Plan: 24 woningen in Proveniershuis I 2UÜ Gemeente neemt proef met palen uit plastic-afval Groen licht voor woningen aan Schuttersveld Wethouder Posthoorn: „Strip verwijderen was geen censuur" CIw nieuwe bril Wethouder Zijde veld:, eerst overleg' Bingo-avond Stadsblad Rijnmondband Oranjebrug afgesloten Flauwe grap Vrouwensoos Vrommes vergadert Aktiviteiten Marijkeschool FERD. 0 VERDIJK'" Als alles meezit kan nog dit jaar worden begonnen met de bouw van 24 woningen in het Proveniershuis aan de Overschiesestraat. De tekeningen voor deze woningen, die bedoeld zijn voor de sector een en twee persoonshuishoudens, werden gisteren door de Dienst Gemeentelijk Woningbeheer gepresenteerd. Volgens voorlopige berekeningen zal de huurprijs onder de driehonderd gulden per maand uitkomen, en misschien zelfs onder de tweehondervljftig gulden. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 22 JUNI 1979 De plannen moeten echter eerst worden goedgekeurd door de Stuur groep een en twee persoonshuishou dens, alvorens de verdere procedure kan worden afgehandeld. HUZARENSTUKJE Volgens wethouder Zijdeveld is het een „Huzarenstukje" dat de ontwer pers binnen alle regels en voorsch riften zijn gebleven. De ontworpen woningen voldoen qua normen aan de zogenaamde „Van-Dam-eenhe- den", zodat men rekent op een opti male subsidie. In ongeveer twee maanden is een van de redenen waarom de ge meente het ontwerp in eigen hand heeft willen houden. Bovendien wilde men beslist kostenbewust te werk gaan. Wethouder Zijdeveld: „We wilden voorkomen dat er kos tenverhogende grapjes in het ont werp zouden komen, vandaar dat we de tekeningen liever zelf maak ten. We hebben trouwens te maken met een pand dat op de monumen tenlijst staat, en met werken in mo numenten geeft de gemeente vol doende ervaring. Je moet natuurlijk ook de weg weten in het woud van voorschriften waar je met een dergelijk pand mee te maken krijgt." Met de plannen voor woningbouw in het Proveniershuis is een einde ge komen aan de onzekerheid wat er met dit pand zou gebeuren. Geruime tijd is het Proveniershuis bewoond geweest door bejaarde dames, die echter na gebleken brandgevaarlijk heid van het pand, moesten verhui zen. Daarna heeft de gemeente kon- sekwent nee gezegd tegen personen die het Proveniershuis als woon ruimte wilden gebruiken. STIJL Thans wordt het Proveniershuis door tal van verenigingen en instan ties gebruikt als vergaderruimte, voor hobbyistische aktiviteiten of als atelier. Worden de plannen goed gekeurd, dan zullen deze groepen naar anderen onderkomens moeten verhuizen. Het ligt in de bedoeling alleen de be gane gmond en de eerste verdieping een woonfuctie te geven. De zolder, die aanvankelijk ook deze functie was toebedeeld, bleek daar bij na der inzien slecht voor geschikt. Bij het ontwerp is rekening gehouden met de bestaande stijl van het Pro veniershuis en is getracht deze zo veel mogelijk in z'n in zijn oors pronkelijke staat te handhaven. Zo blijven de balken in de zoldering zichtbaar en zal gebruik worden ge maakt van deuren die in de stijl van het pand blijven. Tijdens de maandagavond gehouden gemeenteraadsvergadering heeft de heer R. Hijmans (D%6) wethouder Posthoorn opheldering gevraagd over een brief van het Stripschap, die niet op de agenda van 2 mei voorkwam. De heer Hij mans wilde weten waarom de ze brief pas tijdens de vergadering van 18 juni ter sprake kon komen, nadat de striptentoonstelling „Voor het leven getekend" al geruime tijd was afgelo pen. Genoemde brief bevatte bezwaren die het Stripschap maakte tegen de verwij dering van een strip van Willem Hol- trop door het college van B. en W. De heer Hijmans gebruikte in dit verband de term „censuur". Wethouder Posthoorn verklaarde dat de brief niet ondertekend was geweest en derhalve niet tijdig op de agenda kon worden geplaatst. De wethouder maakte bezwaar tegen het woord „censuur". „Er is geen sprake van be voogding. Het was een kwestie van af wegen wat in dit geval het beste was. Het museum is een gemeentepand, en van doorslaggevende betekenis was dat de gemeente verantwoordelijk is voor wat daar binnen gebeurt", aldus wet houder Posthoorn. Het Nieuwe KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J J Warbie Telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REDAKTIE KOPY: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Mevrouw Woerdenbagch Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh Telefoon 015-124331 toestel 35 Privé 01807-18513 BEZORGING: Indien deze krant niet bij u be zorgd wordt verzoeken wij u 010- 732877 te bellen Wethouder Posthoorn en de stripver wijdering. Zaterdag 23 juni neemt de Rijnmond band deel aan de grote Straat Parade te Vlaardingen, naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van „De Pijpers" aldaar. Andere deelnemers zijn: „Jong Excelsior", uit Rotterdam en „Wilhelmus", uit Sliedrecht. De Oranjebrug over de Nieuwe Haven zal voor alle verkeer zijn afgesloten in de nacht van donderdag 28 op vrijdag 29 juni van 24.00 uur tot 6.00 uur 's morgens. De Technische Werkplaats van de dienst Gemeentewerken is reeds op 12, 13 en 14 juni bezig geweest met het aanbrengen van aanrijplaten van de brug, doch het werk is toen niet gereed i gekomen. Ad Visser, hij was er wel degelijk. Vrijdag plaatste deze krant een be richtje dat de geplande komst van -Ad Visser naar disco-dancing „De Hoeve" aan de Grote Markt niet doorging. Dit bericht bleek later af komstig van een onbekende, die een volkomen misplaatste grap wilde uithalen. De avond mét Ad Visser is wel degelijk doorgegaan en werd een groot sukses. Onze verontschul diging voor deze omissie. Donderdag, belegt de vrouwensoos „Vrommes", een vergadering om zich te beraden op komende aktiviteiten, waarbij elke vrouw van harte welkom is. In de maanden juli en augustus, zal de soos in gebouw „De Teerstoof' geslo ten zijn. Wilt u verder inlichtingen hierover, neemt u dan telefonisch kontakt op via Annemarie, 113336, Wolly, 708167 of met Sylvia, 732570. Aanvang vergade ring: acht uur. Morgen, organiseert de Pr. Marijke- kleuter- en basisschool aan de Dr. de Visserlaan 1, een gezamelijke sportochtend en schoolreismiddag. Al le kinderen zijn die dag gekleed in een speciaal voor dit evenement ontworpen T-shirt met de naam van de school er op. Van 9.00 tot 11.30 uur hebben deze aktiviteiten plaats. Bij goed weer op het grasveld achter de school en bij slecht weer in de school. Om 12.00 uur hebben de prijsuitrei kingen plaats en bij het lunchpakketje, van huis meegbracht, worden fruit, li monade of melk verstrekt. Om 1 uur vertrekt men per bus naar Avifauna. Oogmeting Eersteklas vakwerk Grote kollektie monturen Persoonlijke brilbegeteiding SCHIEDAM GROTE MARK! 23 TEL (010) 2675 57 Algemeen is de opvatting dat men met de aanwezige voorraden grondstof fen wat zuiniger om moet springen. Afvalstoffen bevatten een verschei denheid aan grondstoffen, die als zodanig of in een andere vorm opnieuw kunnen worden gebruikt, bijvoorbeeld papier („kringlooppapier" is al lang geen onbekende term meer), glas en plastic. De laatste jaren wordt veel onder zoek verricht naar de mogelijkhe den uit het afval zoveel mogelijk materialen te scheiden, zodat die op nieuw gebruikt kunnen worden. Plastic afval, dat een gedeelte van het huisvuil uitmaakt, is moeilijk te scheiden en bovendien veelal veron treinigd. Om deze redenen kunnen plastics uit afvalstoffen moeilijk of helemaal niet hergebruikt worden. WEINIG ENERGIE Bij het onderzoek naar de verwerk ing van plastics, die voorkomen in het afval, is thans een poging ge daan om het materiaal opnieuw te gebruiken. Aan het plastic-afval wordt oud pa pier toegevoegd en vervolgens wordt dit mengsel fijn gehakt. Het wordt in een „extrusiemachine" ge bracht, waaruit dan „kunststof pa len" worden gemaakt. Bij de fabri- kage van deze palen zijn geen nieuwe grondstoffen nodig en het proces vergt weinig energie. Het pro cédé is bovendien niet schadelijk voor het milieu. De kunststof palen kunnen gebruikt worden op hoofdzakelijk dezelfde plaatsen als waar hout (o.a. Azobé) wordt toegepast. Hout is echter een natuurprodukt, dat steeds schaarser gaat worden. Daarnaast is hout aan rotting onderhevig en is het gevoelig voor insectenaantastingen. De levensduur van hout is daarom beperkt. De kunststof palen zijn on gevoelig voor insecten en kunnen net als hout worden behandeld. Dus spijkeren, boren, zagen en schroe ven is eveneens mogelijk in de kunststof palen. PROEF Deze kunststof palen kunnen voor een groot aantal doeleinden worden gebruikt, zoals voor wal beschoeiin gen, oeverversterkingen, water bouwkundige werken, aanlegstei gers, afscheidingen, etc. Bij gemeen tewerken worden grote aantallen houten palen gebruikt voor walbe- schoeiïngen en oeverversterkingen. In de komende zomermaanden zul len kunstof palen worden gebruikt voor een oeverbeschoeiïng in een stadsvijver van Groenoord. Op speelplaatsen worden eveneens grote hoeveelheden houten palen toegepast, die regelmatig onderhou den moeten worden. Bij kunststof palen is verven overbodig. Op een speelplaats in Bijdorp, zullen even eens op kortere termijn, bij wijze van proef, kunststofpalen worden toegepast. De ervaringen in Groenoord en Bij dorp zullen van belang zijn voor de verdere aanpak op dit gebied. Het bebouwen van het Schuttersveld in de Schiedamse wijk Nienwland met 40 tot 50 woningwetwoningen die in eerste instantie beschikbaar worden gesteld aan de bewoners van het woonwagenkamp aan Schiekade heeft maandagavond voor een fikse woordenwisseling geleid tassen de wethoader voor ruimtelijke ordening ir. Chris Zydeveld en het D'66 gemeenteraadslid Rob Heijmans. Laatstgenoemde steunde met zijn par tijgenote Annemarie Peterhans Steens een ordevoorstel van de CPN'r Eef Col- le om een voorstel tot het verlenen van een krediet vair 265.000,tbv het ontwerpen en bestelklaarmaken van deze woningen in de gemeentelijke „ijskast" te zetten voor nader overleg tussen de bewoners van de omgeving van het Schuttersveld. Juist om deze laatste groep ging het, want zij hadden via een brief aan de gemeenteraad bezwaar tegen de be bouwing gemaakt. Volgens wethouder Zijdeveld had de heer Heijmans veel meer gesuggereerd dan hij waar kon maken. Hij wilde no tulen van de raads commissievergade ring en de geluidsbandjes laten af draaien. Volgens wethouder Zijdeveld betekent de voorgenomen bebouwing van het thans open Schuttersveld met wo ningen niet dat nu voor het eerst spra ke is van een mogelijke bebouwing. Het sinds 1962 geldende bestemmings plan Nieuwland geeft aan het grootste deel van dit terrein reeds de bestem ming „Bijzondere Gebouwen". Met een bebouwing heeft dus iedereen reeds lang rekening moeten houden. De herziening van het bestemmings plan is bedoeld om op dit terrein de bouw van woningen mogelijk te ma- ken. Een aantal van deze woningen zal dan worden bestemd voor bewoners van het Schiedamse woonwagenkamp die aan deze vorm van huisvesting de voorkeur geven. Het bouwplan zal, evenals de herzie ning van het bestemmingsplan, tot stand worden gebracht in overleg met alle betrokkenen: Ten slotte deed wethouder 22jdeveld een dringend beroep op ieder om geen definitieve standpunten in te namen voor de plannen zijn gemaakt. Het ordevoorstel van de heer Colle werd overigens met alleen zijn stem en die van de twee D'66 voor verworpen. De heer Colle was overigens de enige tegenstemmer tegen het krediet voor stel. Een ander voorstel waarbij de raad zich uitspraak voor een herzie ning van het Schutterveldbestemming- splan haalde unaniem de gemeente lijke eindstreep. Het bestuur van het tamboer- en trom petterkorps Gusto" organiseert vrij dagavond 22 juni een bingo-avond in het eigen clubgebouw „De Dukdalf', aan de Maasdijk 1; aanvang half acht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 3