PLAAT PRAAT Uitzendbureau Dactylo slaat vleugels uit ZAKEN- VIZIER GEBIT STUK? DEZE WEEK IN SCHIEDAM J. VERINGMEIER Onze krant mikt vandaan op: Reparatie klaar terwijl u wacht 4 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 27 - VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1979 DISCO NIEUWS POPULAIR Voor de fervente gitaristen onder ons werd een zeer interessante serie van tien elpees her-uitgegeven op het Kicking Mule label. Elke elpee omvat een speelfieke gitaarstijl, waarbij ingesloten een instructie boek met alle akkoordenschema's, uitleg van de techniek, verklarende tekst en de geschiedenis van de be handelde stijl. Ondermeer werkten aan de serie mede: Peter Finger, Ton van Bergeyk, Art Rosenbaum, Dale Miller en Duck Baker, terwijl één plaat werd gereserveerd voor het „Kicking Mule's Flat Picking Guitar Festival", op welke plaat di verse solisten te beluisteren zijn. In haar eigen Mountainstudio nam Anita Kerr een nieuwe elpee op die als titel „Precious Memories" ge kregen heeft. Onder anderen op enbaren songs als The Little Bell, A Closer Walk With Thee, Sweet By and By en "im Crossing over dezelf de kwaliteit als wij van deze begaaf de artieste gewnd zijn. De dochters van de bekende zanger uit het verleden Pat Boone laten zich op het muzikale pad ook niet onbetuigd. De vier dames produ ceerden een langspeelplaat waarop in klankrijke arrangementen ver pakte soft-rock geboden wordt. De zusjes Boone staan onder contract bij het ten onzent bekende Lamd and Lion-label. Van de nieuwe KRO kinderserie „Beestenboel" worden door Philips zes 33-toeren LP's uitgebracht waarop repertoire uit de TV-serie werd samengesteld. Als verteller werd Ramses Shaffy aangetrokken. De tekst en muziek werden ver zorgd door Hans Holtkamp en Theo de Vos, het orkest wordt gedi rigeerd door Fred Rootveld en bo vendien werd door een aantal kin deren een waardevolle bijdrage ge leverd. Twee jazz-veteranen zijn verenigd op een nieuwe Sonet-elpee, name- Tijk Lionei Hampton en Svend As- mussen. Natuurlijk klinkt een swin gende versie van Flying Home, als mede Midnight Sun, Rose Room, Air Mail Special, As Time Goes By en Avalon. KLASSIEK Medio juni werd door het Fontana- label een grote reeks van 24 platen gelanceerd onder het motto: „Mu sic For The Millions". De serie biedt een keur van (oudere) opna men uit de licht klassieke sector, doch tevens zijn ook werken van de grote klassieken niet vergeten. Een opsomming van het gebodene is on doenlijk; een kijkje bij uw platen winkel is echter zeer aanbevelings waardig. Een complete uitvoering van Sme- tana's „Ma Vlèst" (Mijn Vader land) wordt ons door Decca aange boden. Het werk wordt op deze uit gave verklankt door het Israël Phil- harmonisch Orkest onder leiding van Walter Weller en werd op twee platen vastgelegd. Binnenkort wordt een nieuwe opna me verwacht van de opera „Caval- lerai Rusticana", die voor het eerst op een enkele elpee zal worden uit gebracht. Zoals bekend wordt deze opera altijd gekoppeld aan de opera „Paljas". „Cavalleria Rusticana" wordt opgenomen onder leiding van de bekende dirigent James Levine, waarbij de hoofdrol wordt vertolkt door de tenor Placido Domingo. Door RCA werd recentelijk het Slo- waks Kamerorkest onder direktie van Bohdan Warchal gecontrac teerd. Van dit kwalitatief hoog staande ensemble zijn op de.gram mofoonplaat leverbaar werken van Telemann, Mozart, Vivaldi en en kele gitaarconcerten (o.a. Carulli en Haydn) met mederwerking van de gitarist Milan Zelenka. De laatste vier symfonieën van Mo zart ijn op een twee-platenset te be luisteren. Op deze RCA-produktie musiceert het Engels Kamerorkest onder leiding van Jean Francois Paillard.'* Het WEA-concern lanceerde on langs een opname waarop duetten en vier songs Opus 98A van Robert Schumann werdep uitgevoerd. Te beluitseren zijn de mezzo-sopraan Ian De Gaetarii, de bariton Leslie Guinn en de begeleidende pianist Gilbert Kalish. Van de 34 duetten die Robert Schumann componeerde worden er op voornoemde uitgave twaalf uitgevoerd. Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen Nationale Nederlanden. Maar Rotte- ball's redde het toch tenslotte. Patrick bleef op de achtergrond en verzorgde een goede organisatie. De individuele prijzen gingen als volgt naar: haren 1. Jan Meester, 2. Marcel Barneveld, da mes 1. zowel de hoogste game als de hoogste serie was voor Ciska Goedijn met 222 respectievelijk 370 punten. Een goede uitslag maakte eveneens de dertienjarige Carola Meijer die 203 punten gooide. De voetbalvereniging Wilton Fijenoord speelt het net begonnen voetbalseizoen voor het laatst onder de naam van de grote scheepswerf. In het clubblad „Het Blijblijvertje", van de afdeling jeugd, schrij-'t voorzitter Van der Reij- ken dat de club zich in het geheel moet manifesteren als geheel vrije vereniging en roept datde leden op om een nieuwe naam voor de 33-jaar oude vereniging te verzinnen. Het was na de oprichting een echte bedrijfsclub. De trek naar de bedrijfsclubs al is Wilton Fijenoord al jaren een vrije vereniging en voor een ieder toegankelijk om lid te worden is verflauwd en zeker voor buiten staanders heeft de bedrijfsnaam een remmende werking. „Maar daarnaast", vervolgd de heer Reijken „willen de mensen in hun vrije tijd echt uit het werk stappen en niet meer ge confronteerd worden met een bedrijfs naam als ontspanning. En daarom gaan we een andere naam bedenken. Leden en niet-leden ga daarom je gang, je hebt een heel seizoen de tijd om een nieuwe naam te bedenken", zo eindigd de heer Reijken. HANDBAL Op 15 november staat Schiedam in het teken van twee interland handbalwed strijden. In sporthal Margriet gaat zich dat afspelen. Nadere bijzonderheden volgen zo ook de namen van de tegen standers van de teams. Wel is bekend dat het Nederlandse Handbal Verbond de organisatie in handen heeft en het afdelingsbestuur van de afdeling Rot terdam gaat daarbij assisteren. Met de plaatselijke verenigingen zal zij de voorbereidingen treffen. ZAALVOETBALTOERNOOI Ter afsluiting van de viering van het 75-jarig bestaan van SVV, heeft het or ganisatiecomité als laatste festiviteit een zaalvoetbaltoernooi georganiseerd. Dat gebeurt zaterdagavond en de aan vang is half acht. De prijsuitreiking zal ongeveer elf uur plaatsvinden. Ons blad stelde voor dit evenement een wis selbokaal en andere prijzen ter be schikking. De deelnemende verenigin gen zijn: poule A: SVV 1, Groenoord, Schiedam en WK. Poule B: SVV 2, SPSV, Demos en GZS. Acht ploegen kunnen in de prijzen vallen. De wed- strijdduur is twintig minuten. Het pro gramma is als volgt: 19.30-19.50 uur: SVV 1Schiedam, SPSVDemos, 19.55-20.15 uur: WK—Groenoord, GZS—SVV 2. 20.20-20.40 uur: SchiedamWK, DemosSVV 2, 20.45-21.05 uur: GroenoordSVV 1, GZS—SPSV, 21.10-21.30 uur: WK— SVV 1, SPSv-?„ü j .j 35-21.55 uur: GroenoordSchiedam, GZSDemos. Na een pauze van tien minuten zullen de finalepartijen aanvangen voor de achtste tot en met de eerste plaats. Als scheidsrechters zullen fungeren de he ren D. K. v. Ham, A. H. de Raay, A. S. A. Stolk en A. Synke. GYMNASTIEK De Christelijke Gymnastiekvereniging „Alliantie" propageert voor jong en ond weer de gymnastiek. Met de lenze: „Hoodt je Bt en blijf gezond via een pittige en verantwoorde lichaams beweging", roept de vereniging nieuwe leden op. Maar dan eerst via een ken nismaking. „Kom over de drempen en sport één uur per week", is ook zo'n kreet waarmee de actieve vereniging de mensen oproept tot activiteit. Kinderen kunnen spelenderwijs tot de nodige beweging komen en ouderen krijgen in de vorm van turnoefenstof eveneens de kans om zich fit te hou den. En dat alles op een prettige wijze in een goede sfeer met bekwame lei ding. Er zijn verschillende mogelijkhe den om via gevarieerde oefeningen fit te worden, te blijven en de gezondheid te bevorderen zo schrijft „Alliantie" in zijn uitnodigingsbrief. De kleuters twee tot half vier kunnen woensdag 12 september van half twee tot half vier via een kindermiddag op het veldje bij goed weer bij het Schuttersveld aan de Burg. Honnerla- ge Cretalaan de eerste indrukken krij gen van wat er allemaal wordt gedaan. De oproep luidt dan ook: „Kom en doe met ons mee". Sporthals Kethel Bowling Competitie. Onder grote belangstelling werd de laatste speelavond gehouden van de sporthuis Kethel Bowling competitie voor de sportverenigingen in zaal „Musis". De ontknoping van deze laatste wedstrijd voor de grote eind- prijs viel pas in de laatste beurt en het was F.C. Nieuwland die de eer te beurt viel deze prijs in de wacht te mogen slepen. Het was een spannende eindfa se want het gedoodverfde F. C. Nieuwland struikelde bijna over de Schiedamse Schietvereniging. In de laatste game had Nieuwland nog een 2- 0 achterstand. Toch een daverend ap plaus, bloemen voor de dames, de wis selmaquette en d waardecoupon van Sporthuis Kethel waren hun deel. Met deze spannende apotheose kwam dan een einde aan een competitie die door de sportverenigingen zeer werd gewaardeerd. Dertien weken lang heb- Allang heeft men zich moeten behel pen in een veel te kleine ruimte aan het Nieuwlandplein 54, waar al geruime tijd het uitzendbureau „Dactylo" ge vestigd is. Een ideaal bureau als het om een parttime - baan gaat. Een paar uur per dag. Of een paar dagen in de week. Iedereen die graag wat om handen heeft kan hier terecht. Nu sinds vorige week in een huiselijker kantoor. Waar meer dan anders het geval was men voor u kan doen. Omdat men de vleu gels uitgeslagen heeft en niet is verge ten hoe belangrijk de sfeer is bij een oriënterend gesprek. Mevrouw H. Th. de Haard-Langhout, vestigingsmanager van dit uitzendbu reau weet altijd een plaatsje voor u te vinden. Zij heeft hart voor tijdelijk werk, omdatjuist die kleine bijdrage in het geheel net zoveel vreugde schenkt als bij een fulltime baan. Loop er dus gerust eens binnen. Maak uw wensen kenbaar. Of pak eerst de telefoon en bel 26.95.00. O, ja: het nieuwe adres is in het hért van de stad, nl. aan de Lan ge Kerkstraat 26. Dagelijks van 9-17 uur en na telefonische afspraak. De cricketafdeling van Hermes DVS heeft de organisatie toegewezen gekre gen om zaterdag en zondag de in terland Nederland-Schotland te laten verspelen. Zaterdag is de aanvang om 11.00 unren zondag 0,1030 uur. Voor Nederland is deze ontmoeting een uit stekende testcase om na te gaan hoe sterk het team is. Schotland leverde in het verleden prestaties die er zijn mo gen en vooral de verrichtingen tegen de Engelse county-teams mogen er zijn. De Engelse countycompetitie is de sterkste competitie ter wereld, zodat Nederland zijn internationale waarde kan bepalen. Voorts zijn in deze wedstrijd twee extra zaken van betekenis. De eerste is dat speler Eduard Abendanen zijn 25e wedstrijd speelt voor het oranjeteam en helaas wegens emigratie zijn laatste partij speelt. Ten tweede is het zo dat speler Henny van Wijk de enige keuze is uit het eersteklasse cricket. De rest van het team bestaat uit spelers uit de hoofdklasse. Al met al de moeite waard om in het weekend het Hermes DVS cricketveld op te zoeken. DAMMEN Het eerste tiental van de damclub Schiedam speelde zijn eerste competi tiewedstrijd tegen Middelburg. De Schiedammers die uitkomen in lande lijke tweedeklasse ontmoetten de Zeeuwen in sporthal „Margriet" en kwamen meteen al tot een overwinning met de cijfers van 12-8. Het was Schie dammer Dik van Schaik, die snel met de stenen over het bord ging met als te genspeler de Zeeuw Davidse. Zij beëin digden als eersten de partij, maar het werd niet meer dan een remise. Leen Lijklema verloor Splinter, Tiny won en vierde man Ron Heusdens speelde op zijn beurt remise. Maar Rob van Dijk dacht er anders over en scoorde de vol le winst. De score was toen 6-4 voor Schiedam. Van de overige vijf partijen kregen er vier als einduitslag remise, dat waren: Wim Vrijland aan het eer ste bord, Piet Bastiaanse aan bord 5, Cees de Boer aan bord 7 en Peter Lansbergen aan bord 10. Piet Meinster kwam in zijn partij tot een uitstekende prestatie en scoorde de volle winst en toen was de stand 12-8 in voordeel van Schiedam. Een knappe stand en tevens einduitslag mede gezien het feit dat de Middelburgers vorig seizoen nog een klasse hoger speelden. ben zij niet alleen een doel gehad maar konden zij op een prettige wijze wedij veren met hun sportgenoten in een ge zellige atmosfeer. Van de zestien deel nemende verenigingen hebben zich in middels al elf laten inschrijven voor de competitie van 1980. De totaaluitslag is als volgt: 1. F. C. Nieuwland, 2. Schietver. Schiedam, 3. v.v. SVDPW, 4. Tennisver. Noad, 5. v.v. BFC, 6. V.v. v.v. HBSS, 7. v.v. Hermes DVS, 8. Korfbalver. Harga, 9. Auto Cross Club Schiedam, 10. v.v. Wilton Fijenoord, 11. Cricket Excel sior "20, 12. v.v. Kethel, 13. Handbal ver. UVG, 14. v.v. SFC, 15. Handbal ver. DWS en 16. Zaalvoetbalver. Groenoord. Tot winnaar van de week werd zaal- voetbalvereniging Groenoord als win naar uitgeroepen. BOWLINGEEAMTOERNOOI Snackbar Patrick uit Rotterdam orga niseerde in samenwerking met de Bow ling Bond Vlaardingen en Bowling Huis Kangaroe een bowlingteamtoer- nooi. Het Rotteball's team, Staten- bouw, Nationale Nederlanden I en het Patrick team wedijverden om de prij zen. Rotteball's speelde met een handi cap en leek te kloppen, zeker gezien de sterke finalegame van Statenbouw en Twee lieftallige medewerksters van Het Nieuwe Stadsblad tonen hier de bokaal, die door onze krant is uitgeloofd voor de winnaar van het zaterdag te houden zaal voetbal toernooi in de Sporthal Margriet. Nieuwe Haven 131. telefoon 010-261417.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 27