Het Nieuwe Veel aanloop bij Maatschappelijk werk in Schiedam Cl Ook technisch gedeelte wordt gereviseerd Passage Theater krijgt nieuwe vloer Alles wel in het weekkamp Rijverbod KOOT'S VLEESSHOP Autobedrijf ERTAN PENNING MONZA Singelkwartier in Epe Inbraak in etappes T.V. DE FE KT? RADIO ABA Waterballet Deur geforceerd Aangeschoten Politie versterkt Camera vermist SneldrukOOIO-2626 26 Nu op voorraad de per 1 juli verplichte goedgekeurde zijreflectoren voor caravan en aanhanger. Dam 26, Schiedam-C Telefoon 262001-266817 gpipi ftaPllB Hoogstraat 27c - Schiedam Hamburgers O O Q 10 stuksMia90 Kroketten 4 40 10 stuks1 iHO Kalfsleverworst 4 aa 500 gramI bHtO Met verwijzing naar advertentie op pag. 6. 32e JAARGANG - OPLAGE 37.600 WOENSDAG 18 JULI I 1979 Stadsblad OP WOENSDAG EN VRIJDAG HUIS-AAN-HUIS IN: SCHIEDAM, KETHEL EN ROTTERDAM (WIJK OUD MATHENESSE) Kantoor: Broersvest 125 - Postbus 257 - 3100 AG Schiedam - Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland Oplage 175.500 Randstad-Edities verschijnen in het grootste deel van Zuid Holland. 25 Edities. Wekelijkse oplage 811.800 De Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam, Boersveld 142, spreekuur van maandag tot en met vrijdag van 9-10 uur, heeft in de verschillende wijken van Schiedam haar bemiddeling in 1978 verleend. In Schiedam-Zuid gebeurde dit 55 maal op eigen initiatief, driemaal via de huisarts en tweemaal via de sociale dienst, sociaal raadsman, wijkagent, ziekenhuis, revalidatiecentrum, bewo nersvereniging. Verder hernieuwd kontakt, THD, bureau 2 rechtshulp, rechtswinkel, pastores, advokaat, clubhuis, gezinszorg, bejaardenindica tie, buren en kennissen, werkgever en bedrijfsgemeenschap Schiemond. Het meldingsadres van de hulpvrager liep via het Broersveld. De leefijd van de aanvragers (van 0-20 jaar bedroeg acht van 20-50 jaar 40, van 50 tot 65 jaar, 40, van 50 tot 65 jaar, vier en on bekend eveneens vier. Van de echtparen met kinderen vroe gen 32 hulp, gescheiden zonder kinde ren drie gescheiden met kinderen, ze ven en ongehuwd met en zonder kinde ren twee. Er kwamen 58 Schiedam mers, vier Turken en één Spanjaard, Italiaan, Engelsman en Chinees. Aard van de problemen bedroeg ontoereikend inkomen/budgettering (7) huisvesting/behoefte aan andere woning (12), partner 10, kinderen resp. ouders (11), echtscheiding/ overweging echtscheiding/scheiding (6). Relatie tot zichzelf/eenzaamheid 13. In 20 gevallen werd bemiddeld en met hodische begeleiding 11. Verwezen werd naar de sociale dienst (2) sociaal raadsman (4) en naar rechtswinkel en opvangcentrum 1, naar huisvesting 3. Van de kontakten duurde korter dan 1 maand (25), van 1 tot 6 maanden (14) van 6 tot 12 maanden 2 en nog niet af gesloten 25. NIEUW LAND In de wijk Nieuwland bedroeg de di recte hulpverlening in 1978 108, waar van 50 op eigen initiatief, 8 via sociale dienst, 6 via de huisarts, dito via alge meen maatschappelijk werk van elders en via andere cliënten en via de wijka gent 3, via gezinszorg 1. Meldingsadres via Broersveld (84), via Kruisgebouw Bachplein 5, d.c. „De 4 Molens" 13, via de Wattstraat 2 en via Mesdaglaan 4. De leeftijdaanvragen varieerden tot 20 en 65 jaar en ouder. Uit Schiedam vroegen 101 personen hulp, 2 uit voor betrouwbare Bovag occasions V. DEVENTERSTRAAT 17 TEL. 731144 Koopavond geopend fWeer vergeten drukwerk te bestellen? SNELDRUK bellen! Broersvest 7 Schiedam Turkije en 1 uit Perzië, Joegoslavië, Engeland, Portugal en Libanon. Aard van de problematiek was zeer ge varieerd, o.a. ontoereikend inkomen/budgettering 4, schuldsane ring 3, huisvesting/dreigende werke loosheid 4, hetzelfde/behoefte aan een andere woning 15, moeilijkheden i.v.m. relatie tot partner 25, kinderen resp. ouders 15, relaties tot zichzelf/eenzaamheid 19. SCHIEDAM NOORD Hier deed men op eigen initiatief een beroep, te weten 42, via huisarts 4, so ciale dienst en sociaal raadsman 3, via de wijkagent 4. 86 Schiedammers, waarvan 15 echtpa ren zonder kinderen en 35 echtparen met kinderen zaten in de moeilijkhe den en 12 gescheiden zonder kinderen. Geen enkele buitenlander deed een be roep op deze stichting in de wijk. In Schiedam-West bedroeg de directe hulpverlening 81, waarvan 42 op eigen initiatief, 6 via buren en kennnissen en éénmaal via de wijkagent. Het betrof hier 61 Schiedammers, 7 uit Turkije, 3 uit Spanje en Marokko en 6 uit Paki stan. Hoog is het aantal relatie tot zichzelf/eenzaamheid te weten 16, in deze wijk. SCHIED AM-OOST In 1978 werd 117 maal directe hulp- verleining verstrekt, 68 op eigen initia tief en 7 via de wijkagent. De aanvragers waren afkomstig uit Schiedam (106, Turkije en Marokko 3, uit Spanje 3 en uit Chili, Perzië, Joego slavië en Portugal 1. Uit alles blijkt dat men zo langzaam- hand weet waar men terecht kan als men in nood zit, jongeren moeten ech ter hun drempelvrees nog overwinnen. ,..v Het deel achter de schennen van het Passage Theater in Schiedam wordt ver bouwd. Er komt namely k een nieuwe houten vloer die het krakende huidige ge deelte moet gaan vervangen. Nadat de vloer onder handen is geno men zal ook het technische gedeelte worden gereviseerd. Hieronder valt b.v. het technische gedeelte. Nadat ook dit gedeelte van het Passage theater is her steld zal de kwaliteit van het filmbeeld De verbouwing heeft overigens niet tot gevolg dat de filmvoorstellingen wor den stopgezet, omdat het een verbou wing achter de bioscoopschermen be treft. en het geluid bij film- en toneelvoor stellingen aanmerkelijk zijn verbeterd. De reden dat men deze werkzaamhe den buiten het toneelseizoen laat plaats vinden is een gevolg van het feit dat er tot eind september geen toneel voorstellingen plaats vinden. Op de avond van dinsdag 25 september begint het Schiedamse theaterseizoen met een optreden van Vader Abraham. Er is zaterdagavond (traditiegetrouw) flink keet geschopt toen het „voor de bedden" geblazen Was. Een teken dat de stemming prima is bij alle deelnemers aan het jaarlijkse weekkamp van de wijkvereniging „Het Sin gelkwartier", gehuisvest op de kampeerboerderij „De Berghoeve" aan de Veenweg 9 te Epe. Zaterdagmorgen zijn ze vertrokken en bij aankomst in Epe een flinke wandeling gemaakt. Zondagmorgen werd de omgeving weer verkend, daar tussendoor werd onder andere gezamelijk een mandje opgemaakt en ook gesmikkeld van het geen de „tantes" in de keuken voor elkaar hadden gestoofd, namelijk aardap pelen met boontjes enzovoort, vlees en een toetje. Brieven schrijven, spelletjes doen, wandelen en de avond afsluiten met een spelletje bingo. Dat daar tussendoor een buitje viel mocht de (kampeer) pet niet kreuken. Maandagmorgen direkt na het ont bijt helemaal ter vossenjacht door de bossen. Een spannende jacht en met overleg uitgezet. Stapels boter hammen verzwelgen in het bos, want de buitenlucht maakt hongerig en toen strooide de regen roet in het eten en moesten dekinderen naar de kampeerboerderij, waar men an verschillende spelen deelnam en films werden gedraai. En natuurlijk was er limonade en ging de snoep winkel open. Geen zieken in de og. Stemming prima wordt gemeld. In de bromfietsenzaak van de 38-ja- rige A.M.Z. aan de Haleystraat 2 bleek onlangs tweemaal te zijn inge broken. Keurig netjes had men de spanningslat van de ruit aan de voordeur op straat gezet, en een maal binnengekomen verschillende bromfietsonderdelen uitgezocht, die met een ketting waren vastgelegd. Men kwam daarvoor extra terug met de benodigde apparatuur: een betonschaar en eigende zich hier mee het benodigde toe. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Wij helpen direkt!!! Specialisten op CAI-gebied Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie ook voor uw verlichting Een man van de heilige Hermandad moest zondag de deur van een flat aan de Louis Ramaekersflat met een koevoet openen omdat daar een wa terballet plaatsvond. Dit werd ver oorzaakt door het springen van de leidingkraan van de c.v., waarvan de ketel zich in een 2 meter diepe put bevond. Het kostte de agent een nat pak. De brandweer pompte de kelder leeg. Net op tijd trouwens, anders had het water de elektrische leiding bereikt. De G.T.B. heeft zich hierover ontfermd. Komende van de Korte Singelstraat met een borreltje op leefden de 43- jarige J. G. M. en de 24-jarige J. W. van A., beiden uit Delft, zich volle dig uit in de Passage en schopten te gen ruiten van winkels aldaar. De politie stak een vermanende vinger op en omdat Van A. het helemaal niet meer zag zitten, werd hem een rijverbod opgelegd. Deze maatregel werd niet in dank afgenomen, zodat de diskussie op het hoofdbureau in de Lange Nieuwstraat werd voortge zet. De café-houaer v„n ccn etablisse ment aan de Hoofdstraat kwam tot de ontdekking dat men de deur van zijn café aan de Willem Brouwers straat had geforceerd en een bedrag van ongeveer 2.000,had meege nomen. De café-houder werd boven dien gekonfronteerd met de nodige breekschade. Surveillerende politie trof zondag avond een heer aan in zijn auto op de Gedempte Baansloot, die daar kennelijk zijn roes uitsliep. Voor alle zekerheid werd de sleutel uit zijn auto gehaald. Naderhand kon hij deze fris en monter ophalen aan het bureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. De twee nieuwe inspecteurs van po litie de heren Rob. B. Besseling en C: van Dongen zijn deze week offi cieel in dienst getreden. Het zelfde geldt voor de agenten G. H. C. Huis- kens, R. A. Scheers, W. J. van der Velden en O. Rugenbrink. Aan de politieschool in Leusden volgen mo menteel een dame en twee heren de regelementaire opleiding. De 23 jarige bankemployé E. P. uit Rotterdam had bij een bezoek aan de sportschool van Peter Lagerw aard zijn camera ter waarde van 750,meegenomen. Toen hij in de sportschool wat kiekjes wilde gaan maken bleek dat niet mogelijk een onbekende had zich over het fo-:' totoestel ontfermd en was er- mee verdwenen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 1