Ooievaarsbrug afgesloten C.KDK Programma Jeugdland Sollicitatie uit idealisme Een alternatieve burgemeester Kindervakantie-Aktie Uw nie novotel BOLLIE EN BILLIE ÜB Zilveren vriendschapsringen Stadsblad FERD. OVERDIJKomn Scholingsactie 19.75 eten mee! HARGALAAN 2 SCHIEDAM - TELEFOON 71.33.22 Nieuwe kollektie Constant en Desiree Juwelier Sinds 1895 Broersvest 87-93 Telefoon 267937 Schiedam In het kader van het jaar van het kind krijgen uw kinderen gedurende de maanden juli, augustus, bij hun speciale Bollie en Billie kindermenu een leuke menukaart, een sticker en een compleet stripboek van Bollie en Billie kado! Da 's nog fijn in de auto ook Vanaf morgen bent I u welkom bij: voor alle kinderen van Schiedam en omstreken HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 6 JULI 1979 Na het vertrek van Arie Lans als burgemeester van Schiedam hebben zich zeven personen gemeld om hem op te volgen. Van twee van hoi is bekend dat zij niet politiek gebonden zijn, onafhankelijke burgers, niet behorend tot een politieke partij. Eén van dHe twee is Henk Nieuwenhuijsen, een zesentwintigjarige Schie dammer; hij bewoont een oud pandje aan de Schie dat hij zelf aan het opknappen is. Waarom wil hij burgemeester worden? „Om een aantal redenen", zegt hij. „Ik ben al sinds januari werkloos. Ik ben analist geweest bij de medische facul teit van Rotterdam, maar omdat ik op jaarcontract werkte moest ik weg toen het personeelsbestand werd ingekrom pen. Ik had geen vaste aanstelling. Ik ben dus op zoek naar een betrekking, dat is *én van de redenen waarom ik heb gesolliciteerd". ONVREDE Maar dat blijkt niet de voornaamste reden waarom Henk Nieuwenhuijsen een brief schreef aan de Commissaris van de Koningin met het verzroek voor de burgemeestersfunctie in aanmer king te mogen komen: „Ik heb onvrede met het beleid van B en W ten aanzien van het beantwoorden van vragen die door de burgers aan het college worden gesteld. Die vragen worden half of he lemaal niet beantwoord, een teleurstel lende ervaring die ik heb opgedaan als bestuurslid van de wirkvereniging centrum". „Ik vind de manier waarop burgemee sters benoemd worden verre van Het Nieuwe KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 VEftTEGENWOORDIGERS: J Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P K Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J J Warbie Telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REOAKTIEKOPY: Tot maandag-en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Mieke Woerdenbagch Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOORDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh Telefoon 015-124331 toestel 35 Privé 01807-18513 BEZORGING: Indien het Nieuwe Stadsblad niet of onregelmatig bij u bezorgd wordt veroeken wij u 010-153874 te bellen. ideaal. Het zou een stuk directer en de mocratischer moeten. Door mijn solli citatie wil ik dat aan de kaak stellen. Een van de voorwaarden waaraan een goede burgemeester moet voldoen, is inzicht hebben in de Schiedamse ma terie. Hij zou afkomstig moeten zijn uit het gebied dat hij straks gaat besturen". Zelf komt Henk Nieuwenhuijsen uit Vlaardingen, waar hij woonde tot hij 3 Vi jaar geleden naar Schiedam verhuis de. Hij kent het gebied goed en heeft kontakt met de wijkvereniging Cen trum. Henk Nieuwenhuijsen woont regelma tig commissievergaderingen bij vooral de commissie voor ruimtelijke ordening heeft zijn interesse en zit ook dikwijls op de tribune bij de ge meenteraadsvergaderingen. De avond dat de commissaris van de Koningin, mr. Vrolijk, in de raadszaal zat om de profielschets van de nieuwe burge meester aan te horen was Henk er ech ter niet bij. Het ziet er niet naar uit dat zijn persoon beantwoordt aan de toen op tafel gekomen verlangens van de fracties: een man in het midden van zijn carrière, bestuurlijke ervaring, manager, lid van een politieke partij, enz. „Nee," zegt Henk aarzelend. „Maar daar tegenover staat dat ik uit dit ge bied kom, en ik heb al gezegd dat ik dat een belangrijke voorwaarde vind voor een burgemeestersbenoeming. (mits glazen voorradia) De alternatieve burgemeester be kijkt de zaak nuchter vanuit zijn woning, waarvan hij drommels goed beseft dat deze niet van vandaag op morgen tot zoiets als „ambtswoning" zal worden gebom bardeerd. Stel dat er iemand uit Groningen bur gemeester van Schiedam wordt, zo'n man heeft toch geen inzicht in Schie damse aangelegenheden. Natuurlijk, hij heeft bestuurlijke ervaring en ik niet, maar ik kan 't leren". VRIENDJESCLUB En, op toeren komend: „Waarom moet een nieuwe burgemeester altijd iemand zijn uit de politieke vriendjesclub? Ik ben een onafhankelijke kandidaat en ik vind dat een burgemeester dat ook moet zijn, niet gebonden aan een poli tieke partij, zodat hij al vanaf zijn in stallatie bevooroordeeld is. Goed, ik voldoe niet aan de eisen uit de profiel schets. Maar ik denk dat ik een hele stap voor heb op de andere kandida ten, omdat ik dit gebied ken". „Of ik er tegenop zie als ik benoemd zou worden? Ik durf niet te zeggen dat ik dat wel effe doe, burgemeester zijn. Het zal ongetwijfeld de nodige energie vereisen. En wat ik al zei, ik zal veel moeten leren". Overigens acht Hoik Nieuwenhuijsen de kans dat hij ooit benoemd zal wor den „zeer klein" en „vrijwel uit gesloten". „Ik ben in dat opzicht reëel genoeg. Ik wist ook van tevoren dat ik niet zou voldoen aan de criteria. Ik heb voor het grootste gedeelte gesolliciteerd uit idealisme, zoals ik al uiölegde. En ook natuurlijk omdat ik werkzoekende ben". Oogmeting Eersteklas vakwerk Grote kollektie monturen Persoonlijke brilbégeleiding R01E MARKT TEL. (010) 2675 57 Het ministerie van Sociale Zaken heeft j het bedrijfsleven massaal benaderd over de z.g. SOB-regeling (scholing in samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven). Naar rond 380.000 grote en kleine ondernemers is de folder „Samen scholen" verzonden. Daarin wordt gewezen op opleidingsmogelijk heden waarbij de overheid onderne mingen de helepende hand biedt. Meer exemplaren van het vouwblad zijn verkrijgbaar bij het Arbeidsbureau of zijn per brief aan te vragen bij de af deling Publieksvoorlichting van het ministerie, Zeestraat 73, Den Haag. De Ooievaarsbrug over de Schie bij de Ooievaarssteeg-Vijgensteeg zal voor al le verkeer, ook voor voetgangers, afge slote!» zijn in de nacht van maandag 9 juli op dinsdag 10 juli en eveneens in de nacht van dinsdag 10 juli op woens dag 11 juli, telkens van 24.00 uur tot 6.00 uur 's morgens. Dit in verband met het uitvoeren van schilderswerk zaamheden aan de brug. vanaf Donderdagavond 19 juli laat de bekende Engelse folkgroep „Kempion" zich ho- Morgenmiddag wordt er om twee uur naar hartelust gevist in de Pol dervaart, waaraan een wedstrijd is verbonden. „De Roetoeband" ver zorgt een popconcert op het Planta gepodium om 21.00 uur en ook is er op maandag 16 juli weer van alles te doen. Het volledige programma heeft wooisdag in onze krant ge staan. De fietspuzzletocht op woensdag 18 juli wordt het helemaal, vooral ook omdat een specifiek Schiedams vaantje wordt uitgereikt. Om half 2 moeten de deelnemers zich inschrij ven bij het Stadskantoor. Om 10.00 uur is men dan al gestart met het grote spelcircuit voor de school Liedewijde aan de Parkweg Donderdagmiddag 19 juli is er dis co met Martin Green om 2 uur op het Museumplein en om half 8 op dezelfde plaats een optreden van „Kempion" met folkmusic. Popmuziek van American Gipsy is om half 9 zaterdagavond 21 juli te beluisteren op het plantagepodium; Teatro Cabalzi met zijn poppenkast uit Amsterdam is om half 11 op het Edisonplein en om 2 uur op het Bachplein. Johan Hobo brengt het programma „Nou moe" op woensdag 25 juli in „De Ark". Een gezellige wandel- puzzletocht met 'n leuk parcours van 7,5 meter lang, start om 2 uur (een half uur van te voren inchrij- ven) vanaf het Stadskantoor. Eén en ander wordt georganiseerd door „De Schiedamse Tippelaars". Tot slot van dit alles komt Pipo de Clown op vrijdag 27 juli! Om kwart voor één worden er al kaartjes ver kocht voor twee kwartjes per stuk. (Dat betaal je ook voor de toneel voorstellingen) en dan is er op die dag van alles te doen op het Excel sior ^O-terrein, met een speciale tri- Jbune voor de bezoekers van Jeugd land. Zo rijdt er een Jan Plezier, kan er kano-gevaren worden in de Polder vaart en er is een poffertjeskraam. Johan Hobo brengt een voorstelling van juli om twee uur. ,Nou moe" in „De Ark" op woensdag 25

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 3