C.K0K Charming Ladv of the Quick Dogs kampioene wind- hondenrennen 2 5 2 2 §0 2 5 2 ft Verloven? Kontaktavond K.N.M.T.P. J. van de Ende overleden h. *3 •V) CA CA Kom even een ring en folder halen. Juwelier - HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 33 - VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1979 ■t SINDS 1895 c Broesvest 87-93 Telefoon 267937 Schiedam Oppoetsen toot de fotograaf. Op de nationale kampioenschappen voor windhonden rennen, op de Gerrit Schouten baan in het sportpark Ookmeer te Amsterdam, is de driejarige „Char ming Lady of the Quick Dogs", eigendom Tan de familie De jong uit de Roemer Visscherstraat 148 in Vlaardingen, kampioene Tan Nederland geworden. Deze roodbruine hazewindhond, die luistert naar de naam Elsa, behaalde de titel op de 475 meterhaan met een tjjd Tan 32.43 seconden. Op 16 juli 1976 is Elsa ge boren ten huize Tan de familie De Jong. Ze heeft voor de eerste keer aan wed strijden deelgenomen op 25 september 1977 en toen behaalde ze op de 350 meterbaan in Rotterdam meteen al een tweede prijs. NEGENMAAL EERSTE PRDS Voor ze afgelopen zondag kampioene van Nederland werd, had Elsa al ne genmaaleen eerste prijs behaald op di verse wedstrijden in o.a Amsterdam, Breda, Rotterdam, Venlo en Den Haag. Op 5 augustus van dit jaar werd voor het eerst deelgenomen op een 475 me terbaan in Geldrop en prompt werd de Vlaardingse daar eerste en behaalde daarmee de grote prijs van Limburg. Haar negenjarige moeder Marjolein heeft ook aan de kampioenschappen deelgenomen, maar was in de voorron de al uitgeschakeld. In 1972 behaalde Marjolein wel een vierde plaats in de Europarennen in Hamburg. Ans de Jong is wel tr„ts met deze prest atie en zegt: „We hebben er dan ook van alles voor over. We gaan bijvoor beeld nooit op vakantie, wantwe reizen veel met de honden alle courses af. Als we in het buitenland zijn, blijven we weieens een paar dagen weg". Op de vraag of er vee! kosten aan het eten verbonden zijn zegt Ans: ,,We hebben het geluk dat mijn man slager is. Elsa eet bijvoorbeeld ongevier vier ons vlees per dag. We moeten het ech ter wel goed bijhouden dat zij niet te zwaar wordt. Elke dag wordt zij dan ook gewogen". Het dekje geeft aan dat het bier om een GEOPEREERD Vorig jaar heeft Elsa een gebroken hak gehad. Ans de Jong daarover: „Ken nissen hebben toen gereageerd, dat het nooit meer wat zou worden en dat aan coursen meedoen er wel niet meer bij zou zijn, maar dr. Menges uit 's -Gra- venzande heeft haar zo kundig geope reerd, dat het nu weer helemaal gene zen is". Ook zoon Ronald doet er alles aan om het dier in een goede conditie te hou den. Dagelijks gaat hij met haar trai nen. Normaal mag een hond niet onge lijnd buiten, maar Ronald gaat er da gelijks mee naar het Lickebaertbos en dan heeft niemand daar last van. Ook wordt er getraind op het strand in Hoek van Holland, minstens eenmaal per week gaat de reis daarheen. Als er wedstrijden zijn gaat de hele fa milie mee. Vader, moeder, Ronald en de twee dochters Diana en Mariska. De familie De Jong beleeft veel plezier aan hun honden. Vol spanning volgen zij elke race. Op 16 september gaat Charming Lady of the Quick Dogs weer naar Amster dam om deel te nemen aan de rennen voor het kampioenschap van Europa. Van elk land mogen vier honden inge schreven worden en deze zijn aangewe zen door de commissie voor de wind- hondenrensport. Ans de Jong ergert zich weieens als de mensen zeggen: „Kijk eens wat een magere hond, zou die wel genoeg te eten krijgen", Zeer nadrukkelijk zegt ze: „Geloof me maar gerust, Elsa wordt uitstekend verzorgd at komt niets te kort". De hond gromt wat, ten teken dat zij er volkomen mee instemt. Donderdagavond 30 augustus a.s. houdt de K.N.M.T.P., afdeling Schie dam een kontaktavond voor haar leden in zaal „De Wilgenburg" achter de Singelkerk. Het winterprogramma zoals bloemschikken, een plantencur- sus, snoeicursus, excursies en tentoon stellingen wordt dan besproken. Daar na zal men via dia's terug kunnen kij ken op aktiviteiten van het vorige sei zoen. Zij die dia's hebben bijvoorbeeld van bloemschikwedstrijden of de dahliatentoonstelling kunnen die mee nemen. Er wordt op deze avond ook een bloemen- en plantenkwis georgani seerd. Aanvang acht uur. Belangstel lenden kunnen zich opgeven voor de cursussen bloemschikken via een tele foontje naar de heer H. C. de Graaf (ook als u dia's heeft), via 711546. Op 69-jarige leeftijd is de oud-verzets strijder en ex-politieman, Jan van de Ende, overleden. Van de Ende was af komstig uit Schiedam. Van de Ende verwierf bekendheid door zijn be moeienis met het opsporen van oor logsmisdadigers. Na de bevrijding was hij onder andere betrokken bij de arre statie van de beruchte Anton van der Waals. Tijdens de oorlog zat Van de Ende voor langere tijd in Duitse gevangen kampen. In 1956 nam hij zijn ontslag bij de politie van Rotterdam omdat er verschil van mening was ontstaan over zijn taakvervulling. Het stoffelijk overschot van Van de Ende zal maandag worden gecremeerd in het crematorium Hofwijck te Over- schie. SCHIEDAMSE NOTITIE Zondag 2 september 's middags om 3 uur is de gospelzangeres Karen Laf- ferty uit New Mexico te beluisteren in de Havenkerk. Toegang gratis aan de Lange Haven 70. RAM (21 maart20 april) Een goede vorm van publiciteit kan u deze week van dienst zijn. Dus ook in de gewone dagelijkse omgang zorgen voor een goed en duidelijk contact. Zowel zakelijk als persoonlijk ervoor zorgen op tijd in te haken en vooral zonder beredde ring. Let op details en laat ook anderen aan het woord ko men. Oppassen voor lage doorgangen, trappetjes en stoepen. Die kunt u inde vakantie nogal eens tegenkomen. STIER (21 april—20 mei) Kans op een prettige en ontspannen week. U heeft dat voor een deel zeifin de hand door gewoon mee te doen en niet van alles een soort plicht te maken. Dat heeft ook op gevoelsge bied een positieve uitwerking, want nu kunt u aandacht ge ven aan hen die u na staan. Kalm aan met de calorieën. Die zitten even goed in het „kostelijke druivennat". U ontdekt een nieuwe mogelijkheid met aardige perspectieven. TWEELINGEN (21 mei20 juni) Zakelijk gesproken moet u deze week op uw stuk staan. U dient de juiste tegenwaarde te krijgen voor uw inspanningen of uw duiten en anders doen ze het maar alleen! Er zitten aardige vooruitzichten voor u in de bus en u kunt uw geld heel goed zelf gebruiken. Op gevoelsgebied kalmte. Heb ge duld met een oudere die nu en dan eens een verhaal wil spuien; ook al kent u het verhaal wel! KREEFT (21 juni—20 juli) Aardige vooruitzichten op materieel terrein. Toon u van uw rustigste en waardigste kant en ga niet van puur plezier din gen zeggen die de boel bederven kunnen. Doe dat liever in vertrouwen tegen iemand die u goed kent en die een ware vriend(in) is. Let op uw post, er kan een belangrijk bericht komen en soms brengt de vakantie een en ander in de war. Niet op de tocht zitten meteen stijve nek! LEEUW (21 juli20 augustus) Financieel gesproken kan dit een goede week worden. Er zit ten een paar aardige kansen voor in de bus. Mogelijk liggen die ook op het gebied van gunstige aankopen. Eis niet teveel van u zelf waardoor u onwillekeurig teveel van uw omgeving vraagt. U bent van moeheid kribbelig dan u weet of wilt zijn. En juist in deze periode is een warme verstandhouding van groot belang; ook met de jeugd. MAAGD (21 augustus20 september) Kans op onenigheid met een stijfkop die niet inziet hoe juist uw plannen zijn. U kent de situatie, dus u weet dat u het best de zaak op een zacht pitje kunt zetten. Tijd nemen om na te denken en overgaan tot de orde van de dag. Dat is wel een aardige orde; u heeft enkele interessante ontmoetingen en u kunt veel opstekeirvan een collega uit het buitenland. Pro beer een goed gastheerivrouw) te zijn met het oog op de toe komst. WEEGSCHAAL (21 september20 oktober) Kans op een week van grote tegenstellingen. Vooral wat be- tteft de mensen die u ontmoet. Zo nu en dan moet u er stillet jes om lachen, maar het geeft de nodige variatie aan uw da gen. U bent daar ook wel aan toe en doet vermoedelijk leuke ideeën op, ook op artistiek gebied. Geef niet toe aan de muk- ken van een Ramtype die wat al te verwend is. Die moet nu ook maar eens bijdragen aan de algemene gezelligheid en ook eens een wens opzij weten te zetten. SCHORPIOEN (21 oktober20 november) Deze week kunt u de nodige steun verwachten voor uw plan nen van iemand op de achtergrond. U heeft ze nu vrijwel rond en kunt een duidelijke toelichting geven. Blijf wel prak tisch en laatu niet meeslepen door uw artistieke aanleg. Ten slotte moet het allemaal kunnen! Op gevoelsgebied kans op een goed inzicht en een vertrouwelijke sfeer. Probeer uw meest tolerante kant naar voren te brengen en bewaar kritiek voor een moment dat die echt goed overkomt. BOOGSCHUTTER (21 november20 december) Goede contacten deze week. Vooral in verband met reizen. U ontmoet daarbij goede medewerkers en insiders waarmee te praten valt. U voelt u een stuk beter en dat komt mede daar door. Ook de omgang met hen die u na staan wordt vlotter en u kunt weer eens goed lachen om dingen die u vorige week nog ergerden. Een Schorpioentype staat u trouw terzijde en is bereid uw taak te verlichten. STEENBOK (21 december20 januari) Geen week om iets nieuws op te zetten. U kunt wel goed en vlot de bestaande taken afwerken. U heefter goed vaart in en er zijn ogenblikken van echt plezier en grote voldoening. Ga niet te diep in op een kwestie die eigenlijk vrienden van u aangaat. U kunt weinig doen in dit geval, want er heerst een sfeer die helemaal niet de uwe is. Leuk bericht te wachten van een familielid. Rechtop lopen! WATERMAN (21 januari20 februari) Blijf deze week maar een beetje op de vlakte ten opzichte van bepaalde toestanden. Iemand met een lastig karakter zorgt voor de nodige deining en het ligt niet op uw weg u in de kwestie te mengen. Het is misschien weieens goed dat iemand met zijn hoofd tegen de muur loopt. Zoiets helpt altijd beter dan woorden. Buitenkansje mogelijk in verband met roerend goed. Voorzichtig met scherpe voorwerpen. VISSEN (21 februari20 maart) Kalme week mogelijk nu steeds meer dingen op hun bepaal de plaats komen. Enkele verschuivingen hebben ruimte ge bracht in de werkzaamheden en u beleeft plezier van uw eigen verbeteringen. Maak u niet teveel illusies in verband met een Ramtype dat voor alles van plan is eigen leven en streven voor te laten gaan. Bovendien moet u bedenken of steeds uitgaan wel uw ideaal is? Gaan boeken en een gezellig gesprek niet voor bij u? li 2

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 33