Foto 's nabestellen Europese melkindustrieën introduceren internationaal melksymbool Jubileumconcours Spaland ruiters Glas melk tegen blauwe achtergrond Noteert u even in uw agenda: BMW bellen. ALLE AUTOSCHADE BEERS ilÉippfe ilil IT l lllii HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - VRIJDAG 1 JUNI 1979 Een foto gezien in dit blad die u best zou willen hebben? Voor 7,50 kan die foto de uwe wor den. Tenminste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen foto- redaktie, wat in 9 van de tien gevallen opgaat. Voor het nabe stellen van die foto's op formaat 18X24 knipt n de bewuste foto uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de FOTODIENST RANDSTAD EDITIES, Koommarkt 34, te Delft. Voor uw en ons gemak ontvangen wij hierby gaarne een betaalcheque of giro-betaalkaart, volledig ingevuld en van uw handtekening voorzien. Telefonische verzoeken voor na bestellingen kunnen niet in be handeling worden genomen, ter- wijl de op deze manier verkre gen foto's niet voor publikatie mogen worden gebruikt. Na ont vangst van de foto (en uw kran teknipsel) kunt u (als u geen cheque heeft bygesloten) het ver schuldigde bedrag, 7,50 per afdruk dus, gireren op nr. 2395347, t.n.v. Randstad Foto dienst, Delft. FILMVERHUUR, verhuur van super 8 speel film, en projectoren met of zonder geluid, 16 mm. speelfilm en projectoren, te vens verhuur van projectie tafels en projectieschermen. Van der Vlist, Franselaan 206, Rotterdam. Tel. 153575, b.g.g. 261395. - Voor snelle beslissers 4 juni Benidorm 8-15- of 22 Hg. voor 331,— p.p. plus olie, ANVR, Reisbur. De Beer, Appelmarkt. Wegens omstandighe den woningruil. Aangebo den: goedkope zoldereta ge, 3 kamers. Gevraagd: flat of appartement, hoge huur geen bezwaar. Brie ven onder nummer 7596 bur. v.d. blad. Te koop: Europe H302, eenmans zeilboot. Tel. 122682. Te huur: 35 m2 win kelruimte met kelder, ge schikt voor bedrijfsruimte of opslag. Tel, 700987, tussen 17.30-18.30 uur. Te koop gevraagd: va kantiebonnen. Tel. 773814. wordt feilloos hersteld door uitdeuken spuiten o*«. v Buitenhavenweg 160 Telefoon 261046 Vraag vrijblijvend prijsopgave Wedstrijdsecretaris Jan van Lint zal ook zaterdag weer nauwkeurig de tij den noteren bij het jubileumconcours van „De Spaland Ruiters". De deelnemende verenigingen zijn: 't Bergse Bos uit Bergschenhoek, Het Blauw Gele Vendel uit Pijnac- ker, Delfland Ruiters uit Waterin gen, Delftse Ponyclub uit Delft, Die Flardingha Ruiters uit Vlaardingen, Gravenhof uit Zoetermeer, Hoeve- Westlandruiters uit Naaldwijk, De Maasruiters uit Maasland, De Olde Barnevelt Ruiters uit Berkel, De Prins uit Delft, De Prinsemolen uit Rotterdam, De Schieruiters uit Overschie, De Spaland Ruiters uit Schiedam, De Spoorwiek uit Roden rijs en De Boogaard Ruiters uit Rijs wijk. Parcoursbouwer is J. Rodenburg uit Rotterdam, bondstegenwoordiger J. Schaap en de paradecommandant H. v.d. Graaf. Het wedstrijdsecreta riaat is in handen van P. Dries, H. Ruigrok en J. van Lint. Anja Bastiaanse, met het paard Orlando, is één van de Schiedamse deel neemsters aan het jubileumconcours. Het grote succes van het BMW-programma heeft één enkele schaduwzijde: deze bijzondere auto mobielen blijken zó te beantwoorden aan de indi viduele eisen van moderne automobilisten, dat een enkeling wel eens wat langer moet wachten op de BMW van zijn keuze. Wij nodigen u uit morgen even een afspraak met ons te maken. Des te eerder rijdt u in uw volgende BMW. Automobielbedrijf Kalfsbeek BV. Schiedam: Nieuwe Haven 233, Vlaardingen: Gedempte Biersloot 40b. Tel.: 010 - 7311 55 (afdeling verkoop). Een glas melk met als achtergrond een bianwe cirkel. Dat is sinds kort het Europese meiksymbool. Het is geïntro duceerd door de melkindustrieën in de Europese Gemeenschap verenigd in de organisatie Assllec ter gele genheid van de Internationale Mdk- dag, die op 22 mei werd gehouden. Het is de bedoeling, dat het overal in de EG wordt opgehangen, waar melk verkrijgbaar is en dat net de toeristen in zeehavens, op vliegvelden, in sta tionsrestauraties en in restaurants zal duidelijk maken dat hij er voor een glas melk terecht kan. Het teken is zo duidelijk, dat het geen verdere tekst of uitleg nodig heeft. Het is niet met enig handelsmerk of merknaam verbonden, het is ontworpen door de Deense Zuivel Federatie en door het zuivelbedrijfsle ven in de gehele gemeenschap aan vaard. De wijze, waarop het tot stand is geko men, toont dat de zuivelindustrieën in de EG effectief gebruik maken van de fondsen, die beschikbaar zijn voor de bevordering van de melkconsumptie. Het melksymbool werd tijdens een persconferentie in Brussel, door de heer J. R. Owens, vice-voorzitter van de Assilec, geïntroduceerd. „Er is een groot melkoverschot in de Gemeenschap", aldus de heer Owens, „en wij moeten alles doen wat in ons vermogen ligt om vraag en aanbod in evenwicht te brengen. Op deze manier kunnen wij de kosten van produktie en distributen laag houden. Het feit, dat het verbruik per hoofd in de verschil lende EGIanden sterk uiteen loopt, wijst erop, dat er nog voldoende moge lijkheden zijn om de melkafzet verder omhoog te krijgen". In Ierland wordt b.v. per jaar per hoofd gemiddeld 208 kilo melk ge dronken, terwijl het gebruik in België slechts 80 kilo op jaarbasis is. In Ne derland bedraagt de consumptie van melk en produkten 134 kilo per hoofd per jaar. Ons uitgangspunt is, dat wij een goed produkt tegen een redelijke prijs op de markt moeten brengen. Melk is uitste kende voeding, het is een produkt van moeder natuur zelf en het geeft veel waarde voor zijn geld, zeker wanneer wij het vergelijken met frisdranken en bier". De heer Owens vertelde, dat de tot standkoming van het nieuwe melksymbool, de nodige voeten in aar de heeft gehad. Het moest van toepas sing zijn op alle soorten melk. Verder ging men ervan uit, dat het geen kwali teitsaanduiding zou inhouden, maar uitsluitend zou dienen om verkoop punten van melk aan te geven. Het symbool, dat de Deense zuivelin dustrie al enkele jaren gebruikt een glas melk tegen een rode achtergrond voldeed aan al deze eisen. Alleen werd de rode achtergrond door een blauwe vervangen. Niettemin heeft het nog twee jaar ge duurd, voordat alle betrokken melkbe- drijven in de gemeenschap ermee ak koord gingen. De kosten van deze Europese melkpro- motie worden geheel gedragen door het Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de landelijke rijvereni- ging en ponyclub „De Spalandrui ters" houdt deze vereniging zater dag een jubileum B-concours, aan de Olympiaweg in sportpark Harga. Het programma dat om half negen begint is als volgt: 8.30 uur: Dressuur paarden en pony's 11.30 uur: B-springen pony's 12.00 uur: Ringsteken paarden 12.15 uur: Voorselectie bestgaande rijpaard 12.30 uur: Voorselectie bestgaande rijpony 13.15 uur: Ringsteken pony's 13.50 uur: B-springen paarden 14.30 uur: Finale bestgaande rijpony 14.45 uur: Finale bestgaande rijpaard 15.00 uur: Parade. EG-fonds, dat is gevormd uit de zoge naamde medeverantwoordelijkheids heffing. Deze heffing wordt opgelegd aan alle melkproducenten in de EG. Doel van de heffing is enerzijds om met de op brengst ervan afeet van melk en zuivel- produkten te bevorderen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 14