Show van dahlia's en fuchsia's in Gemeenteziekenhuis HuiSvrooweMt oyerpe/wnjje/j 50 Jaar Meijer aan Broer Een gouden kapperszaak Zaterdag 8 september 21 e drumbandfestival alles voor u in DE KOEMARKT Studio Swing organiseert discofestival „Inzepen, daar begon je mee" Partnerstad Leg dan eens Uw oor te luisteren bij DIJKSHOORN DIJKSHOORN. Beter horen... Befér zien Schiedammers naar bloem schikwedstrijd Magazijn Vakkundig, vlug en voordelig Rotterdamsedijk 445 Schiedam Telefoon 269548 HET NIEUWE STADSBLAD - pagina' 9 - VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1979 ZOON ANTON IN HET VAK In de oorlogsjaren werd zoon Anton 12 (één zoon heeft zij helaas verloren) en omdat er van leren in die tijd niet veel kwam met al die bombardementen, werd hij al heel vroeg met het kappers - vak vertrouwd gemaakt. „Inzepen, daar begin je mee", lacht, zijn moeder. En je moet echt niet denken dat je dat zomaar aangewaaid krijgt. Ik heb vroeger heel wat pijn in mijn elleboog gehad. Maar er was nooit veeltijd om daar aandacht aan te besteden. Om vijf uur stond ik achter de wast obbe. De boel gauw aan kanten dan de zaak in. Trap op trap af als de kinde ren weer thuis kwamen. ZAKENVROUW Van huis uit heeft deze vrouw een za kelijke inslag meegekregen. Haar va- Een gouden kapperszaak voor deze gelegenheid het gouden jubileum, herschapen in wat bijna een bloemboetiek mag heten... De Dahliavereniging „Schiedam", voortgekomen uit de plaatselijke K.M.T.P., houdt op 7-8 en 9 september haar Se verenigingstentoonstelling in de hal van het Schiedanse gemeente ziekenhuis. Deze lustrum-show wordt aangevuld met een expositie van fuc- tia's gewonnen door de gezusters Bors- boom en Aad Moerman, woonachtig in Vlaardingen. De tentoonstelling is voor iedereen gratis toegankelijk en alle drie de da gen van 's morgens tot 's avonds .geo pend. Met volle medewerking van het gemeentebestuur heeft de dahlia vereniging zich in vijf jaar kunnen ontwikkelen tot een die meetelt in het verband van de Nederlandse Dahlia vereniging waarbij de beroepstelers naast amateurs zijn aangesloten. Op de eigen dahliatuin, gelegen aan de Vlaardingerdijk, staan momenteel alle geteelde soorten in volle bloei. Klein en grootbloemigen, pompons maar vooral de cactus en semi-cactus, de meest decoratieve soorten onder de dahlia's. Ze zijn allemaal te zien op de tentoon stelling gestoken in vazen op kleur en in arrangementen. Enkele leden wisten nieuwe soorten hybriden te winnen die ook worden geëxposeerd. De heer J. v.d. Haven, met eigen dahliatuin komt met zijn rassen waarmee hij vorig jaar op de jaarlijkse tentoonstelling van de Nederlandse Dahliavereniging gehou den op de „Flevohof' le prijzen ver wierf. Schiedamse dahlia's zijn ook te zien op Een indruk van hetgeen nu weer te zien zal zijn op de komende dahliatentoon stelling in het Schiedamse Gemeentekenhuis. de dit jaar op 21 en 23 september a.s., wederom op de „Flevohof' in te rich ten binnen- en buitententoonstelling van deze N.D.V. De Vlaardingse collectie fucsia's be looft bijzonder exclusief te worden, öe gaat bestaan uit weinig bekende hybri den en pieces (stammoeders) in tal van kleurvariëteiten. Aan voorlichting over de teelt van bei de bloemsoorten zal het die dagen in het gemeenteziekenhuis niet ontbre ken, en evenmin over het telen en hou den van kamer- en tuinplanten in het algemeen. Het Bureau Voorlichting Bloemen en Planten uit Den Haag stelt hiervoor de nodige kleurenfolders be schikbaar. Het is bijna weer zover: op de traditio nele 2e zaterdag in september zal het drumbandfestival weer plaatsvinden. Het is dit jaar alweer de 21e keer dat dit gebeurt in Schiedam en het zal ook beslist niet de laatste keer zijn, want er moesten zelfs muziekkorpsen teleurge steld worden bij (te late) aanmelding omdat het festival al vol was. Vol betekent dat er dit jaar 41 deelne mers zijn. En dat betekent dat er nog steeds veel belangstelling is voor dit evenement. Ook weer traditiegetrouw zal het wedstrijdterrein zijn Plein Een- dragt. Voor de majorettes is het Pleint je te klein, dus die wedstrijden worden in de Plantage zelf gehouden. Er ko men dus 24 muziekkorpsen naar Schiedam om door een deskundige jury hun muzikale prestaties te laten beoordelen. En dat geeft natuurlijk ook de nodige spanning; spanning over de resultaten en afloop: hebben we gewonnen of niet. Niet alleen spanning, maar ook veel plezier. Vooral bij de jeugdkorpsen, want zoals iemand dat pas uitdruk te „onze jeugd ziet het echt als een feest". En dan maar hopen dat de jury uitslag ook reden tot feesten geeft. Om het festival goed te kunnen volgen is er een programmaboekje uitgegeven, dat voor 1,te verkrijgen is bij de VW, de Fa van Krogten aan de Rot- terdamsedijk en uiteraard ook tijdens het festival. Hierin staat ook het reglement, zodat iedereen precies kan volgen waar de jury op let èn naar kijkt. Naast de 24 muziekkorpsen zijner dan nog 17 ma joretteshowgroepen die deel nemen aan de wedstrijden. En dan zijn we er nog niet. Veel Schie dammers weten inmiddels wel dat ter gelegenheid van het jubileum van de Rijnmondband een nieuwe band is ontstaan, nou ja nieuw... zij noemen zich de „Oude Hap" en het was eigen lijk als gelegenheidsformatie bedoeld. Maar hoe gaat zoiets., in Vlaardingen ontstond iets dergelijks rond het jubi leum van de „Pijpers, in Schiedam ook geen onbekenden en wat gebeurt., bei de „Oude Happen" zullen de strijd te gen elkaar aanbinden op zaterdag 8 september. Dit zal voor vele Schiedam mers beslist een uniek gebeuren wor den. Het spreekt voor zich dat wanneer er dergelijke bands deelnemen aan het festival (ook al gebeurt dit buiten de officiële mededinging want ér bestaat nu éénmaal geen klasse „Oude Hap") we ze niet zomaar weer naar huis laten gaan, we willen meer van ze zien en ho ren. En dat zal dan gebeuren in af wachting van het défilé op de Grote Markt tussen 14.30 en 15.00 uur. Het défilé begint dan om 15.00 uur en zal worden afgenomen door Mevr. M. A. C. Taverne als plaatsvervangend loco-Burgemeester. Wanneer alles vol gens schema verloopt en dat is heel moeilijk in de hand te houden, dan zal om ongeveer 20.30 uur de prijsuitrei king plaats vinden, ook in de Plantage. Ook dan zullen er nog vele korpsen iets extra's van hun kunnen laten zien en horen. De organisatoren hopen op goed weer en natuurlijk ook op veel publiek.. Voor de Schiedammers die graag hun favoriete korps komen aanmoedigen volgen dan nog even de namen van de Schiedamse deelnemers. OBK doet mee met zowel het sr. als het jr. show korps en ook nog met sr. en jr. majo rettes. Voor OBK wordt het extra spannend, want er valt een wisselbeker te verdedigen en zelfs permanent te winnen! Dan het tamboer trompetter korps de „Gustoband". De drumband van Ambrosius, de tamboers van har monie Wilton Fijenoord en natuurlijk ook de beide Rijnmondbands, dus jr. en sr. De organisatoren wensen vooral ook het publiek veel plezier en een prettig festival. Drumbandfestival „Fanfare Schiedam 79", op zaterdag 8 septem ber a.s. in de Plantage, aanvang 12.00 uur. Ook in de partnerstad voor jeug duitwisseling Vienne bloeien Hol landse dahlia's. «Toenmalig wethou der Eef Collé bood de eerste knollen aan bij zijn bezoek aan deze Franse stad, ter gelegenheid van de grote nationale dahliatentoonstelling in de Margriethal, ingericht in het ka der van de viering 700 jaar Schie dam. Onder de deelnemers aan de op 14 september op de „Flevohof' te houden Nederlandse kampioenschappen bloemschikken voor amateurs, bevin den zich weer de nodige afkomstig uit Schiedam. Van de Volkstuindersver. „Thurlede", mevr. C. de Graaf-Beumer (ere-afd.) en verdere in de afdeling A. de Dames: J. W. Elderkamp-Statz, J. W. Hendriks- Jansson, Th. Bons-Wijsbroek, S. Koorengevel-Goedhart, P. Stougie- Molenaar, M. Jansson en de heer G. Droge. Als leden van de Volkstuindersver. „Vijfsluizen" komen in de wedstrijd uit: de dames J. v.d. Windt-Bosch, M. Beum-de Kok, E. Knoops-de Ronde, M. Bakker-de Veld en in de B-klasse de heer M. v.d. Linde. Wim en Joke Hajee van het danscen trum „Studio Swing" organiseren za terdagmiddag vanaf 12 uur een disco festival, een gratis introduktieles en verkoop van stickers, dranken en T- shirts, waarvan de opbrengst (batig saldo) is bestemd voor de Zieken Om roep Schiedam. Joke Hajee heeft in Londen de twee nieuwste discodansen zien demonstre ren. Zij heeft de introductie hiervan aandachtig gadegeslagen. Met als ge volg dat in het komend dansseizoen de „Swingpop" en de „Spank" in Studio Swing op het lesrooster staan. Toen Johanna Maria Cornelia Huismans, in Breda geboren destijdb, haar ja woord aan Johannes Meijer gaf, had hij net de herenkapperszaak van de weduwe Schellenbach aan het Broersveid 6 overgenomen. Eigenlijk in een bar slechte tijd en met nog vijf andere herenkappers in dezelfde straat. Johanna Maria Cornelia Huismans was echter vol goede moed en zij is altijd eigenlijk de motor in deze kapperszaak geweest. Want haar man werd weieens moedeloos en liet de moed dan zakken bij zoveel concurrentie. In het begin kon hij er een bediende op nahouden, maar zodra het huishouden het toeliet was zijn vrouw beneden in de zaak te vinden en werd zij bidwijs gemaakt met bijvoorbeeld het inzepen en de haren opruimen. Allemaal van die kleine klusjes die veel tijd vergen. Maar zij verstond de kunst met klan ten om te gaan. Daar tussendoor een „rokertje" te ver kopen. der was vernikkelaar en begon later een eigen zaak. Daar heeft deze Johan na veel ervaring bij opgedaan, die haar in de herenkapperszaak goed van pas kwam. Na de dood van haar man, op betrek kelijk jonge leeftijd, kreeg zoon Anton de kans zich waar te maken en nu zit hij alweer 36 jaar in het vak. Driejaar geleden trok zijn moeder zich helemaal terug, maar doet nu nog graag dienst als handige „corveeër" bij hem in de zaak, waar zij met haar man slechte en goede jaren heeft gekend. Zij zag altijd de zonzijde en wist haar man uit de put te halen. Zij maakte plaats voor het jonge gezin en woont nu al 17 jaar in een benedenhuis in de West- tfankelandsestraat. Vijf kinderen kre gen ze in hun huwelijk; een zoon verlo ren zij in 1942. MOEILIJK „De oorlogswinter was een vreselijke tijd", zegt Johanna Maria Cornelia. „Maar we zijn er doorgekomen. We konden af en toe nogeens wat ruilen, maar het was wel moeilijk. En wat wa ren we blij toen de eerste pakketten van het Zweedse Rode Kruis boven on ze hoofden zweefden. Heel het Broers veid was uitgeloen". Terugziende op 50 jaar herenkappers zaak in het Broersveid op nummer 6, zegt deze vrouw na de drukbezochte receptie deze week: „We hebben altijd hard moeten vechten. We hebben echt wel door moeten zetten, maar ik heb er geen spijt van gehad. Alle moeite is niet voor niets geweest. Dat gevoel had ik heel sterk toen de zaak vol met klan ten stond die ons kwamen feliciteren". En met dat harde werken is ze ondanks het feit, dat zij al 76 jaar is, jong van hart gebleven... Schiedam is altijd een stad boorde vol muziek. Ze heeft mensen met na^m voortgebracht. Eén kenner is Stef Meeder, die een regiment „ldngspelers", in zijn ge volg heeft. Om er een afgerond getal (voorlo pig) van te maken introduceert Ben Hakkert binnenkort zijn 35ste L.P. Waarvan ik. overigens nog niets ver tellen kan. Maar als u zijn orgelmuziek met tientallen variaties kent, dan weet u bij voorbaat dat het weer een góede wordt. Vréóg ernaar. Zijn muziek is waard om naar te luisteren, nu we lang zaam aan de nachtschuit weer in gaan. Maar voorlopig schijnt de zon weer uitbunding en bivakkeren we op straat. Zoveel zón hebben we deze zomer nu ook weer niet gehad. Prettig weekend! MIEKE. DISCO QUEEN EN DISCO KING Bij Dijkshoorn staat 3C volle jaren ervaring tot Uw dienst. Daardoor kunt U rekenen op goed en vakkundig advies Dijkshoorn geeft Uw gehoor zekerheid. Dat is voor U het belangrijkst. Maassluis. Noordvliet 25. te! 01899-1 2? 88 Rotterdam. Vierambachtsstraat 72. tel. 010-77 25 45 Schiedam. St Liduinastraat 1. tel 010-26 76 49 Schiedam Kethel. Hof van Spaland 5. tel 010-70 17 De Vlaardingse Eveline Bravenboer-Borsboom die met haar zuster en de heer Moerman een collectie fuctia's presenteert op de komende dahliatentoonstelling in het Schiedamse Gemeenteziekenhuis. „Dansen is romantiek voor twéé". Uit gaande van die stelling krijgt iedereen de gelegenheid zaterdagmiddag mee te doen aan de eerste ronde van dit disco festival. Voor de beste dansers(essen) van elke ronde, bestaat na beoordeling van een deskundige jury de moge lijkheid uitgeroepen te worden tot „Di sco Queen" en „Disco King" van Schiedam. In goud. zilver of brons. Mét een passende beloning in de vorm van een verrassend geschenk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 9