Venetië in Schiedam Stad dreigt tenonder te gaan 1000e verzorgingsbrevet uitgereikt in grote „Tip Top Groen-actie" Tentoonstelling over reddingsoperatie Doe uw inkopen op koopavond bij de CCS- winkeliers Minder ongevallen in de maand juli burgerlijke k^Htand kl* -,.mM JK. L HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 45 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1979 „Venetië Behouden" is opgesteld in de vorm van een kubussenlandschap, waarin een doorlopende diapresentatie is ingebouwd. Zij geeft op 40 blokken in woord en beeld een overzicht van Venetië, vroeger en nu. De opbouw sinds 1100; de dregiende ondergang in de laatste decennia, door milieuvervui ling, maar vooral door overstromingen waarvan die in 1966 een kastastrofaal karakter droeg. De tentoonstelling toont de oude Do- genstad zoals die bij vele bewonderaars bekend is. De Rialto, het Palazzo Du- cale, het Arsenaal, de S. Maria della Salute en de pittoreske doorkijkjes. Dit herinnert aan het glorieuse verleden van Venetië van circa de elfde tot de zeventiende eeuw, een periode van vrij wel onderbroken welvaart waarin vele van de zeer talrijke paleizen, kerken en kunstwerken zijn ontstaan. UNESCO Evenzeer getuigt de tentoonstelling van de moeilijkheden van de laatste tien tallen jaren, die hebben geleid tot een internationale reddingsoperatie. Deze taak is zo gigantisch dat Italië, de pro vincie en de stad alleen die niet aan kunnen. Sinds kort reikt een tiental landen, onder begeleiding en auspiciën van de UNESCO, daarbij de helpende hand. Zij beijveren zich voor het be houd van gebouwen en kunstwerken. Enkele van de resultaten worden op „Venetië Behouden" al goed zichtbaar: gebouwrestauraties van het Arsenaal, het beroemde Gouden Huis, het Ca 'd 'Oro, voorts gerestaureerde schilderije- .n, beeldhouwwerken, en woningen op kleine pleinen. Op vier koopavonden, te weten morgen 6 september, en op de don derdagen 13, 20 en 27 september bieden de City Centrum-winkeliers (herkenbaar aan de speciale C.C.S. sticker) op hun ramen u verschil lende voordelen. Zo zal u in bet be zit gesteld worden van de plastic draagtas, waarop de parkeerruim ten o.a. staan vermeld. En onze fo tograaf maakt dan desgewenst een foto van u. Tijdens de koopavonden hierboven vermeld is er volop muziek in het centrum, en wat de foto's betreft: u maakt bovendien een kans dat u tot é*n van de prijswinnaars behoort. Maar dat leest u bijtijds. In elk ge val vóór 11 september a.s. Er wor den drie prijzen uitgeloofd: drie CCS-draagtassen, boordevol bood schappen. Er zijn in de maand juli in totaal 101 aanrijdingen gebeurd in Schiedam. Dat waren er vorige maand 122. Zware schade liepen daarbij 16 wagens op, vorig jaar 23, Lichte schade 82 vorig jaar 92. Drie automobilisten reden zonder schade, vorig jaar 7. Er vielen gelukkig geen doden te betreuren. Het aantal zwaar gewonden bedroeg 2. Het aantal lichtgewonden onder 15 jaar bedroeg 1, vorige maand geen. En het aantal lichtgewonden onder de 15 jaar 13, vorige keer 16. Voornaamste oorzaak: geen voorrang verlenen 20 vorige keer 28. Te dicht op elkaar rijden 10, vorige keer 12. Onvoorzichtig achteruit rijden'6, vori ge keer 8. Geen enkele wagen is geslipt, vorige keer 2. SCHIEDAMSE NOTITIE Dinsdag 11 september opent de NCVB afdeling Nieuwland het nieuwe seizoen met een bijeenkomst in de benedenzaal van de Opstandingskerk. De heer K. de Boer uit Vlaardingen zal een serie dia's laten zien n. a.v. zijn reis naar Ru sland. Dezer dagen zal in de AMRO bank, Gerrit Verboonstraat 15 in Schiedam, de tentoonstelling, „Venetië Behouden" van start gaan. Hij is opgezet in het kader van een internationaal project van de UNESCO, gericht op de redding van de unieke culturele rijkdom men van de Italiaanse lagunenstad. De tentoonstelling blijft van 7 september t/m 2 oktober 1979 in Schiedam, en gaat daarna verder op rondreis langs AMRO-kantoren in heel het land. ONDERTROUW: A. A J. Fransen, 28 jr. en P. J. Schel- lekens, 25 jr.; C. W. Groeneweg, 23 jr. en M. de Boer, 21 jr.; J. P. van 't Hof, 32 jr. en E. Rosman, 23 jr.; A. J. de Koningh, 24 jr. en M. Dijkstal, 22 jr.; S. N. Krol, 22 jr. en J. H. van der Meer, 19 jr.; A. Kruijs, 26 jr. en J. J. Peters, 26 jr. GETROUWD: R. van Leeuwen, 22 jr. en S. D. de Wolff, 18 jr.; F. A. W. Meerhof, 24 jr. en M. L. J. Holierhoek, 25 jr.; A. Ha- ringsma, 31 jr. en W. G. Weber, 22 jr.; J. A. de Vos, 28 jr. en T. Kruisinga, 25 jr.; K. W. van den Berg, 22 jr. en P. C. G. Korporaal, 21 jr.; C. Nelemans, 30 jr. en W. E. Holleman, 23 jr.; P. J. Stoop, 25 jr. en L. .M. J- Hamakers, 19 jr.; R. van Eijk, 25 jr. en A. D. van der Ploeg, 21 jr.; B. J. C. Duchenne, 20 jr. en M. J. M. Kruining, 19 jr.; F. te Riet ook genaamd Scholten, 29 jr. en H. J. Vervloed, 27 jr.; M. E. Noordzij, 22 jr. en E. Planqué, 19 jr.; J. G. A. M. Mul der, 24 jr. en H. M. Beer, 2ijr.; A. A. van der Heiden, 23 jr. en P. C. Tim- mers, 19 jr. OVERLEDEN: H. A. Mosmans, man, 69 jr.; J. van den Ende, man, 69 jr.; J. C. van Dorp, man, 86 jr.C. H. van Pelt, vr., geh. gew. met A. C. van Harmeien, 87 jr.; E. van der Zijden, vr., geh. met A. H. W. van Eijk, 78 jr.; C. Overweel, vr., geh. met H. Schults, 65 jr.; E. C; W. G. Fredriks, vr., geh. met W. J. C. Sjoerdsma, 46 jr.; B. Hoekstra, man, 74 jr.; K. van Keu len, man, 33 jr.; P. J. Deijl, man, 83 jr.; A. M. Bal, man, 68 jr.; C. A. van der Burgh, man, 89 jr.JSmith, man, 78 jr.; S. B. Post, vr., geh. met H. vam van Oossanen, 89 jr.; A. Berkhout, man. geh. met M. L. Stolk, 83 jr.; E. van Diest, vr., geh. met A. P. Roovers. 80 jr- NEDERLANDSE HULP De reizende tentoonstelling in de AM RO bank is tot stad gekomen in sa menwerking met de Werkgroep Ven etië van de Stichting Nederlands Ven- etiëComité. Het bestuur van de Stich ting telt vele bekende en terzake des kundige Nederlanders, onder voorzit terschap van dr. ir. Th. P. Tromp, en met als secretaris drs. B. J. E. M. de Hoog, directeur op het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. De Werkgroep wil vanuit ons land een bijdrage leveren, gebaseerd op de ge dachte dat de CittI Vecchia als sociaal functioneerende stad èn als een van 's werelds belangrijkste schatkamers in de best mogelijke omstandigheden bewaard moet blijven. Als eerste pro ject staat de restauratie van de San Zaccaria op het programma, een van de belangrijkste kerken. Binnenkort Venetië wordt met de ondergang bedreigd door overstromingen, waarvan die in wordt al begonnen met de restauratie 1966 een katastrofaal karakter droeg. „Venetië" behouden. Dat is de titel van de tentoonstelling die in de Amro-bank aan de Gerrit Verboonstraat te zien is. „Venetië behouden" toont de oude Dogenstad zoals de bij vele bewonderaars be kend is. van altaarveelluiken uit de 15e eeuw en het Callido orgel uit 1790. Om haar doel te realiseren wil de Werkgroep Venetië zoveel mogelijk Nederlanders informeren over de red dingsoperatie, en daarbij natuurlijk ook geld inzamelen. Zo kan eenieder zich op het landelijke adres van de Werkgroep, postbus 132, Heiloo, aan melden als „Poorter van Venetië". De contributie bedraagt 65,per jaar. Niet alleen wordt hiermee het goede doel gesteund, bovendien genieten Poorters toeristische voordelen in Ita lië. OPENINGSTIJDEN De tentoonstelling in de AMRO bank aan de Gerrit Verboonstraat 15 laat zien wat er allemaal op het spel staat inde roemrijke Italiaanse stad. Voor de liefhebbers is ter plaatse voor 2, een boekje verkrijgbaar, met uitvoerige informatie en fraaie illustraties. „Venetië Behouden" is geopend op de kasuren van de bank, maandag tot en met vrijdag van 9.00-16.00 uur en don derdagavond van 18.30-20.00 uur. de aangeboden door de heer W. Hoo- gerheiden van Bureau Voorlichting Bloemen en Planten vanwaar de actie „Tip Top Groen" is uitgegaan. Tot ok tober loopt ook nog de aan deze actie verbonden fotowedstrijd met als on derwerp plantenbakken of andere composities gemaakt in diensten of be drijven waar men op de actie is inge gaan. Een deskundige jury zal uit de inzendingen de besté selecteren die in aanmerking zullen komen voor aan trekkelijke kostbare prijzen. Deze groep ambtmaren van het Ministerie van Binnenlandse Zaken twee he ren en tien dames bevindt zich de 1000e houder van een verzorgingsbrevet. werkplaatsen de planten regelmatig De in mei van dit jaar gestarte „Tip Top Groen-actie" is dermate aangesla gen dat inmiddels het 1000e verzorgingpbrevet-verbonden aan deze actie kon worden uitgereikt. Deze actie is ontwikkeld om eens extra aandacht te besteden aan het nut van planten bij het werk. Hoe zij er voor zorgen dat ook een werkomgeving ge zellig kan zijn; net als thuis zorgen bloemen en planten ook bij het werk voor sfeer en gezelligheid. Voor de mensen die op het kantoor of in andere verzorgen-mensen met „groene vingers" zijn verzorgingsbrevetten aan te vragen. Voor duizend dames/heren is dat in middels geschied. In een groep van twaalf personen waarvoor vanuit het Ministerie van Binnenlandse Zaken te Den Haag een aanvraag voor een bre vet was ingediend bevond zich de amb tenaar welke dit duizendste brevet kreeg overhandigd. Met de overige mensen met „groene vingers" kreeg de gelukkige-te delen in een bloemenhul- GEBOORTEN: Lisette L. d.v. Strooband-Houtsma. Merijn z.v. van 't Veer-Jacques. Patricia d.v. Wolthuis-Petit. Eddy z.v. Pons-Damen. Maria J. d.v. Stuivenberg-Braak. Petra S. d.v. Griffioen-Lapaer. Mustafa z.v. Oduncu-Koc. Marlies d.v. Schep-Bennink. Jeroebn F. z.v. Alberts-Boller. Judy d.v. Blok-Scholte. Ilse M. d.v. van Lier-Meure. Hilary M. d.v. Richters-Sedney. Mels A. R. z.v. Beijer-Geeve. Marianne d.v. Schoenmakers-Korzi- lius. Miranda d.v. Scheffers-de Ruiter. Mischa z.v. Kokje-Brugmans. Marinda d.v. Ooms-Jansson. Annemarie d.v. Visser-Hommen. Leonie S. d.v. Brouwers-ten Cate. Thomas z.v. Pesak-Novotnó. Sevinc d.v. Alayvaz-Yetgin. Jeroen z.v. Hoogendoorn-van der Kooij. Annemieke F. d.v. Boxma-Ebben. Cindy d.v. Kats-Berns. Chantal M. d.v. van Neijenhof-Wind- horst.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 45