Streekmuziekschool deze week een feit Weth. Posthoorn krijgt weinig inspraakklanten Oude sluisdeuren bij Maasboulevard Bestuur van muziekschool Vrouwenbond NVV op excursie Standwerkersconcours op de weekmarkt Schiedam, Vlaardingen en Maassluis Orgelbespeling MAK Henk van Ulsen in het Zoldertheater )w KABELJAUW MOOIE ACHTER- GR0NDPLANT Visje van de week: LABE0 BIC0L0R 't is weer bij HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1979 Het bestuur van de Streekmuziek- school „Nieuwe Waterweg-Noord" is als volgt samengesteld: Voorzitter: I. van der Knaap, wet houder gemeente Maassluis. Secretaris: A. maarleveld, wethou der gemeente Vlaardingen. Penningmeester: mevrouw A. A. de Jong-Sunderman, bestuurslid van de v.m. Stichting Schiedamse Mu ziekschool. Leden: H. W. Posthoorn, wethou der gemeente Schiedam H. De Rooy, voorzitter van de v.m. Stich ting Schiedamse Muziekschool. W. Redert, bestuurslid van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Vlaardingen. J. D. Seip, gepensioneerd hoofd van een g.l.o.-school te Vlaardingen. Mevrouw M. G. E. Huizinga-Van Rijn, bestuurslid van de v.m. Stede lijke Muziekschool Maassluis. L. Lucardie, bestuurslid van de v.m. Stedelijke Muziekschool Maassluis. De drie gemeenteraden hebben al len drie bestuursleden benoemd van wie één uit hun midden. Per 1 augustus 1979 is de heer Hans Mulder in dienst getreden als di- rekteur. De school is gevestigd te Vlaardin gen en heeft dependances in Schie dam en Maassluis. Vrijdag 7 en zaterdag 8 september 's avonds om 9 uur brengt Henk van Ulsen zijn programma „Van het één komt het ander". Toegangsprijs 14,—, Pas 65/CJP ƒ11,—. Noord", terwijl ten aanzien van de aanstelling en het functioneren van de begeleiders overleg met de schoolbe sturen in de drie gemeenten zal worden nagestreefd. Bijzondere aandacht zal daarnaast worden besteed aan de opleiding van leden van plaatselijke amateur-mu ziekgezelschappen. In het prille be staan van de school is reeds begonnen met een reeks besprekingen met har monie en fanfaregezelschappen. Maassluis kent deze opleiding reeds. Gewerkt zal worden aan een veelzijdig aanbod van cursussen, waarbij het te volgen beleid mede door de docenten bepaald zal worden. Het bestuur, waarin elk van de drie ge meenten met drie leden, waaronder de wethouders van culturele zaken, rijn vertegenwoordigd, is er uiteraard alles aan gelegen de zaken die moeten wor den gedaan met voortvarendheid aan te pakken, opdat op niet al te lange termijn gestalte kan worden gegeten aan de doelstelling van het regionale instituut: Werkzaam te rijn ter verrijking van de persoonlijkheid van de inwoners van het toevertrouwde werkgebied, onder het motto dat de school bestemd is en bereikbaar moet rijn voor alle lagen van de bevolking en voor alle leeftij den. Het Nederlandse Marionettentheater o.l.v. Bert Brugman brengt voor de jeugd vanaf 4 jaar de voorstelling „Ta feltje Dekje". Toegangsprijs 3, p.p.. Reserveringen tot en met vrijdag via de VVV Schiedam (tel. 266000). Vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 269455. Kaar ten dienen uiterlijk een kwartier voor aanvang te worden afgehaald. Bij de vernieuwing van de Buitenshiis tussen de Buitenhaven en de Voorhaven, is een aantal sluisdeuren vrijgekomen. Deze eikenhouten deuren hebben afmetin gen van 7.00x6.00x0.40 meter. Twee stel sluisdeuren zullen binnen kort als historische voorwerpen worden geplaatst in de oostelijke hoek van de parkstrook aan de Maasboulevard. De sluisdeuren zullen paarsgewijs wor den opgesteld, zodat het geheel een aantrekkelijk ruimtelijk object zal zijn en zodat tevens de werking van sluizen kan worden „afgelezen". De zoge naamde vloeddeur en de zogenaamde ebdeur, zullen na het aanbrengen er van respectievelijk 2.50 meter en 1.80 meter boven het maaiveld uitsteken. Een pad zal tussen dijkjes en tussen de sluisdeuren doorlopen, zodat de toe schouwer straks met enige fantasie zich een voorstelling kan maken van de wijze waarop bij het schutten van vaar tuigen, het tussen de sluisdeuren door- vallende water zich een weg baande. De dienst gemeentewerken zal deze maand met de plaatsing van de deuren beginnen. De Vrouwenbond NV afdeling Schie dam, brengt op dinsdagavond 11 sep tember a.s. een bezoek aan een bakke rij aan de Industrieweg 150 te Rotter dam. Aanvang acht uur. Vertrek om kwart voor 8 met bus 40 vanaf het Emma- plein. Vrijdag 14 september zal tijdens de centrum veemarkt (9.00-16.00 uur) een stand werkersconcours georganiseerd worden. Vele standwerkers, strijden op deze dag voor de hoogste plaatsen. Zij zullen trachten hun waren o.a. byouteriecn, horlo ges, groenteschaaf, gereedschappen, zakdoeken, raam wissers, schroevendraaiers, parfum en huishoudmesjes aan de man te brengen, met als inzet het Kampioen schap van Schiedam. Voor de drie beste standwerkers is er een beker beschikbaar gesteld door de Gem. V.R.O.M.-dienst (Marktwezen). De prijzen incl. deelnemersvaantjes zullen om 15.45 uur uitgereikt worden door wethouder R. Scheeres op het plein voor de Hema. In verband met dit standwerkersconcours zal de Lange Kerkstraat vanaf de krui sing Kreupelstraat/Lange Kerkstraat tot aan de Grote Markt en de Gedempte Baansloot vanaf het St. Janshof voor alle verkeer worden afgesloten. Het Nieuwe Stadsblad KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P. K Verheugd telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J. J. Warbie telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Mieke Woerdenbagch Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES. P. J Hovingh telefoon 015-124331, toestel 35 privé 01807-18513 BEZORGING: Indien deze krant niet bij u bezorgd wordt, verzoeken wij u 010-153874 te bellen. WINKELCENTRUM KOPERWIEK CAPELLE A/D IJSSEL - TELEFOON 010-503583 BROERSVEST 19 - SCHIEOAM TELEFOON 010-732933 WINKELCENTRUM BUYTENWEGH ZOETERMEf R - TELEFOON 079-215120 MAANDAG DE GEHELE DAG GESLOTEN Zondagmorgen 9 september bespeelt de Amerikaanse organiste Maria Ku- magai het fraa- orgel in het Passage Theater. Prijzen der plaatsen 3,50 voor niet- leden van de Ned. Orgel Federatie. Le den, 65 plussers, CJP/houders en kin deren toten met 12 jaar betalen/ 2, Aanvang van het concert half 11, zaal open 10 uur. Kaarten verkrijgbaar bij de heer P. Foncke, van Ruysdaellaan 35 of op zondagmorgen 9 september vanaf half 10 aan de kassa. MAASSLUIS Met een officiële presentatie in het Stadskantoor van Maassluis is deze week de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg-Noord een feit geworden. Deze streekmuziekschool is een samenwerkingsverband tussen de drie gemeen ten: Schiedam, Vlaardingen en Maassluis en zal uiteraard ook in drie gemeenten aktief worden. In Schiedam worden de lessen gegeven in het schoolgebouw aan de Lange Nieuwstraat en aan de Mozartlaan (tij delijk omdat men na het ingebruikne- men van het wijkcentrum Noord naar dit adres zal verhuizen), in Vlaardin gen waarde centrale vestiging komt op het adres Da Costastraat 5, terwijl Maassluis de muzikale leerlingen hun onderricht zullen krijgen in de „Koningshoek". Volgens de nieuw gekozen voorzitter van de streekmuziekschool de Maas- sluise wethouder voor culturele zaken, Isaac van der Knaap, was er van ge subsidieerd onderwijs in Maassluis en Vlaardingen op muzikaal gebied geen sprake. Schiedam daarintegen kan terugkijken op een 100-jarige stedelijke muziek school die nu uiteraard volledig is in gebracht binnen het nieuwe gemeente lijke samenwerkingsverband. Als eerste daad heeft de nieuwe streek muziekschool (SMS) een directeur be noemd in de persoon van: Hans Mul der tot voor kort directeur van de Te xelse Muziekschool. Volgens de nieuwe directeur Hans Mulder kan de streekmuziekschool binnen drie jaar uitgroeien tot een leerlingenbestand van 3000 leerlingen, verdeeld over de drie gemeenten. De Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg-Noord heeft de beschikking over 45 docenten die per 1 aug. 1979, de feitelijke startdatum, allemaal de zelfde rechtspositie krij9en als amb tenaren in dienst van de gemeente Vlaardingen. „Dit is", aldus voorzitter Van der Knaap, „gedaan omdat het centrale adres van de nieuwe streek muziekschool in Vlaardingen is geves tigd". Alle 45 docenten hebben een volledige dagtaak. Volgens de begroting van 1979 kost de nieuwe muziekschool 1.490.000 gul den, terwijl voor 1980 een bedrag van 1.950.000 gulden is uitgetrokken. KLOKUREN Het bedrag zal volgens het aantal klo kuren van de leerlingen over de drie gemeenten worden verdeeld. Alle pro blemen zijn overigens nog niet opge lost. Een van de problemen is bijv. het lesgeld. Schiedam kent de regeling per draagkracht en wenst deze aldus het lid van het bestuur de Schiedamse wet houder voor culturele zaken Herman Posthoorn ook handhaven. De twee andere partners hebben deze regeling niet omdat, aldus de hear Van der Knaapje ook niet per draagkracht op je spoorkaartje betaalt. Het lesgeld bedraagt nu 360,per jaar tot 19 jaar en 610,per jaar voor ouderen; dit gebaseerd op Vi uur les per week. Een tweede probleem waarmee men te maken heeft, betreft de positie van de gemeente Vlaardingen. Van de 1300 leerlingen van de SMS komen er slechts 32 uit Vlaardingen, dit omdat het muziekonderwijs in deze stad altijd aan het particulier initiatief is overge laten. De Vlaardingse muzikale leer lingen waren door dit feit voor het me rendeel aangewezen op Schiedam en Maassluis, want door het ontbreken van een muziekschool in Vlaardingen ontvangen 67 Vlaardingse leerlingen hun muzieklessen in Schiedam en 15 leerlingen in Maassluis, hetgeen weke lijks neerkomt op 43.15 klokuren. De centrale huisvesting van de school in Vlaardingen is ook een zaak die na dere aandacht verdient. Er wordt gewerkt aan een onderkomen voor de directeur en de administrateur in het schoolgebouw aan de Da Costa straat 26. Voor het realiseren van les ruimten wordt gedacht aan dependan ces in de verschillende wijken. Omdat aan de doelstelling van het regionale instituut het maatschappelijk functio neren ten grondslag ligt, zullen onder wijs, sociaal -cultureel werk en de ama teuristische kunstbeoefening bijzonde re aandacht krijgen. In Vlaardingen is men reeds begonnen met de integratie van de algemene mu zikale vorming in het lager onderwijs; want dat is de bedoeling: alle leer lingen van het lager onderwijs in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis in staat te stellen algemene muzikale vorming te genieten. CONSULENTEN Daartoe zullen voor elk van de drie ge meenten consulenten Alg. Muzikale Vorming aan de school verbonden worden. Deze zullen tot taak hebben de begeleiding van het muziekonder wijs in de lagere school. Deze begelei ding moet gericht zijn op de in het leerplan voor de scholen vastgestelde doelstellingen, tot uitdrukking komen in: - her- en bijscholingscursussen voor onderwijsgevenden; - hulpverlening en begeleiding bij toe passing van de muzieklessen in de praktijk. Uiteraard zal daarbij worden gestreefd naar een goed gestructureerde samen werking met de Onderwijsbegelei dingsdienst „Nieuwe Waterweg- voor de poes 500 gram 1 kilo nu reuze Vallesnaria Normaal 3.00 4 A£ nu 2 stuks I normaal 7.50 P AA Nu 2 stuks ¥«VV Maandagmiddag vanaf twee uur zaten wethouder Herman Posthoorn en zijn in spraakambtenaar Adri Reijn- hout in de foyer van het Passa getheater, waar zij gewoon hun werk deden en ondertussen wachtten op Schiedamse bur gers die hen zouden aanspreken over de inspraakverordening, die het gemeentebestuur van plan is samen met de bevolking op te stellen. De Schiedammers bleken ech ter niet over te lopen van be langstelling. De wethouder en zijn ambtenaar ontvingen maandagmiddag niet meer dan drie klanten. Twee daarvan na men wat van het greed lig gende informatiemateriaal mee. Alleen de derde bezoeker sprak met de wethouder over de inspraakverordening. Overigens bleken de beide ambtenaren al verwacht te hebben dat het niet storm zou lopen in de foyer. Reden om de direkte aanspreekbaarheid van de wethouder te beeindigen is het geringe bezoek dan ook niet, want op vrijdag veertien september zijn de heren Post hoorn en Reijnhout wederom in de foyer van het Passagethea ter te vinden op dezelfde tijd als maandag: van twee tot vijf uur. Ook op donderdag twintig sep tember zijn beide heren in de foyer, 's avonds van zeven tot negen uur. Zij die alsnog hun woordje willen doen over de in spraakverordening, of informa tiemateriaal daarover willen meenemen, kunnen op deze tijdstippen in het Passagethea ter terecht. In de foyer wordt tegelijkertijd een diaserie ver toond, die betrekking heeft op de inspraakverordening.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 3