Het Nieuwe 60% van bewoners is positief Woningbouw voor woonwagen bewoners op j Schuttersveld Mr. Vrolijk naar Schiedam HUUR uw PIANO RADIO ABA Geitenvierling PENNING-MONZA AUTOMATERIALEN Autobedrijf ERTAN Rijnreis van „Lentefeest" 1 T.V. DEFEKT mmminui"I miiiiimimmmmmmmtimiiimiiimmimmimm<^ J fs SneldrukOOIO'262626 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 DINSDAG 22 ME11979 Stadsblad OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 met recht van koop I vanaf 50.-gld.per maand I Levering, stemmen, onderh-door geh.de Benelux Dagelijks geopend van 9 -17.30 uur. Donderdag koopavond van 19- 21-uur. De Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. Maarten Vrolijk, komt donderdag 21 juni naar Schiedam. Hij zal 's avonds een bjjzondere ge meenteraadsvergadering bijwonen met als enig agendapunt het aanho ren van de wensen voor een nieuwe burgemeester van Schiedam. De functie van burgemeester van Schiedam, komt op zaterdag 16 ju ni, officieel vacant. Op die dag wordt de huidige burge meester van Schiedam, drs. Arie Lems, graistalleerd als burgemees ter van Zaanstad. Twee dagen eerder% nl. op donder dag 14 juni, neemt de heer Lems af scheid als burgemeester van Schie dam tijdens een eveneens bijzonde re raadsvergadering, die 's middags om 2 uur begint.' 's Avonds krijgt de burgerij de gele genheid om afscheid te nemen van het echtpaar Lems. De bijzondere raadsvergaderingen vinden plaats in de recreatiezaal van het stads kantoor aan het Emmaplein. Het afscheid van de burgerij zal plaats vinden in de voormalige gemeente raadskamer van het stadhuis aan de Grote Markt Wij helpen direkt!!! Specialisten op CAI-gebied Tel.26.07.78 of 01899.15874 GROENELAAN 95 Verkoop-inruil-Reparatie ook voor uw verlichting. De kaalslag op het Schuttersveld, midden in de Schiedamse wijk Nieuw- land, zal binnenkort een bestemming krijgen. Op het terrein zullen 40 1 50 woningen worden gebouwd, ó'ie in eerste instantie bestemd zijn voor de bewoners van het woonwageneentrum „Hof van Cyrene" aan de Schie- kade. vestingsmogelijkheden geboden zou kunnen worden. Toen de overlegsituatie bijna was afgerond werd dit toch wel opzien barende woningproject in weke lijkse vergadering van het college van burgemeester en wethouders gebracht. Ook dit college stond posi tief, tegenover dit Schuttersveldwo ning-bouwproject, al wenst men iedere toekomstige bewoner nog ge heel vrij te laten in hun standpunt bepaling. Ook in een later stadium dienen 'er mogelijkheden te zijn voor hen die weer terug willen naar de huidige huisvestingsnorm. Het nieuwe woningbouwproject zal worden opgezet in nauwe samen werking met alle betrokkenen. Het college van burgemeester en wet houders van Schiedam streeft wel naar een evenredig vermindering van het huidige aantal staanplaat sen op het woonwagencentrum, ook het vinden van een andere lokatie voor het Schiedamse woonwagen centrum, althans wat daar dan van over is, blijft buiten dit woning- bouwporoject. De plannen voor bebouwing van het al jaren braak hggende stuk grond op het Schuttersveld is in overleg tot stand gekomen tussen gemeente lijke funktionarissen en een werk groep van de woonwagenbewoners zelf. Deze laatste groep wil al jaren el ders gehuisvest worden. Hun verlan gens bereikten enige tijd geleden een climax door de bezetting van de recreatiezaal van het Schiedamse stadskantoor. De woonwagen bewoners wensen een ander wooncentrum dichter bij de „bewoonde wereld". Toen men met de gemeentelijke funktionaris sen om de tafel ging zitten kwam daar als verrassend resultaat uit dat een nieuw centrum nu niet bepaald een nieuw woonwagenkamp behoeft te zijn. Een onderzoek onder de be woners van het woonwagencentrum leerde dat 60% positief tegenover leze gedachte stond. Dit positieve standpunt kon worden ingenomen omdat de aanleg- en in richtingskosten van een standplaats aardig de bouwprijs van een woning benaderen.Wel werd de gedachte naar voren gebracht dat er in geen geval aan getto vorming mag wor den gedaan. Zo ontstond de ge dachte een gemengd woningbouw project, waarin naast de woonwa genbewoners ook voor andere huis- iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiii<HiiiiiiiiiiitHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiHiii|iiiiiiiiiiiiiii,iiiiimi|iii|||||in|||||ii|||,|i>||i||||'||i|11111111111111 ONORTHODOXE WIJZE Wethouder Chris Zijdeveld, die in Schiedam de politieke verantwoor delijkheid draagt voor woningbouw projecten zegt: „We gaan dit pro bleem op onorthodoxe wijze te lijf. De uitslag kwam ook voor mij als een grote verrassing, want als je nu ziet dat dat van de ongeveer 50 ge zinnen, die nu het Schiedamse woonwagencentrum bewonen, er 30 naar het Schuttersveldproject willen dan zeg ik doorgaan". „De ambtelijke groep, cue cut project voorbereid, is op twee plaatsen in Nederland wezen kijken waar dergelijke projecten worden gereali seerd. Dat was in Veldhoven (vlak bij Eindhoven) maar daar kreeg men een koude douche. Er was daar wel een plan maar daar liep de grondprijs uit de hand. Het gevolg was dat de huursprijs van deze wo ningen zo'n 600 a 700 gulden per maand zou gaan bedragen waarop dit plan weer haastig in de la ver dween. Ook in Emmen waar een dergelijke project werd voorbereid is men nog niet veel verder geko men, maar wij willen in Schiedam wel degelijk doorzetten. Al moeten we wel erg sterk op de kostprijs let-, ten. Wij hebben echter het voordeel dat het stuk grond op de Schutters veld er maar ligt, ligt en nog eens ligt, vandaar dat het hier iets mak kelijker gaat. Wel zal het bestemmingsplan voor dit deel moeten worden gewijzigd. Dit bestemmingsplan geeft aan bij zonder doeleinden dus bv. scholen". Wethouder Zijdeveld: „we zullen dus met een wijzigingsvoorstel naar de gemeenteraad moeten, maar ik In het kinderboerderijtje bij de Van Lieflandschool aan de Beatrixlaan is in de nacht van zondag op maan dag een geitenvierling geboren. Aanvankelijk stond het viertal wat onwennig op de pootjes, maar na een paar uur huppelde ze al vrolijk rond. „Het zijn allemaal vrouwtjes", zei de beheerder van het kinderboerderijtje. Dam 26, Schiedam-C Telefoon 262001-266817 De geiten vierling, die uiteraard grote belangstelling kreeg van de schooljeugd. Eentje bleef er met le ge handen zitten, maar mocht even later zo'n kleinood in handen hou den. heb goede hoop dat dit nog-voor de zomervakantie (juni raad) kan ge schieden. Voorlopig krijgt eerste de raads commissie ruimtelijke ordening, het voorstel onder ogen. Die moet in eerste instantie goedkeuring verle nen aan een voorbereidend krediet van 95.000,— voor het ontwerpen van het project en een krediet van 170.000,— voor het bestek klaarma ken en het aanvragen van de beno digde goedkeuringen. voor betrouwbare Bovag occasions V. DEVENTERSTRAAT 17 TEL. 731144 Koopavond geopend Voor de Rijnreis met het Hoteschip „Fluvius" van de Stichting „Lente feest" vertrekken de vakantiegan gers maandag 11 juni vanaf de Sporthal Margriet. Tussen 9 en 9.15 uur vertrekken hier de touringcars naar Arnhem waar de inscheping plaats vindt. Zaterdag 16 juni keert het gezel schap van zo'n tachtig personen op het uitgangspunt terug. Naar ver wachting zal het hier door familiele den en kennissen worden opge wacht met het gebruikelijke bloe metje. Twee gediplomeerde ver pleegsters werkzaam in ziekenhui zen alhier en in Rotterdam maken het vakantiereisje mee. Hoewel vrijwel volgeboekt is er op de „Fluvius" nog plaats voor enkele mensen die zelden of nooit met va kantie kunnen gaan. Inlichtingen hieromtrent zijn te verkrijgen in de sociëteit van Lentefeest, Broersvest 101, tel. 730831. Weer vergeten drukwerk te bestellen? SN E LD RUK bellen! Broersvest 7 Schiedam Hup, achter de geiten haar vier lddntjes aan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 1