ZAKEN VIZIER Kethels raadhuis nu bistro OVERTREKKEN Huisvrouwen programma Muziek en zang Leger des Heils Veel sfeer, veel muziek Snel reizen in Hof van Spaland Onze krant mikt vandaag op: A. BOT meubelen IIOW Voor het opnieuw HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 37 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1979 van uw bankstel, eethoek, enz. vraag vrijblijvend prijsopgave Oosthavenkade 56, Vlaardingen telefoon 345163. middels plaats op het Liesveld, waar burgemeester Kieboom en wethouder Bot om twee uur 's middags tegen el kaar aantraden voor een partijtje dam men. Een grote kring van toeschouwers verzamelde zich om de beide magistra ten, het eerste openbare dambord van Vlaardingen in gebruik te zien nemen. Ook hier waren de aanmoedigingen en de wijze raadgevingen niet van de lucht. Burgemeester en wethouder, lie ten zich daardoor echter niet van de wijs brengen. Ze speelden een span nende partij, die tenslotte eindigde met een overwinning voor burgemeester Kieboom. Direkt na de match, werd hun plaats ingenomen door twee ande re damlustigen, die het spelen op zo'n groot bord ook wel eens wilden uitpro beren. Herinneringsvaantjes waren er voor de deelnemers aan de simulseanse die het wel tegen twee Vlaardingse topspelers wilden opnemen. MUZIEK Een feest zonder muziek is geen feest. Terecht hadden de organisatoren ge meend dit element niet te mogen ver waarlozen. Rekening houdend met de verschillende smaken van zo'n groot publiek had men gekozen voor diverse muzikanten die op meerdere plaatsen in de binnenstad een optreden verzorg den. Wie van sterk ritmische muziek hield, kon zijn hart ophalen op de Westha venplaats, waar een steelband optrad. Met onnavolgbaar ènthousiasme, be roerden de groepsleden daar hun in strumenten. Al voortspelend, doken hun hoofden soms diep in de trom mels, ze maakten een waar feest van hun muziek en speelden het ene stu wende nummer na het andere en pau zeerden zo nu en dan alleen om het ap plaus in ontvangst te nemen. Wat bedaagder, maar beslist niet min der feestelijk klonken de „Dixie Messengers", die op een bühne voor het stadhuis stonden. De musici en de zangeres, getooid in een vlammend ro de jurk met een strohoed op, oogstten herhaaldelijk een warm applaus. Van de ene vrolijke noot viel men in de an dere. Bij de Oude Lijnbaanhallen werd stijlvolle bluesmuziek gespeeld door „Tommy's Blues Corporation", die on der andere nummers van John Mayall bracht. De sfeer daar, had iets weg van een popfestival. De toeschouwers zaten de muziek vanaf hun terrasstoeltje be paald niet lijdzaam te ondergaan, maar stampten met hun voeten het rit me mee en beloonden ook deze musici met veel applaus. De blues werd hier afgewisseld met schlagermuziek, ge speeld door de Cordino's. Het haring- en bierfeest verliep op rol- is gespecialiseerd in goedverzorgde rei zen naar de Costa del Sol, Grieken land, Joego-Slavië enz. Velen geven de voorkeur aan een reis in het najaar, vooral nu de zomer zich niet van zijn zonrijkste kant heeft laten zien. Voor u de kans daarvan te profiteren. In een gerieflijke ruimte geeft men u graag advies en overstelpt men u met complete boekwerken. Weet men al lerlei bijzonderheden van het land te vertellen waarop uw keus gevallen is. Even snel binnelopen. Men is u graag van dienst als het om Snel Reizen gaat. De Ned. Ver. van Huisvrouwen afde ling Schiedam heeft het nieuwe seizoen ingezet meteen reis naar Denemarken, waarvan de leden op 9 september te rugkeren in Schiedam. Morgen donderdag 6 september heeft de regio bridge paren-drive plaats in de sporthal Margriet. Op dinsdag 11 sep tember maakt men een excursie naar Kempenland en „Brabantia" vertrek om 8.30 uur vanaf het Emmaplein. Woensdagavond 12 september heeft in gebouw Triangel aan de Fransenstraat 12 te Vlaardingen een modieus caba retprogramma plaats waarbij mode man Jan van Alst en zijn mannequin- cabaretiërre Yvonne een programma Het voormalige raadhuis van de in 1941 opgeheven gemeente Kethel, krijgt volgende week maandagmiddag zijn definitieve bestemming. Dan op ent de loko-burgemeester Reinier Scheeres in dit aan de Schiedamseweg 26 gelegen historische pand, de bistro- bar ,,T Oude Raedthuys". Het pand dat na de opheffing van de gemeente Kethel een politiebureau werd voor de Schiedamse politieagen ten, heeft lange tijd leeg gestaan. Ver volgens werd het aangekocht door de in Schiedam niet onbekende distilleer- Dit jaar organiseert het Leger des Heils een muziek- en zangfestival op zater dag 29 september in de Magnalia Dei- kerk aan de Albardastraat 65 te Schie dam. Naast de Schiedamse groepen, zoals het muziekkorps, de zangbrigade en tamboerijnbrigade werken hieraan ook mee Reinata Heemskerk en het Natio naal Zangkoor van het Leger des Heils te Amsterdam. De toegangsprijs voor deze avond be draagt/ 3,Deze kaarten zijn af te halen bij de officieren van het Leger des Heils Rotterdamsedijk 218 en ver der bij iedere heilsoldaat. derij Dirkzwager BV, die de horeca in Noord verrijkte met een specialistisch restaurant. Niet dat zij zelf de koekenpan gingen hanteren, maar 't Oude Raedthuys werd verhuurd aan de twee gebroeders Engelen, bekend van het Rotterdamse specialiteiten restaurant Formentor. De nieuwe bistro aanwinst voor het noordelijk stadsgedeelte van Schie dam, dateert overigens al van 1624. Lang heeft het pand op de nominatie gestaan om gesloopt te worden, maar door de komst van akliegroepen, werd dit onheil voor Schiedam Noord voor komen. Ruim een jaar geleden, begon de ver bouwing, die zeer ingrijpend kan wor den genoemd. Gegeven daarbij was het heden aan het verleden te koppelen; dus interieur en exterieur zoveel moge lijk in de oude stijl handhavend. Het gebouw moest overigens qua com fort aangepast worden aan de eisen van deze tijd. De strenge winter vMn 1978-1979, stak aanvankelijk een spaak in het wiel, maar het resultaat mag er na de ingrij pende verbouwing zijn. Het al oude Kethel en het noordelijk stadsgedeelte van Schiedam heeft een bistro-bar, waar het goed toeven en goed eten is. letjes. De aanhoudende zon zal er de oorzaak van zijn geweest dat de Vlaar- dingers rustig op hun stoeltjes bleven zitten om te genieten van de twee hoofdingrediënten van het gebeuren en niet spontaan een dansje uitvoerden. Omstreeks vijf uur begon de drukte te luwen en werden de circa negentig bra deriekraampjes stuk voor stuk ontruimd. Het langst duurde de fees tvreugde nog bij de Lijnbaanhallen, maar ook daar kwam onvermijdelijk het ogenblik dat de muzikanten hun spullen inpakten. met liedjes, conferences brengen. Gra tis toegangsbewijzen voor de afdeling Schiedam verkrijgbaar bij de dames v.d. Vlies tel. 705920 en bij mevrouw Blokland tel. 261279. Het bowlingsei zoen begint op 10 september en tot en met de maand maart speelt men op maandagmiddag van 2 tot 4 uur. Dé openingsmiddag is donderdag 13 september, waarin de actrice Nel Kars haar programma „Ik, Jij, Zij" brengt in de grote zaal van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155. Wie interesse heeft voor het tennissei- zoen op tennispark „van Vliet" (toer nooi op 18 september) gelieve kontakt op te nemen met mevrouw G.S. Olthof, tel. 702463 en wel voor 12 september. Bowling wordt ook gespeeld op woens dagmorgen 19 september en wel van 10-12 uur in „De Walvis" aan de Nieu we Haven. Aan haar ging het haring- en bierfeest voorbij. Haring. Zaterdagmorgen om 9 uur heeft „Snel Reizen" in het pand Hof van Spaland 45 en met een feestelijke omlijsting van Schotse doedelzakkers bezit genomen en nieuwe vestiging. Het winkelend publiek kreeg een roos in een plastic koker aangeboden. „Snel Reizen": de naam houdt het al in

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 37