Molen krijg Goede vangsten bij start van nieuw hengelseizoen nieuwe kap HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 15 - VRIJDAG 8 JUN11979 Hoog, hoger, hoogst en dan steekt de kraan toch nog boven alles tot. Behalve een nieuwe kap kreeg Schiedams trots ook nieuwe wieken. vier, waarvan de eerste molen „De Walvisch" is, en de tweede de molen die gisteren een nieuwe kap kreeg. Dat de Schiedamse molens niet al leen bijdragen aan het stadsschoon, maar ook nog een wezenlijke funk- tie vervullen, bewijzen wel de over ige twee molens „De Vrijheid" en de „Noordmolen". In de eerste wordt het koren gemalen dat als grondstof dient voor het befaamde „bruin" (en sinds kort ook „wit") van-de-molen en in de tweede is een restaurant ge vestigd. Gisteren heerste een grote bedrij vigheid rondom de oude korenmo len „De Drie Korenbloemen". In het kader van een restauratie werd op deze uit 1770 daterende molen een nieuwe kap gezet. „De Drie Korenbloemen" maakt deel uit van een serie molens van Als Neerlands hoogste molen wordt bekapt dan moet er wel een bak- beest van een kraan aan te pas ko- men. Voor de Schiedamse sportvissers en zij die het hengelen als een re creatieve bezigheid beschouwen is het nieuwe seizoen goed begon nen. Beide categorieën waren aan te treffen langs de stadssingels waar in de vroege ochtend en tegen het vallen van de avond menig visje is gevangen. De regenval van eind vorige week maakte overal het viswater rijk aan zuurstof, iets wat de vissen bijzonder levendig maakte bij hun zoeken naar voedsel. Zij die echter het wijdse polderwa ter prefereerden om hierin, gezeten tussen wuivend riet en lissen, him eerste hengelaarsgeluk te beproe ven, kwamen bedrogen uit. De Vlaardingse Vaart en Maaslandse vlieten moesten worden bemalen om het overtollige regenwater af te voe ren. Bij tek in het water is het moei lijk vissen, vooral bij een jacht op bodemazers onder de vissen. KARPERWEDSTRIJD De jagers op het grote (karperwild] die lid zijn van de Hengelsportver eniging „Schiedam en Omstreken' kwamen de eerste dagen volledig aan hun trekken. Op de eerste vis dag zijn hier al veel kanjers tijdelijk aan land geweest. Goed waren ook de vangsten tijdens de zaterdag in het Prinses Beatrix- park gehouden karperwedstrijd mei het hieraan verbonden kampioen schap 1979. Naar schatting omzoom den een tweehonder hengelaars de vijvers van het park. Hier was hel aanvankelijk erg kil. Karpervissen is geduldwerk en dit geduld weet lang niet iedereen op te brengen. Ook nu niet want menig sportvisser die geen beweging in zijn dobber kreeg en geplaagd werd door de kilte, pakte vroegtijdig zijn spullen in om thuis de koffie op te zoeken. Onder de echte doorzetters is behoorlijk karper verschalkt. Op de zeven meetposten her en der in het park zijn in totaal 66 karpers ge registreerd. De kleinste (net aan de maat) was 36 cm. lang; de zwaarste haalde 73 cm. en het was deze vis die zijn belager, Hans Maasdam, de kampioenstitel bezorgde. In het klassement van de totale vanglengte op deze ochtend ein digde de Rotterdammer Bram van Brekelen, op de eerste plaats. Hij wist 14 karpers buit te maken die met elkaar een lengte hadden van 6 meter en 44 cm. De overige prijswi- naars waren: 2. J. Brugman met 290.5 cm. karper; 3. H. de Vrijer 183; 4. L. W. Harpe 167; 5. mevr. A. v. 't Hoff 166; 6. W. Hoenderkamp 149; 7. A. Overheul 148; 8. H. Harte 143; 9. J. Blom 133.5; 10. W. Verwaal 131; 11. G. v.d. Windt met een vangst van 123 cm. karper. De kersverse karperkampioen Hans Maasdam ontvangt 4Jn prijzen de kam pioenstandaard en een visparaplu tot handen van de heer B. Sleeuwenhoek, voorzitter van de organiserende vereniging. De overige winnaars mochten een keuze maken naar rangschikking tot een collectie kostbare hengelsportattribu- ten. Rechts op de foto secretaris J. van Tilburg. Ook dames namen deel aan de karperwedstrijd. Manlief was echter In de buurt om een handje te helpen als de dobber wegschoot. Een karper tos deze, lang 65 an, was heri gewoon op dit vlsfestjjn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 15