Met champagne op je neus de tucht in wÊÊm „God bless you and your crew wifpil ■v, Zo heeft de NLM City Hopper B.V., naast andere typen vlieg tuigen, er vier. De derde kreeg de naam van een grote Engelse stad. vliegtuig de naam van zo'n stad geeft. COME BACK Met een „Come back again" neem je dan afscheid van de man met die grote burgemeestersketting om de hals. „A true bloody Birmy", die op deze manier zijn stad graag „promoot". Met een dagelijkse lijndienst NLM en British Air Ways zou die uitnodi ging best eens inhoud kunnen gaan krijgen. Temeer daar je binnen een uur van Amsterdam naar Birming ham hopt en je vanaf dat vliegveld in een half uurtje hartje stad zit. En Zestienhoven is er nu ook voor in de markt. Met champagnedruppels op de ruiten van je cockpit de lucht in. Je draait met je F-28 Fellowship een ereronde boven de stad, waarnaar je vliegtuig is genoemd. Birmingham! Het stond al op de neus van je CityHopper, toen je van Schiphol vertrok. Het is de burgemeester van de city of Birmingham, die er op het vliegveld van zijn stad een officiële fles champagne tegenaan gooit. Of beter: over heen giet. Zo deze Fokker Fellowship van de Nederlandse luchtvaart Maatschappij dopend. Zo ook de band tussen Amsterdam en Birmingham schuimend onderstrepend. „God bless you and your crew and all the flights you'll make" is de wens van George Canning, de lord mayor of Birmingham, zoals daar in Enge land burgemeesters heten. Zondag de 8e juli gebeurde het allemaal met ge zagvoerder Ronald Leeman, die van de ene city naar de andere „hopte". teerd door de hoofden van die scho len. Kinderen die nog nooit hadden gevlogen en dat, gezien de finan ciële situatie thuis, ook wel niet op korte termijn zullen doen. Verge zeld van onderwijzers konden ruim zestig meisjes en jongens hun stad vanuit de lucht zien liggen. Het was ook dé dag van zijn leven voor een knaap uit deze stad, die elke zondag met zijn verrekijkertje naar het vliegveld trekt om er uren naar het landen en stijgen te gaan zitten turen. Zo'n fan (nog jarig ook, dus „happy birthday") mocht de plaats van een uitvaller innemen en dat was me daar een sfeertje aan boord van die Hollandse Fellowship met de naartj van je eigen stad op de neus! Een verrassingspakket voor allemaal, met o.m. het NLM T-shirt maakte er een blijvende herinnering van. DIE STAD Er wordt uiteraard op zo'n dag naast „hoppen" nog meer gezegd. Ook (officieel) door Henk Jonker, die toch wel even wilde benadruk ken hoe NLM CityHopper met di- rekte lijnen van stad naar stad nieuwe ontwikkelingen in Europa bijhoudt. Dat Birmingham, zoals de burgemeester zei, ook een stad is van beurzen, tentoonstellingen en conferenties: het onderstreept des te meer waarom men dan juist een Via verschillende Randstad Edities kan men er deze maanden ook uit vliegen met een City hopper van de NLM, een 100% dochteronderne ming van de KLM. Want niet alleen lijn-, maar ook charter- en rond vluchten staan op het programma van NLM City Hopper B.V., zoals de naam officieel luidt. Men vliegt met Fokker Friendships en Fellowships (over de hele wereld bekend, want koningin en prins ma ken vaak gebruik van een rege- rings-Fellowship). Van de vier F 28-typen hebben er al twee een naam, namelijk „Island of Guernsey" en „Maastricht". De derde werd zondag 8 juli gedoopt. Birmingham. Die belangrijke Indus triestad van Engeland, waar men nu zowat een jaar op vliegt. Ook passa giers vervoerend, die Birmingham willen „doen", want deze stad heeft een eigen, gezellig karakter, groten deels hersteld van de wonden, die de laatste wereldoorlog ook hier toe bracht. „TRUE BLOODY" De Lord Mayor George Canning hield het niet op zijn zegenende wens alleen! Als „true bloody Bir my", zoals hij zichzelf tijdens een feestelijke lunch karakteriseerde, brak hij nog andere lansen voor z'n stad. Er op wijzend dat z'n vliegveld 40 jaar bestaat, niet zo groot is dat je er verdwaalt, maar vooral dat een ticket Arnsterrlam m™;—i grootse perspectieven kan openen voor „shopping-tours". TRIPS „A shopping line" dat zou deze ver binding wel eens kunnen worden, vond hij. Waarna we later van NLM- direkteur, Henk S. Jonker hoorden, dat de prijzen in Birmingham voor de Hollandse portemonnee een stuk plezieriger liggen dan in Londen. „Velen zijn voor hun inkopen een beetje op Londen uitgekeken, dit kan inderdaad een nieuwe impuls zijn", stelde hij. „Maar dan willen we eigenlijk het accent gaan leggen op een weekend-trip. shopping én sight-seeing". Dat zijn dus de plan nen. HET KIND Aan sight-seeing maar dan vanuit de lucht heeft een schare Birming- hamse schoolkinderen óók kunnen doen. Leuk idee van de NLM was om na de rondvlucht met de offi ciële genodigden (onder wie mr. C. J. M. A. van Rooy, commissaris van de NLM, oud-commissaris van de koningin in Limburg met echtge note) het nog een keertje over te doen. Zodat Roland Leeman en z'n crew weer de lucht inging met nog steeds die champagnedruppels op de ruit. In het kader van het jaar van 't kind waren op een zevental scholen uit niet direkt Birminghams duur- eselec- Daar wordt de fles geledigd op de neus van de Bir mingham door de burgemeester van de gelijknamige stad. Hop-hop-hop! Birmingham's eerste burger in gesprek met de gezag voerder van de nieuwe Fokker Fellowship, Ronald Leeman. Stewardess Marian Wilhelm is er getuige van. NLM-CityHopper direkteur H. S. Jonker, bedankt Birminghams Councillor George Canning. Een mo del van de nieuwe „kist" kon er wel af. Daarop moest natuurlijk ook geklonken worden op „Many gappy landings" tussen direkteur Henk S. Jonker en burgemeester George Canning, die z'n zware ambtsketen met zwier torst.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 41