van mill Twee blinden doen mee met avondf ietsvierdaagse Ongelooflijk-goed Schooltijdenrooster blijft gehandhaafd DEZE WEEK IN SCHIEDAM ZEEMAN'S SLEUTEL DIENST ZEEMAN vero/ol binnen zonwering u kijkt er gewoon door naar buiten (die van geloven assurantiën) Broersvest 50-52, Schiedam Telefoon 267594 BLACK BROWN HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 VRIJDAG 22 JUNI 1979 Zaterdag organiseert Budo-Sport Schiedam een prestatieloop. De dames en heren deelnemers krijgen de keuze uit vijf of zeveneenhalve kilometer. De start zal plaats vinden vanaf de sportschool van Gerard Vroegh aan de Jacob Bysterstraat in Groen oord om drie uur. Aanmeldingen om deze zomerloop mee te maken kan alleen telefonisch geschie den onder nummer 715203. Alle deelnemers die de afstand uitlopen krijgen een herinneringslint. HONKBAL Het eerste team van Schiedam speelde een plaatselijk ontmoeting tegen Groenoord. Zondag is het een erg rus tige wedstrijd geworden, die door Schiedam met 3-2 is gewonnen. De werpers van beide teams, Wouter Don en Hans Vroon, hebben goed werk gedaan op de heuvel. Even heeft Vroon zich laten vervangen toen bleek dat dit niet tot het gewenste resultaat leidde, nam hij het zelf weer over. Over en weer is goed slagwerk afgewisseld al waren de fouten te talrijk. Voor de toe schouwers een spannende partij, die sportief is verlopen. SOFTBAL De softbalwedstrijd bij Schiedam kon geen doorgang vinden. De drie velden rond de voetbaldoelen en middenstip pen waren kompleet omgeploegd, teneinde opnieuw te worden ingezaait. Voorwaar een loffelijk idee, ware het niet, dat bij SChiedam ook zomersport wordt bedreven. Een behoorlijk soft- balveld kon niet werden uitgelegd. De wedstrijd is dus afgelast en op landelijk niveau een aanfluiting voor Schiedam. ZWEMBREVETTEN Bij de Schiedamse Reddings Brigade hebben 51 leden examen gedaan voor een brigadediploma. De geslaagden zijn: Brevet 1: Peter Dettmeyer, Betty Dingenouts, Mariëlle van Haaften, Hans Janse, Perry van der Meyden, Monique van der Most en Saskia Zwart. Bevret 2: Pascal Aarts, Gabriëlle Am sterdam, Jeroen van Driel, Iiesbeth van Duikeren, Christa Etman, Nicola Gosens, Marian Harreman, Jan Hen driks, Jolanda van der Hoek, Erwin de Kaper, Jolanda Mak, Evelien van Ma rion, Miranda Meeder, Denise Snel, Marjolijn Snel, Richard Spruit, Wilco de Wit en Jan Zandstra. Brevet 4: Ingrid Christen, Gladys van der Geugten, Remco Groen, Robert Groeneweg, John Harreman, Gert Jon- gebreur, Bert van der Klift, Laura van der Knaap, Anita van der Lubben, Sandra van der Lubben, Petra van Marion, Silvia van der Nol, Tom Pel grim, Ingrid Reekers, Ellen Treurniet, Martin van Tricht en Anton Vreden- bregt. Brevet 5: Irmgard Amsterdam, René van der Berg, Marjon Schaeffer, Els Sondemeyer, Tiny Zegwaard, Rinie van Zunder en Monica van Beurden. ZOMERAVONDVOETBAL Bij de algemene bedrijfsvoetbal com petitie zijn vorige week de laatste wed strijden gespeeld. In totaal zijn er 169 wedstrijden gespeeld waarbij op de laatste dag ook nog een beslissings wedstrijd nodig was. In de A afdeling waren Renish en BBO met een gelijk aantal punten geëindigd. Beide ploegen zijn afkomstig van de werf Wilton Fijenoord. Renish bestaat uit de fitters van de nieuwbouw en BBO is de ploeg van de Buitenbankwerkers Oost. De beslissingswedstrijd werd gespeeld in sportpark Bijdorp en ondanks het slechte weer onder grote belangstell ing. Na drie minuten kon Henk Duchenne (Excelsior M) profiteren van een mis verstand in de achterhoede en bracht Renish op een 1-0 voorsprong. Na een half uur zorgde Rinie Broere (SFC) voor de gelijkmaker uiteen voorzet van Martin Schaap. Nog voor rust was het weer Rinie Broere die BBO op een 1-2 ruststand bracht. Ook in de tweede helft was BBO sterkere en dat werd tot uitdrukking gebracht door een doel punt van Chris Hendriks (VFC) 3-1. Henk Duchenne bracht de spanning nog wel terug door 3-2 te laten aante kenen, maar kort voor tijd maakte Ri- Uw adres voor Z nnige prijzen zonneschermen markiezen exclusieve luifels rolluiken rolgordijnen (rol) horren hordeuren aluminium jaloezieën vertikale jaloezieën vouwwanden en vouwdeuren vraag vrijblijvend prijsopgave St. Liduinastraat 25 Schiedam, telefoon 010-730133 IHellevoetsluls Molenstraat 2 (achter de Westkade) telefoon 01B83 - 8211 nie Broere aan alle onzekerheid een einde en bracht BBO op een 4-2 ein- stand. In het doel van BBO was opge steld Rob Korpel (SFC) en het doel van Renish werd verdedigd door Cees Ver dam (HBSS). De wedstrijd stond onder uitstekende leiding van de bekende Schiedamse scheidsrechter Rinus Vis. De vier kampioenen zullen op de slui tingsavond van de ABC op 29 septem ber gehuldigd worden. De kampioenen zijn: A-afdeling Renish, B-afdeling Al gemene Bank Nederland, C-afdeling Helios 2 en D-afdeling Gemeente Be strating Schiedam. Wedstrijdsecretaris Cor Valk van de ABC heeft tijdens deze competitie nog al wat moeilijkheden ondervonden om dat er veel wedstrijden verschoven moesten worden. In verband met de doordeweekse competitiewedstrijden vanwege de winterstop moest er nog al eens geïmproviseerd worden. Dank zij de medewerking van de Schiedamse vereniging, sportraad, gemeentelijke plantsoenendienst en deelnemende ploegen is ook dit jaar de Algemene Bedrijfsvoetbal Competitie weer een succes geworden. DAMESVOETBAL De voetbalverenigingen Demos en DRZ zijn in SChiedam tot op heden de enigste verenigingen die een afdeling damesvoetbal in hun gelederen heb ben. Het damesvoetbal krijgt steeds meer voet aan de grond. De beide Schiedamse verenigingen doen er dan ook alles aan om hun bestaande dame safdeling in stand te houden. Bij Demos bestaan er zelfs plannen om het volgend seizoen met een tweede elf tal aan de competitie deel te nemen. Als er dames zijn die interesse hebben om de voetbalsport te gaan bedrijven kunnen zij zich in verbinding stellen met: Demos, mevrouw G. Mietes, Prof. Aalberselaan 61 telefoon 714742 en bij DRZ mevrouw A. Jung, 's -Graven- landseweg 696 telefoon 734138. THOR FTETSPUZZELTOCHT Eén van de onderdelen van de viering van het 75 jarig bestaan van de gymna stiekvereniging THOR was afgelopen zaterdag een fietstocht met vele vragen en opdrachten. De fietstocht was geor ganiseerd door het jeugdbestuur van de vereniging, die bij alle evenementen van andere commissies steeds de hel pende hand hebben geboden. Dit was nu hun eigen evenement, dat in alle opzichten zeer geslaagd was. Via een route door het Westland werd genoten van een zonnige tocht die ge reden werd door vijftien groepen van drie tot acht personen. Tijdens de tocht moesten er opdrach ten zoals, rebus oplossen, puzzeltje maken of vragen beantwoorden, geda an worden. Bij de prijsuitreiking bleek dat vijf groepen foutloos hadden gere den. De groep die het aantal deelne mers wist aan te geven werd eerste, daarna volgde de tweede en derde prijs. Deze prijzen bestonden uit taar ten van groot naar wat kleiner. Daar in groepjes werd gereden waren er geen persoonlijke prijzen. Alvorens met de prijsuitreiking werd begonnen bedankte de voorzitter van THOR, Cor van Oudheusden, het jeugdbestuur voor het vele werk wat zij er van gemaakt hadden, daarbij reikte hij aan alle leden van het jeugdbestuur een cadeaubon uit Iedereen deelnemer ontving na het volbrengen van de tocht een jubileum vaantje van THOR. TOERNOOI WF Het laatste voetbaltoernooi van dit sei zoen is gehouden bij de voetbalvereni ging WF. Dit toernooi was bedoeld voor ploegen van lagere teams. De toernooicommissie bestond uit: Jean- net Dries, Sjaak Maagdenberg, Martin van Lopik en Ruud en Wim de Vette. Na afloop reikte de voorzitter van WF. Hennie van der Reijken de prijzen uit. De algehele eindstand was: 1. DVC uit Delft met 13 punten, 2. SFC uit Schie dam met 12 punten, 3. Blankeburg uit Rozenburg met 10 punten, 4. SCO uit Spijkenisse met 8 punten, 5. WF uit Schiedam met 6 punten en 6. MSV'71 uit Maassluis met 2 punten. De sporti- viteitsprijs werd gewonnen door WF. FANCY FAIR De jeugdcommissies voetbal en cricket van Excelsior'20 houden zaterdag op het Museumplein in Schiedam een fancy-fair. Het doel van deze fancy-fair is gelden tte verkrijgen om aktiviteiten op spor tief gebied financieel te ondersteunen. Zo zullen er gelden nodig zijn voor on dermeer een crickettoer naar Enge land, waaraan circa veertig jongens in de leeftijd van twaalf tot negentien jaar een aantal wedstrijden tegen Engelse scholen zullen spelen. Daarnaast wil de jeugdcommissie voetbal in 1980, het jubileumjaar van Excelsior'20, een groots „Thurledetoernooi" organise ren. Zaterdag van tien uur tot zes uur zal de fancyfair geopend zijn voor het pu bliek. Er zijn een tiental spelen waar mee men zich kan bezighouden, onder meer blikken gooien, enveloppespel, rad van avontuur en een elektrisch be hendigheidsspel. Tevens zal er een poppenkast zijn en een terras, waarop men iets zal kunnen gebruiken, onder anderen pannekoeken. Het gehele ge beuren zal muzikaal ondersteund wor den door een discotheek. OEFENPROGRAMMA DEMOS Het oefenprogramma van de voetbal vereniging Demos is: 5 augustus DBGCDemos, 7 augustus SatellietDemos, 9 augustus SVV combDemos, 16 augustus VDL Demos, 19 augustus SlikkerveerDe mos, 23 augustus MoordrechtDe mos, 26 augustus HWDDemos. Denk niet dat het ook niet gemoedelijk toe kan gaan tijdens zo'n avondfietsvier- daagse, wantals pa zijn dochter doodleuk achterop meeneemt, geniet het hele ge zin mee. De tweede avondfietsvierdaagse is maandag in Schiedam van start gegaan. Deze recreatieve tijdsbesteding trok 976 deelnemers naar de wielerbaan in sportpark Harga, waar de start plaatsvond. Op de eerste avond had de organiserende vereniging SW V Harga/Sintmaar tens- dijk het even moeilijk met het inschrijven van de deelnemers. Voorzitter Jan Gordijn daarover: „We hadden niet op zo'n deelname gere kend. Vorig jaar waren er 559 en toen konden we het allemaal gemakkelijk aan. Het is wel gramdioos dat het fiet sen bij het Schiedamse publiek zo aanslaat". GEMOPPER Er werd bij verschillende deelnemers wel wat gemopperd, maar toen na een klein uur na de opening van de in schrijving iedereen vertrokken was, was dit ongemak weer snel vergeten. Op de eerste dag ging de tocht via Vlaardingen naar Maassluis. De twee de dag bracht de fietsers via Schiplui den naar Delft en ook vanavond gaat de tocht naar Delft en dan via De Zweth en Overschie weer terug naar de Wielerbaan. Op de laatste dag (donderdag) gaat de tocht eerst naar Vlaardingen en via Bijdorp naar de Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan, waar de stoet zich zal opstellen achter de muziek om dan vervolgens te defileren langs de Bonds spaarbank in de Lange Nieuwstraat. Bij de Maasboulevard wordt de tocht weer vervolgd zonder muziek. Het eindpuntis dan uiteraard weer de Wielerbaan in sportpark Harga. De St. Jozefschool, onder leiding van onder wijzer Theo de Heer, heeft de grootste groep van vijftig leerlingen. Eveneens zijn in het grote lint van fietsers twee tandems aan te treffen. De gemeenteraadsvergadering van maandagavond trok voor Schiedamse begrip pen ongewoon grote publieke belangstelling. Op de publieke tribune zat een grote delegatie van het onderwijzend personeel van vele openbare kleuter- en lagere scholen van Schiedam, die de discussie kwamen bijwonen over hun ingezonden brief betreffende het door wethouder Posthoorn vastgestelde schooltijdenrooster. In deze brief maken zij bezwaar tegen de invoering van een uniform schooltij denrooster voor alle openbare kleuter en lagere scholen in Schiedam. AUTORITAIR Volgens het onderwijzend personeel heeft de wethouder geen van hun ver langens gehonoreerd, ondanks het ge pleegde overleg. Zij noemen het besluit van de wethouder een „autoritaire beslissing". Het opgelegde rooster wordt om onderwijskundige redenen slecht genoemd. Men vindt de morgen schooltijd te lang en de middagschool tijd te kort. De tot nu toe vastgestelde uitgangspunten worden volgens het onderwijzend personeel overschreden. Ook ziet men niet in waarom de open bare scholen hetzelfde rooster moeten hebben, terwijl de bijzondere scholen in de eigen wijk deze door de wethou der vastgestelde schooltijden niet vol gen. In voorgaande jaren werd de keu ze van een schooltijdenrooster overge laten aan de ouders en de school. Voor Schiedam-Oost zal het rooster, volgens de ondertekenaars van de brief, tot gevolg hebben dat de ouderwacht leden zal verliezen, omdat 8.45 te laat is voor hen die om 9.00 el ders moeten zijn. Ook wijst men erop dat het buurtcentrum-Oost met het nieuwe rooster geen kans zal zien om zo laat nog aktiviteiten voor de jeugd te ontwikkelen. Men geeft de voorkeur aan een korte middagpauze, omdat er geen speelmo- gelijkheden zijn. „Het Windas" start komend schooljaar een overblijfexperi- ment, waarbij lange middagpauzes niet gewenst zijn. Tenslotte meent men dat de middagschooltijd voor de hoge re klassen te laat eindigt, zodat som mige leerlingen niet meer tijdig op de schooltuinen aanwezig kunnen zijn. De heer Colle (CPN) vroeg de wethou der waarom deze voorbij was gegaan aan het advies van de Schoolraad, die Frank van Hemert en Jan Verkissen, beiden uit Rotterdam, zijn blind. Zij zijn in het bezit van een eigen tandem. Verkissen heeft een eigen voorrijder, Maarten van Erkel uit Schiedam, maar Van Hemert wordt voor deze vierdaag se op zoek naar een voorrijder. Toen de medewerker van het sportbureau in Schiedam, Jan Tjassens, dit ter ore kwam door middel van Huub de Rui ter, bestuurslid van SWV Harga/Sint- maartensdijk, stemde hij er dadelijk mee in om als voorrijder te fungeren. Jan Tjassens hierover: „Ik was toch al van plan om mee te rijden. Ik had ech ter nog nooit op een tandem gereden. Het is mij bijzonder goed bevallen". Frank van Hemert over zijn nieuwe voorrijder: „Jan reed al direct op zeker en dat voelde ik al gauw aan en dan heb je geen angst meer. Er waren to taal geen problemen en ik vond de eer ste tocht erg fijn". Deze avondfietsvierdaagse is mogelijk gemaakt door de Bondsspaarbank en Sintmaartenscljk. De organisatie is in handen van de Schiedamse Wielren Vereniging Harga. Zo ging de tweede avondfietsvier daagse maandag in Schiedam van start. LIPS- EN AUTOSLEUTELS KLAAR TERWIJL U WACHT! een ander schooltijdenrooster voorstel de dan de wethouder. Colle verklaarde zich voorstander van hernieuwd over leg tussen de betrokken partijen, wat hem een luid applaus van de publieke tribune oplevenie. In zijn antwoord zei wethouder Post hoorn dat hij al een aantal jaren met de schooltijdenregeling in zijn maag zat en dat hij na uitgebreide besprekingen de knoop had doorgehakt. „Het was onmogelijk om uit het grote scala van wensen één schooltijd te verkrijgen. Het is nauwelijks doenlijk ieder zijn deel tegeven", aldus de wethouder die zich er geen voorstander van verklaar de het overleg te heropenen, „demo cratie betekent niet, nooit een uit spraak te doen", zei wethouder Post hoorn tot slot. In verband met de wensen tot over- blijfmogelijkheden op scholen te ko men, zei de wethouder, dat men op één school daar al zeer ver mee was, en dat in Nieuwland een initiatief tussen een school en een buurthuis was ontstaan. Wat betreft het verlangen dat de leer lingen geen extra vrije dagen meer bin nen het vastgestelde rooster zouden krijgen, kon de wethouder melden dat Schiedam binnenkort de beschikking krijgt over vijf of zes extra leerkrachten die kunnen inspringen als klassen om welke reden dan ook vrij zouden krij gen. Showroom: Eendrachtstraat 16 Vlaardingen. Tel. 346396.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 37