Laatste melkboer van Kethel zet wagen aan de kant tnelkun 0 Raadslid stelt vragen over jeugdwerkloosheid Modehuis Slot „open dag" De nieuwe collectie voor najaar en winter Kunstklassen in Stedelijk Museum Zen in Schiedam „Graab" heeft er nu 50 jaar opzitten GEBIT STUK? J. VERINGMEIER GELD NODIG? Reparatie klaar terwijl u wacht HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 17 - VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1979 Tijdens de „open dag" van Mode huis Slot op je gemak de nieuwe na- jaars- en winterkoilektie in je opne men. Hoewel we (gelukkig) weer wat zomerse dagen hebben, lonken we al naar de na- jaars- en wintermode, die u overal in de etalages aantreft. Onder het motto: „Ontdek de mode", heeft Modehuis Slot op de Broersvest 33, gisteren zijn collec tie tijdens een gezellig „open huis" getoond. Maar die kunt u ook nog morgen, zaterdag, bewonderen en wel de gehele dag. U behoeft u niet ongerust te maken. Het is echt niet alleen lila, of paars in verschillende schakeringen, die too naangevend zijn. Er zijn ook fraaie tin ten donkerrood. Dat warme rood dat een vrouw zo jeugdig maakt En dan niet te vergeten verschillende tinten gr'js- Inkoopster van het Modehuis Slot, mevr. C. van Gruythuysen, zegt het heel duidelijk: „Men kan bij ons ein deloos combineren, want we hebben alles in eigen huis. Van de blouse, rok, de zo modieuze rokken in effen of warmgetint in verschillende ruiten. Nieuw hierbij zijn de lange vesten van bouclé, afkledend en bijzonder spor tief. Een leuke speld erop of een kleu rige sjaal schuin om de schouders ge knoopt, maakt juist die japon of dat pakje tot iets heel aparts". MEDEWERKSTERS VEERD GEMOTI- Het Modehuis Slot beschikt over 7 za ken in de regio. Tijdens een bijeen komst van alle medewerksters van de diverse zaken heeft men onder het ge not van een drankje en een hapje de nieuwe mode doorgenomen. Waardoo* men gemotiveerd is bij de verkoop en de klant inlichtingen kan verschaffen over de stof en de kwaliteit Want die staat hier in dit modehuis hoog aangeschreven. Chef-verkoopster, mevr. Ria Perquin, met hart en ziel bij deze zaak betrokken, toonde zich ver heugd over de opkomst gistermorgen en -middag. Onbekommerd kon men hier binnenstappen en rustig het ge toonde in zich opnemen. En dat ging uitstekend met een kopje koffie erbij, af een frisdrank. GEEN KOKERIJJN De nieuwe mode, waarover de vrouw zich (misschien) ongerust gemaakt heeft, omdat men in buitenlandse bla den de kokerrokken afgebeeld zag, kan gerust zijn. Het hele wijde, dat in wezen met al die plooien vanuit de taille toch wel dik maakte, heeft plaats gemaakt voor de rechte rok. Een slank silhouet gevend, maar toch nog bewegingsvrijheid door de plooien opzij van de rok. En een split opzij. We zijn kennelijk niet meer geschapen van muizestapjes. Daarvoor zijn we altijd veel te gehaast. Vijf kleuren vindt u in dit modehuis op Zaterdag 1 september is de melkwagen van GA. Lansbergen uit de Schiet baanstraat in het Bijdorp Kethel hele maal leeg en wordt hij door hem mooit meer aangevuld. Hij begon als 13 jari ge knaap destijds bij Puritas te Over- schie, waarvan Koot op de Singel ja renlang die speciale flesjes voor onze babys berkocht heeft. En na bij Puritas de nodige ervaring te hebben opgedaan kreeg hij de gele genheid de wijk van Thomas Scholte over te nemen en begon hij zijn melk zaak met aanverwante artikelen in de Schietbaanstraat. „Graab" werk door de om= geving een begrip. Iedereen kon bij „Lans" zoals hij altijd genoemd werd terecht. Niet alleen na sluiting stijd (dat gebeurde constant). Maar „Graab" was ook altijd een goede praatpaal voor de omgeving. Hij ver stond de kunst naar de moieilijkheden van de naastóe te luisteren en dat gaf hem grote populairiteit - Vooral in de oolro logs winter heeft hij eher en der veel goed gedaan. Waarom zet hij er na 50 jaar een munt achter Lsth -;ang ge noeg geweest Als geboren Kethelaar, hij is geboren op de boerderij aan de Schiedamseweg te Kethel, zag hij het helemaal zitten om melkboer te wor den. De vrijheid trok hem aan. het da gelijks kontakt met mensen. Eén van zijn naaste collega's zegt van hem: „Op Graab kon je altijd rekenen. Hij is een enorme sociaal voelend man. De laat ste melkboer die in Kethel nog langs de deur komt. Een strop weer voor de mensen die aan huis gebonden zijn. En dan zijn het vooral de bejaarden die hier weer de dupe van worden." Wat de toekomstplannen van Graab Lans bergen zijn? Eerst flingk uitrusten. Niet meer om 6 uur naast zijn bed staan. Vissen. Niet meer achter de een palet weergegeven. Niet zo moeilijk daar een bewuste keus uit te maken. Ook niet zo moeilijk is het om bij de effen of fleurige, zelfs stemmige geruite rok een leuke blouse te kiezen. Om maar te zwijgen over de japonnen. Keus genoeg. IDEAAL En dat geldt natuurlijk ook voor de korte of lange mantels. Juist dat iets langere jasje met ceintuur in de taille is ideaal voor in de auto. U heeft het hier allemaal voor het zeg gen. Modehuis Slot: De sleutel tot uw najaars- en wintercollectie. Nu hangen de rekken nog vol. Nu heeft u nog volop keus; niet alleen voor de kleine maatjes. En juist door die lange vesten, in alle modetinten, wordt die grote maat geweldig gecamoufleerd, maar dat wist u wel. En bij uw nieuwe garderobe heeft Van Dalen, een deurtje lager, de bijpassen de schoenen of laarzen. De gehele gar derobe in* één pand. Gemakkelijker kan het niet. Het is alleen de kunst dat te ontdekken. U kunt u deskundige voorlichting laten geven, als u niet helemaal zeker weet of die nieuwe paarse kleur tot lila u wel staat. Maar daar komt wel een oplos sing voor, want zoals u inmiddels al weet: alle medewerksters zijn sterk ge motiveerd en staan geheel tot uw dienst. De gemeente heeft tot nu toe niet on derzocht of in Schiedam een arbeid sproject voor jeugdige werklozen opge zet zou kunnen worden. Dit antwoordt het colege van Burgemeester en Wet houders op een vraag van het gemeen teraadslid Noordegraaf (PPR). Het raadslid 'stelde deze vraag naar aanleiding van de aankondiging van de regering, die acht en een half miljoen gulden wil uittrekken voor experimen ten met groepsgerichte arbeidsprojec ten. Daarbij gaat het om projecten die in een bepaalde stad of regio belang rijk gevonden worden, en niet om de werkverschaffing van voor de oorlog, toen, aldus de toelichting van Noord egraaf, werklozen gedwongen werden tegen zeer lage betaling soms totaal nutteloos werk te doen. In Rotterdam is inmiddels een derge lijk experiment voorbereid. In de Maasstad heeft men in samenwerking met een aantal jongerenorganisaties een plan opgesteld om dertig jeudige werkelozen in te schakelen bij het on derhoud van plantsoenen, aanleggen van paden, bijhouden van bloembak ken en herstel van straatmeubilair. In Utrecht zullen jongeren worden inge schakeld bij onderwijs aan buitenland se werknemers en in Alkmaar staat eên werkproject openbaar vervoer op sta pel. Een tweede vraag van het raadslid had betrekking op de in het Plan Albeda/Gardeniers geboden moge lijkheid om vervroegd geplande nieuwe arbeidsplaatsen op te vullen. Het gaat hier om de zogenaamde quartaire sec tor (niet commerciële dienstensector), waar men geplande nieuwe arbeids plaatsen één of twee jaar eerder zou kunnen laten ontstaan. In haar antwoord zegt het college van B en W dat de gemeente Schiedam de minister van sociale zaken heeft laten, weten voor een zestal arbeidsplaatsen gebruik te willen maken van de subsi die die beschikbaar is gesteld in ver band met dit experiment „Vervroegde bezetting van toekomstige arbeidspla atsen". Het college zegt dat inmiddels de nodige acties zijn ondernomen om tot vervulling van deze zes arbeids plaatsen over te gaan. Slechts één telefoontje is voldoende 010-264477 Broersvest Schiedam na 6 uur 268708 financieringen en persoonlijke leningen. toonbank hoeven te staan né 3 uur. Meer dtij tijd hebben om naar speciale uitzendingen van de tv. te kijken. En dan reizen. Ze hebben een zoon in Is rael wonen, hun enige dochter woont in Italië. In de laatste barre winter heeft hij ge dacht: ik hou er straks mee op. Na 50 jaar in de weer geweest te zijn komt een mens rust toe. Hij is pas 63. Hij hoopt nu nog een poosje van zijn vrije tijd te genieten. Maar het zal wel vreemd zijn, zegt hij met een lach. De eerste weken zal ik nog weieens op de oude tijd wakker worden. En dat iedereen zo met dit afscheid meege leefd heeft, vind ik toch wel fijn. Ons huis staat vol bloemen en cadeaus. Nee, Kethel gaan we niet uit. De win kel gaat dicht. Mogelijk dat ik die ruimte bij ons erbij trek. Ik weet het allemaal nog niet. Eerst lekker uitrus ten en dan zien we wel weer verder. Verhuizen is ook niet alles. Bovendien is het pand aan de Schietbaanstraat ei- gendam. Ook dit jaar worden er weer lessen ge geven in de kunstklas van het Stedelijk Museum. Op deze lessen houden kin deren, volwassenen en zestigplussers zich o J.v. een beeldend kunstenaar be zig met beeldende aktiviteiten als teke nen, schilderen, etsen, zeefdrukken enz. De aanleiding en de onderwerpen voor deze cursus ontstaan veelal vanuit de wisselende tentoonstellingen in het museum. Daarnaast hebben de docen ten een eigen programma voorbereid. Ook zullen er (fit jaar een aantal groepsmatige thema/aktiviteiten geor ganiseerd worden. Lesgeld (te voldoen aan gemeente Schiedam): -kinderen 33,per seizoen; -2e kind 31,per seizoen; -14 tot 18-jarigen 65,per seizoen; -volwassenen 129,per seizoen Voor deelnemers aan de cursus met een w.w„ w.w.v., r.w.w., a.o.w. of een a.a.w. uitkering kan eventueel een spe- cialé financiële regeling worden getrof fen. Voor nadere inlichtingen: Ont moetingscentrum voor mensen zonder werk, Overschiesestraat 44, 3112 HC Schiedam, telefoon 263569. rooster kunstklassen: woensdagmorgen 9.15-12.00 uur vol wassenen woensdagmiddag 13.15-14.30 uur 6-8 jaar 14.30-15.45 uur 9-11 jaar 15.45-17.00 uur 8-10 jaar donderdagavond 19.30-21.30 uur 14-18 jaar volwassenen vrijdagmorgen 9.15-12.00 uur 60 plus zaterdagmorgen 9.30-11.00 uur 11-14 jaar 11.00-12.00 uur 6-8 jaar 12.00-13.15 uur 9-10 jaar Voorwaarden voor deelname aan de kunstklassen: -men is alleen ingeschreven door inle vering van het inschrijfformulier (zie ommezijde) bij de balie van het mu seum; -bij overschrijding van het maximum aantal deelnemers aan een cursus ge schiedt de inschrijving volgens volgor de van binnenkomst van de antwoord- strook; -het lesgeld dient te worden voldaan na ontvangst van een rekening van de af deling financiën van de gemeente Schiedam; -restitutie van het lesgeld is in uitzon derlijke gevallen mogelijk na overleg met de museumUUUU direktie; -bij deelname aan de vrijdagmorgen cursus door personen jonger dan 60 jaar dient het bedrag voor de z.g. vol wassenencursus te worden betaald; -personen die het lesgeld voor het sei zoen 1978/1979 niet hebben voldaan worden niet opnieuw ingeschreven. Men kan zich inschrijven bij het Stede lijk Museum, Hoogstraat 112, 3111 HL Schiedam. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417. „Graab" Lansbergen: „Tijdens de laatste barre winter dacht ik, nu hou ik er mee op. Na vijftig jaar is het welletjes". In Schiedam is begin 1979 in het Nolet- ziekenhuis een aantal Zen-cursussen gestart, voor beginners zowel als voor gevorderden. Het was nodig voor de beginners een tweetal parallel-groepen te organiseren. Deze groepen gaan door, maar daarnaast wil de docente, bij voldoende belangstelling, in het ko mende seizoen weer een nieuwe begin- nersgroep opzetten. Zen is een meditatiemethode, die zich baseert op het stil zitten in een voorge schreven lichaamshouding, die als deze eenmaal goed is aangeleerd, een opti mum aan ontspanning en tegelijk wak kerheid garandeert. Iedereen die, los van de leuning, recht op een stoel kan zitten, kan via deze houding leren, zonder moeite en volmaakt ontspan nen stil te zitten. Zen baseert zich verder nog op het lo slaten van de bewustzijnsinhouden en op het gadeslaan van de adem, waar door ook de geest stil wordt. Een heel eenvoudig methode dus, die echter vooronderstelt dat we -ons van ons lichaam bewust zijn, -in staat zijn ons te ontspannen, -een middel kunnen hanteren om onze bewustzijnsinhouden los te laten, -een diepe natuurlijke ademhaling hebben, -aandachtig kunnen gadeslaan wat is. zonder oordeel of waardering. Een inleidende cursus van 8 lessen wordt gegeven op 8 (bijna alle) achter eenvolgende donderdagen van 15.00 - 16.30 uur in het tehuis tegenover het Nolet-ziekenhuis, Juliana van Stol berglaan 7. Eerste les 27 september 1979. Leiding mw. Nora Houtman-de Graaf (Zen-docente). Kosten worden op de eerste avond be kend gemaakt en zijn afhankelijk van het aantal deelnemers, dat minimaal 10 zal moeten zijn. Bedrag tussen 40,en 70,voor 8 lessen. Opga ven vóór 15 september 1979 bij mw. A. van de Brand, tel. overdag: 010- 260080, 's avonds: 010-268586. In de gevorderden-groepen zijn nog enkele plaatsen open. Plaats en leiding als bij „beginners", evenals opgave, mét ver melding hoeveel jaar Zen-ervaring en bij wie opgeleid. Tijden voor de gevor derden: 16.30-18.30 uur of 19.30-21.30 uur, op donderdagen om de 14 dagen, eerste les 27 september 1979. Kosten, afhankelijk van het aantal deelnemers, tussen/ 50,en 85,vooreen serie van 8 lessen. SCHIEDAMSE NOTITIE Dinsdag 4 september heeft in zaal Ma rijke aan het Broersveld 121 een kon- taktavond plaats van de klaverjas- vereniging ..Het Singelkwartier". Waarbij alle leden, donate en geno digden van harte welk' jn. Aan vang: acht uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 17