Individuele huursubsidie aangepast \lij n hondje is pas werkelijk net als by de goot gebruikt als tÊÊk zijn tollet Aan verhoogde inkomens en huren De stand bij de aanleg C.A.I. Nieuwe „Gids voor Schiedam" Alstublieft - verstrek gegevens Koopavond op vrijdag 25 mei Campagne tegen het hondevuil Gemeensteraads- vergadering Denk aan het stemmen bij volmacht, enz. Sport- en spelinstuif in Beatrixpark Vergadering Commissie Ruimtelijke Ordening GEZINNEN EN ALLEEN STAANDEN VAN 30 JAAR EN OUDER aanvragen mm gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 Voor de individuele huursubsidie in het tijdvak van I juli 1979 tot 1 juli 1980 zijn de bijdragen aangepast aan de gestegen inko mens en huren. Hieronder vermelden wij de belangrijkste wijzingen, verdeeld in de categoriën Gezinnen en alleenstaanden van 30 jaar en ouder en Alleenstaanden jonger dan 30 jaar. De bijdrage voor gezinnen en alleenstaan den van 30 jaar en ouder kan worden ver kregen bij een belastbaar inkomen tot 40.0Q0 (was 38.000) en bij een huurprijs van méér dan 2.135,— (was 2.160,—) maar min der dan 7.100,— (was 6.750,per maand). De minimumbijdrage blijft 120,— per jaar. De maximum bijdrage per jaar is verhoogd tot 4.140,(was 3.900, De tabel voor gezinnen en alleenstaanden van 30 jaar en ouder is herzien op een wijze die voor bepaalde groepen huurders van woningen met een hoge huurprijs leidt tot verlichting van de zelf te dragen woonlas ten. Dit zijn de woonlasten die resteren, nadat op de huurprijs het bedrag aan individuele huursubsidie in mindering is gebracht. Dit houdt een verbetering in voor mensen met lage inkomens die zijn aangewezen op wat duurdere huurwoningen (vooral nieuw bouw) omdat er ter plaatse onvoldoende goedkopere huurwoningen beschikbaar zijn. Huurders die op 1 januari 1979 uitsluitend zijn aangewezen op bijstand krachtens de Algemene Bijstandswet en dus geen andere inkomsten genieten, kunnen in beginsel in aanmerking komen voor een bijdrage bere kend volgens de laagste inkomenscategorie van de gezinstabel. Nadere inlichtingen hierover kunnen door de gemeentelijke sociale diensten worden verstrekt. ALLEENSTAANDEN JONGER DAN 30 JAAR 9 De bijdrage voor alleenstaanden, jonger dan 30 jaar, kan worden verkregen bij een belastbaar inkomen tot 24.000,— (was 22.500,en bij een huurprijs van méér dan 1.705,(was 1.635,maar minder dan 4.730,— (was 4.500,per jaar (142,res pectievelijk 394,15 per maand) De minimumbijdrage blijft 120,— per jaar. De maximumbijdrage per jaar is verhoogd tot 2.520,— (was 2.400,—) De hoogte van de eventuele bijdrage hangt af van de verhouding tussen het inkomen ep de huur die op 1 juli 1979 is verschul digd. Het inkomen voor het tijdvak 1 juli 1979 tot 1 juli 1980 wordt berekend door het belastbare inkomen over 1978 met 7 1/2% te verhogen. Deze 7 1/2% is een schatting van de groei van het inkomen vanaf begin 1979 tot 1 juli 1980 dus over anderhalf jaar. Als in de huurprijs een bedrag is begrepen wegens stookkosten, dan wordt voor de be rekening van de bijdrage 900,— van de huurprijs afgetrokken bij zelfstandige wo ningen en 450,bij wooneenheden in woongebouwen (was 780,— respectievelijk 390,—) De vergoeding voor een gemeenschappe lijke of centrale antenne-installatie, die in de servicekosten van de woning is opgeno men, wordt anders dan in voorgaande jaren voor de berekening van de bijdrage buiten beschouwing gelaten. Huurders van gemeente-woningen dienen hun aanvraagformulier af te halen en weer in te leveren bij het Gemeentelijk Woning- beheer, 's-Gravelandseweg 567, 2e verdie ping. Huurders van woningen, die onder de z.g. particuliere sector vallen, dienen hun aanvraagformulier af te halen en weer in te dienen bij de secretarie-afdeling Algemene Zaken II op de 2e etage van het Stadskan toor, Emmastraat 1. Bij het inleveren van het formulier dient men de volgende gegevens mee te brengen, zonder welke gegevens de'aanvraag niet in behandeling kan worden genomen. 1. een verklaring van de verhuurder, waarop de huurverhoging staat vermeld (die gaat in op 1 juli 1979); 2. een jaaropgave omtrent het inkomen over 1978 of een kopie van het aangifte biljet voor de inkomstenbelasting over het jaar 1978; 3. bij gehuwden of samenwonenden dient ook bewijsmateriaal te worden meege nomen van het eventuele inkomen van de echtgenoot/echtgenote of partner. Aanvragen moeten worden ingeleverd vóór 1 oktober 1979. Als men nh 1 juli 1979 huur der wordt, dan moet de aanvraag binnen drie maanden worden ingeleverd, te reke nen vanaf de datum waarop de huur is in gegaan Bij de aanleg van de Centrale Antenne In richting (C.A.I.) in Schiedam zijn bij de abonnees in de wijken 20,21 en 22 in Schie- dam-Oost de toestellen ingeregeld. Dit wil zeggen dat de ontvangers gereedgemaakt zijn voor de ontvangst van televisie-beel den en FM-radio. Sinds vorige week is het mobiele Informatiecentrum van de CA.I. geplaatst op het Boerhaaveplein in. wijk 21. Dit centrum is geopend op werkdagen van 10.00 uur tot 15.00 uur. Deze week is begonnen in wijk 23 de ont vangers gereed te maken voor de televisie beelden en FM-radio. In de wijken 7 t/m 9 en 20 t/m 28 zijn inmiddels de informatie boekjes van de Gem. Technische Bedrijven, met de aanmeldingskaarten waarmee men zich kan opgeven als abonnee, huis aan huis verspreid. De installateur, E.T.B. Vos werkt thans in de wijken 23, 26, 27 en 28, terwijl het Aanne mingsbedrijf Hogenboom uit Spijkenisse momenteel werkzaam is in de wijken 7 en 9. De omschrijving van de wijken vindt men hieronder. Wijk 23 wordt begrensd door: Van Swin- denstraat, Celsiusstraat, Horvathweg Overschiesestraat, Broersvest, Huis te Ri- viereweg, Laurens Costerstraat (vanaf 19 met Copermcusplein), Copernicusstraat, spoorlijn Schiedam-Vlaardingen, Wijk 26 wordt begrensd door: Parkweg, Noordvest- singel, Nieuwe Damlaan, Burg, Honnerlage Gretelaan, achterzijde De Meesterstraat Mgr. Nolenslaan, Piersonstraat, spoorlijn Schiedam-Vlaardingen. Wijk 27 wordt be grensd door: Noordvestsingel, Jan van Zutphenstraat, Louis Raemakersstraat spoorlijn en de Schie. Wijk 28 wordt be grensd door: Parkweg, Noordvestsingel, Jan van Zutphenstraat, Johan Braaken- siekstraat en Henri Polakstraat. Wijk 7 wordt begrensd door: spoorlijn Schiedam Vlaardingen, Poldervaartpad, Burg. Van Haarenlaan, P. J. Troelstralaan, Dr. Wibautplein, Mgr. Nolenslaan, Nieuwe Damlaan, Wijk 9 wordt begrensd door- Vlaardmgerdijk, Nieuwe Damlaan, Mgr. Nolenslaan, Dr. Wibautplein, P. J. Troel stralaan en Burg. van Haarenlaan. Wie nadere informatie wenst of een ex tra aanmeldingskaart wil ontvangen, kan zich wenden tot de Technische Bedrijven van de gemeente Schiedam, afdeling C.A I telefoon 264980. Er gaat, zo mogelijk dit jaar, een nieuwe „Gids voor Schiedam" verschijnen. Zo heb ben Burgemeester en Wethouders besloten. De opzet is dat deze Gids huis aan huis ver spreid zal worden, zodat alle ingezetenen een exemplaar zullen ontvangen. Daarna zullen ook de mensen die zich nieuw zijn komen vestigen in Schiedam, een exem plaar ontvangen. De verzorging van de Gids zal geheel ge schieden door Drukkerij Steens BV te Schiedam. Niet alleen voor wat betreft het zetten, drukken de lay-out, maar ook de verspreiding. Tevens heeft Drukkerij Steens de financiële exploitatie in handen, waarbij ter dekking van de kosten adver tenties in de Gids opgenomen zullen wor den. De Gids' zal volgens plan een omvang krijgen van rond 160 pagina's met een om slag in kleuren, de oplaag zal 32.000 exem plaren zijn. De tekst zal echter samengesteld worden door het gemeentelijk bureau voorlichting, uiteraard in samenwerking met Drukkerij Steens. Het uitgangspunt daarbij is om in de Gids zo volledig mogelijk te vermelden wat er in Schiedam aanwezig is aan offi ciële en niet officiële instanties en instellin gen, organisaties, verenigingen clubs en groepen, doch ook van plaatselijke ver tegenwoordigingen van elders gevestigde organisaties. Kortom, namen en adressen van alles wat in georganiseerd verband actief is in de stad. Bovendien zoveel als mogelijk is over zichtelijk in rubrieken bijeengebracht. Doch in dit streven naar volledigheid is het bureau voorlichting afhankelijk van de me dewerking van het publiek. Het bureau weet ook niet alles en de geraadpleegde bronnen zullen ook niet volledig zijn. In de afgelopen weken is men bij het bu reau reeds bezig geweest met het verzame len van de gegevens: het is een enorm kar wei gebleken! Velen onder u zullen reeds te lefonisch benaderd zijn met het verzoek om opgave van de gegevens, vaak ook ter con trole van beschikbare gegevens. Maar of volledigheid is verkregen, daar wordt sterk aan getwijfeld. Vandaar het verzoek: wie meent dat zijn of haar vereni ging, club enz. in de Gids vermeld dient te staan, melde dit, bij grote voorkeur schrif telijk, aan het bureau Voorlichting, Stads kantoor, Emmastraat 1. Om onnodig werk te voorkomen, wijzen wij er echter op dat aanmelding niet nodig is, wanneer: - reeds gevraagd is om opgave van gege vens er een band bestaat met de gemeente en de organisatie/vereniging geregistreerd staat bij de gemeente secretarie. Is dit echter niet het geval, dan graag aan melding. Ook wanneer er in de komende maanden een wijziging is gekomen in b.v. het adres, of telefoonnummer, enzovoort. Burgemeester en wethouders hebben beslo ten dat in verband met Hemelvaartsdag de koopavond van donderdag 24 mei gehou den mag worden op vrijdag 25 mei a.s. van 18.00 uur tot 21.00 uur. De secretarie afdeling Burgerzaken volgt dit besluit door de avond openstelling te verschuiven van donderdag 24 naar vrijdag *25 mei a.s. van 19.00 tot 21.00 uur, doch uit sluitend voor zaken betreffende reisdocu menten. Elke woensdagavond van zeven tot negen uur wordt er een „sport- en spelinstuif' ge houden in het Prinses Beatrixpark. Dit als voortzetting van de Sport- en spelinstuiven in de Sporthal Margriet. Op het parkeerter rein van de sporthal staan om 19.00 uur en kele gevoegde leiders klaar om de deelne mers te begeleiden naar het park. Kleed- en wasgelegenheid is niet aanwezig, zodat men verzocht wordt in sportkleding naar de Sporthal te komen. Aan deze buite nactiviteiten, die gedurende de maanden mei en juni worden gehouden, zijn geen kosten voor deelneming verschuldigd. Komt allen, het is goed voor uw gezondheid. De vier grote gemeenten Amsterdam, Rot terdam, Den Haag en Utrecht zijn een landelijke voorlichtingscampagne over hondevuil gestart. In het gehele land heb ben de televisiekijkers daar weet van, want in het bekende programma „Postbus 51" zijn sinds begin april TV-spotjes uitge zonden en dat blijft tot begin juni voortdu ren. De grotere steden hebben de meeste last van deze „hondepoep op de stoep". In de vier genoemde steden staan 100.000 honden officieel geregistreerd, maar aangenomen wordt dat nog zo'n 80.000 honden daar bui ten de telling zijn gebleven. Deze 180.000 dieren produceren gezamenlijk per jaar 12.000.000 kilo „afvalstoffen", waarvan een groot deel op de stoep terecht komt en an ders wel in de parken, de groenstroken en zelfs op de speelweiden. Over milieu-hy- giëne gesproken! Niet alleen de voetganger op het trottoir heeft last van en ergernis over het honde vuil, ook de natuurzoeker in de stadsparken en plantsoenen. Om maar niet te spreken over de kinderen die bij het spelen op de weiden bevuild raken. Terecht wordt in de voorlichtingscampagne de nadruk gelegd op de eigenaar: alleen een „nette baas kan een nette hond hebben, die de goot gebruikt als z'n toilet. Het is immers de baas die de hond moet africhten de be- De gemeenteraad van Schiedam zal in openbare vergadering bijeenkomen op maandagavond 21 mei a.s. aanvang 20.00 uur, in de recreatiezaal van het Stadskan toor, Emmastraat 1. Belangstellenden zijn van harte welkom. De agenda van de vergadering en de voor stellen aan de raad zijn verkrijgbaar bij de bode in de zaal. De commissie voor de Ruimtelijke Orde ning houdt een openbare vergadering op woensdag 23 mei, aanvang 20.00 uur, in het Stadhuis (trouwzaal) aan de Grote Markt, waarbij o.m. de binnenstads-planning aan de orde zal komen. We brengen in berinnering dat degenen die bij de verkiezing op 7 juni a.s. van leden van het Europees Parlement gebruik wil maken van de mogelijkheden om te „stem men bij volmacht" of te „stemmen in een stemlokaal naar keuze van de kiezer" nu haast moeten maken, want de schriftelijke aanvragen moeten op uiterlijk 23 mei a.s. zijn ingediend. De aanvraag formulieren zijn gratis verkrijgbaar bij de secretarie afdeling Burgerzaken, Overschiesestraat 2. Voor het stemmen bij volmacht moet het formulier ingevuld en ondertekend door volmachtgever en gemachtigde uiterlijk 23 mei zijn ingeleverd, eventueel met de oproepkaart. Men krijgt dan bericht dat de aanvraag is ingewilligd en de gemachtigde krijgt een „volmachtlegitimatiekaart". Voor het stemmen in een stemlokaal naar keus moet het ingevulde formulier met de oproepingskaart eveneens uiterlijk 23 mei zijn ingeleverd. Doch hier bestaat de mo gelijkheid voor een mondelinge aanvraag tot uiterlijk 1 juni a.s. waarbij men persoon lijk naar de afd. Burgerzaken moet komen onder overlegging van de oproepingskaart. Deze kaart wordt dan omgezet in een „kiezerslegitimatiekaart".waarmee men kan stemmen in elk stemlokaal in iedere Nederlandse gemeente,. Tot op de dag van verkiezing blijft dan nog de (eenvoudigste) vorm over van „over dracht van de oproepingskaart". Een huis genoot of iemand die in hetzelfde stemlo kaal als u moet stemmen, kan dan in uw plaats de stem uitbrengen. Daarvoor moet de verklaring aan de voorzijde van de oproepingskaart ingevuld en door vol- machtgever en gemachtigde ondertekend worden. k. w A hoefte te doen in de goot of op een plaats, die niet hinderlijk is voor anderen. Helaas is het zó, dat ook Schiedam niet gespaard is gebleven van de nationale ramp van de „hondepoep op de stoep". Vandaar dat we op deze plaats weer de aandacht vragen van de baas die „net" wil zijn, om zijn hond de goot te laten gebruiken als toi let.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 47