Hedendaagse fotografie in Stedelijk Museum J. Lastdrager voorzitter Volkstuindersvereniging ZAKEN- VIZIER ZAKEN- VIZIER DE KOEMARKT Heropening freetimeshop De blauwe boutique „50 pop of een envelop" Wijlijsten alles voor u in Menu van de week Magazijn Onze krant mikt vandaag op: Onze krant mikt vandaag op: Vakkundig;, vlug en voordelig Rotterdamsedijk 445 - Schiedam Telefoon 269548 GEMEENTE SCHIEDAM Verkiezing van de ieden van het Europese Parlement Aanwijzing ruimte voor vaststelling uitslag stemming PE SPORTHAL MARGRIET, NIEUWE DAMLAAN 5 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 9 - VRIJDAG 8 JUNI 1979 De burgemeester van de gemeente Schiedam deelt ingevolge artikel 39d van de wet Europese verkiezingen mede, dat voor de vaststelling van de uitslag op maandag 11 juni 1979, des morgens 10.00 uur, van de gehou den stemming voor de verkiezing van de leden van het Europese Parle ment, de navolgende ruimte is aangewezen te behoeve van stemdistric- ten 1 t/m 46 7 juni 1979 De burgemeester voornoemd, Drs. A. J. Lems Na een verbouwing die ruim zeven maanden duurde is Mikx Freeti meshop aan de Hoogstraat 33-35 heropend. De zaak is drastisch ver anderd, meteen nieuwe pui, nieuwe binten en een totaal nieuw inte rieur. In de kollektie van de Freetime shop, die nu onder leiding staat van de heer Van Benten, is weinig ver anderd. De zaak is als vanouds ge specialiseerd in bedrijfskleding en vrljetljdskleding. Men verkoopt overalls, stofjassen en verpieegsterskleding, om maar eens een greep in de kollektie te doen. Maar ook kan men terecht voor vrijetijdsideding als jeans en shirts. Mikx Free-time shop is 's maan dags gesloten. Vanavond wordt in het Stedelijk Museum de tentoonstellingAs- pekten van de Hedendaagse Fotografie" geopend. Bij de opening zullen twee filmpjes worden vertoond van Paul de Hooijer. Bij deze gelegenheid is iedereen van harte welkom. De tentoonstelling wil twee soorten fotografie laten zien. De eerste is de fotografie als doel, en de tweede fotografie als middel. Bij fotografie als doel gaat het om foto's, die tonen hoe de fotograaf de wereld ziet. Zijn foto's vertellen iets over de gedachten, gevoelens en her inneringen die bepaalde beelden bij hem oproepen en die hij daarom wil vastleggen. Bij fotografie als middel krijgt het publiek te maken met beeldende kunstenaars, schilders of tekenaars die fotografie gebruiker op dezelfde manier als men vroeger verf en pot lood hanteerde: de foto zelf is niet zo belangrijk, het gaat er om dat zij door middel van fotografie duidelijk willen maken wat hen bezig houdt. Goede voorbeelden van deze catego rie zijn Nikolaus Urban, die bijvoor beeld gedachten uitdrukt als „ve rantwoordelijkheid" of Hans Eykel- boom, die het thema „Wat is tijd" aansnijdt. Deze twee verschillende benaderin gen zorgen voor een gevarieerde ex positie. In de eerste categorie (foto grafie als doel) kan men onder an dere mensen in hun omgeving zien. Ad van Denderen maakte foto's over het gevangenisleven en Jan Zwart verfijnde miniaturen In de tweede categorie zijn onder andere videofoto's van acties die kunste naars uitvoerden voor een publiek. Aan de tentoonstelling doen in to taal twaalf fotografen mee. De expo sitie duurt tot 23 juli. Het museum is dagelijks geopend van tien tot vijf uur, en zondags van half één tot vijf uur. De toegang tot de tentoonstel ling is gratis. Van fotografie naar video, een nog betrekkelijk jong middel in de beel dende kunst, is maar een klein stap je. Op zaterdagmiddag 9 en zondag middag 10 juni worden in het mu seum doorlopend videobanden ver toond, die deels zijn gemaakt door exposanten van de fototentoonstel ling en deels door andere, hoofd zakelijk Nederlandse kunstenaars. Behalve de opening van de tentoon stelling „aspekten hedendaagse fo tografie" zal vanavond ook een ten toonstelling van grammofoonhoezen worden geopend. De tentoonstelling laat zien hoe ontwerpen van hoezen kunnen ontstaan. Naast het repro duceren van kunstwerken op de hoes, zijn er vaak verwijzingen naar beeldende kunst. De dada beweging, pop art of het werk van de surrealis tische schilder Magritte blijken een bron van inspiratie te zijn voor de ontwerpers van grammofoonplaten hoezen. Deze tentoonstelling is de tweede in een reeks van kleine educatieve tentoonstellingen in de kelder ruimte van het museum. De ten toonstelling duurt tot 23 juli 1979. Onlangs opende Boutique L'Annet- te aan de Hoogstraat 62 zijn deu ren. Voor modebewuste dames die eens iets anders willen dan de gewo ne confectieldeding heeft Boutique L'Annette van alles in de rekken hangen. En dat mooi lang niet duur hoeft te zijn bewijst wd deze collectie, die voornamelijk is afgestemd op de wat smallere beurs. De boetiek heeft ook voor de dames met een wat grotere maat volop keus. Jong en oud kan er iets van haar gading vinden. De boetiek is gezellig ingericht. In het interieur overheerst de kleur blauwn en tijdens de verkoopuren wordt muziek gedraaid. Volgens de kalender zal deze week de zomer echt gaan beginnen. Of de weer goden daaraan meewerken zal nog moeten blijken. Toch zullen de ko mende maanden frisse zomersalades en koele d anc het middelpunt van de belang- telling staan. Met roomijs kan men al lerlei heerlijke gerechten maken, bij voorbeeld ice creamsoda, milkshakes, omelette sibérienne. Maar ook gecom bineerd met wat eenvoudige ingrediën ten, zoals bijvoorbeeld limonadesiroop, Zaterdag was Tom Mulder, alias Klaas Vaak (disc-jockey) te gast bij Mikx op de Hoogstraat, omdat de verbouwing van deze kledingzaak achter de rug is. Het publiek speel de mee met het spelletje „Vijftig pop of een envelop Door de grote belangstelling hiervan nam de drukte op de Hoogstraat extra toe. vruchten of chocolade kunnen allerlei gezellige gerechtjes gemaakt worden, zondag: sjaslik, knoflookbrood, ven kelsalade roomijs met aardbeien maandag: bloemkool, saucijsjes, aar dappelen karnemelkvla met rozijnen dinsdag: spinazie, omelet, zilvervlies rijst kwark-vannillevla woendag: bietjes, gehakt, aardappelen drie in de pan donderdag: zomersalade ice creamso da vrijdag: gestoofde kabeljauw met pe terseliesaus worteltjes, aardappelen vannillevla met rabarber zaterdag: panpizza appelmilkshake. ZOMERSALADE 500 g verse bleekselderij, 100 g jong belegen kaas, klein blikje ananas, 100 g ham, 50 g rozijnen, 1 bekertje sour cream, peterselie, kruiderij, radijs. Maak de bleekselderij schoon en snijd deze in hele kleine reepjes. Snijd de kaas in blokjes, laat de ananas uitlek ken. Snijd ze klein, evenals de ham. Wel de rozijnen in iets water, laat ze uitlekken en afkoelen. Meng in een schaal de bleekselderij met de kaas, de ham, de ananas en de sour cream. Maak de salade op smaak met peper, iets suiker, zout, tabasco, gemalen tijm, oregano, worcestershiresauce. Garneer de salade met de rozijnen en radijsjes. ICE CREAM SODA Doe onderin een hoog glas verse vruch ten (aardbeien, frambozen, kersen, druiven of stukjes sinaasappel). Schenk hierop wat limonadesiroop. Leg er vervolgens een schep roomijs op. Vul het glas verder bij met spuitwater en garneer het geheel met wat geslagen slagroom. APPELMILKSHAKE 4 dl melk, 1 dl appelmoes, 1 eetlepel vloeibare honing, 4 bolletjes roomijs, kaneel. Mix de melk, het appelmoes en de ho ning goed dooreen. Schenk het meng sel uit in hoge glazen, leg in elk glas een bolletje roomijs en garneer met wat kaneel. Tijdens een hiervoor altgeschreven le denvergadering van de Schledamse Volkstuindersvereniging „Vijfsluizen" mm de «ilmigp afgetreden voorzitter H. G. Böhm als zodanig afscheid van medebestuurders en leden. GeljjktQdlg Is op deze druk bezochte vergadering een nieuwe voorzitter gekozen. Op voorstel van het bestuur is dit de heer J. Lastdrager, afkomstig uit Den Haag, waar hij al gferuime tijd werk zaam is geweest op cultureel en sociaal terrein. Onder dankzegging voor het vele werk door de heer Böhn in het belang van de vereniging verricht, bood vice-voorzit- ter P. A. Planqué het echtpaar Böhm enkele practische geschenken aan. Het echtpaar behoudt zijn tuintje op het complex en blijft lid van „Vijfcluizen". Het heengaan als voorzitter is een ge volg van de gezondheidstoestand van de heer Böhm. Het bestuur van „Vijfsluizen" onder voorzitterschap van de heer J. Lastdra ger ziet er verder als volgt uit: vice- voorzitter P. A. Planqué, tevens secre taris; 2e secretaris mevr. G. Klass; penningmeester B. v.d. Kraan; voorzit ter bouwcommissie A. Schuurmans; werkcommissie Th. de Kielith en C. v.d. Toorn; inkoopcommissie T. van Vulpen; tuincommissie A. C. v.d. Berg; ontspanningscommissie D. Faber en voor verzekeringszaken mevr. B. M. Möller.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 9