Wijkvereniging „Nieuwland" Hondenverbod voor diverse terreinen Rijnreizigers van „Lentefeest" terug Hestia BMW320en323i: de meest compacte zescilinders. Automobielbedrijf Kalfsbeek BV. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 VRIJDAG 22 JUNI 1979 - 2A Elkaar behulpzaam zijn, het tekende van begin tot eind de hde sfeer rond de Rijnreis van het Lentefeest. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor het weekkamp, dat de wijkvereniging „Nieuwland" organiseert voor de kinderen van 6 tot en met 12 jaar. De kampweek t wordt gehouden van 11 tot en met 18 augustus in het plaatsje Burgh bij Haamstede en de kosten hiervan bedragen 92,50 per kind, alles inbegrepen. Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt u terecht bij onderstaande adressen: mevrouw J. Schuyn, van Maanstraat 37, telefoon 71.27.02 en de heer J. H. Bernard, J. C. van Marckenstraat 26, telefoon 70.98.83 of bij Jeugdhaven Nieuwland, Al- bardastraat 65, telefoon 70.46.71. Bij aanmelding gelieve men 26,— te be talen als voorschot. Liefhebbers van klaverjassen kun nen elke maandagavond terecht in zaal 4 van het wijkcentrum Nieuw land aan het Wibautplein. Aanvang acht uur. De dames kunnen elke dinsdagmorgen in de bovenzaal van Jeugdhavers Nieuwland aan de Al- bardastraat 65 hun hart ophalen wat handwerken betreft. Voor liefheb bers daarvan zijn nog enkele plaat sen vrij. Lid worden van deze aktieve wijkvereniging bedraagt per huisge zin inklusief kinderen tot (5 jaar 1,50 per maand. Alleenstaanden (vanaf 65 jaar) en 65-plussers betalen slechts twee kwartjes per maand, 16 jarigen en ouder 0,75 per maand. Het kontaktadres is de heer A. Hille, telefoon 70.20.13. BUURTOPBOUWWERK Aan het buurtopbouwwerk wil men alle aandacht besteden. De werk groep hiervoor ingesteld onder do naam „Wonen en Leven", stelt zich ten doel de algemene Ix-langenbe- hartiging van de Nieuwland bewo- ners en omvat onder andere het sti muleren van de samenwerking tus sen de diverse groeperingen, die in de wijk werkzaam zijn, coördinatie punt zijn tussen bewoners, ge meentelijke r instanties, andere wij ken en dergelijke, ondersteuning bic-den aan Nieuwlandln-woners. méér bekendheid geven aan de akti- viteiten, die er plaats vinden of gaan plaats vinden in de wijk. De werkgroep „Wonen en Leven" in j Nieuwland en het buurtopbouw werk zijn ondersteunend ten aan zien van elkaar en treden gezamen lijk naar buiten. Jongens en meisjes van 10-12 jaar kunnen hier kleien, timmeren, bals porten. Zomaar gezellig wat kletsen. Dit alles onder leiding van enkele leidsters(ers). Met z'n allen wordt van alles gedaan en wel de ene week op maandagavond van 19.45-20 uur en de andere week op donderdag. Inschrijven hiervoor kan elke dag van 9-16 uur. K. Singelstraat 11, telefoon 269628, Schiedam Automaterialen Autoradio's vanafDU«" Autostofzuigers - vanaf Bermlampen en verstra Iers per set vanafÖU«" Schapevachten en autohoezen per set vanaf#Ob" Door het "transplanteren" van de unieke eigen schappen van de legendarische BMW-zescilinder motoren, naar een cilinderinhoud van 2,0 en 2,3 liter, biedt BMW u nu de meest compacte vorm van rijplezier. De beste manier om de kwaliteiten van deze automobielen te ervaren, is een proefrit. Schiedam: Nieuwe Haven 233, Vlaardingen: Gedempte Biersloot 40b. Tel.: 010 - 7311 55 (afdeling verkoop). Burgemeester en wethouders hebben enige speelterreinen, speel weiden en trapvelden, waar kinderen veel hinder van de honden- souveniers ondervinden, aangewezen als zijnde „terreinen verbo den voor honden". Deze maatregel houdt in, dat hier geen honden, zowel vrijlopend als aan de lijn, mogen worden uitgelaten. Dit was noodzakelijk omdat veie speelterreinen en weiden in toenemende mate ernstig door hondenuitwerpselen waren verontreinigd. Deze maatregel is bedoeld om de weg parallel aan de Oude Maas en de Deltadijk) Volkspark (oude deel) speelplaats en trapveld Volkspark (nieuwe deel) speelplaats en speelplaats en weide nabij de Ju- lianalaan het gehele buurtpark Stricklede speelterrein Lange Singelstraat - Marconistraat Pr. Beatrixpark, speelterrein nabij de kinderboerderij Noordeinde, speelterrein. De borden, die inmiddels zijn ge plaatst, zijn rechthoekig met een witte ondergrond en de tekst „ver boden voor honden, art. 75b A.P.V.". Op de naleving van het verbod zal door de gemeentepolitie nauwlet tend worden toegezien. is bedoeld om hondenbezitters en -bezitsters er steeds meer toe te brengen om de hond in de goot uit te laten of op de daartoe aangelegde hondentoiletten. Voor wat het laatste betreft zal in juli 1979 nog een hondentoilet wor den aangelegd bij het buurtpark Stricklede (aan het pad tussen het park en de v.m. R.K. begraafplaats). Hiermede komt het aantal honden toiletten in de gemeente Schiedam op 4 stuks. Reeds bestaande honden toiletten zijn te vinden aan het New- tonplein, Bart Verhallenplcin-Grieg- plein. De speelterreinen en speelweiden waar geen honden mogen worden uitgelaten, zijn: Maasboulevard (gedeelte- tussen de Predes om half 4 arriveerden zaterdagmiddag de deelueiucr»(«ten) aan de boot tocht van de stichting „Lentefeest" bQ de «porthal Margriet, waw ze werden be groet door muzikale klanken ran de drumband „Juliana" en bet optreden van hun waaronder ook heel kleine. Dit allem «tond onderiddng van tam boer- mkltre Hans de Hej en Ellen ran der Reljden. Bruingebrand door de zon, de ze praktisch overal mee hadden tijdens de Rijnreis, namen de deelnemers plaats in de sporthal. Ze werden begroet door de bestuursleden H. v.d. Kraan en Janny Ouborg. „Ik ben voor de detde maal mee geweest", vertelt mevrouw C. Mac- kay (68). „De reis was prima georgani seerd. Het kan gewoon niet beter". De zelfde mening is de heer A. Koppe (74) toegedaan. Zijn vrouw was btj hem. „Een grote wens is hiermede vooö mij in vervulling gegaan", zegt hij dank- en volop zon gehad", dat vooral de af- Kolonaise, bijzonder den niet alleen on betaalbare verpleegsters aan boord, maar bet waren ook nog gangmaaksters". Mevrouw E Witjes (79) onthult dat ze voor het eerst 9 bo terhammen heeft gegeten en is ook vol lof over deze reis. Mevrouw M. G Jansen is tijdens de reis 87 jaar geworden en daar is heel wat aandacht aan besteed. Zij liet heel baar, „en we hebt Zijn vrouw zegt scheidsavond met leuk was. ..We stilletjes de aankomstdrukte over zich heengaan. Rietje Konings sprak een kort dan kwoord en dankte vooral de gang maaksters zuster T. Bouterse, sinds kort gepensioneerd, en de zusters E. v.d. Water van het Gemeentezieken huis, en H. Wit van het Sophia Kin derziekenhuis. Hetzelfde golt voor Jo Breur die haar man Chris tijdens de reis heeft bijgestaan en dan klinkt tot slot de yell van de reis: „Varen, varen met Lentefeest hadden we veel plezier". Donderdag en vrijdag 28 en 29 juni staan geheel in het teken van een fancy-fair, te houden in het eigen ge bouw. Wie hiervoor iets te missen heeft flieve kon takt op te nemen met Rietje onings, tel. 70.53.81. Voor Joke Lindeboom, helemaal tot de inventaris van het „Lentefeest" beho rend, waren er ook bloemen. Zij was echter alweer bezig om de bus leeg te maken en gepakt en gezakt ging men toen huiswaarts. Zoals het begon, zo eindigde de Rijnreis van het Lentefeest; de bus bracht de deelnemers weer op het punt van uitgang terug, waar de majorettes nog even een zonnige af- scheids- (of verwelkomings)show weggaven. Maar niet iedereen gunde zich de tijd om alles af te zien. Want na zo'n uitstapje verlang je toch wel weer naar je oude vertrouwde plek je. Zo was het weer mooi en wellet jes geweest!

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 61