1000e verzorgingsbrevet uitgereikt in grote „Tip Top Groen-actie" Echtpaar Nieuwstraten 60 jaar getrouwd Een rustige oude dag na een druk verenigingsleven ZAKEN- VIZIER Armystore voor de betere dump Bijbelweek in Schiedam Bingo en Yoga in de Vier Molens Onze krant mikt vandaag op: HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 29 VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1979 Er is in Schiedam-Zuid een duide lijke behoefte aan een goede dump- zaak en militearia. Dat zag de eigenaar van „Armystore'' aan de Groeneiaan 31 in. Vandaar dat hier verschillende artikelen verkrijgbaar zijn. Ideale dracht voor de jongeren die verzot zijn op corduroy jeans. Spijkerbroe ken niet te vergeten. Alle jeans, in gewone, maar ook in grote maten. Diverse soorten. Ook de populaire pukkels. Vanwege de nieuwe vestiging bij zondere aanbiedingen. Waard ze mee te nemen, want de vraag ernaar is bijzonder groot! MAASLAND Bij verhindering van de minister van landbouw en visserij, A. van der Stee, was het mr. G. van Setten, secretaris generaal van het de partement, die woensdagmiddag ten overstaan van een groot aantal geno digden het Bureau Uitvoering Midden Delfland opende. Tot de genodigden behoorden o.m. de burgemeesters uit het gebied, als ook de leden van de reconstructie commis sie Midden Delfland. De heer Van Set ten, die de oorspronkelijk voor de mi nister opgestelde toespraak voorlas, zei te menen, dat Midden Delfland een zaak van nationaal belang was. De opening van het gebouw betekent ook, dat er nu daadwerkelijk aan de reconstructie van dit vooral voor de randstad van zeer groot belang zijn ge bied gewerkt kan worden. Midden- Delfland is tussen de grote steden een groene long, waarvan het behoud veilig gesteld moet worden. Het houten gebouw, is van forse omvang en heefteen plaats gekregen in de gemeente Maasland, één der ge meenten in Midden-Delfland. Gekozen is voor een plaats achter de Korte- buurt, waar een groenlaag er straks voor moet zorgen dat het storende ele- „Soiry, je zult het met mij moeten doen", meent de secretaris generaal, die de mi nister verving. ment van het gebouw in de omgeving wordt weggenomen. Het reconstructiegebouw staat overi gens precies op de rand van nog een omstreden ecbied. de FoDDcnpolder. Mocht het er van komen dat de polder inderdaad een keer onder water wordt gezet, dan staat het gebouw van Midden-Delfland aan de boezem van het meer. Deze groep ambtenaren van het Ministerie van Binnenlandse Zaken twee he ren en tien dames bevindt zich de 1000e houder van een verzorgingsbrevet. Een groot aantal genodigden woonden de opening bij. De in mei van (fit jaar gestarte „Tip Top Groen-actie" is dermate aangesla gen dat inmiddels het 1000e verzorgingsbrevet-verbonden aan deze actie kon worden uitgereikt. Deze actie is ontwikkeld om eens extra aandacht te besteden aan het nut van planten bij het werk. Hoe zij er voor zorgen dat.ook een werkomgeving ge zellig kan zijn; net als thuis zorgen bloemen en planten ook bij het werk voor sfeer en gezelligheid. Voor de mensen die op het kantoor of in andere werkplaatsen de planten regelmatig verzorgen-mensen met „groene vingers" zijn verzorgingsbrevetten aan te vragen. Voor duizend dames/heren is dat in middels geschied. In een groep van twaalf personen waarvoor vanuit het Ministerie van Binnenlandse Zaken te Den Haag een aanvraag voor een bre vet was ingediend bevond zich de amb tenaar welke dit duizendste brevet kreeg overhandigd. Met de overige mensen met „groene vingers" kreeg de gelukkige te delen in een bloemenhul- U zult het deze keer zonder foto van het diamanten bruidspaar Willem Nieuw- st raten (82) en Pie ter nel la Josina Papenhuyzen (80), verblijvend In het bejaarden centrum „Spaland" moeten doen. Bruidegom Willem is daarop tegen. We hebben 10 jaar geleden met onze gouden bruiloft, al in de krant gestaan", zegt hij resoluut. Maandag 10 september is het precies 60 jaar geleden dat ze elkaar het ja-woord gaven. Die dag is hij in de recreatieruimte van „Spaland" met zijn diamanten bruid te vinden. Willem Nieuwstraten is een rasechte Schiedammer en werd in het Nieuw- sticht geboren. Na de lagere schooltijd bij meester Dekker op de Broersvest kreeg hij werk bij groenteboer Wenink in de Kerk straat: loon 1 gulden per week! Maar Willem wilde vooruit en kwam toen te recht bij een koperslagersbaas. Winst: 1.50 per week meer en de kans zich waar te maken. Al ging dat niet een twee drie. Het was een bar slechte tijd, dus nam ondernemende Willem nogal eens een overstapje en kwam hij tot driemaal toe bij de Gusto terecht. Als je als ko- perslagershulp van een jaar of 16 een dubbeltje per uür verdient, kun je niet veel doen. VERENIGINGSMANNETJE Vanuit zijn levensovertuiging droeg Willem de zaterdagmiddagsport een warm hart toe. Maar ook de gymna stiekvereniging D.O.K., nu Alliance geworden. En daar zag hij tijdens een uitvoering (dat gebeurde vroeger ge woon in het gymnastieklokaal", zegt Willem Nieuwstraten lakoniek) bove nop een pyramide een heel aardig meisje staan. Hij „versierde" wel een afspraak en zo is het allemaal geko men. Het bleef niet alleen bij deze sport. Het ABC-voetbal verwierf zijn hele hart. Het rapporteren van scheidsrechters. Met ontzag praat hij over de overleden collegaas, de onver- eeteliike Chris van Dijk en Leen van Zijll. „Mensen waar je van op aan kon", zegt hij. „Met die scheidsrech- tersbeweging ben ik nog wel bezig, maar daar zet ik toch binnenkort een punt achter". Hoe denkt u over de jonge Aad Gud- de? „Die komt er wel", zegt hij gerust stellend. Maar eigenlijk krijgen die jongens nog te weinig rapporten". Wat zijn hobby's zijn? „Op de hoogte blijven met het wereldgebeuren. Alle voetbalwedstrijden „op het kastje" zien. Genieten van'de kabeltv met leu ke uitzendingen, vooral uit Duitsland. En eigenlijk is de dag nog veel te kort voor hem. NIET VOOR NIETS GEWERKT Hij is 23 jaar bij de Chr. Voetbalbond in Schiedam betrokken geweest, een bond die later is opgegaan in de KNVB, afdeling Rotterdam. Daar denkt Willem Nieuwstraten nog we ieens aan terug. Hij is blij dat hij er al tijd voor op de bres heeft gestaan. Tal loze vergaderingen heeft hij bijge woond en er veel werk aan gehad. Maar zijn werk, zijn gehele inzet is be slist niet voor niets geweest. BEZIGE BIJ GEWEEST Door het werk van haar man, waar door Pieternella Josina Papenhuysen (80) vaak 's avonds alleen zat, besloot zij zich ook verdienstelijk te maken in het verenigingsleven. Vooral toen de. kinderen haar wel konden missen. De buurtvereniging Gusto bestaat niet meer, maar in wezen is Pieternella er nog wel erelid van. Ruim 20 jaar is zij propagandiste geweest van de Ned. Christen Vrouwenbond. Lid van de da- meskrans in wijk 1 van de Bethelkerk. De bejaardenbijeenkomsten in De Rank meegemaakt. Een bezige bij dus ook geweest, maar dat is voorbij. Nu houdt zij het erg rustig. Vooral om dat zij moeilijk ter been is. Veel buiten komt ze niet meer. Of één van de kin deren (een dochter en twee zoons heeft- dit echtpaar. Eén zoon in de oorlog overleden) haalt haar met de auto. Ze wonen niet in Schiedam, maar wel dichtbij, in Pijnacker, Capelle a.d. LJs- sel en Vlaardingen. Samen hoopt (fit echtpaar nog lang te genieten van het pensioen dat Willem na 18 jaar koperslagersbaas bij Gusto verdiend heeft. En natuurlijk van de AOW. de aangeboden door de heer W. Hoo- gerheiden van Bureau Voorlichting Bloemen en Planten vanwaar de actie „Tip Top Groen" is uitgegaan. Tot ok tober loopt ook nog de aan deze actie verbonden fotowedstrijd met als on derwerp plantenbakken of andere composities gemaakt in diensten of be drijven waar men op de actie is inge gaan. Een deskundige jury zal uit de inzendingen de beste selecteren die in aanmerking zullen komen voor aan trekkelijke kostbare prijzen. De speciale bijbelweek wordt dit jaar in de week van 2 - 8 september gehou den met als thema „Worden als een kind". In Schiedam - Noord biedt de oecumenische werkgroep- dat zijn de samenwerkende kerken aldaar- de vol gende mogelijkheden om een begin te maken met wat extra aandacht voor de bijbel. Woensdagavond 5 september om 8 uur heeft een bijbelstudieavond plaats on der leiding van ds. A. Prins en pastor W. Flapper. Zaterdag en zondag 8 en 9 september heeft in de St. Martinus- kerk een kleine tentoonstelling plaats, die na de missen en kerkdiensten te bezichtigen zijn in dat weekend. Zondagmiddag 9 september heeft in dezelfde kerk een oecomenische kerk dienst plaats onder leiding van ds. B. van Blanken en pastor A. Asma. Aan vang: 18.30 uur. Er is een speciale fol der samengesteld over alle aktiviteiten die in dat gedeelte van Schiedam ver spreid zal worden. Een spelletje bingo wordt dinsdag middag 4 september weer gespeeld in het dienstencentrum „De 4 Mo lens" aan de Nieuwe Damlaan 766. Aanvang twee uur. Om half twee wordt op diezelfde dag een begin gemaakt met de nieuwe yogacursus. Om precies te zijn: om 13.30 uur. Voor het klaverjassen dat op elke donderdagavond plaats heeft vanaf donderdagavond 6 september van 19 - 22 uur, kosten 4.per maand, kunnen zich nog enkele leden mel den bij The Steenhorst. Iedere dag aanwezig in dit dienstencentrum of Emmaflat, telefoon 706981

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 29