American Gypsy swingt Vlaardingen wil ook geen rijks wegen 19 en 24 dentilia Jan Paulussen: „Vliegen wordt kostbare zaak" Sigaretten gestolen Proces verbaal wegens badpak diefstal Kogeltje in hand 'n HOORTOESTEL Leg dan eens Uw - oor te luisteren bij DIJKSHOORN Ojflurgerlijke k^Htand Formulieren voor huurgewennings bijdrage Onder invloed achter stuur Aangehouden wegens - inbraak en brandstichting ^DIJKSHOORN. Beter horen... KUNSTGEBITTEN 010 - 126010-113708 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 33 - WOENSDAG 25 JUL11979 Het gemeentebestuur van Vlaardingen trekt één lijn met het Schiedamse college van burgemeester en wethouders inzake de aanleg van de rijkswegen 19 en 24 be- horenden tot de zgn. ruit van Rotterdam. Het zit de organisatoren van de mu zikale festiviteiten rond „Jeugdland" niet bijster mee. Het optreden van „Roetoe" onlangs op het Plantage-podium trok maar weinig belangstellenden, hoewel de muziek toch door die weinige ge- wardeerd werd. „American Gypsy", de groep die zaterdagavond het podium betrad, werd ook al gecon fronteerd met een niet daverend grote opkomst. Zonnig weer was het trouwens ook niet. Desondanks: het publiek d èr was h best trek in een pittig stukje muziek, en de groep bleek daar ruim in gesorteerd. Vooral de basgitarist leek er wel zin in te hebben. Hij liep voortdurend rond en maakte van de show een le vendig gebeuren. De overige groepsleden lieten zich trouwens ook niet onbetuigd, en dat is ook nauwelijks denkbaar bij de muziek van „American Gypsy", een formatie die sterk ritmische funk speelt en in dat opzicht een beetje lijkt op „Massada". Door hun vak manschap, maar vooral door hun enthousiaste inzet, maakten de groepsleden er ondanks het kleur loze weer (een zonnetje past beter bij hun muziek) een swingend op treden van. IN EEN DAG GEREED VEDERLICHT - PLAATLOOS NATUURGETROUW SPOEDREPARATIES IN EEN HALFUUR EERSTEKLAS WERK ONDER VOLL GARANTIE HOOGSTRAAT 40A - ROTTERDAM-C (NABIJ OOSTPLEIN) DAGELIJKS VAN 8.30 TOT 17 00 UUR ZATERDAGS VAN 9 00 TOT 13 00 UUR Rijksweg 19 is een autosnelverbinding tussen Vlaardingen/Schiedam (Bene- luxtunnel) via het nog aan te leggen re creatieschap Midden Delfland naar Delft, Rijswijk en Den Haag, terwijl i rijksweg 24 als zuidelijke randweg van Rotterdam dienst moet gaan doen. Vooral inzake de aanleg van rijksweg 19 is het Schiedamse gemeentebestuur in de pen geklommen. Men vreest niet alleen schade voor het nog aan te leg gen recreatieschap, maar tevens ge luidsoverlast voor de bewoners van de Schiedamse wijken Groenoord en Woudhoek en voor een deel voor de bewoners van de Vlaardingse wijk Holy. Het Vlaardingse gemeentebestuur wil nu, evenals dat van Schiedam, een ge sprek met topfunctionarissen van het ministerie van verkeer en waterstaat om de aanleg tegen te houden. Namens het Vlaardingse gemeentebestuur gaat wethouder Bas Goudriaan (verkeer en vervoer) zich verder met deze zaak be zig houden. GEBOREN Rudi, z.v. van der Klooster-Gijsen. Peter, z.v. Langeveld-van der Weerd. Alexander, z.v. Vis-van Ginkel. Deborah, d.v. Meerkerk-van Rooijen. Chiara D„ d.v. Karpes-Barros da Cruz Lozano. Leon K„ z.v. Pankiw-van Roijen. Paulus P. C„ z.v. Suurenbroek-Snoeck. Esther J., d.v. Kostwinder-Compaan van der Molen. Hafieda, d.v. El Aissati-El Aissati. Alexander, z.v. Goudswaard-Baan. Thijs A. J., z.v. van Remmen-van Ras- sel. Vincent, z.v. Hoogendoorn-van Buren. Els, d.v. Visser-Broekhuizen. Martinus M„ z.v. Willemen-Parij- mans. Leonie, d.v. Brok-Frank. Danielle, d.v. Hersbach-van Eijk. Angelique J.-M„ d.v. Baron-van Oort. ONDERTROUWD B. J. A. van Grondelle, 24 jr. en L. RollfsofRoelofs,26jr.;S. Kamstra, 20 jr. en H. van Wassenaar, 21 jr.; R. van der Kooi, 21 jr. en J. W. van der Sluis, 20 jr.; R. van Meeteren, 24 jr. en J. Vos, 26 jr.; F. L. M. Smulders, 33 jr. en M. W. H. C. Zaal, 24 jr.; T. A. M. de Vette, 23 jr. en Y. Emons, 21 jr.; L. van Wijngaarden, 25 jr. en Z. S. T. Mailly, 22 jr.; P. G. van Zoomeren, 25 jr. en L. J. M. de Jong, 22 jr. GEHUWD M. Scibelli, 39 jr. en G. H. M. Alfe- rink, 33 jr.; J. den Haan, 24 jr. en M. Noordam, 20 jr.; G. van Baaren, 53 jr. en P. M. Vegt, 45 jr.; A. A. de Lange, 25 jr. en M. G. van der Reest, 22 jr. OVERLEDEN S. Kuiler, vr„ geh. gew. met D. van Dijk, 94 jr.; C. Hamerslag, man, 50 jr.; J. H. Weber, vr„ 56 jr.; P. L Boot, vr„ geh. met W. C. P. Kalkman, 79 jr.; C. Gordijn, vr., geh. gew. met H. J. de Koning, 74 jr.M. G. Nuijs, vr„ 76 jr. C. Muis, vr., geh. gew. met M. Hogen- doorn, 57 jr.A. M. Suttorp, man, 56 jr.; H. Hoenderop, vr., geh. gew. met D. J. Ruil, 98 jr.; W. Kuchler, man, 89 jr.; D. Meulstee, man, 66 jr.; J. Greep, man, 76 jr.; J. H. Brand, man, 47 jr.J. Zundorf, man, 61 jr. OVERLEDEN Gistermiddag is in het Claraziekenhuis te Rotterdam na een zeer zware ziekte overleden pater dr. J. van der Putte, sinds 1969 aan de parochie van St. Jan de Doper verbonden als gespreksgroe pleider o.a. Maar ook nauw betrokken bij het bejaardenwerk. Maandagavond 7 uur wordt een avondmis opgedragen en dinsdagmor gen om 11 uur heeft de uitvaartdienst plaats in deze kerk aan de Mgr. No- lenslaan 99. Om half 4 heeft de begrafenis plaats op het Albertinum te Nijmegen. Bij de secretarieafdeling Algemene Zaken 2 in het Stadskantoor op de 2e etage of bij Gemeentelijk Wo- ningbeheer, 's Gravelandseweg 567 zijn de formulieren verkrijgbaar voor het aanvragen van een „huur- gewenningsbijdrage" Dit is van be lang voor de mensen die gaan „door stromen" naar een andere woning, of in gevallen van krot-ontruiming en van woning-verbetering, waarbij men voor hogere huren komt te staan. Dit geldt voor de periode van 1 juli 1979 tot 1 juli 1980. Inlichtin gen zijn te verkrijgen bij de afd. Al gemene Zaken in het Stadskantoor 2e etage, telefoon 260500 toestel 367, de heer L. Lachman. Uit een niet afgesloten auto van de 26- jarige mevrouw E.A.L. te Schiedam werd in het Herenpad een slof sigaret ten en een rekenmachientje meegeno men. Tegen de 21 jarige M.M. en de 40 ja rige H.B. die beiden betrapt werden op het autorijden onder invloed van alcohol is proces-verbaal opge maakt. Drie mannen en een vrouw uit Vlaardingen in de leeftijd van plm. 20 jaar werden aangehouden naar aanleiding van een tip van een buurtbewoonster die glasgerinkel had gehoord. Het bleek dat zij in twee garagebedrijven aan de Van Beethovensingel hadden ingebro ken. In een der panden hadden zij brand gesticht. De brandweer bluste de brand, die in de kantoorruimte ernstige schade veroorzaakte. Jan Paulussen bij zijn bescheiden vliegrenstal. Hij levert het bewijs dat ook de kleintjes in de sport succes kunnen boeken, maar meer nog veel plezier beleven van deze tak van sport. Ook de liefhebbers van de postduiven vliegsport krijgen er problemen bij. Het reeds lang bestaande probleem aangaande de hulsvesting van de duiven, geen ge ringe overigens, want het aantal duivenhokken in de oudere steden is de laatste jaren aanzienlijk afgenomen. Stadssanering in woonwijken met kleine ééngezins woningen waarin op zolders of op binnenplaatsjes ruimte was voor het inrichten van doelmatige kweek- en vlieghokken. In de huizen of moderne woonblokken, die hiervoor in de plaats zijn gekomen, mogen geen duiven worden gehouden. Hiermee wordt trouwens bij het ontwerpen van de bouwplannen geen rekening gehouden. Het gevolg is dan ook, dat steeds meer duivenliefhebbers zijn overge gaan tot het vormen van combinaties; compagnonschappen in de vliegsport. Twee en zelfs meer leden van duivenverenigingen voegen dan hun duiven bijeen. In me nig gezin gaan vader en zoon op deze manier samenspelen. De 20 jarige C.G.v.S. die oen badpak uit een winkel had ontvreemd kreeg een procesverbaal. Aan andere liefhebbers die zich tot het houden van postduiven voelen aange trokken is dit genoeg ontzag. Hiermee krijgt de sport een smalle basis, plaats om deze te verbreden is er nu éénmaal niet, althans iet in de steden van het Waterweggebied. In Vlaardingen is de duivensport vertegenwoordigd in de Raad voor Sport en Recreatie. Een pluspunt is dat via deze raad de pro blemen in de duivensport op tafel ko men bij gemeentelijke instanties. Naar voorbeeld van andere steden kan be reikt worden, dat bij het ontwerpen van bouwplannen rekening wordt ge houden met toekomstige bewoners die hun hart aan de duivensport verpand hebben. Gedacht is reeds aan het in richten van collectieve duivencentra, geen haalbare kaart overigens. Een liefhebber moet vlak bij zijn vlieg- hok zijn als de duiven komen. Bij uit gestelde vluchten, of die door slecht weer uitermate lang duren, zal moeder de vrouw- veelal sterk betrokken bij de vliegsport, de binnenvlieger waarne men. Probleem nummer twee is, de club en inkorflokalen van de respectie velijke postduivenverenigingen. Deze zijn in de meeste gevallen ingericht in oude en goedkope pandjes, veelal staande op de nominatie te worden ge sloopt. Dit probleem is op te lossen met één behoorlijk gebouwtje waarvan de plaatselijke verenigingen gebruik kun nen maken. Elders in ons land zijn dergelijke lokaliteiten al lang in ge bruik. KOSTENSTHGING Het derde en levensgrote probleem waarmee de duivensport momenteel geconfronteerd wordt, is de kostenstij ging van de laatste tijd. Duurder voed sel en aanverwante artikelen maar vooral de stijging van de vervoerskos ten naar de stations van lossingen in eigen land, België en Frankrijk enz. Dit in verband met de sterk stijgende olieprijzen en de aangekondigde schaarste van olie. Vooral voor de klei ne liefhebber met een smalle beurs gaat het een dure sport worden. De liefhebbers die over de nodige finan cien beschikken zullen het duivenspel wel blijven spelen. Nog groter dan voorheen zal het verschil gaan worden tussen grote en kleine liefhebbers, te meten naar het aantal op wedvluchten mee te geven duiven. De groten geven vaak vele tientallen duiven mee, de kleintjes moeten het zuinig aan doen en korven hooguit tien duiven in. In de puntenklassementen van verenigings- regionale of landelijke wedvluchten liggen de kansen iets beter voor de lief hebbers. Voor deze groep liggen de kansen nog altijd gelijk. Hier gaat het om het aanwijzen van de eerste duif, duo of trio vooraf. Wie een aangewezen duif als eerste ziet eindigen maakt een goede dag. Dat geluk kan zowel een kleine als grote liefhebber overkomen. JAN PAULUSSEN In de duivensport zijn veel kleine lief hebbers waarvoor het vliegen met de duiven puur recreatie is. In hun vereni gingen streven ze naar een goede plaats in het jaarlijkse clubkampioenschap en pakken graag de prijs of meerderen mee die wekelijks in het vluchtpro- gramma zijn te winnen. Prijzen die ook te verdienen zijn tijdens de jaarlijkse tentoonstellingen. Een van deze lief hebbers is de Schiedammer Jan Pau lussen (66), lid van de Vlaardingse vereniging van zaterdagvliegers, De Luchtbode, die momenteel vliegt sa men met De Snelheid uit Maassluis. Voor hem is het houden van duiven re creatie. Bij de Vitessevluchten (korte afstand) eindigde hij in het lopende seizoen op een vijfde plaats. Drie keer werd een aangewezen duif in zijn vereniging eerste en twee maal had hij goed gegokt optwee door hem als win naars aangewezen duiven. Nu de jonge duiven al enkele vluchten achter de rug hebben ziet voor hem ook het verdere verloop van de serie vluchten er goed uit. Zijn jonge kweek zit steeds vooraan bij de thuisvluchten. Op Strombeek pake Jan Paulussen zelfs de vijf eerste verenigingsduiven. Toch speelt hij maar zelden meer dan tien duiven. „Dat moet wel", zegt hij, het vliegen wordt steeds meer een kostbare zaak. Als ik af en toe wat huishoudelijke prijsjes weet te verdienen is het voor mij wel genoeg". De 17 jarige mej. K. V. werd te 18.30 uur op de Zomerstraat in de hand geraakt door een uit een luchtdruk wapen verschoten kogeltje. Het ko geltje werd in het Holvziekenhuis verwijderd. Er is nog niet bekend vanwaar het kogeltje verschoten werd. Bij Dijkshoorn staat 30 volle -jaren ervaring tot Uw dienst Daardoor kunt U rekenen op goed en vakkundig advies Dijkshoorn geeft Uw gehoor zekerheid. Dat is voor U het belangrijkst. Schiedam, St Liduinastraat 1. tel 010-26 76 49 Schiedam, Kethel, Hoi van Spaland 5. tel 010-70 Maassluis. Noordvliet 25. tel 01899-1 22 88 Rotterdam, Vierambachtsstraat 73, tel 010-77 25.45

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 33