Zwem-avondvierdaagse krijgt koude start maar warm slot Gemeente verzoekt GS om bijdrage Veel geld nodig voor we/zijns voorzieningen Moskee veroorzaakt toch geluidshinder Townsend stopt met Viking III uropoort-Fe/ixto we van mill Verzoekprogramma Nieuwe Kerk Delft Ifc m-- :EUWF. STADSBLAD - PAGINm 49 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1979 s De derde avond-zwemvier daagse in bad Groenoord, gorganiseerd door de Schiedamse Sportraad in samenwer king met de zwemverenigingen „De Watervrienden" en SZC alsmede de Schiedamse Reddingsbrigade, kreeg zonder meer een glorieus slot. De eersten van de vóórinschrijvers met de nodigen die op de bijna winterse eerste avond aan de kassa van het bad zich moedig alsnog lieten inschrijven voor dit sportieve evenement, kregen de traditionele „berenploeg" van SZC als gangmaker. De temperatuur van het basinwater naderde de 25 graden, iets wat, bij wie hier in dook, weldadig aandeed. Echter weer op het droge was het rennen naar de kleedlokalen en veel zwemmers(sters) wisten blauw van de kou niet snel genoeg naar huis te komen. Allengs werd in de volgende dagen de temperatuur milder en ging de vierdaagse eerst goed draaien. Op de slotavond was het zelfs warm op de grasvelden. Terwijl in het bassin de deelnemers be zig waren aan het afleggen van de laat ste 250 of 500 meters heersten op het terrein het lawijt van de ingerichte mini-kermis, een stand waar prijzen vielen te winnen met balspelen en voor de gokkers bij het rad van avontuur. Zelfs de oliebollenkraam deed zelfs uitstekende zaken. Op een dierlijke springmatras leefde de jeugd zich uit dit alles onder muziek van een ouderwets draaiorgel. Drukker dan ooit te voren was het in Groenoord. Het grootste gedeelte van de deelnemers, 1146 in getal, bestond uit kinderen. Aangelokt door het pure zomerse weertje kwamen hun ouders, en verde re familieleden, vriendjes en vriendin nen naar het zwembad om het slot bij te wonen en de kruisdragers met bloe men te huldigen voor de geleverde pre- Na het zwemmen de medaille, want daar heb je H tenslotte óók voor gedaan. Maar waar lókt je nu zo'n ding, als je in je badpak staat? Het college van B. en W. heeft bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een fi nanciële bijdrage gevraagd voor een aantal in Schiedam uit te voeren projecten. Het geld voor deze projekten moet komen uit het Fonds voor verbetering en ontwikkeling van het welzijnsvoorzieningenniveau Zuid-Holland. De gemeente Schiedam had eerder dit jaar aan GS verzocht of Schiedam in aanmerking kon komen voor een bijdrage uit dit fonds. GS verzocht de gemeente daarop één meerdere projecten in te dienen. Als eerste op het verlanglijstje van de gemeente staat een bijdragé voor het kinderdagverblijf Honki Ponk, dat momenteel gehuisvest is in een ver bouwd woonhuis. Omdat een ruimere huisvesting hiervoor vereist wordt heeft de gemeente een voormalige kleuter school ter beschikking gesteld die bin nen korte tijd verbouwd moet worden. De kosten hiervoor worden geschat op globaal/ 150.000. Volgens de gemeen te zijn de overige exploitatiekosten van het kinderdagverblijf in het huidige budget in te passen als een subsidie van het genoemde bedrag beschikbaar komt. OPEN JONGEREN CENTRUM SL1 Als tweede punt noemt de gemeente het Open Jongeren Centrum in Schiedam-Noord. Mede gezien de rel len van vorig jaar tussen Vlaardingse en Schiedamse jongeren wordt aan een OJC een sterke behoefte gevoeld. Voor de bouw van een dergelijke voorziening is omstreeks één miljoen gulden beno digd, en deze kapitaalsl asten zullen nog in het gemeentelijk budget moeten worden ingebouwd. Een bijdrage uit het fonds zal het volgens het gemeente bestuur „eenvoudiger maken deze fia- niciële excercitie uit te voeren". Punt drie op het lijstje in het Wijkcen trum Nieuwland. Het gemeentebestuur wijst op de noodzaak om tot herinde ling en renovatie van het wijkcentrum te komen. De hieraan verbonden kos ten bedragen 1.350.000,Nog eens 510.000,(globaal) zijn nodig voor de bouw van een nieuw concultatiebu- reau aan het wijkcentrum. Met een bij drage van GS hoopt de Gemeente Schiedam de uit deze investering voortvloeiende kapitaalslasten te ver minderen. BEJAARDENBUS Het vierde projekt geldt het bejaarden en invalidenvervoer in Schiedam, dat volgens het gemeentebestuur in Schie dam, met zijn relatief grote percentage bejaarden inwoners, „onontbeerlijk" is. „Behalve voor familiebezoek kan een bejaarden/invalidenbus dienen ter be vordering van de deelname aan het maatschappelijk verkeer", aldus het gemeentebestuur. Het ligt in de bedoeling de bus voorlo pig onder te brengen bij Stichting Raad voor het bejaardenwerk. Na het tot stand komen van een Vrijwilliger - scentrale (besprekingen hierover zijn gaande) zal de bejaarden-invlaidenbus als projekte in dat kader worden opge zet. De investeringskosten worden ge schat op 80.000,De exploitatie kosten zullen gedeeltelijk worden gefi nancierd door de mensen die van de bus gebruik maken. Een ander gedeel te van het geld zal moeten komen uit een eventuele bijdrage van GS. SOCIALE GIDS Als vijfde en laatste punt op het „ver langlijstje" staat de Sociale Gids. Naar een dergelijk verwijzingsboek voor de sociale sector wordt volgens het ge meentebestuur regelmatig gevraagd. Voordelen van een sociale gids: tijds besparing en betere en snellere verwij zingen naar de instelling die men zoekt. Om uit kostenoogpunt een uitgave van een sociale gids haalbaar te maken, acht men een vrij grote oplage noodza kelijk. Men denkt hierbij aan een oplo- ge van duizend stuks. Daarmee is een bédrag van 18.650,— gemoeid. Het gemeentebestuur is van mening dat als de eerste oplage van de sociale gids gratis verstrekt wordt, het aanschaffen van de tweemaal per jaar te verschijnen mutaties uit de abonnementenprijs be taald kan worden. Overigens staat de uitgave van een Sociale gids al geruime tijd bij de gemeente op het program ma, maar uitvoering van het projekt werd door geldgebrek werd door geld gebrek telkens uitgesteld. Tot slot van het verzoek om bijdragen voor deze projekten schrijft het ge meentebestuur dat het laatste woord in detail hierover nog niet is gesproken. Gezien de urgentie van alle projekten wil het gemeentebee.. nog geen uit spraak doen over een eventuele priori teit van één de onderdelen. „Een bij drage vanuit het fonds zal zeer welkom zijn aldus het gemeentebestuur, dat uiteraard hoopt op een gunstige beslis sing van Gedeputeerde Staten. vraag vrijblijvend pn/sopgave Uw adres voor nnige prijzen zonneschermen markiezen exclusieve luifels rolluiken rolgordijnen (rol) horren hordeuren aluminium jaloezieën vertikale |aloezieen vouwwanden en vouwdeuren Deelnemers aan de avondzwemvierdaagse op weg naar de eindstreep en de me daille. statie. Meer dan 500 personen verdien den het „gouden kruis" omdat ze drie maal de vierdaagse hadden vol ge zwommen. Verder werden de nodige zilveren kruisen uitgereikt en voor de rest brons voor de nieuwelingen. Drie peuters onder de deelnemers, 5 jaar oud, kregen bovendien een extra presentje onder het motto: „Jong ge leerd is oud gedaan". De Vlaardingse gemeenteraad heeft een schrijven ontvangen van een be woonster van de Emmastraat, waarin deze stelt dat het „onzin" is, te zeggen dat er geen geluidsoverlast is, die door de moskeegangers veroorzaakt wordt. De briefschrijfster Anneke Vat, be woont het pand naast de moskee. Ge luidshinder was indertijd één van de bezwaren die de vestiging van een mos kee in Vlaardingen in de weg stonden. Toen de gemeenteraad besloot dat de moskee er toch zou komen werd met de leiders van de moskee overeengekomen dat dezen zouden trachten de geluid soverlast tot een minumum te beper ken. Nu de moskee enkele weken in ge bruik is wil Anneke Vat de gemeente raad informeren over haar ervaringen met de geluidshinder. In haar brief zegt zij, vooral tijdens de nachtelijke gebedsuren gedurende de Ramadan (de Islamitische vasten) geïr riteerd te raken. Volgens Anneke Vat is het geluid in een niet geisoleerd ge bouw nauwelijks te bedwingen. „Ten slotte is het pand oud en ieder geluid dringt door, zeker van de bovenverdie ping, waar uit ruimtegebrek beneden, eveneens werd gebeden. Het voortdu rend knielen daar deed bij mij de rui ten rinkelen", aldus de briefschrijfster. In haar brief zegt de bewoonster van de Emmastraat voorts dat zij herhaalde lijk met de heer Baygun, één van de moskeeleiders, hierover gesproken heeft. Volgens haar hebben de Turkse moskeegangers geprobeerd de geluid soverlast zoveel mogelijk te beperken, omdat ook hen er alle^. aan gelegen is als goede buren met elkaar te leven. Metingen aan de straatkant hebben uitgewezen dat het meeste geluid voor al via de achterkant, en wel door de glazen koepel, naar buiten komt. Vol gens de briefschrijfster heeft de heer Baygun toegezegd dat het pand goed zal worden geisoleerd zodra daar geld voor beschikbaar is. De glazen koepel zal dan van dubbel glas en de wanden van akoestisch materiaal worden voor zien. De briefschrijfster hoopt zelf met de moskeegangers tot een oplossing te ko men en wil dan ook niet dat haar brief als een klacht opgevat w<rdt. Zij be sluit haar schrijven met de mededeling dat zij de gemeenteraad verder zal in formeren als er op korte termijn niet begonnen wordt met het geluiddicht- maken van de moskee. a 0. De Moskee aan de Emmastraat, die ruim een maand geleden werd geopend. Tij dens de Ramadan heeft een buurvrouw hinder van de nachtelijke gebeden. Townsend Thoresen, die verleden jaar met veel tam tam de nieuwe dagelijkse bootlijndienst Europoort-Felixtowe (Engeland) opende, heeft besloten de ferry Viking Hl die de dagelijkse dienst onderhoudt per 1 oktober op een andere route in te zetten. St. Liduinastraat 25 Schiedam, telefoon 010-730133 Helle voetsluis Molenstraat 2 (achter de Westkade) telefoon 01883 - 8211 Dit betekent dat de mogelijkheid om via deze route naar Engeland te gaan tot een minimum wordt teruggebracht, aangezien de dienst zich met ingang van 1 oktober zich voornamelijk zal richten op het vrachtvervoer. Het is overigens een publiek geheim dat de passagiersdienst Europoort-Fe lixtowe, zowel in Europoort als in Fe- lixtowe, met een gebrekkige passagier safhandeling te maken had. Vooral de zgn. voetpassagiers liepen aan de Ne derlandse kant veel vertraging op door allerlei vrachtobstakels. Als gevolg hiervan liet men het ondanks zeer aan trekkelijke prijzen het na éénmaal snel afweten. Ook aan de Engelse zijde zat men met een aantal problemen. Ook daar was de passagiersafhandeling zo wel voor auto's als voor voetpassagiers uiterst gebrekkig. Openbaar vervoer aan de Engelse kant was er helemaal niet, zodat de Nederland-Engeland vaarder het na een keer wel voor gezien Zoals gebruikelijk besluit Jan J. van den Berg elk jaar de orgelreeks in de Nieuwe Kerk te Delft met zijn verzoek - verklaarde en haastig een andere route koos. Een andere oorzaak van het vroegtijdi ge beëindigen van deze toeristenroute, zijn de gestegen brandstofprijzen. Hoewel er op de „cargo liner"-diensten van de maatschappij een zeer beperkt aantal plaatsen voor passagiers en per sonenauto's beschikbaar zal blijven, wordt de veerboot Viking III op 30 september 1979 vanaf Rotterdam (de dienst van 23.59 uur) uit de vaart geno- Men zal de vrachtdiensten qp deze route handhaven op drie retourover tochten per dag. Passagiers die voor later in dit jaar ge boekt hebben op de route Rotterdam- Felixstowe, kunnen kiezen uit een overtocht op één van de andere 7 rou tes van de maatschappij, waarbij in het bijzonder de dienst Zeebrugge-Felix- stowe in aanmerking komt. programma. Ook nu is er op donderdag 4 oktober weer zo'n concert. Iedereen kan tot 20 september a.s. verzoeken indienen op St. Agathaplein 2a te Delft. Aangezien er meestal veel verzoeken binnenkomen, zal er ook nu weer, van wege de lengte van het programma, een koffiepauze zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 49