Gezocht: orthodontist/tandartsen Wie helpt de gemeente met het vinden van gegadigden? HOGENOODu HOND IN DEGOOT Subsidie bij bouw koopwoningen Stand bij aanleg van de C.A.I. Station Schiedam gekozen voor „Park-and-ride" Afgegeven bouwvergunningen Vergadering van de Schoolraad Vergaderingen gemeenteraad 75.200 inwoners (Hoge nood hond in de goot) HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - WOENSDAG 13 JUNI 1979 gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 Een door het gemeentebestuur van Schiedam, de Schiedamse tandartsen en het ziekenfonds Schiedam/Vlaardingen/- Maassluis ingestelde werkgroep heeft geconstateerd dat het aantal tandartsen in Schiedam te beperkt is om een optimale tandheelkundige zorg te waarborgen. Schiedam wil dan ook in kontakt komen met een orthodontist alsmede met tandartsen of aanstaande tandartsen die in onze gemeente hun beroep willen gaan uitoefenen, om eens van gedachten te wisselen ten aanzien van de vestiging en de vormen van praktijkuitoefening. Het spreekt van zelf dat, binnen de mogelijkheden, alle medewerking zal worden verleend voor de vestiging in Schiedam. In de vaktijkschriften voor tandartsen zijn reeds advertenties geplaats, waarin het bo venstaande is vermeld. Maar het tekort aan tandartsen in Schiedam is enorm. Daarom worden verwoede pogingen in het werk ge steld om aan de onhoudbare toestand een eind te maken. Daarvoor wordt nu ook een beroep op u, als inwoner van Schiedam, ge daan om behulpzaam te zijn. Heeft u in uw familie- of kennissenkring misschien een tandarts, die plannen heeft zich in deze omgeving te vestigen? Laat hem of haar dan alstublieft dit artikel le zen! Kent u een student in de tandheelkun de, die op niet al te lange termijn de studie zal voltoooien? Vertel hem of haar dan, dat hij of zij bij vestiging in Schiedam met open armen zal worden ontvangen! Uw medewerking wordt op hoge prijs ge steld. Zeker ook door al diegenen (wellicht behoort u daar zelf ook toe) die geen tand arts hebben. Voor nadere inlichtingen kan men altijd contact opnemen met het bureau Sociale Zaken en Volksgezondheid van de ge meente-secretarie in het Stadskantoor, Emmastraat 1, telefoon 010-260500 toestel 376. Geïnteresseerden wordt verzocht zich te wenden tot het College van Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Emmastraat 1. Indien men dat liever heeft, kan men zich ook wenden tot de voorzitter van de Kring Schiedam, Vlaardingen, Maasssluis van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tandheelkunde, de heer P. J. v.d. Burg, Julianalaan 40 te Schiedam, telefoon 010- 265996. Het N.S.-station Schiedam-Rotterdam West zal opgenomen worden in het nationale „Park-and-ride" plan voor parkeren bij openbare vervoerhalten, zulks als onder deel van het nieuwe meerjarenplan Perso nenvervoer (MPP) van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, waarvan de voor bereiding in volle gang is. De NV Neder landse Spoorwegen voert reeds besprekin gen met de gemeente over de verdere uit werking. De regering wil in de komende jaren het systeem van Park-and-ride, waarbij een deel van de reis met de auto en een ander deel met het openbaar vervoer wordt ge maakt, krachtig bevorderen. Met name in het forensenverkeer en bij het vervoer over lange afstanden kan Park-and-ride een in teressant alternatief zijn voor de verplaat sing geheel per auto. Het departement van Verkeer en Waterstaat onderzoekt momen teel de mogelijkheden om een landelijk net werk op te bouwen. Park-and-ride heeft de meeste kans van sla gen bij stations of halten van de N.S. waar voldoende parkeerruimte aanwezig is en ook aansluitingen op lijnen van kwalitatief hoogwaardig openbaar vervoer. In samen werking met de A.N.W.B. en de N.S. zijn de halten geselecteerd, die het meest geschikt lijken voor toepassing van Park-and-ride. En daar valt het N.S.-Station Schiedam- Rotterdam West ook onder. Op 20 april 1979 is een nieuwe subsidie-re- geling voor de bouw van koopwoningen in werking getreden: de Beschikking gelde lijke steun eigen woningen 1979. Hierbij wordt onderscheid gemaakt tussen catego rie A-woningen en categorie B-woningen, in de wandeling ook aangeduid met „pre mie A-" en „Premie B-" woningen. Categorie A-woningen zijn eigen woningen die bestemd zijn voor mensen met een be scheiden inkomen. De stichtingskosten van een in Schiedam te bouwen categorie A-wo- ningen mogen niet hoger zijn dan 130.000,— De eerste eigenaar van zo'n woning kan on der bepaalde voorwaarden gedurende ma ximaal 17 jaar een bijdrage van het rijk krijgen, waarvan de hoogte gekoppeld is aan het belastbare inkomen. Hoe hoger in komen (tot maximaal 50.000,per jaar), hoe lager de bijdrage. Bij een inkomen van 20.000,krijgt men voor het eerste jaar 8.400,—. Categorie B-woningen zijn duurdere koop woningen, maar de stichtingskosten mogen in Schiedam niet hoger zijn dan 160.000,—. Wie een categorie B-woning koopt of laat bouwen kan gedurende maximaal zes jaar een bijdrage van het rijk krijgen, waarvan de hoogte afhankelijk is van de hoogte van de stichtingskosten. De maximaale bijdrage in het eerste jaar is 3.000,en de laagste 600,Bij een inkomen van meer dan 50.000,per jaar komt men niet in aanmer king. Het gemeentebestuur is altijd betrokken bij de bouw van woningen. Bovendien verzorgt de gemeente, via het bureau Huisvesting, de toewijzing aan de hand van de Woonruimte- Onderstaande lijst vermeldt de bouwvergunningen die door de gemeente Schiedam zijn afgegeven in de periode van 1 mei tot en met 31 mei 1979. Vooral in de oudere stadswijken vinden nogal veel particuliere bouwerijen plaats, waarvan de omwonenden niets afweten. In sommige gevallen kan het van belang zijn, dat men op de hoogte is van wat er in zijn omgeving wordt gebouwd of verbouwd. De gegevens zijn beknopt gehouden. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen daarvoor een afspraak maken met het Bouw- en woningtoezicht en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo in het Stadskantoor op de 8e etage, telefoon 260500 toestel 188. Naam: W. A. M. Verwaaijen H. van der Loo K. Fleischmann C. Sitton Algemene Bank Nederland b.v. R. van Tiel A. H. Lansbergen W. Rip Mees en Hope N.V. R. G. de Meersseman Mühlhan Nederland b.v. H. R. Lauwaars H. E. Brouwer N. Kirkilis Project: het wijzigen van de voorgevel en de entree van de winkelpanden het herstellen van de fundering van het pand het vergroten van de woonkamer en het gedeeltelijk wijzigen van de achtergevel van de woning het aanpassen van brandweereisen i.v.m. gebruik van een voormalige discobar-dancing als dansschool; alsmede voor het maken van een nieuwe toegangspui in het pand het indelen van de winkelruimte het plaatsen van zonne-collectoren aan de achterzijde van de woning het overkappen van de ruimte tussen de schuur en de woning het verbeteren van de fundering van het pand het indelen van een bestaande ruimte tot bankgebouw het inwendig verbouwen van de woning een gewijzigd bouwplan betreffende het in- en uitwendig verbouwen van een kantoorpand; de wijziging heeft betrekking op de voorgevel het vervangen van 2 silo's door 1 silo, alsmede voor het maken van een fundering onder een bestaande silo het vergroten van de woning het inwendig verbouwen van de woning Adres: Hoogstraat 184-186 Schiedamseweg 52 Weide 17 Hoogstraat 99 hoek Appelmarkt Hof van Spaland 49 Rietkraag 5, 9,11 Ribeslaan 26 Schiedamseweg 54 gelegen aan de Oranjestraat Thomas h Kempisstraat 48 Nicolaas Beetsstraat 5 a-b Hoofdstraat 24-32 Prins Bernhardlaan 60 Rembrandtlaan 24a verordening Schiedam 1979. Ondermeer om er op toe te zien dat de categorie A. wonin gen ook betrokken worden door mensen, voor wie zij bestemd zijn. Op de vraag, of in Schiedam de bouw van categorie A- of categorie B-woningen wordt overwogen en door welke initiatiefnemers, kan men inlichtingen krijgen bij de secreta rie-afdeling Openbare Werken in het Stads kantoor, telefoon 260500. Daar kan men ook vouwbladen „Gemeentegarantie voor bouw, koop of verbeteringn van eigen wo ningen" en „Een eigen huis met steun uit het Bezitvormingsfonds" aanvragen. Een ieder die in Schiedam in aanmerking wil komen voor een categorie A- of catego rie B-woning moet zich, naast aanmelding bij een mogelijke initiatiefnemer, zich te- vens aanmelden bij het gemeentelijke Bu reau Huisvesting, 's-Gravelandseweg 567, op de 2e etage, geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur. i Bij de aanleg van de Centrale Antenne In- richting (C.A.I.) in Schiedam, zijn bij de abonnees in wijk 23 de toestellen ingere- geld, wat wil zeggen dat de ontvangers ge reedgemaakt zijn voor de ontvangst van televisiebeelden en F.M. radio. Wijk 23 wordt begrensd door: Van Swindenstraat, Celsiusstraat, Horvathweg, Overschieses- traat, Broersvest, Huis te Riviereweg, Lau rens Costerstraat (vanaf 19 met Coperni- cusplein), Copernicusstraat en Van Swin- densingel. Het mobiele Informatiecentrum van de C.A.I. heeft sinds vorige week de stand plaats aan de Burg. van Haarenlaan ter hoogte van de van de J. C. van Marken straat in wijk 28, die begrensd wordt door: Parkweg, Noordvestsingel, Jan van Zutp- henstraat, Henri Polakstraat en Johan Braakensiekstraat. Dit centrum is geopend op werkdagen van 10.00 tot 15.00 uur. Deze week is in wijk 28 begonnen met het gereed maken van de ontvangers voor de ont vangst van televisiebeelden en F.M. radio. Daarmee wordt met ingang van 20 juni a.s. ook begonnen in wijk 27, die begrensd wordt door Noordvestsingel, Jan van Zut- phenstraat, Louis Raemaekerstraat en" de Schie. In de wijken 7 t/m 9 en 24 t/m 28 zijn inmid dels de informatieboekjes van de Gem. Technische Bedrijven huis aan huis ver- spreid, met de aanmeldingskaarten waar mee men zich kan opgeven als abonnee. Door de installateur E.T.B. Vos wordt thans gewerkt in de wijken 8, 26, 27 en 28. Het aannemingsbedrijf is momenteel bezig in wijk 9. Wijk 7 wordt begrensd door: Spoorlijn Schiedam/Vlaardingen, Poldervaartweg, Burg. van Haarenlaan, Troelstralaan, Dr. Wibautplein, Mgr. Nolenslaan, Nieuwe Damlaan. Wijk 8 wordt begrensd door spoorlijn Jo han de Wittsingel, Piersonstraat, Mgr. No lenslaan, De Meesterstraat, Burg. Honner- lage Gretelaan en Nieuwe Damlaan. Wijk 9 wordt begrensd door: Vlaardinger- dijk, Damlaan, Mgr. Nolenslaan, Dr. Wi bautplein, Troelstralaan en Burg. van Haarenlaan. Wijk 24 wordt begrensd door: Broersvest, Lange Haven, Nieuwe Sluisstraat en Schie damse Schie. Wijk 25 wordt begrensd door: Noordvest singel, Schie (Doeleplein), Korte Haven en De gemeenschappelijke Schoolraad van de gemeente Schiedam houdt een openbare vergadering op woensdag 13 juni om 19.30 uur in de recreatiezaal van het Stadskan toor. Op de agenda staan: mededelingen; ingekomen en uitgaande stukken; verslagen van de commissies, werkgroepen en ge sprek met de wethouder; de oprichting van de Stichting Werkgroep Openbaar en Neu traal Bijzonder Onderwijs Nieuwe Water weg-Noord en het schoolbuitenhuis. Na de pauze is er informatie over de inte gratie van kleuter- en lager onderwijs, toe gelicht door de heer Th. H. J. van Giezen, hoofd van de o.l.s. De Ouverture en me vrouw M. de Wijs, hoofdleidster van de o.k.s. De Mallemolen. De gemeenteraad van Schiedam komt in openbare vergadering bijeen op donder dagmiddag 14 juni in de recreatiezaal van het Stadsgehoorzaal met als enige punt op de agenda het afscheid van burgemeester drs. A. J. Lems, in verband met diens ver trek naar Zaanstad. De gewone maandelijkse openbare verga dering houdt de gemeenteraad op maandag 18 juni, aanvang 20.00 uur, in de recreatie zaal van het Stadskantoor. Voor belang stellenden zijn de agenda en de voorstellen aan de raad verkrijgbaar bij de bode in de zaal. Op donderdag 21 juni heeft voor de derde maal een openbare vergadering van de ge meenteraad plaats in de recreatiezaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur. Het enige punt op de agenda is ditmaal de be spreking met de Commissiaris der Konin gin in de provincie Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, inzake het profiel van de nieuwe burgemeester van Schiedam. De gemeente Schiedam telde op 30 april 1979 in totaal 75.200 inwoners en wel 38.109 vrouwen en 37.091 mannen. Dit is 22 inwo ners meer dan per 31 maart, doch 56 inwo ners minder dgn per 1 januari van dit jaar. In de maand april j.l. werden in Schiedam 56 kinderen geboren, 27 jongens en 29 meis jes, en er overleden 48 personen, 25 mannen en 23 vrouwen. Wat de migratie van de bevolking betreft 'was er in april een vestigingsoverschot van 14 personen, 216 personen kwamen zich nieuw vestigen in Schiedam en er vertrok ken 202 personen uit onze stad. V 't is een kleine moeite en... een nette hond heeft een nette baas Van bijgaande tekst zijn stickers verkrijg baar! Dit als onderdeel van de landelijke campagne tegen het hondevuil, dat is inge zet door de reinigingsdienst en van de 'vier grote gemeenten in Nederland en waarbij ook„spotjes"zijn vertoond voorde televisie. Wie meent een bijdrage te kunnen leveren aan de bestrijding van de hondepoep op de trottoirs en voetpaden, kan de stickers ver krijgen bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor, telefoon 260500 toestel 340 of bij de Reinigingsdienst van de V.R.O.M.- dienst, Ringersstraat 9, telefoon 377155. Wanneer u last hebt van hondevuil voor uw huisdeur of voor uw winkel, is het dan geen idee om op die deur zo'n sticker te plakken? Of anders op de deur van uw buurman, wiens honden niet zijn opgevoed om de goot als toilet te gebruiken? In de sticker is sprake van een „trainings folder" Dit is een duidelijke instructie hoe men de honden kan leren hun behoefte te doen in de goot en niet op de voetpaden. Ook de folder is gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting en bij de Reinigings dienst Vellevest. Wijk 26 wordt begrensd door; Parkweg, spoorlijn, Noordvestsingel, Damlaan, Burg. Honnerlage Gretelaan (achterzijde.)

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 8