Voor de zevende maal uitwisseling Britse jongeren maand bij WF tewerkgesteld Fietstocht Rode Kruis Lotenaktie voor het clubgebouw Lentefeest voorwerp'e n Zencursussen voor beginners en gevorderden Open dag bij G.J.V.W. Thriller bij Q.T. Orgelconcert Nieuwe Kerk te Delft HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 27 - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1979 De eerste ontvangst van de Britse gasten op de werf van WUton-Fijmoord. Het ui twisselingsprogramma tussen Nederland en Groot-Bnttanle zal in totaal twee maanden duren. Ditjaar vindtvoor de zevende maal de uitwisseling plaats van een groep jongeren die werkzaam zijn bij de Dok- en Werfmaatschapplj Wilton Feijenoord, en een aantal jongeren uit Engeland en Schotland. Zjj zijn afkomstig van de gecombi neerde Engels/Schotse onderwijsinstellingen/ Teh Merseyside Training Council en East Kilbride and District Engineering Groep Training Association. Onder de Nederlandse deelnemers zijn jongens uit Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. Hun gemiddelde leeftijd is twintig jaar. De Engelse deelnemers, die van ongeveer gelijke leeftijd zijn, zijn op zterdag 18 augustus in de stationsrestauratie van Hoek van Hollahd ontvangen en werken inmid dels de onderdelen van het programma af dat hen in Nederland een maand zal bezighouden. Op vrijdag 15 september vertrekken de Nederlandse deelnemers naar Groot-Brittannie voor een bezoek van een maand aan Liverpool en Glas gow. Volgens de heer W. Bos, directeur van de dok- en werf maatschappij Wilton- Fijenoord, is het verheugend te consta teren dat deze uitwisseling ieder jaar zo succesvol verloopt. De heer Bos ver wacht dat de uitwisseling ook dit jaar weer zijn vruchten zal afwerpen, on danks het feit „dat de economie in ons land en in Engeland met name wel voor de scheepsbouw moeilijke ja ren doormaakt". Doel van de uitwisseling is het verkrij gen van een bredere ervaring op tech nisch gebied. Werken in een buiten lands bedrijf draagt daar toe bij. Daar naast wordt als voordeel genoemd de menselijke kontakten die men door het werken in de verscheidene bedrijven en door het verblijf in gastgezinnen op doet. De Engelse deelriemers zullen gedu rende de uitwissellngsperiode tewerk gesteld worden bij Wilton Feijenoord en daarnaast een aantal excursies ma ken naar andere bedrijven en beziens waardigheden. Voor de Nederlandse deelnemers in Engeland geldt hetzelf de programma zij zullen twerkgesteld worden in Liverpool en East Kilbride. Onderdeel van de uitwisseling vormt de taak, een rapport te schrijven over de periode dat men in het buitenland werkte. Deze rapportage zal niet alleen een verslag moeten bevatten van de verrichte werkzaamheden, maar ook een weergave moeten zijn van de opge merkte verschillen in produktiemetho- den, werkvoorbereiding, kwaliteits- en afwerkingseisen, enzovoorts. In Schiedam is begin 1979 in het Nolet- ziekenhuis een aantal Zen-cursussen gestart, voor beginners zowel als voor gevorderden Het was nodig voor de be ginners een tweetal parallel-groepen te organiseren. Deze groepen gaan door, maar daarnaast wil de docente, bij vol doende belangstelling, in het komende seizoen weer een nieuwe beginners- groep opzetten. Zen is een meditatiemethode, die zich baseert op het stil zitten in een voorge schreven lichaamshouding, die als deze eenmaal goed is aangeleerd, een opti mum aan ontspanning en tegelijk wak kerheid garandeert. Iedereen die, los van de leuning, recht op een stoel kan zitten, kan via deze houding leren, zonder moeite en volmaakt ontspan nen stil te zitten. Zen baseert zich verder nog op het lo slaten van de bewustzijnsinhouden en op het gadeslaan van de adem, waar door ook de geest stil wordt. Een heel eenvoudig methode dus, die echter vooronderstelt dat we Dit jaar organiseert het Rode Kruis Vlaardingen een fietstocht van 25 km. door Midden-Delfland. De datum is vastgesteld op zaterdag 8 september. Oorspronkelijk zou deze fietstocht op zaterdag 5 mei hebben plaats gevon den, doch door de weersgesteldheid in die week, moest men deze datum uit stellen. Inschrijving voor genoemde fietstocht is aan het kantoor Rode Kruis, gebouw Emmastraat, van 's morgens 9.00 tot 11.00 uur. Ook is het mogelijk op de zaterdag van 8 september zich te laten inschrijven. Eveneens kan men zich la ten inschrijven op genoemde adressen: mevrouw L. H. Vink-Assenberg, Van Eysden Oostenstraat 75, Vlaardingen; A. J. Baas, Begoniastraat 3, Vlaardin gen, F. B. J. Holleman, Abeltasman- -ons van ons lichaam bewust zijn, -in staat zijn ons te ontspannen, -een middel kunnen hanteren om onze bewustinhouden los te laten, -een diepe natuurlijke ademhaling hebben, -aandachtig kunnen gadeslaan wat is, zonder oordeel of waardering. Een inleidende cursus van 8 lessen wordt gegeven op 8 (bijna alle) achter eenvolgende donderdagen van 15-16.30 uur in het tehuis tegenover het Nolet- ziekenhuis, Juliana van Stolberglaan 7. Eerste les 27 september 1979. Leiding mevrouw Nora Houtman-de Graaf (Zen-docente). Kosten worden op de eerste avond be kend gemaakt en zijn afhankelijk van het aantal deelnemers, dat minimaal 10 zal moeten zijn. Bedrag tussen 40,en 70,voor 8 lessen. Opga ven vódr 15 september bij mevrouw A. van de Brand, telefoon overdag: 010- 260080, 's avonds: 010-268586. In de gevorderden-groepen zijn nog enkele plaatsen open. Plaats en leiding als bij „beginners", evenals opgave, mèt vermelding hoeveel jaar Zen-erva ring en bij wie opgeleid. Tijden voor de gevorderden: 16.30-18.30 uur of 19.30- 21.30 uur, op donderdagen om de 14 dagen, eerste les 27 september. Kosten, afhankelijk van het aantal deelnemers, tussen 50,en 85,voor een serie van 8 lessen. laan 404, Vlaardingen. In Maassluis kan men zich opgeven bij E. Roza, Berliozstraat 29. Het in schrijfgeld bedraagt tot en met 15 jaar 2,50. Voor 16 jaar en ouder is het 4,per persoon. De opbrengst zal bestemd zijn voor het aanschaffen van rolstoelen. Er kan van 9.00 tot 11.00 uur gestart worden. De fietsroute voert de deelnemers langs de mooiste plekjes van Midden-Del fland. Na de start bij het Rode Kruis- gebouw in de Emmastraat rijdt men via de vaart naar de Oostvecnseweg, en vandaar gaat het richting Delft. By Delft neemt men de Marselleweg en fietst zo langs de Schie over de Kande- laarweg naar het oude Schiedam Ket- hel en vandaar weer terug naar Vlaar dingen. Binnen het parcours zijn kontrole/hulpposten geplaatst. Er is geen wedstrijdelement aan verbonden. Na afloop van deze fietstocht krijgt ieder deelnemer een vaantje. Op zaterdag 8 september organiseert het G.J.V.W. een „Open Dag" in haar clubgebouw aan de Dr. Kuyperlaan 4. Het doel van deze dag is de Schiedam- se geestelijk gehandicapten kennis te laten maken met de aktiviteiten die het GJVW wekelijks organiseert. Vanaf 11.00 uur 's morgens tot 3.00 uur 's -middags wordt hen de moge lijkheid geboden aan de diverse aktivi teiten deel te nemen. Iedereen die op 8 september een kijkje wil nemen in het verenigingsgebouw is van harte welkom. Gevonden voorwerpen van de maan den juli tot 29 augustus 1979. Te bevragen aan het hoofdbureau van gemeente politie Schiedam, dagelijks van 08.30 uur tot 16.00 uur behalve za terdags en zondags: 1 sleutel in bruin mapje, fruitmesje, double dameshorloge, ring met 5 auto sleutels, sleutel met wit label, 5 sleutels aan ring, 5 sleutels met 2 witte, labels, bromfietsslot, bruine boodschappentas met kleding; 1 paar zwarte klompen met 1 paar zwarte schoenen, blauwe nappajas, zilveren dameshorloge met schakelband, portm. met opschrift bankbiljet met inhoud, zwarte portm. met inhoud. Te bevragen bij de vinders: PORTEMONNAIES Zwarte portf. met opschrift, geldbe drag, autosleutel en boekje met bewij zen: Koster, Esdoornlaan 15, Schie dam. Zwarte portm. met inhoud: A. Lanser, Berkenlaan 1, Schiedam. Donkerbruine portm. soort etui, met inhoud en boodschappenbriefjes: v.d. Gaag, Vivaldilaan 77, Schiedam. Donkerbruine portm. met werkjes, geldbedrag, sleutel en treinkaartje: Blij, B.K.-laan 218, Schiedam. Groene knipportm. met inhoud: v. Maaren, Havendijk 387, Schiedam. Zwarte damesknip met inhoud: R. Duinkerke, Faassenplein 21, Schie dam. Zwarte herenportem. met kassabon: mevr. Kuiters, Berkenlaan 5,^ Schie dam. Zwarte lege damesportm.: Jongebreur, Voornsestraat 34, Schiedam. Rood make-upbeursje met geldbedrag en sleutels: M. Korporaal, Boerhave- laan 4811 Schiedam. Donkerbruine portm. met inhoud: G. Caspari, Heijermansplein 218, Schie dam. Rode knipportm. met geldbedrag en sleutel: Den Held, Pr. Hendrikstraat 17, Schiedam. Bruine knipportm. met inhoud: Lo- man Louis Zimmermanplein 21, Schiedam. Bruine damesportf.: Hoeksema, Singel 78, Schiedam. Bruine portm. met inhoud: v. Loon, Nieuwlandplein 40, Schiedam. ARMBANDEN Zilveren schakelarmband met naa- minscriptie en datuminscriptie: M. Koppenol, Schuttersveld 25, Schie dam. Gouden schakelarmband, Faber Par kweg 268, Schiedam. Goudkleurig s'chakelarmbandje: v.d. Veerdonk, Carkweg 154, Schiedam. Zilveren schakelarmband met datum inscriptie: de Congierge, Bachplein 116, Schiedam. Zilveren schakelarmband met plaatje en inscriptie: mevr. Freij, Mariastraat 85a, Schiedam. Zware zilveren schakelarmband met plaatje en inscriptie: Korpel, Corn. v. Zanten plein 31, Schiedam. Losse geldbedragen: Bankbiljet, v. Duikeren, Frans Ha- verschmidtlaan 43, Schiedam. Rolletje bankbiljetten: v.d. Lem, Al- bardastraat 43' Schiedam. 3 bankbiljetten, mevr. v.d. Tempel, Prof. Aalberselaan 17, Schiedam. 2 bankbiljetten, v. Rijssen, Buys Bal lotsingel 75, Schiedam. 116, Schiedam. Etui met 1 sleutel: Scheffer, Ampere- straat 35a, Schiedam. Rood etui met 2 sleutels: Cnink, Mor sestraat 32b, Schiedam. Donkerblauw etui met 4 sleutels: Lansbergen, Polderweg 86, Schiedam. 2 sleutels aan ketting en ring: mevr. Bergen, Parkweg 27, Schiedam. Bos met 4 sleutels (auto): v. Oyen, tel.nr. 709193, Schiedam. Zwart etui met 3 sleutels: van der Klift, Mariastraat 19, Schiedam. Bos met 7 sleutels en sleutelhanger: v. Duren, Cartesiusstraat 22, Schiedam. Bos met 7 sleutels, Draer, St. Liduina- straat 8b, Schiedam. 2 sleutels: Janson, v. Leeuwenhoek straat 23, Schiedam. Lipssleutel aan zwarte sleutelhanger met chromen letter: Boon, Loeffstraat 9, Schiedam. Zwart etuitje met 5 sleutels, Winkel, Joh. Wagenaarstraat 100, 8chiedam. Kleding en sportkleding. Donkerblauw colbertje: Bots, Rotter- damsedijk 234, Schiedam. Blauw-grijs regenpak: Timmers Se ringenhof 13, Schiedam. Wit met rood kindernylon jasje, blauwe strepen: Klein, C. v.d. Lindenlaan 32, Schiedam. Paar bruine dameshandschoenen: N. Korver, Kemperstraat 3a, Vlaardin gen. Zelfgebreide herentrui: Kemper, J.C. v. Markenstraat 114, Schiedam. Vrijdagavond 7 september wordt de thriller „Chinatown", een film van Ro man Polanski met in de hoofdrollen Jack Nicolson en Faye Dunaway, voor de leden en belangstellenden van de sociëteit O.T. aan de Nieuwstraat 12. Aanvang: 21.00 uur. Minimum leeftijd 16 jaar. SCHIEDAM SE NOTITIE Woensdagavond 12 september heeft in „Het Trefpunt" te Kethel de vergade ring van de commissie Wijkbelangen van de wijkvereniging „Bijdorp" plaats. Aanvang kwart over acht. HORLOGES: Dameshorloge met rood banje, den Boer, Lekstraat 71, Schiedam. Zilverkleurig dameshorloge met scha kelband: P. de Jager, Bilderdijkstr. 33b, Schiedam. Gouden horloge zonder band: Tas man, Fr. Havenschmidtlaan 23, Schie dam. SLEUTELS: Ring met 3 autosleutels: mevr. Schop, Vlaardingerdijk 189a, Schiedam. Rood etui met 2 lippsleutels: mevr. Westhuis, Hogeb'anweg 39d, Schie dam. Leren laarsje met 4 sleutels, Hollaar, de la Marplein 5, Schiedam. Bos met 8 sleutels: Postkantoor, Lange Nieuwestraat, Schiedam. Donkerbruin etuitje met 3 sleutels en sleutelhanger: M. Koppenol, Schut tersveld 25, Schiedam. Zwart etui met opschrift en 1 sleutel: v. Waas, Vlaardingerdijk 119a, Schie dam. Bos met 6 sleutels: Strohmeijer, Sper- welaan 14, Vlaardingen. Zwart etui met 2 sleutels, Nikolapic, Dr. de Visserlaan 36, Schiedam. 4 sleutels aan ring: Zuidgeest, v. Leeu wenhoekstraat 39, Schiedam. 2 sleutels in zwart etui: v. Geloven, Singel 92a, Schiedam. Peugeot autosleutel, Kraaijveld, Mar- coniplein 109, Rotterdam. Bos sleutels in etui van „Coop": Hoog werf, Nieuwe Maasstraat 4, Schiedam. 2 lipssleutels, v.d. Kooy, Lisztplein Nog voordat de brand het clubgebouw van de stichting „Lentefeest" aan de Broersvest wekenlang buiten dienst stelde, was men achter de schermen van het automobielbedrijf Walraven Dekker al druk bezig een speciale aktie ten bate van de stichting „Lentefeest" te organiseren. Nu de brand de bovenetage hele maal uitgeschakeld heeft komt deze aktie heel goed van pas en kan de verkoop van 20.00 lot A 2,50 per stuk uitkomst brengen. Uit binnengekomen brieven blijkt namelijk overduidelijk dat aan dit ontmoetingscentrum in het hartje van de stad behoefte bestaat. De direktie van het automobielbedrijf Walraven Dekker, de heren D. Dek ker, B. G. Hazenkamp en S. A. Im- mink hebben hiervoor een Honda Go- vie beschikbaar gesteld, die belasting vrij kan worden bereden door de win naar. Metde steun van de heer W. M. Steen bergen heeft men zich voor deze aktie ingezet en de bedoeling is de trekking van deze loterij uiterlijk 31 december a.s. te laten plaats hebben. Liefst nog daarvoor is hun melting. CLUBHUIS WEER OPEN Morgen, donderdag 6 september gaan de deuren van de vertrouwde soos weer open. Maar morgen start ook de ver koop van de 20.000 loten. Soms vraagt men zich wel eens af: wanneer wordt het ideaal, dat de stich ting „Lentefeest" zich zes jaar geleden voor ogen gesteld had: een eigen ge bouw nu een verwezenlijkt? Bestuurslid Van der Kraan toont zich uiterst verbolgen over het feit dat er verschillende brieven vaar het gemeen tebestuur zijn geschreven, maar dat daar nooit op is geantwoord. De wens droom van 6 jaar gelden moet nu ein delijk eens bewaarheid worden. De verkoop van deze 20.00 leden kan daartoe een eerste inzet zijn. TENEELVOORSTELUNGEN „Caroussel" brengt een aantal voor stellingen in het Passage Theater. De musical „Maud" zal zeker volle zalen trekken. Om te beginnen op de gala avond 17 november in dit hetater. Ge volgd door voorstellingen op 23 en 24 november en voor de bejaarden een gratis matinee. Dick Borst en Chris Bezoojen zullen een gedeelte van de opbrengst bestemmen voor het „Lentefeest". Vrijdag en zaterdag worden aan de Broersvest 101 die loten voor de Honda Civic verkocht. De heer Van Aalten van de Rijnmond band heeft toegezegd tijdens het drumbandfestival op 8 september de aandacht hierop te vestigen. Maandag is het clubgebouw gesloten. Maar van dinsdag tot en met vrijdag kan men hier elke dag terecht van 10-4 uur. Getracht zal worden ook op de zater dag gedurende de lotenverkoop open te zijn. Maar dan alleen voor dit,doel. Vier jaar geleden werd subsidie aange vraagd. Ook daar is (nog) geen ant woord op gekomen. Het feit dat de di recteur van het bejaardencentrum „Thurlede" de heer N. Kerkhoff een beroep op „Lentefeest" gedaan heeft in verband met de beschikking van hun bus en dat men ook vanuit de Adriana- stichting te Rotterdam een dergelijk verzoek krijgt geeft Rietje Konings en Joke Lindeboom moed verder te gaan. Want „Lentefeest" moet haar werk doorzetten. Dat is vooral na de brand wel bewezen. Ook al „draait" men moeizaam. In de Nieuwe Kerk te Delft worden de orgelconcerten weer voortgezet op donderdag 6 september. Drs. Douwe E. Cnossen, organist van de Oude Kerk te Koudekerk aan de Ryn, is geen onbekende in Delft. Jaariyks geeft hij, leerling van Jan J. van den Berg, een orgelconcert in de Nieuwe Kerk. Toegang 4,CJP en 65-plussers re- duktie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 27