""""Pasar Malam Baroe: exotische sfeer in _sporthal Margriet— Bij BMW heeft u het voor het zeggen. alles voor u in DE KOEMARKT Magazijn Vakkundig, vlug en voordelig Rotterdamsedijk 445 Schiedam Telefoon 269548 Of u nu geïnteresseerd bent in een 2-deurs of vermogen, comfort en veiligheid, in optima een 4-deurs, een 1600 cc 90 pk viercilinder of forma. Voor de veeleisende automobilist is een 3210 cc 190 pk zescilinder, BMW kan aan het daarom minder de vraag öf hij een BMW al deze verschillende eisen voldoen. koopt, dan wel wélke. En toch krijgt u steeds dezelfde onverwissel- Wij zijn er om u daarbij te helpen, bare BMW-eigenschappen: prestatie- Automobielbedrijf Kalfsbeek BV. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 23 - VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1979 Een kykje in de keuken. Exotische hapjes zijn er volop op deze oosterse avond markt. Te zien op de Pasar Malam tijdens de openingsavond was deze danseres in oos terse kledij. Organisator S. W. Wongsodikromo kan tevreden zijn: er bestaat belangstelling genoeg voor een specifiek Oosterse markt, zoals er in de Sporthal Margriet al meerdere malen een georganiseerd is. Loco-burgemeester Rdnitr Scheeres bracht dit dan ook in zijn openingstoe spraak duidelijk naar voren. Voor de zesde maal heeft Schiedam een dergelijke markt onder de naam „Pasar Malam Baroe": zuiver vertaald betekent dit „nieu we avondmarkt". Die avondmarkt is voor het publiek reeds vanaf 's middags 12 uur geopend en sluit om 12 uur 's nachts zijn deuren. Lokoburgemeester Reinier Scheeres verklaarde met een mond vol tanden te staan, want door een communicatie stoornis had de uitnodiging voor deze Pasar Malam Baroe hem pas in de na middag bereikt. Maar hij voelde er zich direct thuis omdat de sfeer gezel lig was en er allerlei aktiviteiten ontplooid werden. GELUKKIG „Daar is het gemeentebestuur erg ge lukkig mee, want aktiviteiten brengen de mensen in beweging en in deze om geving, bij uitstek geschikt voor een dergelijk iets, komt alles uitstekend tot zijn recht. Bovendien hebben we in het verleden, wat de historie betreft nog wel banden met Indonesië. Al geldt dat dan niet specifiek voor Schiedam", al dus de loko-burgemeester. Al met al reden genoeg voor hem de organisator veel succes toe te wensen. Daarna leidde de heer Wongsodikro mo hem rond en kon de loco-burge meester kennis maken met de meest exotische hapjes, die men alleen maar in de Indonesische keuken kent. En dat zijn er nogal wat. Voor de ingewijden betekende een por tie rudjah manis, soto ajam, gado-ga- do, sambal goreng udang, nassi rames of bami, risolles lekker smikkelen. En dan vooral niet te vergeten de originele spekkoek. Maar er was nog veel meer, waard om „beproefd" te worden. Een middag of avondje Pasar Malam Baroe houdt wel in, dat er elk ogenblik iets anders te beleven valt. HOUTSNIJWERK EN BEELDEN Er is van alles te zien op deze Pasar Malam Baroe. U ziet hier Maijudi die een demonstratie geeft van het zilvers meden, zoals het nog in Yoga (het oude Djocjakarta) gebeurt. U kunt hier fraaie sieraden kopen met certificaat. Er zijn kramen met handbeschilderde glasdecoraties, wit gebloemd porselein, fraaie schilderijen, dito houtsnijwerk, mooie beeldjes, grote wajangpoppen met houten koppen en sarongs aan. Maar ook onyx asbakken, bloemvazen en fraaie schemerlampen op onyx voet. Er is veelte koop. Lederen riemen, leu ke kledij, die je nergens anders ziet. Lange T-shirts met of zonder opdruk. Ter plaatse wordt het verlangde er in gestreken. Ook is er een magicshow waarbij je van de ene verbazing in de andere valt. Om dan weer te luisteren naar de muziek of ergens gezellig neer te strijken en verse klapper (cocosnoot) te eten, iets te proeven van wat men nog niet kent. Popzanger Willy Iskandar trad giste renavond met The Crowns op (er komt binnenkort een elpee van hem uit). Henk Wijngaard liet zich horen, en Leilandi Dewi, trad ten tweede male op. Andere mogelijkheden: luisteren naar klassieke Javaanse en Balinese muziek, gebracht tijdens het dansen, of een „gokje" wagen in twee kramen. Er is nog zoveel wat u op de laatste dag (morgen) van deze Pasar Malam Baroe wacht. Schiedammer Dickhoff van de Broers- vest heeft bovendien een rijke verza meling bloemen en planten. De markt duurt tot 12 uur morgenavond. En om 12 uur 's middags gaan de deuren van de sporthal Margriet open. De Pasar Malam is een ware markt. Ook kleding is er te koop. DANSKUNST Leilani Dewi bijvoorbeeld, afkomstig uit Maastricht, een plaatje in het uit beelden van een Balinenische dans in schitterend groen gewaad met geel-wit- te zijpanden, gouden hoofdtooi op het donkere haar. De sierlijke beweging van haar handen heeft een aparte bete kenis en het is toch altijd boeiend om daar naar te kijken. Dat gold ook voor haar specifieke Pa- jongdans, uitgevoerd in blauw kanten kabaja, een soort lange blouse, goud kleurige lange rok (sarong) blauwe sjaal aan de pols en dan het hanteren van de roze gebloemde pajong(para- plu) op de maten van de muziek (veel bandopnamen, maar ook "Bve"). CHARMANTE GASTVROUW Rhea Fransz praat het g hele program ma deze dagen aan elkaar, met Oos terse ongedwongen charme. Toelich ting gevend op hetgeen geshowed werd, afkomstig uit de boetieks Waterloo en Utara. Deze show bleek een trekplei ster voor de jongeren, die zich ook he lemaal thuis voelen in vrijetijdskleding, pantalons met daarop effen of bewerk te bloeses, met of zonder ceintuur. Leuk was het zonnig gebloemde zo merjurkje, de wijdzittende plooipanta- lon met leuke zakken aan de achter kant. Of de blauwsatijnen pantalon, jumpsuite eigenlijk, strapless gedragen en daarover heen een pikant wit kan ten jasje, bloese eigenlijk. Voor echt een avondje uit is een dergelijke creatie van kunstzijde. Voor iedereen was er wat. Als dank daalden de mannequins van het podium af en brachten de kij kers met hoofdsgebaar een groet. Schiedam: Nieuwe Haven 233, Vlaardingen: Gedempte Biersloot 40b. Tel.: 010 - 7311 55 (afdeling verkoop).

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 23