Woningbouw in Woudhoek-Noord Aanmelding van gegadigden bij het Bureau Huisvesting De Huisvestings commissie voor alle klachten Vier gebieden aangewezen voor aanpak van stadsvernieuwing Afgegeven bouwvergunningen 75.163 inwoners AANMELDING HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 52 WOENSDAG 11 JULI 1979 gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 Met het slaan van een officiële „eerste paal" door wethouder Chr. Zijdeveld op vrijdag 8 juni j.l. voor de bouw van een complex van 304 woningen volgens het deelplan IA in Woudhoek-noord, is een be gin gemaakt met de stadsuitleg in Schie- dam-Noord. Daarover hebt u reeds uitvoe rig kunnen lezen in de kranten. Ook, dat in het gebied van Woudhoek- Noord, dat gelegen is ten noorden van de bestaande bebouwing van Woudhoek-Zuid en Groenoord, in totaal ongeveer 1.900 wo ningen zullen verrijzen, verdeeld over elf deelplannen. Het deelplan IA is de eerste aanzet in de uitvoering, het deelplan 1B met 124 woningen zal binnenkort volgen. Volgens de planning zijn de 1.900 in Woud hoek-Noord te bouwen woningen als volgt verdeeld: 665 woningwetwoningen voor verhuur, 95 premie A woningen voor ver koop (in de „beschutte sfeer") 950 premie B woningen voor verkoop van 190 woningen in de vrije sector. Voor de woningbouwplannen in Woudhoek- Noord hebben reeds velen interesse ge toond. Om deze geïnteresseerden op de hoogte te houden van, de stand van zaken heeft de gemeente een speciaal „Informa tieteam Schiedam-Noord" in het leven ge roepen, waarvan de secretaris is de heer H. Lamphen p/a secretarie afdeling Openbare Werken in het Stadskantoor op de 5e etage, telefoon 260500. Dit informatieteam heeft reeds enige Infor matie-bulletins uitgegeven, het laatste is be gin juni j.l. verschenen ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal, met een be knopt doch volledig overzicht aangaande het deelplan IA. Geïnteresseerden die zich reeds hebben aangemeld bij het Informatieteam (bijvoor beeld door het inzenden van de twee ant woordkaarten 0 en 1B) hebben het bulletin ontvangen. Andere geïnteresseerden kun nen zich alsnog opgeven bij de secretaris van het Informatieteam. Doch dit is alleen bedoeld voor de toezending van Informatie bulletins. De daadwerkelijke aanmelding voor de woningen in Woudhoek-Noord moet ge schieden bij het Bureau Huisvesting, 's- Gravelandseweg 567 op de 2e etage, tele foon 010-732111. Dit bureau is geopend op werkdagen van 8.30 uur tot 12.00 uur. Bij dit Bureau Huisvesting ontvangt men het gebruikelijke formulier voor aanmel ding als woningzoekende. Maar bij vraag 9 van dit formulier dient men dan te vermel den dat de voorkeur uitgaat naar woon ruimte in Woudhoek-Noord en ook voor welk soort woning; bijvoorbeeld een wo ningwet-huurwoning, een premie-A-wo- ning, een premie-B-woning of een vrije sec tor-koopwoning. Dit aanmeldingsformulier kan men ook te lefonisch of schriftelijk aanvragen, doch in levering van het formulier moet persoonlijk geschieden bij het Bureau Huisvesting. Daar kan men ook nadere informatie over de aanmelding verkrijgen, eventueel telefo nisch op nummer 732111. Voor iedere geïnteresseerde zijn brochures beschikbaar over de premie-A- en premie- B-woningen. Daarin kan men lezen wat het begrip nu precies inhoudt en wat de finan ciële consequenties zijn van de koop van een dergelijke woning. Deze brochures zijn verkrijgbaar bij het Bureau Huisvesting en bij de secretaris van het Informatieteam. Binnenkort worden brochures uitgegeven, waarin opgenomen de plattegronden, de ge velaanzichten en de doorsneden van de di verse woningtypen in bouwplan IA in Woudhoek-Noord. Zodra de huurprijzen bekend zijn zal dit, evenals andere aanvul- A'en foto van een maquette van de woning bouwplannen in Woudhoek-Noord. Met links het deelplan IA gelegen ten oosten van de Scheepvaartweg (het verlengde van de Van Dalsumlaan) en rechts van de zwarte streeplijn het deelplan 1B. gelegen ten westen van de Harreweg. In IA komen 304 woningen en in 1B 124 woningen. lende informatie, bekendgemaakt worden via deze Gemeente Informatie-pagina's. In het Informatiebulletin van juni jl. is he laas een onnauwkeurigheid geslopen aan gaande bouwplan 1B, voor wat betreft de aantallen door het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te bouwen woningen. Ten rechte moet dit zijn: 88 premie-B-(koop)wo- ningen en 36 vrije sector (koop)woningen. Op dit ogenblik "kan geen nadere informatie over het bouwplan 1B worden verstrekt. Wanneer Gedeputeerde Staten de goedkeu ring hebben verleend, zal over het bouw plan 1B een Informatiebulletin worden uit gegeven. Bij de uitvoering van de gemeentelijke Woonruimteverordening wordt het College van Burgemeester en Wethouders bijge staan door de Huisvestingscommissie. Deze commissie neemt alle klachten om trent het woonruimtebeleid in ontvangst en beoordeelt alle individuele klachten, die verband houden met het optreden van de gemeente, de gemeentelijke diensten, de woningcorporaties en de makelaars of ei genaren van woningen. Deze taak berust uitsluitend bij de com- missie met uitsluiting van alle andere per sonen of instanties. De klachten kunnen al leen schriftelijk worden ingediend bij de Huisvestingscommissie, per adres, Stads kantoor, Emmastraat 1. Van de commissie is een lid van het college van Burgemeester en Wethouders de voor zitter. De overige leden van de commissie worden door de gemeenteraad benoemd, telkens voor vier jaar, welke periode sa menvalt met de zittingstijd van de gemeen teraad. O rider de leden van de commissie zijn tenminste drie raadsleden, ook de huurders en verhuurders zijn in de commis sie vertegenwoordigd De Huisvestingscommissie adviseert verder B en W bij de beoordeling van bezwaar schriften (krachtens artikel 7 lid 2 van de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen) tegen beslissingen op grond van de Woonruimteverordening Daarvoor hoort de commissie de indieners van bezwaarschriften. Ook adviseert de Huisvestingscommissie bij de herziening van het Woonruimteregle ment, waarin de toewijzingsnormen zijn op genomen en de criteria voor de inschrijving van gegadigden voor woningen. Tevens dient de commissie de burgemees ter van advies met betrekking tot artikel 23 van de Woonruimtewet 1947. Dit slaat op ontruiming van de woonruimte die tegen de voorschriften in bezet wordt. /etn®0nte Schiedam telde per 31 mei 1979 in totaal 75.163 inwoners en wel 38.094 vrouwen en 37.069 mannen. Dit is 37 inwo ners minder dan op 1 mei jl. en 93 inwoners minder dan op 1 januari 1979. Gedurende de maand mei werden in Schie dam 68 kinderen geboren; 28 jongens en 40 meisjes. Er overleden 53 personen; 26 man nen en 27 vrouwen. Een geboorte-overschot zo van 15. Wat de migratie betreft, kwamen in mei 202 personen zich vestigen, doch er vertrokken weer 254 personen naar elders. Een negatief vestigingsoverschot van 52 personen. Onderstaande lijst vermeldt de bouwvergunningen die door de gemeente Schiedam zijn af gegeven in de periode van 1 juni tot en met 30 juni 1979. Vooral in de oudere stadswijken vinden n°gal veel plaats, waarvan de omwonenden niets afweten. In sommige gevallen kan het van belang zijn, dat men op de hoogte is van wat er in zijn omgeving wordt gebouwd of verbouwd. De gegevens zijn beknopt gehouden. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen daar in nü 8811 afsPraak maken met het Bouw- en woningtoezicht en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo in het Stadskantoor op de 8e etage, telefoon 260500 Naam Projekt Adres Distilleerderij M. Dirkzwager b.v. oprichten van een opslagloods A. G. Neumann G. M. v.d. Waardenburg M. J. Spits Gemeentelijke Technische Bedrijven L. Vroomen het vergroten van de woning het wijzigen van de voorgevel van de woning het vervangen van 2 kleine dakkapellen door een grote dakkapel. oprichten van een rijwielberging gewijzigd bouwplan voor het vernieuwen van het café en woonhuis Noordvest 23 Hargplein 42 Gasstraat 19 Graaf Florisstraat 75 Van Heekstraat Hoofdstraat 191 De Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft, zoals reeds eerder in de pers is gemeld, Schiedam aan gewezen als gemeente die gebruik kan gaan maken van de „Beschikking gelde lijke steun stadsvernieuwing 1971", meer bekend onder de benaming „interim-saldo- regeling". Dit is een tijdelijke regeling, die zeer gun stig voor de gemeente uitpakt, omdat het rijk het verschil wil gaan vergoeden tussen de kosten van de voorbereiding en de uit voering van de verbeterings- en herinde lingsplannen en de opbrengsten die uit de plannen worden verkregen. Zonder toepas sing van de interim-saldo-regeling zou het verschil in kosten voor rekening van de ge meente komen. Maar de regeling geldt niet voor het gehele gebied van de gemeente. De gemeeteraad moet de gebieden aangeven waar deze stadsvernieuwing zal worden toegepast en dit moet door het ministerie worden goed gekeurd en nog wel dit jaar 1979. In de vergadering van 18 juni nu heeft de gemeenteraad deze gebieden aangewezen en uitgesproken dat het voornemen bestaat om voor deze vier gebieden verbeterings- dan wel herindelingsplannen vast te stellen. Deze gebieden zijn: de Hoofdstraat ?n omgeving, het gebied dat globaal begrensd wordt door Hoofd straat, Nieuwe Haven, Westerhaven, Groe- nelaan, Lekstraat, Rijnstraat en het Hoofd plein; Schienoko, het gebied dat globaal be grensd wordt door de Schie, de Korte Ha ven en de Noordvestgracht; en de Noordvestgracht; het Singelkwartier, het gebied dat globaal begrensd wordt door de Schiedamse Schie, Emmastraat, Emmaplein, Singel, Marconi- weg. Van Swindensingel, Van Swinden- straat, Lorentzplein, Fahrenheitstraat, Hor- vathweg en het Stationsplein; - West 1, het gebied dat globaal begrensd wordt door Nieuwe Haven, St. Liduina, straat, Aleidastraat en Vlaardingerdijk. Overigens moet er op gewezen worden dat al sinds jaren in Schiedam belangrijke acti viteiten op het punt van de stadsvernieu wing worden ontplooid. Verscheidene hon derden vooroorlogse woningen van de wo ningbouwverenigingen en van de gemeente in Schiedam-Zuid, -West en -Oost zijn ver beterd, evenals woningen die na de oorlog zijn gebouwd. Een andere vorm van stadsvernieuwing is de verbetering van de woonomgeving, waarvan op veel plaatsen in de stad de laat ste jaren de resultaten te zien zijn. Ook kocht de gemeente in de loop der jaren grond en gebouwen voor de verbetering of, als sloop onvermijdelijk was, voor nieuw bouw of een andere bestemming ten gunste van het stedelijk leefmilieu. Daarbij is gebruik gemaakt van allerlei fi- nancierings- en subsidieregelingen van het rijk, waarbij de keuze van de projecten af hankelijk was van de uit de regelingen ver kregen gelden. Met elkaar vormen ze echter geen sluitend geheel, zodat de gemeente bij de aanpak van de stadsvernieuwing met te korten blijft zitten, die haar draagkracht te boven gaan. De toepassing van de interim-saldo-regeling nu geeft de mogelijkheid van een meer inte grale aanpak van de stadsvernieuwing, zij het dan wel beperkt tot de aangewezen ge bieden. De interim-saldo-regeling eist wel een grote voortvarendheid bij de ontwikkeling van de plannen. Om dit mogelijk te maken heeft de gemeenteraad er mee ingestemd dat de dienst Gemeentewerken tien nieuwe krach ten mag aantrekken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 52