Prins Bernard opent nieuw buitenverblijf mensapen 12.50 Groot stripbal in „Quibus" In Diergaarde Bilj'dorp: nowtel Verse Asperges uit Limburg t. «KIPBAL CAVE 0UIBU3I ZONDAS W m Aan het nieuwe buitenver blijf voor mensapen wordt in Diergaarde Blijdorp hard gewerkt. Op 26 februari jl. sloeg mevrouw A. Simonis de eerste van de 15, achttien meter lange, palen, waar op dit nieuwe buitenver blijf wordt gebouwd. Dit buitenverblijf, een glazen facade en gedeeltelijk overdekt, is een geschenk van Volker-Stevin's bag- gerdivisie ter gelegenheid van het 125-jarig jubileum voor alle bezoekers van Diergaarde Blijdorp. Het ligt in de bedoeling, dat het ongeveer 10 x 12 meter grote gebouw op maandag 11 juni a.s. om 15.00 uur officieel door Z.K.H. de Prins der Neder landen zal worden geo pend. Burgerlijke stand Ze zijn er weer! Eet u smakelijk SANCHO-STAPPER 24.90 39-46 32.90 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 29 - VRIJDAG 1 JUNI 1979 Het andere geschenk, t.w. de door de werknemers van Volker-Stevin geadopteerde dromedaris „Akh- dar" zal begin juli uit de quaran taine worden ontslagen en wor den ondergebracht op de weide naast de kamelen. Overigens is er voor „Akhdar" naarstig naar een echtgenote gezocht en dit vrouwe lijk dier zal binnenkort uit Whips- nade in Rotterdam arriveren. De burgerlijke stand van Dier gaarde Blijdorp had in de afgelo pen maand heel wat in te schrij-" ven. Zo werden er maar liefst 27 tij gerpythons geboren. De moeder slang legde op 8 maart jj. onge veer 30 eieren, die onmiddellijk daarna werden overgebracht naar de couveuse om uitgebroed te worden. Donkere tijgerpythons komen voor in Zuidoost Azië en hun voortbestaan in de natuur wordt als bedreigd beschouwd. Na de geboorte vorig jaar van de Afrikaanse rotspythons en de Australische Children's python is de tijgerpython de derde soort waarvan Diergaarde Blijdorp jon gen kreeg. Verder worden er bij de reptie len- en amphibieënafdeling 1 luip aardgekko en een Noordameri kaans muskusschildpadje gebo ren. Het muskusschildpadje is niet groter dan een lucifer. Bij de vogelafdeling kropen uit het ei: 3 aalscholvers, 1 naaktoog- kakatoe, 2 driekleur glansspreeu wen en niet minder dan 9 Caroli- na-eenden. Verder vonden er bij de zoogdie ren de volgende geboorten plaats: 1 witsnuitcoati - deze dieren leven van Noord-Amerika tot aan de woestijnen van de westkust in Zuid-Amerika - 1 Indische anti loop - ook wel black duck ge naamd, deze antilopen leven in grote groepen in de open, vlakke landschappen van Voor-Indië - 1 vliegende hond - het verspreiding sgebied omvat Australië, Zuid Azië en Japan, 2 Amerikaanse bi zons, bekend uit de boeken van Karl May, 1 jaguarundi; welke dieren in Midden- en Zuid-Ameri ka leven, 1 Chileense poedoe; waarvan de schouderhoogte onge veer 40 cm bedraagt, 1 Chapman- zebra, 3 servals; dit zijn kort- staartige-langbenige roofdieren, die in Afrika ook wel boskatten worden genoemd. De jongen van de serval verblijven echter nog achter de schermen, 1 mara of Patagonische haas en 1 watoessi, het huisdier van de Massai negers in Afrika. De horens van de wa toessi kunnen L30 meter lang worden met een spanwijdt van 1.60 meter. Bezoekers Op Hemelvaartsdag bezochten bij na 15.000 personen de Diergaarde. Blijdorp hoopt op een goed Pink- sterbezoek, want zou het weer on verhoopt niet mooi zijn, dan toch blijft 't Rivierahalcomplex met zijn grote vissencollektie, een bin- nengebeuren bij uitstek. Tot nu toe zijn er ruim 20.000 bezoekers meer geteld dan vorig jaar. Tenslotte is de weide naast de Winkel van Sinkel opgehoogd en hier zullen de mara's en capiba- ra's worden ondergebracht. Hargalaan 2, Schiedam, telefoon 713322 ook dit jaar serveren wij ze weer 14 dagen lang in verschillende variaties vanaf Café „Quibus sluit op zondagavond 3 juni haar vierde theaterseizoen af. Een dag later wordt de stripmanifestatie „Om het leven getekend?" beëin digd. Beide gebeurtenissen vormden de aanleiding van het organiseren van een zogenaamd „Stripbal", dat zondagavond van half negen in café „Quibus" gehouden zal worden. De twee personen die dit gebeuren al in het vorig theaterseizoen in alle stilte hebben voorbereid willen lie ver geheim blijven. Hoe dan ook, café „Quibus" zal zondagavond bol staan van de stripaktiviteiten. In het „Stedelijk Café" zal een overzichts tentoonstelling worden gehouden van strips en op de bovenverdieping van „Nikx" zullen jonge tekenaars exposeren. Terwijl de stamgasten kunnen „plakken aan de bar" zal bij de „Koffiemolen" het werk en „het levende lijf' van de Belgische strip tekenaar Jean Pol worden getoond. Op deze avondlijke slotmanifestatie zullen ook tekenfilms worden ver toond. Het muzikale gedeelte van de avond zal worden verzorgd door de groep „Phantom Orchestra". Deze groep bestaat uit Engelse, Franse en Ierse muzikanten, die tijdens het stripbal een breed scala van speciaal gear rangeerde muziek als Rhytm'n Blues, Rock 'n Roll en muziek uit de jaren dertig en veertig ten gehore zullen brengen. Dit unieke festival zal vijf uur du ren. De organisatoren verzoeken iedereen tijdig aanwezig te zijn. De toegang tot het festijn is gratis. Doe mee met de grote mode Draag de nieuwe lekker soepel, De schoen die in is. Echt leder met oersterke geprofi leerde zool (spekzool) in jucht leer. 27-38 BRABANTS SCHOENENHUIS Hoogstraat 125. Vlaardingen. Zie verder pag. 26 RantfstadedMes, wekelijks in 700.000brievenbussen

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 29