Afgegeven bouwvergunningen Openbare commissie vergaderingen Bewoners helpen bij aanpassing van speelpleinen HOGE NOOD. HOND IN DEGOOTf 75.097 inwoners Aanwijzing van woonervan in Schiedam-West Aanvragen van Huurgewennings- bijdrage Burgerzaken niet meer 's avonds geopend 5* W ente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 Onderstaande lijst vermeldt de bouwvergunningen die door de gemeente Schiedam zijn af gegeven in de maanden juni en juli 1979. Vooral in de oudere stadswijken vinden nogal veel bouwerijen plaats, waarvan de omwonenden niets weten. In sommige gevallen kan het van belang zijn, dat men op de hoogte is van wat er in zijn om geving wordt gebouwd of verbouwd. De gegevens zijn beknopt gehouden. Belanghebbenden die nadere informatie willen hebben over een bouwplan, kunnen daarvoor een afspraak ma ken met het Bouw- en Woningtoezicht en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo in het Stadskantoor op de 8e etage, telefoon 260500 toestel 188. NAAM H. A. Aandewiel P. H. A. Kerkhof J. van Aken S. Th. Engering W. Wetsteijn N. A. v.d. Drift J. A. Ruigrok D. Haten boer H. J. van Rijswijk J. W. J. v. Steenoven Y. M. S. Hontelé Brabants Schoenenhuis H. W. Korsten Th. J. M. Etman N. van Straten F. P. Ph. de Vries C. J. van der Eijk Notarispraktijk Van der Valk G. Zweep Architectenbureau Van Velzen/La Feber Jan Heilker B.V. A. Bakker P. Leermakers Stichting voor Katholiek Huishoud- en Nijverheidsonderwijs „Liedewijde" Drukkerij Steens H. W. v.d. Rijt G. A. A. Hilversum Firma Schneider Distilleerderij M. Dirkzwager B.V. M. P. van Rijnsbergen J. van Zellem K. Y. The-Liem S. T. Liem-Thung S. J. van Pelt PROJEKT het maken van een dakkapel op de woning het vergroten van de berging achter het pand in- en uitwendig verbouwen en vergroten van de woning in- en uitwendig verbouwen en vergroten van de woning het uitbreiden van de dakkapellen aan de voor- en achterzijde van het pand het plaatsen van een bijenstal in het hertenkamp van de kinderboerderij het vergroten van de winkelruimte van het pand het wijzigen van de voorgevel van het pakhuis het in- en uitwendig verbouwen en vergroten van de woning het in- en uitwendig verbouwen, vergroten en samenvoegen van de woning het verbouwen en verkleinen van de schuur achter de woning het wijzigen van de indeling en het samenvoegen van de panden het indelen van de winkelruimten en de entree het in- en uitwendig verbouwen van de woning een gewijzigd bouwplan betreffende het vergroten van de keuken; de wijziging betreft het plaatsen van een raam in de zijgevel van de keuken. het wijzigen van de achtergevel van de woning het overkappen van de ruimte tussen de woning en de schuur van het pand het gedeeltelijk verbouwen van de kantoorruimten het wijzigen van de achtergevel van de woning het inwendig verbouwen van de woning het wijzigen van de voorgevel van het pand het in- en uitwendig verbouwen van het pand het verbouwen van de winkelruimte tot café het plaatsen van een 3-klassige noodschool op het binnenterrein van de school het vergroten van het bedrijfsgebouw een gewijzigd bouwplan betreffende het vernieuwen van een bergruimte; de wijziging heeft betrekking op de platte gronden en gevels het plaatsen van een luifel aan de voorgevel van de woning een gewijzigd bouwplan betreffende het gedeeltelijk wijzigen van de gevels en het vergroten van de winkelpanden; de wijziging heeft betrekking op de voorgevel een gewijzigd bouwplan betreffende het oprichten van een opslagloods; de wijziging heeft betrekking op het vergroten van het gebouw met 1 stramien het vergroten van de woning door het overkappen van de ruimte tussen de woning en de schuur alsmede het wijzigen van de indeling van de woning het vergroten van de zolderverdieping alsmede het wijzigen van de achtergevel van de woning een gewijzigd bouwplan betreffende het in- en uitwendig verbouwen en vergroten van de woning; de wijziging heeft betrekking op het laten vervallen van de bovenverdieping een gewijzigd bouwplan betreffende het vergroten van de woning; de wijziging heeft betrekking op het laten vervallen van de bovenverdieping, het plaatsen van een duivenhok op de schuur, achter de woning ADRES Nieuwe Sluisstraat 1 Jan van Avennestraat Maasstraat 25 Oostsingel 29 Beierlandsestraat 7 gelegen in het Prinses Beatrixpark Broersveld 170 Boterstraat 144 Middelharnissestraat 33 Brugmanstraat 35 Warande 75 Hoogstraat 93-95 Hof van Spaland 43 Oosterstraat 48 Laan van Spaland 13 Oever 35 Molensingel 55 Parkweg 216-218 Oever 34 Nassaulaan 26 Hoofdstraat 16-20 Brugmanstraat 55 P. J. Troelstralaan 113-115 Liedewijde Parkweg 212 op een terrein aan de 's -Gravelandseweg Oostsingel 27 Leliestraat 53 Groenelaan 45-47 en 49 Noord vest 23 Kievitslaan 13 Rozenburgerplein 12b Kappeyne van de Coppellolaan 7 Kappeyne van de Coppellolaan 5 Frans Halsplein 17a De Raadscommissie voor Vorming en Re creatie sectie onderwijszaken, houdt de openbare vergadering op donderdag 9 au gustus om 20.00 uur in het Stadhuis (trouw zaal) aan de Grote Markt. Aan de orde zullen komen een aantal be- sluitem.van B en W betreffende: een tweede voorschot voor de bijzondere mavoscholen, de aanschaf van een stencilmachine voor de W. de Zwijger Mavo en van overgordijnen voor de regionale VBO-school, een voor schot op de vergoeding voor de bijzondere kleuterscholen, voorzieningen voor de Prin ses Marijke school. Verder een aantal raadsvoorstellen: ontslag van het hoofd van de Prof. Casimirschool, de wijziging van de naam „Willem Brou- werschool" in „De Gorzen", aanschaf van een stofzuiger voor de Augustinusschool, vergoeding van de kosten vakonderwijs voor 1978 voor de bijzondere scholen voor g.l.o. en voor de bijzondere scholen voor buitengewoon onderwijs, verhoging van het krediet voor de bouw van de Kiveva-kleu- terschool en een wijziging van de bezoldi gingsverordening voor personeel van open bare scholen. Ook bespreking van het prioriteitenpro- De commissie voor de Ruimtelijke Orde ning komt in het openbaar bijeen op woens dag 15 augustus om 20.00 uur in het Stad huis (trouwzaal) aan de Grote Markt. De commissie voor Sociale Zaken houdt de openbare vergadering op woensdag 15 au- Enige jaren geleden is een viertal speel pleinen binnen de gemeente gerecon strueerd. Hierbij werden per plein werk groepen gevormd, bestaande uit bewoners, vertegenwoordigers van scholen, midden stand en gemeenteambtenaren. Nadat de herinrichting gereed kwam werden deze werkgroepen opgeheven. Toen bleek ech ter, dat bij zowel de beherende instantie (de gemeente in dit geval) als bij de bewo ners behoefte bestond aan een zogenaamde pleincommissie. Als doelstelling van deze pleincommissie werd in het algemeen gezien het bevorderen van het juiste gebruik van het plein, door het ontplooien van georganiseerde activitei ten alsmede het voorkomen van overlast en vernielingen. Voor het Wilhelminaplein bestaat inmiddels een dergelijke pleincommissie, bestaande uit 5 bewoners/belanghebbenden en 2 ver tegenwoordigers van de dienst Gemeente werken. Als eerste tastbare resultaat van dit overleg is nu de grote speelheuvel aangepast en is een aantal palen geplaatst om het hinder lijke en onveilige fietsen over de heuvels te voorkomen. Daarnaast werden de voetbal borden/wanden verwijderd, omdat het voetballen daardoor plaatsvond op een ge deelte waar vele ruiten sneuvelden. Tevens maakten de bewonersvertegen woordigers in de groep een tekening waarop nog meer wensen zijn aangegeven. Hierover voert de dienst gemeentewerken nog intern beraad, waarbij bezien wordt welke mensen gehonoreerd kunnen wor den. Al met al zijn de vertegenwoordigers van de dienst Gemeentewerken tevreden met dit contact wat resulteerde in een flinke op knapbeurt van het' Wilhelminaplein voor het begin van de schoolvakanties. De gemeente Schiedam telde op 30 juni j.l. in totaal 75.097 inwoners en wel 38.060 vrouwen en 37.037 mannen. Dit is 66 perso nen minder dan op 31 mei en 159 minder dan op 1 januari van dit jaar. Volgens de bevolkingsstatistiek werden in de maand juni 49 kinderen geboren, 25 jon gens en 24 meisjes. Er overleden 62 perso nen, 32 mannen en 30 vrouwen. Wat de migratie betreft kwamen 196 men sen zich nieuw vestigen in Schiedam, doch er vertrokken ook 249 Schiedammers naar elders. gustus om 20.00 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor. gramma 1979-1984 en verder voorkomende zaken. Tot slot het spreekrecht voor de toe hoorders. De raadscommissie voor Volksgezondheid komt in het openbaar bijeen op maandag 13 augustus om 20.00 uur in de bibliotheek van het gemeente ziekenhuis. Aan de orde zul len o.m. komen, het jaarverslag van 1977 van de G.G. en G.D., de concentratie/inte gratie van de ambulancediensten Schie- dam/Vlaardingen en het Prioriteitenpro gramma van de gemeente voor 1979/1984. Aan het begin van de vergadering is er het vragenhalfuurtje voor de toehoorders. De commissie voor Financiën en Economi sche Zaken houdt de openbare vergadering op dinsdag 14 augustus in het Stadhuis (voorm. B en W kamer) aan de Grote Markt, waarvan het openbare gedeelte begint om 20.00 uur. Behandeld zal o.m. worden de agenda van de openbare vergadering van de gemeenteraad op maandag 20 augustus, voor wat betreft de financiële aspecten van de voorstellen, alsmede eventuele punten betrekking hebbenden op de Gem. Techni sche Bedrijven, de VROM- en Havendienst en het Alg. Handels-entrepot. Burgemeester en Wethouders hebben be sloten de volgende straten in Schiedam- West aan te wijzen tot woonerf. - Albert Cuypstraat - Van Dijckstraat - Frans Halsplein - De Genestetstraat, het gedeelte tussen de Rembrandtlaan en het Frans Hals plein. - Jan Steenstraat, het gedeelte tussen de Rembrandtlaan en de van Ostadelaan - Pieter de Hooghstraat Tevens hebben B en W besloten om het par keerverbod op het Frans Halsplein op het doodlopende gedeelte voor de panden num mers 39, 41 en 43 op te heffen en de be staande borden te verwijderen. Voor deze wijzigingen zal eerst het Ver- keersbesluit nog gewijzigd moeten worden. Na de aanpassingswerken die aan de gang zijn zullen de borden worden geplaatst. Bij de secretarieafdeling Algemene Zaken 2 in het Stadskantoor op de 2e etage of bij Gemeentelijk Woningbeheer, 's-Graven- landseweg 567 zijn de formulieren verkrijg baar voor het aanvragen van een „huurge- wenningsbijdrage." Dit is van belang voor de mensen die gaan „doorstromen" naar een andere woning, of in gevallen van krot ontruiming en van wo ning verbetering, waarbij men voor hogere huren komt te staan. Dit geldt voor de pe riode van 1 juli 1979 tot 1 juli 1980. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de afd. Algemene Zaken in het Stadskantoor 2e etage, telefoon 260500 toestel 367, de heer L. Lachman. Nu de zomer ten einde loopt zal de secreta rie-afdeling Burgerzaken, Overschiese- straat 2, niet meer 's avonds voor het pu bliek geopend zijn op de donderdagse koopavond. Eerst volgend jaar april zal de afdeling weer op donderdagavonden geo pend zijn, uitsluitend voor het verkrijgen van reisdocumenten. 't iseen kleine moeite en... eeP hond heeft een nette baas 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 35