Vandalisme en geiten op hol ZAKEN- VIZIER ZAKEN- VIZIER ORANJE -MT mill van Niet alleen ruiten ingegooid Haarmodelijn op Parkweg Spaarcijfers in Schiedam Deli Dis aan Laan van Bol 'Es S burgerlijke K^Htand Ring knel in een botsauto Radio-cassette weg Nieuwe school heet Gorzen S.G. hervat cursussen /fiV Onze krant Vpf mikt vandaag op: Onze krant mikt vandaag op: Inbraakschade in „Ouverture" HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 15 - WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1979 trekt en er een nieuw hek voor in de plaats komt? Leuker is het bericht van de heer C. W. N. Bergwerf, die een geit met haar twee jongen aan de wandel zag op de Rotterdamsedijk vanuit zijn auto. Hij er achteraan. De geite moeder in paniek, assistentie van de surveillancewagen van de politie. Angstig geblaat, de dieren in be scherming en via een overvalwagen afgevoerd. Richting dierentehuis. Goed dat de politie er is, conclu deert de heer Bergwerf tevreden. MIÉKE een W.A.O.- of een A.A.W.-uitkering ontvangt kunt u gratis aan deze cur sussen deelnemen. Heeft u geen werk, komt u niet voor een uitkering, in aanmerking maar staat u wel geregistreerd als werkzoe kende bij het Arbeidsbureau, vraagt u dan even bij het Ontmoetingscentrum voor mensen zonder Werk aan de Overschiesestraat 44 of u eventueel in aanmerking komt voor een gratis cur sus. Zélf moet u voor de aanschaf van les materiaal zorgen. Verkrijgbaar bij de boekhandelaren en een klein voor raadje bij de S.G. Welke cursussen komen er allemaal? Om te beginnen herhalingscursussen Nederlands. Verder cursussen in En gels, Frans, Duits en Spaan. Beginners tweedejaars, derdejaars en voor Engels zelfs vierdejaars. Voorts een cursus Algemene ontwikkeling, kreatief waar in opgenomen spinnen, weven, verven met natuurlijke grondstoffen, batikken enz. werken met klei voor beginners. Verder is er een cursus in taal- en be wegingsexpressie, volksdansen 40 plussers. De samengevoegde openbare lagere Willem Brouwer- en Klaas de Vries- school krijgt de naam „De Gorzen". Dat heeft het college van burgemeester en wethouders de gemeenteraad voor gesteld. De naam is afkomstig uit de gezame- lijke wens van ouders, leerlingen, leer krachten en oudercommissies van de nieuwe school. De naam is historisch omdat het zuid elijk stadsdeel van Schiedam immers nog bij velen gewoon „De Gorzen" wordt genoemd. De naam is afkomstig van het woord gors hetgeen betekent dat het hier om aangeslibt land gaat. ,,De Gorzen" is in het zeer verre verleden aangeslibt. SLIJTERIJ WIJNHANDEL U BELT, WIJ BEZORGEN Oranjestraat 8-10-12-14 Telefoon 265997 - 264140 SCHIEDAMSE NOTITIE Iedere derde zaterdag van de maand wordt door de Ver. „Vrien den van het Stedelijk museum te Schiedam" een orgelconcert geor ganiseerd. Het eerste wordt ge opend door Gerard Bal op zaterdag 18 augustus en wel van 15-16 uur. Toegang gratis. T Uw adres voor Z nnige prijzen vraag vrijblijvend prijsopgave zonneschermen markiezen exclusieve luifels rolluiken rolgordijnen (rol) horren hordeuren aluminium jaloezieën vertikale jaloezieën vouwwanden en vouwdeuren St. Uduinastraat 25 Schiedam, telefoon 010-730133 Helle voetsluis Molenstraat 2 (achter de Westkade) telefoon 01883 - 8211 Twee meisjes A.D. (17) en M.S. (14) alsmede drie jongens A.A.M.H. (17), W.F.H.H. (16) en H.M.S. (17) hebben niet alleen ruiten ingegooid bij de firma Jamin, Wilso, Scala B.V. ca des Jaris. Maar ook bekenden zij te hebben ingebroken in de kantine Asvion (tweemaal) U.V.G.. P.P.S.C., D.W.S. tennispark Van Vliet, bij de Codi en Simon de Wit tot een bedrag van tegen de 15.000, Plus de no dige braakschade. Als het om aardappelen, groenten of fruit gaat in Groenoord is „Deli - Dis" een goed adres. Ton Postma staat garant voor Verse waar, voor rauwkost, maar ook voor gesneden groenten, panklaar. U vindt bij hem speciale binnen- en buitenlandse vleeswaren, salades en een keur van binnen- en buiten landse kaassoorten. Wat de bin nenlandse kaas betreft: deze kaas wordt hier nog op ouderwetse ma nier gedroogd.En verder heeft u hier een zeer gevarieerde keus waar het melk- en zuivelprodukten be treft. GEBOREN Sebastiaan G. z.v. Bodenstab-Bijl. Mijndert B. z.v. van Tricht-Verdam. Michel A. z.v. van Velzen-Boender. Dave z.v. Prins-van Beek. Cindy M. d.v. Verwaijen-den Boer. Sandra d.v. Gilden-de Bruin. Nanna d.v. Sparreboom-Hazenberg. Margreet W. d.v. Docter-Oldenburg. Nursel d.v. Car-Tan. Patrick z.v. de Groot-Scherpenisse. Corine M. d.v. de Ridder-Röder. Karin d.v. van Haften-8oot. Hakan z.v. Yilmaz-Asma. Trudie d.v. Don-Diender. Ivo z.v. Vollebregt-van Dorp. Mariska d.v. Freeze-Meerstadt. ONDERTROUWD H. Bouwmeester, 21 jr. en I. M. E. van de Water, 19 jr.; B. L. van Deelen, 30 jr. en A. van Bokhorst, 29 jr.; A. A. van der Heiden, 23 jr. en P. C. Timmers, 19 jr.; A. Kleijn, 47 jr. en C. V. I. G. Evraert, 46 jr.J. B. Kooij, 24 jr. en R. van Wielingen, 20 jr.; T, Noomen, 59 jr. en J. A. Bijl, 51 jr.; J. H. van Waas, 23 jr. en I. Korpershoek, 24 jr.; J. P. Wieriks, 24 jr. en G. Plant, 21 jr. GEHUWD J. Jansen, 31 jr. en A. de Boer, 29 jr.I. J. M. de Vette, 23 jr. en M. G. A. Kerkhof, 22 jr.; A. Groeneveld, 24 jr. en J. J. van Loon, 21 jr.; H. A. L. Qualm, 24 jr. en C. A. M. Lips, 20 jr.; T. van Herwijnen, 25 jr. en J. C. Klok gieters, 24 jr.; A. C. van Oort, 24 jr. en L. A. P. Piek, 23 jr. OVERLEDEN C. A. Loman, man, 64 jr.; G. Schreij, man, 89 jr.;K. D. van der Burg, vr., 48 jr.; H. B. M. Kuil, vr., geh. gew. met M. M. J. Kuipers, 83 jr.; S. P. Holier - hoek, man, 79 jr.; C. van Tricht, vr., geh. gew. met A. Damen, 60 jr.; M. van Dijk, man, 77 jr.; H. C. J. Zwaanen burg, man, 82 jr.; A. H. de Korte, vr., geh. met H. J. Wieggers, 89 jr.; H. Stolk, vr., geh. met G. van den Brink, 77 jr.; A. van der Haak, vr., geh. gew. met L. Wit, 96 jr.; M. A. Lucassen, vr., geh. gew. met P. Harte, 80 jr.; A. van Pinxteren, vr., geh. gew. met D. Ol denburg, 76 jr.; K. Stok, man, 65 jr.; P. Jongste, man, 84 jr.; D. Giesselbach, man, 58 jr.; W. Scheffers, man, 69 jr. SCHIEDAMSE NOTITIE Het nieuwe seizoen opent sociëteit Q.T. aan de Nieuwstraat 12, zater dag 18 augustus met een optreden van de Schiedamse formatie, „Dja- mila" bestaande uit Ruud Vincent, electrische piano en synthezizer, Fedde Visser konga'a en percussie, Rini Eysberg drums, Paul Boon so lo - gitaar en René Fortes, basgitaar Verder is de groep uitgebreid met een saxofonist en slag-gitarist. De muziek die „Djamila" ten gehore brengt is gebaseerd op funk en jazzrock. Aanvang: 21.00 uur. De 20-jarige O. K. uit Rotterdam sloeg een beetje ongelukkig met zijn linker hand tegen een botsauto op de kermis, waarbij zijn ring bekneld geraakte. En zijn hand onmiddellijk opzette. In het Gemeente Ziekenhuis knipte men de ring door en kon hij verder toeren. AUTO ZOEK De 20-jarige N. v.d. H uit Rotterdam deed aangifte van diefstal van zijn oranjekleurige Mitsubishi, waarde 12.000,die stond geparkeerd op de Lange Kerkstraat, Kenteken 43 PK 03. De nieuwe beheerster van de kapsalon, de dameskapsalon voorheen Martina op de Park weg 367 is nu Bep Minnema. Zij De 24-jarige logopediste A.CH. uit Rotterdam had haar auto bij het sta tion geparkeerd, maar bij terugkomst bleek haar radio-cassetterecorder ter waarde van 168,via een openge broken deur te zijn verdwenen. De 27-jarige onderwijzer M. J. D. uit Schiedam kwam tot de ontdekking dat in de dependance van de open bare lagere school aan de Chur- chillllaan „De Ouverture" was inge broken. Drie ruiten werden vernield en twee deuren geforceerd. Braak schade ongeveer 400.— heeft vier zatten, te weten in Delft, twee in Voorburg, waar ook de heren volledig aan hun (haar)trekken komen en nu dan in Schiedam aan de Parkweg 367. „Ik werk hiefr met 11 kapsters", zegt Bep opgewekt. „De sfeer is prima en er is plaats voor 24 klanten. De modelijn volgen we op de voet". Bij de Bondsspaarbank Schiedam werd in juli jl. 25.007.005,27 inge legd en ƒ25.592.113,12 terugbetaald, derhalve een ontsparing van ƒ585.107,85. In juli 1978 bedroegen de bedragen van inleg en terugbeta ling respectievelijk 24,8 miljoen en 25,8 miljoen, resulterende in een ontsparing van 1,0 miljoen. Het tegoed van inleggers bedroeg op 31 juli 1979 ƒ219,4 miljoen (vorig jaar 200,2 miljoen. De reserves, de overige toever trouwde middelen, alsmede het in leggerstegoed, tezamen ƒ240,8 mil joen, waren per ultimo juli voor 91,3 miljoen belegd in effecten, voor 76,9 miljoen in leningen en voor 57,5 miljoen in hypotheken, terwijl de onbelegde en de op korte termijn belegde gelden tezamen 15,1 miljoen bedroegen. Vandalisme viert overal hoogtij. Is het geen etalageruit dan maar Iets anders, maar iets vernield moet er worden. Komt dit door de slechte zomer? Terug van vakantie bemerkte de heer M. A. de Krom, wonende aan de Strijensestraat 27 dat het he kwerk bij zijn huis helemaal ver nield was. Hij heeft uit balorigheid nn een bordje geplaatst met het op schrift: „hartelijk dan aan de slo pers van van het hek". Misschien dat men zich dat aan- De cursussen van de stichting Schie damse Gemeenschap worden hervat, waarvoor de balie dagelijks geopend is van 9-13 uur en van 14-17.30 uur. Morgen 16, 23 en 30 augustus zal de balie ook 's avonds open zijn n.l. van 19-21 uur. Dit jaar is een geheel nieuw inschrijfsy- steem ingesteld met dien verstande, dat u met het cursusgeld aan de VVV- balie komt en u opgeeft welke cursus u wilt volgen. U ondertekent dan een kaart en u krijgt een deelnemersbewijs, waarop alle gegevens van de cursus staan vermeld. U krijgt verder alleen bericht als de cursus onverhoopt wordt afgelast. Zijn de kosten ineens te voldoen te be zwaarlijk dan kunt u met de admini stratie altijd een regeling treffen. Hou ders van een Pas 65 krijgen op vertoon hiervan 25 procent korting en wanneer u een W.W. een W.W.V. een R.W.W.,

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 15