en A. van Dijk. Een vouwploeg - ook weer dames - maakt alles tevens postklaar. In SW leeft sterk het verlangen om weer te komen tot de uitgave van een Clubblad zoals er vroeger een is geweest. Ook Corrie Zandwijk vindt het nuttig als dit is te realiseren. Het probleem is: wie levert kopij voor het blad? Corry Zandwijk denkt in dit jubi leumjaar vooral aan oudere leden die dan kunnen schrijven over hun ervaringen in de club opgedaan in vroegere jaren. Het mag gerust een stukje nostalgie zijn of nuttige tips om deze onder de aandacht van bestuur en leden te brengen. Corrie wacht verder maar af. Ze voert het wedstrijdsecretariaat van de amateur af deling. Het adres is Mackaystraat 27, tele foon 705940. Het gehele beleid van S.V.V. is altijd ge richt geweest op de jeugd. Het bewijs hier van is geleverd in' 1949 toen pure „eigen kweek" het hoogste wist te bereiken aan voetbaleer, het landskampioenschap. Hierin is niets veranderd. In het betaalde elftal van dit moment loopt ook nu nog „eigen kweek" weet Aad van Dijk, voorzitter van het jeugdbestuur, een doordrammer van jewelste als het gaat om pupillen en de hierbij gekomen F- spelertjes, te vertellen. Het zijn Jan de Tuinder - Wim Mulder - Aadje v.d. Vlist - Corry Huygen - Jos Zoet mulder en John de Munnik, Het zijn er zes doch er komt een tijd dat we weer een vol ledig elftal van pure SW-ers binnen de lijnen kunnen brengen. Hierop is het be leid gericht en concentreren de drie bestu ren zich volledig op. Allereerst het hoofdbestuur maar tevens dat van de amateurafdeling en uiteraard van de jeugdafdeling. Niet voor niets be schikken wij over vier trainers, zegt Aad van Dijk. Voor de betaalde selectie, Pim Visser, met J. v.d. Velden als assistent. Voor de amateurs is dat H. v.d. Bend ter wijl J._ Weggeman zich als zodanig met de jeugd bezig houdt. Het kan niet uitblijven volgens de jeugd- voorzitter dat op deze manier naar voren komt wat er aan talent schuilt onder de 215 jeugdleden-een aantal dat gestaag groeit- te gebruiken voor het beoogde doel; een standaardelftal in de le devisie samengesteld uit louter SW-ers. „De eerste verschijnselen zijn reeds aan wezig. In het junior-elftal A-l lopen vier tot vijf jongens rond die kans maken op genomen te worden in het C-elftal. Dit elf tal A-l is met het team B-l momenteel vol op in de strijd gewikkeld om te kunnen promoveren naar een hogere afdeling. Hun thuiswedstrijden trekken veel kijkers uit eigen vereniging maar ook van daar buiten. Het kunnen beschikken over eigen kader is voor ons van levensbelang. Hiermee zit ten we lang niet slecht. Met elk elftal gaan twee leiders mee en hieronder bevinden zich de nodige in het bezit van een A-di- ploma. Ook beschikken wij over de nodige oud gedienden die op zaterdagen en woens dagmiddag op het complex aanwezig zijn om een handje te helpen als de jeugd hier moet worden opgevangen als er niet ge traind of gevoetbald kan worden." Met zo'n kader en andere bereidwilligheid betoont in de vereniging slagen ook alle activiteiten, georganiseerd speciaal voor de jeugd, bijzonder goed. Jeugdkampen, een partijtje bowlen op z'n tijd, spelmid- dagen in het clubgebouw, St. Nicolaas- feesten, filmvoorstellingen, kortom een heel scala van attracties bedoeld om de jeugd ook buiten het voetbalveld bezig te kunnen houden. Daarnaast brengt het de jongens dichter bij elkaar. Ook voor deze jeugd is bij de samenstelling van het jubileumpro gramma gedacht. Een filmochtend in de aula van Scholengemeenschap Spierings- hoek op een nog nader vast te stellen da tum. De stimulator van het jeugdwerk, Aad van Dijk, kwam als jongen van 12 jaar bij S.V.V. als spelertje van het C-team. Een aantal jaren is hij weggeweest doch keerde terug toen zijn zoontje rijp was om te gaan voetballen en dat was natuurlijk bij S.V.V. Al gauw werd hij elftalleider en begon later het pupillenwerk te bundelen in een speciale commissie. t Hij kreeg hierbij de steun van de nodige veteranen. Nu hij voorzitter van het jeugdbestuur is geworden met zitting in het hoofdbestuur kan hij het werk van de pupillencommissie met een gerust hart overlaten aan deze oud-gedienden, de zaak loop op rolletjes. De veteranenselectie van SW, nu op weg naar de kampioenschap-Hattric. Staande v.l.n.r.: Jan Butter, Floor van Dijk, Maarten van Beek, Dick Onverwacht, Fred Segers, Ed Gonunel, Drikus Nels, Nico van Dijk en Rinus van Dijk. Knielend: verzorger Theo Schip per, Ed Wenink-Gerard van Alphen, Jhalman Swenson, Frans v.d. Knaap en John de Groot. Afwezige is Wout van Meeteren die ook deel uitmaakt van de selectie. In alle voetbalverenigingen spelen de vete- ranenteams nog altijd een belangrijke rol voor wat betreft de onderlinge ledenbin ding. Ook S.V.V. maakt hierop geen uit zondering. Voor zover hier van een selectie valt te spreken zitten hier mannen in die destijds in het standaardteam van het betaalde voetbal een rol speelden dan wel leden uit de amateursector die nimmer hoger zijn gekomen dan een opstelling in een van de lagere teams. Het doet er weinig aan toe want het zijn nu echte vriendenclubs in een club die nog altijd een drang in zich dragen de vereni- gingskleuren op de sportvelden zo hoog mogelijk te houden. Uiteraard ook gebrand op het leveren van prestaties. Een hommage aan de vetera nen bij de viering van het 75-jarig bestaan van de Schiedamse Sportvereniging S.V.V. is dan ook op z'n plaats. Ze leveren sportieve prestaties en zijn van plan hier mee door te gaan. In 1977 werd het team afdelingskampioen, terwijl ook vorig jaar de titel kon worden geprolongeerd na een winnend afgesloten duel met de veteranen van het Rotter damse S.F.C. In de lopende competitie is de ploeg met Neptunus in een nek aan nek race bezig te trachten opnieuw het kampioenschap in de wacht te slepen. Dat zal dan weer volop feest met zich brengen want bij de veteranen zijn sport en plezier nu eenmaal gebundeld. Ze be schikken over enkele sponsors hetgeen het mogelijk maakt eens gezellig met el kaar te gaan eten of fuiven en doorgaans ziin hun dames hierbij aanwezig.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 30