bruist van leven - - - HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 19 - VRIJDAG 22 JUNI 1979 - 2A y?--v<v Kinderboerderij „Rustig, geiten! Ik moet dit eerltyk verdelen". Jongen(r): „vóór ik u iets ga vertellen over deze langorige dieren....". Je behoeft beslist green verre reizen te maken om met het kroost erop uit te trekken als de zon plotseling is gaan schijnen na dagen van regen en nogeens regen. Schiedam heeft zijn éigen brok natuurschoon in het Beatrixpark, waarvan nog niet iedereen weet te profiteren. Maar de kenners weten de weg, en mannen op de bank voor de kinderboerderij, hier „Komtu binnen! Maar doe het een beetje rustig aan. Sommige van mijn kinderenzijn net geboren». uniek gelegen, vertellen elkaar sterke verhalen, er genieten intens van deze omgeving. En worden enpassant bruin! De kinderboerderij is elke dag geo pend van half 2 tot half 5, in het weekend van 12-4 uur en overdag, in de morgenuren alleen op verzoek. EXCURSIES Piet van Mil, helemaal verweven met het doen en laten van deze kin derboerderij, in het bijzonder met zijn bewoners, is bezig een zeis vak kundig te slijpen. De natuur hier biedt hem de gelegenheid have en goed te onderhouden, en dieren van vers groen te voorzien. Hij toont zich verheugd over het feit dat steeds meer scholen een excur sie naar deze kinderboerderij ma ken. Vooral de geboorte van een geitje of lammetje is voor de kinde ren, ook kleuters, een boeiende aan gelegenheid en zoals zijn baas Job Panneboek al vertelt, het. brengt de kinderen dichterbij de natuur. „Er zijn hier op het ogenblik twee pot-lammetjes die nog met de fles gevoed worden. Er zijn hier tijdelijk drie jonge zeugen en ook is onlangs hier een pony tijdelijk onderdak ge boden". „Jammer dat we 'm niet konden houden", zegt Piet met een lach". Maar hij werd veel te wild en dat kan je hier natuurlijk niet hebben. Maar het zou wel een leuke trek pleister zijn geweest". Toch is hij de mening toegedaan dat kinderen hier meer geaktiveerd moeten worden. Not te weinig eigen lijk zijn ze bij de dieren betrokken, al kent de kinderboerdij wel dege lijk vast bezoekers. „In de grote stad is het leven op de kinderboerderij meer gecoördi neerd", geeft Piet van Mil toe. Hij is blij dat het in Schiedam fijner draait. Hij heeft uitstekende kontak ten met bijvoorbeeld „Holywoud" in Vlaardingen, maar bekent openhar tig dat de kinderboerderij in Schie dam met zijn fraaie ligging een „a- parte bekoring" heeft. Reden ge noeg om dat te ontdekken en om er met de kinderen een bezoek te bren gen. Bovendien is er in de onmiddel lijke omgeving ook nog een speel tuin en kan 'men zonnen op de gras velden. ROEP VAN DE PAUW Indringend is de roep van de pauw, die daar in zijn volle schoonheid staat te pronken. Kinderen bewonderen hem, probe ren hem argeloos te benaderen. Maar hij beschouwt zich als een ko ning en wijst hooghartig alle toena dering af. Heel anders is dat bij geit jes, bokjes en lammetjes. Ze besnuf felen tassen en hangen aan je rok ken, bedelend om een stukje brood. En dat wordt genoeg aangevoerd door de kinderen, die er vertederd bij neerknielen. Of die een zwart lammetje in de armen nemen en er rustig bij gaan zitten. Een moeder schaap blèrt aanhoudend en dat vin den de kinderen alleen maar prach tig. Als ée'n der helpsters een handvol graan in de kippehokken strooit is iedereen er als de kippen bij om er van te profiteren. De 9-jarige Eddie Kloos is helemaal weg van het die renleven hier op de kinderboerderij. Zijn moeder heeft hem nu eens hier naar toe meegenomen, cricketlief hebber als hij is moet hij die sport maar even vergeten. Een groot boek over de natuur heeft hem bidwijs gemaakt en nu is hij op deze woens dagmiddag aan het verkennen. FANATIEK Ook in het leven op een kinderboer derij bestaat een drang zich te laten gelden. Een geit geeft de toon aan op een stenen rotonde waar kleine lam metjes zich een plaatsje hebben ver overd, en duldt niemand naast zich. Met een venijnige trap landen ze weer op de grond. Maar de kinderen negeren de lefmaker en dan is zijn kans op een extra stuk brood totaal verkeken. Langzamerhand wordt het drukker. Leven genoeg op de boederij, waar bij een hert meteen de naam „Bam- bie" verovert en de kalkoenen zich ook doen gelden.. Evert v.d. Wal (14) vertelt dat de valk-parkiet thuis dood is gegaan. Logisch dat de kinderen een piek voor Maar het zit er m dat er na de va kantie een nieuwe komt. Ook heeft hij vier jaar een cavia gehad. En dan denk je opeens aan de wor den van Piet van Mil, dat het vaak opmerkelijk is dat er voor de grote vakantie konijnen op de kinderboer derij belanden. Ze ondergaan dan (gelukkig) niet het lot van vele hon den en katten straks... APPELSCHILLEN Gewapend met een zak appelschil len dwalen Jannie Lammering en Miranda Vleming (9) hier rond. Ze wonen hier vlak in de buurt en ken nen deze kinderboerderij goed. Hetzelfde geld voor Shirly van den Enden (12) en Simone Heystek (11). Beiden hebben ze een lammetje op schoot. Ook hier is het kleine zwartje sterk favoriet. gereserveerd hebben. Die dieren Ze houden van alle beesten hier, van marmot tot kuikentje. Maar een pony hier of een paar katten vinden zij het einde. Maar dat kan natuur lijk niet, is hun mening. Want wat zou er dan met de kuikentjes gebeu ren? Een haan loopt brutaal op de afras- ting en weet zich het middelpunt van de kinderen. Hij heeft geen stukje brood nodig, oudbakken of vers. Het deert hem niet. De kleine Annemarie Meerder kijkt haar ogen uit bij de konijnen en de kleine marmotjes. Goed dat er een groot gaas bovenop is aangebracht, want een kind wil graag een dier op schoot. DE VIJVER Als de kinderen zich volkomen uit geleefd hebben in de speeltuin is het hoeven niet alles alleen.. goed uitrusten in het pannekoekhuis „De Vijver" van het echtpaar Visser. Een uitzicht hier waar je geen kilo meters elders voor behoeft te lopen. Hier is het goed toeven op een zon nige woensdagmiddag in juni van de weinigen die we in deze zomer nog maar gekend hebben. En dan maak je keus uit het assorti ment van pannekoeken, die hier worden gebakken. Keus uit gebak ken met appel-, spek of banaan, met .rum, gember, ham of kaas voor de flauwerikken, met tomaat, confitu re, aardbeien (verse) met slagroom of met kersen of kirsch. Het is de moeite waard hier neer te strijken. Alle zorgen van u af te wentelen ondereen parasol of zo maar op dat terras. En dan tot slot een wandeling maken in deze fraaie dreven van het onvolprezen Bea trixpark in Schiedam!

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 67