ferd OVERDI JK°">m Twee inspecteurs komen politiekorps versterken Brauwweg/ 's Gravelandseweg Kantoorpanden van 45 miljoen gulden I 1 I C.KDK CIw nieuwe 850,- gestolen RET: aangepaste diensten I c^-dutonil Poging tot diefstal Stadsblad Zilveren sieraden op een bruine huid. Duton verkoopt lucht PRIJSBREKERS NOVOTEL SCHIEDAM Jgsr m *t» (mits glazen voorradig) Oogmeting Eersteklas vakwerk Grote kollektie monturen Peisoonlijke brilbqgeleiding SCHIEDAM GROTE MARKT 23 TEL. (010) 2675 57 Een maquette van tiet te bouwen kan toorcomplex aan de Brauwweg Gra velandseweg. Met Ingang van 1 juli wordt het Schle- damse politiekorps versterkt met twee Inspecteurs. Het betreft de heren C. M. J. H. van Dongen en R. G. C. Bease ll ng. Beide inspecteurs zullen voorlopig uniformdienst verrichten en onder de directe zorg van de hoofdinspecteur Van Hen eel functioneren. De heer C. M. J. H. van Dongen heeft dit jaar met goed gevolg zijn opleiding aan de Politieacademie in Apeldoorn afgesloten. De heer Van Dongen werd geboren op 2 augustus 1955 en is ge huwd. Zijn echtgenote heeft dezelfde opleiding gevolgd en inmiddels een werkkring gevonden in Rotterdam. Zij is afkomstig uit Apeldoorn. De heer Van Dongen komt uit Breda. Tijdens zijn opleiding heeft hij stage gelopen in Velzen en Den Haag. Het echtpaar zal zich in Schiedam vestigen. De heer R. G. C. Besseling is afkomstig uit Gouda. Hij werd geboren op 6 no vember 1952 en beeindigde vorig jaar zijn opleiding aan de politieacademie. Na zijn opleiidng vestigde de heer Bes seling zich met zijn echtgenote in Bre da, maar na een jaar besloten zij, naar de Randstad terug te keren. Mevrouw Besseling is Schiedamse van oor sprong. De heer Besseling heeft stage gelopen in de steden Vlaardingen en Rotter dam. Het politiekorps Schiedam toont zich verheugd over deze nieuwe ver sterking. Begin januari volgend jaar wa-dt aan de Brauwweg/'s-Gravelandseweg de eerste paal geslagen van een viertal kantoorgebouwen die zullen worden gebouwd door en voor rekening van Van Wijnen Vastgoed b.v. in Dordrecht. Volgens de wethouder voor economi sche aangelegenheden Reinier Schee- res past de bouw van deze kantoorpan den in de gemeentelijke opzet om een aantal bedrijven aan te trekken die ar beidsintensief zijn. „Toch wil de ge meente Schiedamaldus de heer Scheeres wel selektief zijn bij het aan trekken van bedrijven". Met de bouw van de panden is een be drag gemoeid van 45 miljoen „Erg veel geld", zegt het lid van de raad van bestuur van Van Wijnen Holding N.V. drs. C. Zachariasse. „Wij nemen wel het nodige risico, mede omdat de pan den voor onze rekening worden ge bouwd, maar we hebben het volste ver trouwen dat de panden snel zullen worden bewoond. Volgens zijn collega G- W. de Bruin, direkteur van Van Wijnen, zal de huurprijs van het pand zo'n 170, 180,per m2 per maand gaan be dragen. Anders ligt dat voor de show rooms die tussen de panden worden Het Nieuwe KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J J Warbie Telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REDAKTIE KOPY: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Mevrouw Woerdenbagr.h Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010 344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES P J Hovingh Telefoon 015-1,243 )1 toestel 35 Privé 01807-18513 BEZORGING Indien deze krant niet bij u be zorgd wordt verzoeken wg u 010- 732877 te bellen gebouwd en waarvan de huurprijs glo- baal 125,— per m2 gaan bedragen. Het huren van een bedrijfsruimte ook tussen de kantoorpanden in gaat zo'n 74,per m2 uiteraard weer per maand bedragen. Aan de opzet van de bouw is een uit voerig onderzoek vooraf gegaan door medewerkers van Van Wijnen en de sociaal geograaf van de gemeente Schiedam. Beiden zijn tot de slotsom gekomen dat de belangstelling vol doende zal zijn. Deze week heeft de gemeenteraad toe stemming verleend om de grond in er fpacht uit te geven. De bebouwing van de 1 oka tie aan de Brauwweg/'s -Gravelandseweg betreft een terrein van circa 18.000 m2, dat door de gemeente aan Van Wijnen Vastgoed b.v. in erfpacht wordt uitge geven. Het terrein is direkt gelegen aan op- en afritten van rijksweg A20 en dichtbij het NS-station (Schiedam/Rotterdam-West). Op basis van plankwaliteiten werd Van Wijnen Vastgoed B.V. gekozen dit projekt verder tot ontwikkeling te brengen. Het plan heeft de volgende eigen schappen: gelegen op een zeer gunstige lokatie, een optimale bebouwing, wel ke een grote differentiatie aan ver huurbare mogelijkheden biedt, ver antwoorde architektuur, waardoor konkurrentiëlehuren tot stand komen, eigentijdse parkeervoorzieningen, wel ke aan te stellen normen voldoen het huren c.q. kopen van een gebouw met een zelfstandig karakter. De gemeente Schiedam is van mening dat het door bureau Wissing te Baren- drecht ontworpen plan van Van Wij nen Vastgoed aan de gestelde kriteria voldoet. Gekozen is voor een viertal kantoorgebouwen met in drie gebou wen twee parkeerlagen, onderling ver bonden door verzamelbedrijfsruimten en een showroom, gericht naar en zichtbaar vanaf rijksweg A20. De kan toren hebben een gezamenlijk opper vlak van circa 17.500 m2, verhuurbaar in eenheden vanaf 300 m2, circa 4500 m2 bedrijfsruimten in eenheden vanaf 300 m2 en een showroom van 1370 m2. Het plan bevat 410 parkeerplaatsen, waarvan 230 overdekt. De toegangen tot de kantoren zijn aan de Brauwweg en voor de verzamelbe- drijfsgebouwen aan de Sandvikstraat, deze laatste bereikbaar voor zwaar transport. De gemeente meent ook met dit kom- plex een stimulans aan de werkgele genheid binnen de gemeentegrenzen te geven. In het gezamenlijk tussen de ge meente en Van Wijnen Vastgoed te voeren promotiebeleid zal dan ook rui me aandacht worden besteed nieuwe vestigingen aan te trekken ter onder steuning van de werkgelegenheid in de gemeente Schiedam, in welk gebied te vens is opgenomen het verzorgen van de woongelegenheid. Naast verhuur is koop of eventueel leasing mogelijk. De eventuele mogelijkheid van WIR-pre- mie is bij koop en lease aanwezig. Volgens planning zal de bouw begin 1980 starten en zullen de eerste ruim ten medio 1981 te betrekken zijn. De bouw zal worden gerealiseerd door Van Wijnen Bouwmaatschappij b.v. Rijswijk. Met enkele gegadigden zijn reeds ge sprekken gaande. Ten gevolge van vakantie en riekte on der het rijdend personeel is de RET helaas nog steeds genoodzaakt zo nu en dan volgens een aangepaste dienst te rijden. Hoewei er van RET-rijde al les aan wordt gedaan dit z.g. „alterna tief rijden" tot een minimum te beper-1 ken, kan het reizend publiek toch op de meest ongelegen ogenblikken en met name avonds met zo'n aangepa ste dienst worden geconfronteerd. GF Een vervelende bijkomstigheid is, dat beslissin gen over het rijden van alternatieve diensten pas op het laatste moment kunnen worden genomen, wat tot ge volg heeft dat voortijdige aankondiging niet mogelijk is. Toch is het voor de passagiers mogelijk zich tijdig op de hoogte te stellen. Wie wil weten of er 's avonds op een bepaalde lijn een aan gepaste dienst wordt gereden, kan hiernaar 's middags na drie uur infor meren in de RET-informatiepost op op het Rotterdamse Stationsplein. Deze post is telefonisch bereikbaar onder nummer 010-137538. Men kan daar tevens de eventuele gewijzigde vertrek en aankomsttijden aan de weet komen. Ook is het in de loop van de avond meestal mogelijk inlichtingen te krij gen over eventuele aanpassingen in de ochtenddienst van de volgende dag. De inform at iepost is geopend tof 's avonds elf uur. armband 57,50 ring 15,75 Juwelier Sinds 1895 Broersvest 87-93 Telefoon 267937 Schiedam vervolg van pagina 1 Met dit laatste be doelde hij dus de burgemeesters kandidatuur van Sjaak Wallaghe. Minstens even opmerkelijk waren de uitlatingen van de heer Rosman dat de nieuwe burgemeester van Schiedam zich terughoudend dient op te stellen in lokaal politieke akti- viteiten, heeft niet de polarisatie in het vaandel geschreven maar tracht door een juiste opstelling tussen partijen de partij politieke conflic ten de te overbruggen. SANS RANCUNE Hoewel de heer Rosman en zijn CDA'ers graag een partijgenoot tot burgemeester zagen benoemd zei hij ook dat het CDA realistisch genoeg om te onderkennen dat dit geen haalbare kaart zal zijn. „In dat geval zullen wij", aldus de heer Rosman, „de te benoemen kandidaat van an dere politieke kleur sans rancune construktief tegemoet treden". Overigens maakten zowel de PvdA, het CDA, de WD, D'66 en de PPR zich hard voor een partijgenoot bur gemeester van Schiedam, maar aan gezien er geen sollicitanten uit de richting zijn binnengekomen wordt de nieuwe burgemeester van Schie dam ongetwijfeld een lid van de PvdA. Alle partijen onderschreven over igens de opmerking van de heer Rosman. Ook de problemen waar Schiedam vandaag mee worstelt werden naar voren gebracht. Nico- lai Dielemans bracht ze o.a. onder woorden. „Dit zijn de stadsvernieuwing, de stadsuitleg (dus uitbreiding in noord en de problemen rond Midden Del fland), de bevolkingsopbouw (ver grijzing van de bevolking, de hoge bijstandsdichtheid en de vele niet Nederlandse medeburgers)". Ook de sociaal economische problemen werden ter sprake gebracht. De wond die de sluiting van de Gusto geslagen is, is nog vers", merkte PvdA fraktievoorzitter Dielemans op. Gerard Verhulsdonk (WD): „het gaat er niet om wie wij willen, maar wat wij willen, terwijl daarna ook Annemarie Peterhans Steens (D'66) Herman Noordergraaf (PPR) en Eef Colle (CPN) hun wensen naar voren brachten. I tip de modernste manier. Duton is groot en sterk. J Dat werkt door in zijn servic e. 11 krijgt méér voor- en nazorg. Ook voor het kleinste vakantietje. Duton regelt liet en informeert j t) naar genoegen. KLIWI reis- en passageburo (jrSjt) Rotterdamsedljk 403 (tnvr) j Schiedam Telefoon: OIO.73ÏO11* De commissaris van ae reonmgin mr. Vrolijk vroeg op zekere punten een nadere toelichting en consta teerde toch eensgezindheid. Ook liet hij een waarschuwing horen. „U zoekt een supermens en die bestaat niet", zei hij. Ook merkte hij op dat het grootste deel van de politieke verantwoordelijkheid bij de wethou ders rust. De procedure is nu als volgt. Alle zeven Schiedamse burgemeesters kandidaten krijgen een uitgebreid verslag van de gisteravond gehou den gemeenteraadsvergadering. Daarna mogen ze de heer Vrolijk la ten weten of ze hun kandidatuur handhaven. Vervolgens begint de eigenlijke selektie door de heer Vrolijk die moet uitmonden in een voordracht van twee kandidaten die binnen vier maanden bij de mi nister van binnenlandse zaken moet zijn ingediend. Minister Wiegel brengt dan de hele zaak binnen het kabinet, aangezien Schiedam een gemeente is van meer dan 50.000 inwoners. De hele zaak moeten tenslotte uitmonden in een koninklijk besluit waarin de nieuwe burgemeester van Schie dam wordt bekend gemaakt. De verwachting is dat de hele pro cedure zeker niet voor half septem ber of misschien nog later zal zijn afgerond. Voorzichtige voorspellin gen wijzen erop dat de nieuwe bur gemeester tussen half september en eind oktober zal worden benoemd. De 33-jarige J.B.K. liet in een onbe waakt ogenblik zijn stofjas aan de kap stok van rijn woning aan de Korte Ha ven hangen, met in één van de zakken een portemonnee met 850,Een paar ogenblikken later was het geld verdwenen. Vermoedelijk had een in sluiper er zich over ontfermd. Een Schiedamse juwelier deed aangifte van een poging tot diefstal door middel van braak. De inbrekers sloegen een ruit naast de toegangsdeur in, waarna het alarmsysteem in werking trad. Hierdoor afgeschrikt namen de inbre kers de benen. Eenzelfde incident deed zich voor bij een juwelier in het winkelcentrum Hof van Spaland. Inbrekers krikten met een keiderwinch het beschermende hek omhoog en bewerkten de voordeur met een hamer. Ook hier joeg het in wer king getreden alarmsysteem de rovers op de vlucht. 23-29 juni 1979 Zaterdag 23 juni: Saté op Japanse wijze Zondag 24 juni: Varkenskotelet met kerrysaus en kokos Maandag 25 juni: Spaghetti op Italiaanse wijze Dinsdag 26 juni: Gevulde paprika Woensdag 27 juni Gebakken kippenlevers ..Novo tel" Donderdag 28 juni: Tartaar ..Bonne Femme Vrijdag 29 juni: Gebakken scholfilets 12,50 per persoon HARGALAAN 2 - Schiedam Telefoon 713322

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 51