Vrijdag 1 juni is de witvis weer vogelvrij 12.50 Bewoners in Oost: „Wij wensen geen ghettovorming" m Met goed resultaat door de hel van het noorden Vijf Schiedammers deden Parijs - Roubaix ■■■ElfiP Kind en verkeer Stadsblad S Verse Asperges uit Limburg 0UTMAN 3 WEDSTRIJD VISSEN CONTROLEURS Ze zijn er weer! Eet u smakelijk omujuLnu rMUIINJM J VnidUMÜ ^0 Mtl iy/y Bij enkele duizenden sportvissers in Schiedam staan de hengelspullen kant en klaar om vrijdagochtend 1 juni het nieuwe hengelseizoen te kun nen inwijden. Ieder heeft hiervoor zijn eigen „stekkie" al vastgesteld, het zij dicht bij huis, hetzij elders in Zuid-Holland, soms zelfs nog verder van 'huis. Voor de pure recreatie-vissers zijn er in het gebied van Kethel maar te vens langs de stadssingels en vijvers genoeg rustieke plekjes om de no dige uurtjes te vissen al genietende van de natuur in de directe omge ving. Steekproeven, genomen in verschil lende waterpercelen, hebben aange toond, dat de schade aan de vissta- pels ontstaan tijdens de afgelopen strenge winter valt te verwaarlozen. De achter ons liggende koude lente tijd met lage watertemperaturen deed de vissen traag worden bij het vieren van hun gebruikelijke bruids feesten. Enkele zonnige dagen deed deze watertemperaturen snel oplo pen zodat vooral de karpers met hun paaitijd zijn begonnen. Vooral in ondiep water sloten van het volkstuincomplex Thurlede ko men grote concentraties karpers voor. Eveneens in de snel uitschietende rietkragen langs de vijvers van het Beatrixpark stoeien karpers en an dere soorten witvis met als doel hun kuit af te zetten. Vastgesteld is, dat de visstand in dit hele gebied, met inbegrip in de resten van de Polder vaart, optimaal is te noemen. De leden van de Schiedamse Hen gelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" krijgen ook dit jaar weer een openingswedstrijd in het karper bevissen. Ook nu weer in de waterpartij van het Prinses Beatrix park van 's ochtends 5 tot 11 uur. Het Nieuwe KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J J Warbie Telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REDAKTIE KOPY: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Mevrouw Woerdenbagch Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh Telefoon 015-124331 toestel 35 Privé 01807-18513 BEZORGING: Indien deze krant niet bij u be zorgd wordt verzoeken wij u 010- 732877 te bellen. In tegenstelling met voorgaande ja ren wordt nu op aantallen gevist met voor de vanger van de grootste karper de titel: „karperkampioen 1979". De wedstrijd is op zaterdag 2 juni. Op de ingerichte meetposten kun nen slechts karpers boven de varig- maat (35 cm) ter registratie worden aangeboden. In totaal zijn tien prijzen te winnen, bestaande uit sierstandaards en hengelsportarti kelen. Ook dit jaar organiseert de wed strijdcommissie van „Schiedam en Omstreken" een serie hengelwed- strijden met als inzet het hengel- Ook de Schie met z'n grote visstand waarin men mag vissen in het bedt van een z.g. „Bijdragekaart" kun nen de sportvissers af en toe de lan ge hengel uitzetten teneinde de vis sen ver van de walkant te kunnen benaderen. kampioenschap van Schiedam. Jachtwater wordt opnieuw het aan het park grenzende gedeelte van de gereconstrueerde Poldervaart. De serie bestaat uit drie wedstrijden te vervissen op de avonden van 13 en 21 juni. De laatste eerst op 22 au gustus, dit gezien de vakanties. Voor deze serie komen de echte ridders van de lange hengel aan de water kant. Om de verblijfplaats van de azende vissen op te sporen moet soms dicht onder de walkant maar vaak ook midden in het water gevist worden. Voor dit laatste is het nodig een hen gel te hanteren met een lengte van omstreeks tien meter of meer. Niet alleen bij het wedstrijdvissen is een korps controleurs nodig. Ook worden leden van dit korps, waar over „S. en O." kan beschikken, in gezet om toe te zien op het „zwart- vissen" en op stille uren uit te kijken naar visstropers met schakelnetten en dergelijke. De kostbare visstapel is een gemeenschappelijk bezit en over „bezit" moet vandaag aan de dag meer dan ooit gewaakt worden. Zoals gebruikelijk kort voor het be gin van een hengelseizoen houdt het bestuur van de Hengelsportvereni ging zittingavonden in het Wijkcen trum Nieuwland. Hier kunnen de leden hun visdocumenten afhalen en bestaat er gelegenheid voor het inschrijven van nieuwe leden. De zittingavonden zijn ditmaal op 31 mei; 7 en 14 juni, telkens van 19.00 tot 21.00 uur. Hargalaan 2, Schiedam, telefoon 713322 ook dit jaar serveren wij ze weer 14 dagen lang in verschillende variaties vanaf We verwachten de eerste aanvoer op zaterdag 26 meia.s. De bewonersvereniging Schiedam-Oost heeft het college van B en W een brief geschreven waarin zij vraagt om opheldering inzake het huisves tingsbeleid voor buitenlandse werknemers. Een aantal bewoners van de Morsestraat, Fultonstraat en Bellstraat heeft onlangs een korte spantane handtekeningaktiegehouden onder het motto „Wij wensen geen ghettovor ming". In die korte tijd werden tweeenveer tig handtekeningen opgehaald. In de genoemde straten zijn respectieve lijk 6 van 24, 7 van de 60 en 6 van de 48 gezinnen buitenlands. Volgens de ondertekenaars zijn het laatste half jaar in de woningen die in deze stra ten leeg kwamen uitsluitend buiten landse gezinnen gehuisvest. Daardoor is de vrees ontstaan dat er in de gemeente-woningen allen nog maar buitenlandse gezinnen zullen komen. „Wij willen u erop wijzen dat hierdoor in deze straten span ningen ontstaan", aldus de bewo ners. Het bestuur van de bewonersvereni ging SchiedamOost wil van het col lege weten welk beleid er wordt ge voerd met betrekking tot de keuze van gezinnen voor deze woningen. Voorts wenst de bewonersvereni ging op korte termijn eengesprek met mevrouw Taverne, wethoudster van volkshuisvesting. Enkele controleurs van „Schiedam en Omstreken" die niet alleen de tijdens wed strijden gevangen vissen meten en registreren, maar tevens toezien op zwartvissen en stroperij. Maandagavond werd op de kleuter school „Olleke Bolleke" een ouder avond gewijd aan het thema „Het kind in het verkeer". Spreekster op deze avond was Els Burger van de Nederlandse Vereniging voor de Bescherming van Voetgangers. Er werd een filmpje vertoond dat liet zien waarom het belangrijk is om kinderen, zeker tot hun achtste jaar, naar school te brengen. Ieder jaar vinden ruim honderd kin deren in het verkeer de dood, terwijl er zo'n achthonderd kinderen ge wond raken. De NVBV zegt dat slechts 40 procent van de kinderen onder de acht jaar naar school wor den gebracht, wa wat wil zeggen dat 150.000 kinderen dagelijks zelf hun weg van en naar school moeten zoe ken. In dit verband wijst de NVBV op de verantwoordelijkheid van de ouders. „Een ernstige fout" noemt de NVBV het initiatief van de gemeente om op verschillende plaatsen in de stad de middenweg te verhogen tot het ni veau van de stoeprand, waardoor het verschil tussen stoep en rijweg totaal is weggevallen. Voor hen die meer willen weten over het werk van de NVBV volgt hier het adres: Passage 61-111, Den Haag, telefoon 070-450008. De vijf toerrijders van de Schiedamse Wielren Vereniging Harga-Sint- maartensdijk, te weten Ingrid en Thijs Coster, Ineke en Ton Hoogstraten en Aad van der Zalm, die de toer-klassieker (235 kilometer) hebben /Parijs- Roubaix/ gereden, kregen voor deze tocht het gezelschap van nog drie Schiedammers, n.1. Karei Lansbergen, Ben Heijdra en Jan Ham. Vier van de acht reden deze klassie ker voor de tweede keer; de beide dames voor de eerste maal. Alle acht hebben ze de tocht uitgereden en hebben door het leveren van deze sportieve prestatie het Franse bre vet „ParijsRoubaix Cyclotou- riste" verdiend. Dit brevet wordt in Frankrijk hoog gewaardeerd. Onder de 4.500 deelnemers bevonden zich ruim 300 Nederlanders. Zondagmorgen om half zeven zijn zij in een druilerige regen vanuit Vil- lers St. Paul, een voorstadje van Pa rijs, vertrokken naar Noyon, 60.5 km. waar de eerste kontrolepost was gevestigd. Halverwege dit trajekt hield het op met regenen. Bij de kontrolepost aangekomen werden zij door militairen van het Franse le ger ontvangen met warme koffie en vruchtencake. Na een kontrolestem- pel werd de tocht voortgezet naar de tweede kontrolepost in Havrincourt, 128 km. Na de eerste beklimming, 4%, van enige betekenis sloeg de pechduivel toe: Ton Hoogstraten kreeg êên kilo meter na de kontrolepost in Noyon een lekke band, dit zou hem nog drie keer overkomen. In het heuvelach tige terrein dat volgde de derailleur van Ingrid Koster. Dit euvel kon z„9 pas verholpen worden in Havring- court, zodat ze het gedeelte door de Chevreuse Vallei met een te zware versnelling heeft moeten rijden. Toen er nog vijftien kilometer te gaan was, naar Havringcourt, begon de wind, die aanvankelijk zwak was, met kracht toe te nemen. Het was dan ook niet zo verwonder lijk dat Ingrid, door het defekt aan haar versnelling moeilijk kwam te zitten. Haar ploegmakkers hebben, door voor haar te gaan rijden, zo veel mogelijk geprobeerd haar uit de wind te houden. Maar daar het heuvelopwaarts ging, Havringcourt ligt op een hoogte, heeft zij deze moeilijkheid zelf moeten overwin nen. Na Havringcourt ging het naar Ber- sée, 190 km., de derde kontrolepost. Op dit trajekt zouden ze, vijf kilorrfe- ter voor Lewarde, kennis maken met de „Hel van het Noorden". De hel bestond dit keer uit 33 kilometer kasseien van de in totaal nog af te leggen 77 kilometer. Er was dit jaar slechts één geheime kontrolepost, die zodanig geplaatst was dat als je niet over de kasseien zou gaan, dus de weg afsnijden, je deze onher roepelijk zou missen. De beide dames, Ineke en Ingrid, on dertussen geheel hersteld van hun inzinking, waren in het begin op de kasseien erg voorzichtig maar naar gelang de kilometers verstreken re den zij als ervaren coureurs. Ton kreeg echter, door al dat geklapper en gebonk, last van een oude knie blessure, maar sloeg zich er goed doorheen. De overigen hebben op de kasseiên geen moeilijkheden onder vonden. Al was duidelijk te zien dat het ook voor hun „afzien" was. Een stimulans om op deze kasseiënwe- gen, als je het nog wegen kunt noe men, door te bijten was dat de toe schouwers hen toeriepen: „kontrole post vijf kilometer". Op de kontrolepost, in Bersée, aan gekomen hebben zij van de gelegen heid gebruik gemaakt zich .te ver zorgen. Dat was wel nodig, want van de 33 kilometer kasseiên hadden ze er pas acht afgelegd. Op het laatste trajekt van 45 kilome ter, BersêeRoubaix, zouden zij nog 25 kilometer kasseien te ver werken krijgen, waaronder een stuk van zeven kilometer lengte. Er ging een zucht van verlichting door die genen, die hem voor de eerste keer reden, heen toen ze in Hem, een voorstadje van Roubaix, aankwa men. De routeniers in het gezelschap wis ten echter dat er te vroeg gejuicht werd, want er zou nog een stuk kas- seiënweg volgen van ruim 2,5 kilo meter. Zij haalden pas verlicht adem toen de helling in Roubaix beklommen werd die voerde naar de laan waaraan de wielerbaan van Roubaix ligt. Want vanaf dat punt was er alleen nog maar asfaltweg. De toejuichingen, alsmede de kom- plimenten, die zij kregen van het pu bliek, golden in hoofdzaak voor de dames. Uitrijden van deze monster- klassieker is een prestatie van de bo venste plank. IDe acht Schiedam mers mogen dan ook best trots zijn op het behalen van het brevet „Pa rijsRoubaix Cyclotoeriste". In Schiedam aangekomen zegt Aad van der Zalm: „Ondanks dat het stuk over de kasseiên korter was dan vorig jaar, blijft het een zware tocht, maar ik blijf volhouden dat deze tochten voor eenieder moge lijk zijn." monana rtnonlCü "9 wn melodica'» en loof- en speelboeken- H SINGEL 116-SCHIEDAM TELEFOON 268871

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 3