Dirk van den Broek neemt ski-piste „De Meerberg" in Haarlemmermeer over Vervroegd uittreden binnen bereik van mannelijke werknemers 65.000 donzige passagiers in één vlucht Insamenhang met complex boven het Gardameer Pensioenfonds PGGM: Directeur AVR neemt ontslag Bingo-avond Vv\ HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 39 - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1979 yt. -Jvv ^ÓÓC, m Naar aanleiding van de recente ontwikkelingen bij de Afvalverwerking Rijnmond, heeftde algemeen directeur van deze maatschappij, de heer M. D. J. Stolk ontslag genomen. De heer Stolk is tot de slotsom geko men dat hij vanwege de fundamentele verschillen van inzicht tussen hem en de Raad van Commissarissen over het te voeren beleid der vennootschap, er de voorkeur aan geeft zijn dienstver band met de vennootschap te beëindi gen. Commissarissen hebben de beslissing van de algemeen directeur gerespek- teerd en zijn ontslag per 1 november 1979 aanvaard onder dankzegging voor de aan de vennootschap bewezen diensten, waarbij aan hem tot 1 no vember 1979 buitengewoon verlof is verleend. Deze ontslagname is een rechtstreeks gevolg van het miljoenenverlies dat de AVR leidt. Als gevolg hiervan waren de heer Stolk en zijn collega; directeur door de raad van commissarissen ge schorst. De AVR is een semi over heidsbedrijf. President commissaris is de heer Piet de Ruyter, gecommiteerde van het openbaar lichaam Rijnmond. Zojuist heeft de firma Dirk van den Broek de vrijwel nieuwe sld-baan met restaurant „De Meerberg" bij Hoofd dorp gekocht. Het betreft hier een complex van 6200 m2 me ski-baan, restaurant, bar, taveerne, ski-schoollo- kaal en wintersportartikelen-show room. „De Meerberg" werd vorig jaar in augustus geopend maar door on voorziene aanloopkosten (het veel duurder uitvallen van wegenaanleg en elektriciteit) werden dermate verliezen geleden dat de eigenaren onlangs be sloten een koper te zoeken. Dirk van den Broek voorziet grote be langstelling voor de ski-piste. De aan zienlijke tariefswijzigingen, die worden ingevoerd en de sterk verruimde moge lijkheid om elke dag vrij te kunnen skieën, zullen het aantrekkelijk maken voor de inwoners van de hele Randstad (en vooral Amsterdam-Haarlem en omgeving) om zich voor te bereiden op een goede wintersportvakantie en in vorm te komen, waardoor zelfs ski- gymnastiek eigenlijk overbodig wordt. Men verwacht dat de nieuwe toegang sprijzen een doorbraak zullen beteke nen waardoor het voor iedereen betaal baar wordt om eens op de ski's te staan. Ook als men niet naar de sneeuw gaat wordt skieën nu een nieu we recreatiemogelijkheid in Neder land. Het restaurant, de bar en taveerne pas sen goed in het bestaande (Dirck, Dirckz) horecagebeuren (Treslong, Rechthuis, Partycentrum Dirckshof enz.). partementen. Dit mag uitzonderlijk genoemd worden. Het complex dat on der de naam „Centro Touristico Tre- malzo" naar buiten zal treden, zal vrij wel het gehele jaar geopend zijn. In de zomer is er een rijke flora en fauna en bijzondere wandelmogelijkheden. Ko mend voorjaar volgt de aanleg van mi nigolf, jeu de boule, volleybal, speel tuin en tennisbanen. Deze laatste zul len in de winter tevens als ijsbaan dienst doen. Droog, dus zonder sneeuw, over de ski-piste. Dat kan allemaal zeer kunstig tegenwoordig. En ook zoals hier op de skipiste van „De Meerberg" in de Haarlemmermeer. Tremalzo is zomers en winters zeer zonnig en gelegen op een hoogte van 1700-1900 meter. Voor de Nederlanders gemakkelijk te bereiken aangezien vrijwel het gehele trajekt autobaan is (Brenner Bolzano Trento Riva Valle di Ledro-Tremalzo). De eerstkomende jaren, met ingang van 1 januari 1980, kunnen alle man nelijke werknemers in de gezondheids zorg (in de meest brede betekenis van het woord) en in het maatschappelijke werk vanaf hun 60e jaar vervroegd uit dienst treden, als zij per 1 januari a.s. tenminste 5 jaar zonder onderbreking deelnemer zijn geweest bij het Pen sioenfonds PGGM. Op hun 65e jaar ontvangen zij dan toch dezelfde pen sioenuitkering die ze zouden hebben gekregen wanneer zij tot de pensioen gerechtigde leeftijd zouden hebben doorgewerkt. Van hun 60e tot hun 65e kunnen zij gebruik maken van de zgn. „overbrug gingsregeling", die als er geen spra ke is van neveninkomsten maximaal recht geeft op 70% van het laatstgeno ten salaris. Ook hoeven gedurende de ze periode van 5 jaar geen premies meer aan het fonds te worden betaald, als zij tenminste niet meer werken bij een instelling die bij het Pensioenfonds PGGM is aangesloten. dat in de praktijk niet deden en actief bleven in hun betrekking. Die stimu lans is nu uit de regeling gehaald. Maar gepensioneerden op wie de oude bepaling nog wel van toepassing was, hoeven niet bang te zijn dat hun pen sioen na 1 januari 1980 opeens vermin dert. En ook mensen tussen de 60 en 65 die nog werken op het moment dat de nieuwe regeling van kracht wordt en dietotdantoe uitzicht hadden op dub bele pensioenrechten, kunnen nog op de oude bepaling terugvallen. MAXIMUM Voor mensen die naast de overbrug gingsuitkering nog andere inkomsten hebben, wordt de nieuwe regeling iets minder vrijgevig dan zij op dit ogenblik Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars", organiseert op vrijdag avond zeven september een grote bin goavond in een zaal van de Chr. Socia le Belangen aan de Lange Haven 73. De bingoavonden van „De Ooievaars", worden geleid door de heer en me vrouw Wolthuis, die jarenlang met veel succes de bingoavonden van de Carna valsvereniging „De Rietzeilers" hebben verzorgd. Voor de deelnemers aan de bingo avond zijn vele prijzen te winnen, waaronder vele huishoudelijke voor werpen. De hoofdprijs: een dames- en een herenrijwiel. Het eerste nummer wordt om precies acht uur afgeroepen. De zaal is open vanaf zeven uur. Het batig saldo van de bingoavond komt geheel ten goede aan de Schie- damse Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars". nog is. Tot op heden kon de overbrug gingsuitkering het totale jaarinkomen nog aanvullen tot 100% van het laatst genoten salaris. Voor mensen die vanaf 1 januari a.s. van de nieuwe regeling gebruik gaan maken, geldt in dit op zicht een maximum van 80%. VOORLOPIG Dankzij bestaande reserves kan het Pensioenfonds PGGM de uitgebreide re overbruggingsregeling invoeren, zonder dat aanpassing van de premies nodig is. Maar de uitbreiding draagt uitdrukkelijk nog een voorlopig karak ter en geldt vooralsnog uitsluitend voor de jaren 1980 en 1981. Bij de bereke ning van de kosten voor deze operatie is het fonds namelijk uitgegaan van enkele verwachtingen die nog niet aan de praktijk konden worden getoetst. In de afgelopen jaren maakte circa 65% van de vrouwelijke deelnemers gebruik van de overbruggingsregeling. Het fonds gaat er voorlopig van uit dat een zelfde percentage ook voor mannen zal gelden. Dit zou het fonds dan jaarlijks 72 miljoen gulden gaan kosten: 52,5 miljoen gulden aan uitkeringen en nog eens 19,5 miljoen gulden aan gederfde premieinkomsten. In de komende 2 jaar gaat het fonds nauwlettend bestu deren of die verwachtingen ook in de praktijk bewaarheid zullen worden. Pas daarna is een besluit op de langere termijn verantwoord. WELVAARTSVAST Tijdens dezelfde vergadering nam het Pensioenfonds PGGM tevens nog een besluit dat van belang is met het oog op de zgn. „arbeidsmobiliteit". Vol gens het pensioenreglement van het fonds had iemand pas recht op wel- vaartsvaste, premievrije pensioenrech ten als hij tenminste 5 jaar in het fonds had deelgenomen voordat dit deelne merschap werd beëindigd. Stapte ie mand eerder uit het fonds, dan waren de opgebouwde rechten dus niet wel- vaartsvast. Deze bepaling kan rem mend werken op het veranderen van betrekking. Daarom werd de termijn van 5 jaar nu teruggebracht tot 1 jaar. Tenslotte bracht het Pensioenfonds PGGM enkele vereenvoudigingen en verbeteringen aan in haar back-service regeling en werd de positie van jongere deelnemers bij arbeidsongeschiktheid aanzienlijk beter beveiligd. NAAR ITALIË ONGELIJKHEID De aankoop van de ski-piste in Hoofd dorp sluit bijzonder goed aan bij een zeer groot wintersportcentrum in Italië dat thans door Dirk van den Broek sa men met de tot het concern behorende touroperator D-Tours wordt ontwik keld. Het gaat om een compleet win- tersportgebeuren in Italië op 40 km. afstand van het Gardameer. Een aantal jaren geleden verkreeg Dirk van den Broek voorrangsrecht in dit unieke gebied met altijd sneeuw waar men skieën kan van november tot mei(!) en verrezen er reeds een 5-tal skiliften en een „sesselift". Eveneens werden er meer dan 100 appartemen ten gebouwd waarvoor D-Tours het recht van verhuur heeft. In januari wordt een hotel in gebruik genomen met 250 bedden. Men is doende met de inrichting van een spe cialiteitenrestaurant, een „konditorei" en self-service, voor ongeveer 800 be zoekers. Op de bovenste verdieping wordt een discotheek geopend die niet slechts op de jeugd ingesteld zal zijn. Er komt een binnenzwembad, sauna, winkels voor sportartkikelen, levens middelen enz. Ook een ruimte voor verhuur van skies, schoenen met mee- tinrichting voor afstellen van skibin dingen. Alhoewel er een paar pistes zijn voor meer-geoefenden, zijn de meeste afdalingen geschikt voor skieërs die gaarne weer heelhuids van hun wintersportvakantie willen huis waarts keren. Ook de skischool wordt in „eigen hand" gehouden en er zullen uitsluitend gediplomeerde skileraren aangesteld worden, die alhoewel reeds Duitssprekend, een snelcursus Neder lands zullen volgen. De skiliften bevin den zich direkt bij het hotel en de ap- Met dit besluit heeft het Algemeen Be stuur van het Pensioenfonds PGGM, het grootste bedrijfepensioenfonds van Nederland, op dit punt in haar sector althans voorlopig een eind gemaakt aan de ongelijke positie voor mannen en vrouwen. Vrouwen in deze sector konden name lijk tot nu toe al wél vervroegd uittre den en van de overbruggingsregeling gebruik maken. Voor mannen gold die mogelijkheid uitsluitend voor diegenen die in de daadwerkelijke verpleging werkzaam waren. Een dergelijke func tie werd als extra-zwaar en dus extra belastend ervaren. Het Pensioenfonds PGGM constateert nu echter dat de snelle veranderingen in de moderne samenleving op zichzelf al mensen, ongeacht hun functie, in toenemende mate belasten. Tevens ontwikkelt onze maatschappij zich in een richting waarbij ouderen in steeds mindere mate worden belast, ongeacht het feit of het om mannen of vrouwen gaat. VERANDERINGEN De inhoud van de overbruggingsrege ling zal met ingang van 1 januari 1980 op onderdelen ook iets veranderen. Nu nog geldt dat iemand tenminste 7 jaar in het fonds moet deelnemen, wil de regeling op hem of haar van toepassing zijn; dit wordt teruggebracht tot 5 jaar. De bestaande regeling gaf tevens als het ware nog een extraimpuls aan mensen om tot hun 65e jaar door te gaan met werken. In de 5 jaar tussen de 60 en 65 werden namelijk dubbele pensioenrechten opgebouwd door de genen die wél van de overbruggingsre geling gebruik kónden maken, maar De boekingsstand voor vlucht KL 801 naar Kuweit op dinsdag geeft bijna iedere week een aantal van ruim 65.000 aan. Wel wat veel voor een Boeing 747 M die normaliter zo'n 200 passagiers meeneemt. Het gaat hier dan ook niet om menselijke passagiers; maar om qua volume heel wat kleinere; namelijk *êndagskuikens! Kuweit is een van de vele bestemmin gen waar ééndagskuikens naar toe rei zen; Buenos Aires staat jaarlijks voor 2% miljoen kuikens op de lijst en Cairo bijvoorbeeld voor bijna l'/j miljoen. Andere steden waar de donzige diertjes frequent naar toe reizen zijn Kartoem, Teheran, Kano en Lagos, Dubai en Dharan. Per jaar in totaal ongeveer 15'/2 mijoen. In speciale gaatjesdozen op een vracht pallet worden de kuikens in het vrach- truim geplaatst waar de temperatuur, net zoals in de passagierscabine, regel baar is. Kuikens voelen zich het pret tigst bij ongeveer 18 graden/19 graden Celsius. Kuikens zijn niet de enige dieren die de KLM op regelmatige basis vervoert. In het KLM Dierenhotel zijn honden, katten, koeien, en paarden, vogels en vissen dagelijkse gasten. Wanneer een rinoceros of een tijger dient te worden vervoerd, of misschien een olifant dan biedt de KLM ook vervoer. Wel worden in overleg met de „ver zender" de specifieke eisen en wensen besproken zodat ook deze dieren zo comfortabel mogelijk hun bestemming bereiken. Want al sinds 1920 is de KLM gewend dieren een V.I.A. (Very Important Animal) behandeling te geven. Het bescheiden volume van deze „don zige KLM passagiers" wordt door een wat groot uitgevallen vliegticket duicfe- lijkgeactvntueerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 39