stijgt opnieuw! „Oude Pijpers" gaan weer de straat op C.KDK Bloemen voor bejaarden Eerst advies voor verplaatsing van koopavond Verkoop fabriekspartij vloerbedekking Aantal werklozen NIEUW Waterweg Noord Zonnebloembeker voor Bianca Crane Stadsblad C. J. J. Kloos, huisarts Juwelier Mariastraat 52 informatieruimte stadsvernieuwing TAPIJT CENTRALE HOLLAND Seiko wekt u met muziek. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3- VRIJDAG 14 SEH I tMbbH 19/9 Het aantal werklozen in de regio Nieuwe Waterweg Noord (Schiedam, Vlaardin- gen en Maassluis) in de maand augustus is ten opzichte van eind juli met 207 per sonen gestegen tot 2733 personen. Er werden 106 meer mannen werkloos, terwijl 101 vrouwen zich als werkloos bij het Gewestelijke Arbeidsbureau Nieuwe Water weg Noord lieten inschrijven. De zonnebloem welke de grootste lengte bereikte in de wedstrijd op Vijfsluizen was van Bianca Crane hier op de foto met grootvader Rijswijk. Een jaarlijks gebeuren in de Volk- stuindersvereniging Vijfsluizen waar van jong en oud het nodige plezier be leeft, is de groeiwedstrijd voor zonne bloemen voor kinderen van de leden. Ook nu zijn in het voorjaar stekken van deze hoogbloeiers uitgereikt aan de kinderen om ze in de tuin van hun ouders een gunstig plekje te geven naar eigen verkiezing. Slecht en koud weer vertraagde de groei zodat het meten van de bloemen in lengte later plaats vond dan andere jaren. L»e langste werd aangetroffen in de tuin van de fa milie Rijswijk, geplant door kleindoch ter Bianca Crane. Stengel met bloem bereikte een hoogte van 380 cm. wat goed was voor de hiervoor beschikbaar gestelde beker. De tweede prijs was voor Yvonne Etman, haar bloem reikte 370 cm. hoog. Die van Reijmond Rijs wijk was 368 lang, goed voor de derde plaats. Zaterdag 23 juni zal veel Vlaardin- gers, vooral oudere, nog vers in het geheugen liggen, omdat op die dag „De Oude Pijpers" weer in volle glorie op straat verschenen. Die za terdag werd de tijd even terugge draaid met het verschijnen van het honderd oud-leden tellende tam- De directeur van het GAB Nieuwe Wa- terweg Noord, de heer J. A. van Lent, merkt echter hierbij op dat hoewel de inpassingsmogelijkheden voor de di verse aanbodgroepen, al naar gelang hun opleiding en arbeidsverleden ver schillen, er nog steeds een groot aantal geregistreerde onbezette arbeids plaatsen zijn. De komende maanden zal het bedrijfsleven wederom worden verzocht, in het kader van de halfjaar lijkse vraagacquisitie, hun behoefte aan personeel aan het arbeidsbureau bekend te maken. Gezien de tijd van het jaar is de stijging van het aanbod van personeel niet onrustbarend. Een en ander neemt echter niet weg, dat in sommige bedrijfstakken de arbeids marktsituatie, hetzij voor de werkne mers hetzij voor de werkgevers, verre van rooskleurig is. bedrijfstak kampen met een ernstig te kort aan vakbekwaam personeel (m.n. de nieuwbouw- en burgertimmerlie den, metselaars, huisschilders en geoe fend hulppersoneel). METAALNIJVERHEID Het aanbod van metaalpersoneel steeg van 344 naar 372. De herstructurering van de scheepsbouw in het Waterweg- gebied gaat zich thans enigszins in de werkloosheidscijfers manifesteren. De Het Nieuwe KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam telefoon 010-732877 VERTEGENWOORDIGERS: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-261270 P. K Verheugd telefoon 010-732877 Privé 010-706463 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17 uur op het kantoor BUROLEIDER: J. J. Warbie telefoon 010-732877 Privé 01891-4733 INZENDTERMIJN REDAKTIEKOPY: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor REDAKTIE: Mieke Woerdenbagch Adri Boer Peter de Lange Eindredaktie Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344281 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P J Hovingh telefoon 015-124331, toestel 35 privé 01807-18513 BEZORGING: Indien het Nieuwe Stadsblad niet of onregelmatig bij u bezorgd wordt veroeken wi| u 010-153874 te bellen boer- en pijperkorps. Na hun solo optreden 's middags en hun deel name aan de taptoe 's avonds, ont vingen de „Oude Pijpers" tal van verzoeken om een herhaling van hun optreden. De herinnering aan 23 juni zal op za terdag 22 september nog eenmaal werkelijkheid worden, want „De Oude Pijpers" konden de vele ver zoeken en vermoedelijk ook niet de verleiding, weerstaan om nogmaals de straat op te gaan. De 22e zal dit massale korps nog eenmaal een ouderwetse straatmars door Vlaardingen maken. Hun op treden wordt gecombineerd met de verschijning van de hedendaagse „Pijpers" en „De Jonge Pijpers". Deze drie generaties zullen Vlaar dingen laten genieten van show en muziek door de jaren heen. Op de 22e wordt in verband met het 50-ja- rig jubileum van de showband een oud-leden reünie in gebouw Trian gel aan de Fransenstraat gehouden. De bezoekers aan de reünie komen van heinde en verre om dit gouden jubileum mee te vieren. In totaal verwacht men toch zeker enkele honderden reünisten. Het verleden zal dan niet alleen op straat herleven, als „De Oude Pij pers" hun mars beginnen, maar ook in Triangel te zien zijn. Een exposi tie van 50 jaar „Pijpers" en een pro gramma van historische hoogtepun ten en dat zijn er niet weinig in de geschiedenis van de showband zal dan de herinneringen van de reunis ten op voor ieder zichtbare wijze il lustreren. „De Pijpers" hebben overigens nog meer heuglijk nieuws mee te delen. Onlangs ontving de showband het bericht dat het bestuur van het An jer Fonds, afdeling Zuid-Holland „De Pijpers" een subsidie heeft toe gekend van 7500,—. „De Pijpers" zijn van plan een volledig nieuw slagwerkinstrumentarium aan te schaffen. SCHIEDAMSE NOTITIE Zondag 16 september houdt de vereni ging Het Singelkwartier een kinder bingo middag in zaal Marijke Broers- veld 121. Aanvang 14.00 uur en de toe gangsprijs is é*n gulden. Daarvoor krijgen de kinderen limonade en een versnapering. afwezig 17,18 en 19 september waarneming: Dr. L. H. Geerdes Dr. A. C. Nijs Dr. Ch. A. Poll. Aanvragen van huisbezoeken vóór 9 uur 's morgens via de boodschappendienst. Telefoon 206611. vraag naar mannelijk personeel nam toe van 436 naar 484. Het bedrijfsleven heeft vooral behoefte aan jeugdig ge schoold personeel. HANDELSPERSONEEL Het aanbod van mannelijk handels- personeel daalde van 125 tot 121. Het aanbod van vrouwelijk handelsperso- neel steeg van 206 naar 239, vnl. jeug digen. De totale vraag naar handels- personeel bedraagt thans 32 (16 vrou wen en 16 mannen). Het is zowel voor vrouwelijke als mannelijke winkelbe dienden vrijwel ondoenlijk een ge schikte werkkring te bemachtigen. KANTOORPERSONEEL Het aanbod van mannelijk kantoor personeel steeg van 150 naar 180. Het aanbod van vrouwelijk personeel in de ze sector steeg van 213 naar 255. De stijging van het totale personeelsaan- bod betreft hoofdzakelijk jeugdige schoolverlaters. De vraag naar perso neel daalde bij de mannen van 59 naar 46 en steeg bij de vrouwen van 26 naar 34. Ook in de kantoorsector overtreft het aanbod van personeel het aantal gere gistreerde openstaande vacatures. Door de toeloop van de schoolverlaters is met name het aanbod van vrouwelijk personeel tot 23 jaar aanzienlijk geste gen. Het aantal vacatures voor jeugdi gen tot 19 jaar bedraagt 188 voor jon gens en 23 voor meisjes. In de metaal en in de bouw zijn er goede mogelijk heden voor jeugdige mannen (L.T.S.'ers). Voor jeugdige ongeschool de mannen zijn vrijwel geen geschikte vacatures voorhanden. In de handels- en kantoorsector zijn de mogelijkheden voor L.H.N.O.-meisjes en M.A.V.O.-jcngens en meisjes, om een geschikte werkkring te bemachti gen, nogal beperkt ft 'Ui?- s Dit horloge wekt d.m v piepjes en speelt daarna een beschaafde melodie Prijs 375,— SINDS 189 5 Broersvest 87-93 Telefoon 267937 Schiedam De woning/winkel Mariastraat 52 wordt binnenkort in gebruik genomen als informatieruimte t.b.v. de stadsver nieuwing. Het college van burgemees ter en wethouders van Schiedam heeft hiertoe tijdens het laatste wekelijkse collegeberaad besloten. Dames van de volkstuindersvereniging Vijfsluizen die meewerkten aan het schik ken van bloem stukjes bestemd voor drie bejaardentehuizen. Bewoners van de Schiedamse bejaar dencentra Thurlede, St. Jacobs Gast huis en het Hervormde rusthuis kregen een extra bloemetje op tafel. Dit ter ge legenheid van de bloemendag, gehou den op het volkstuinencomplex Vijf sluizen. Een geste van de ontspanning scommissie die een traditie is gewor den. Elk jaar komen andere tehuizen hiervoor aan de beurt. Ongeveer twin tig ervaren bloemschiksters van de vereniging zijn vrijdagmiddag en za terdagochtend uren lang bezig geweest met het schikken van in totaal 273 ta felstukjes. Het waren fleurige composi ties van bloemen uit eigen tuin, aange vuld met koopbloemen. Voor de recep ties van de drie tehuizen werd een de coratief bloemwerk samengesteld die nende als een visitekaartje van deze volkstuindersvereniging. Een caravaan van met bloemen gesierde auto's reed door de stad om de bloemenhulde aan de tehuizen te bezorgen. Uiteraard werden ze hier in dank ontvangen. Het gemeentebestuur van Vlaardingen wil eerst uitgebreid advies ontvangen van de Kamer van Koophandel, de OVO (Organisatie van VI aarding se Ondernemers) de afdeling Vlaardingen van de Consumentenbond en de vakor ganisaties voordat er wordt besloten de koopavond weer van de donderdag naar de vrijdagavond te verplaatsen. Het college van burgemeester en wet houders heeft dit tijdens het laatste collegeberaad besloten. Het gemeentebestuur van Vlaardingen hield zich opnieuw met de koopavond bezig naar aanleiding van een verzoek de koopavond te verplaatsen. Op 5 juli 1978 nam de gemeenteraad overigens een voorstel aan om de koopavond van de donutiuag naai ue vrijdag naar de donderdagavond te verplaatsen. Daarbij werd tevens de mogelijkheid opengehouden om bij feestdagen uit te wijken naar de vrijdag. Rands tadedrties, wekelijks in 700.000brievenbussen -ADVERTENTIE U kunt nu in twee dagen honderden guldens verdienen De Tapijtcentrale Holland komt 2 dg naar Vlaardingen. Met medeneming van een kolossale partij vloerbedekking, zo uit de fabrie ken naar het publiek Met vijf jaar fa brieksgarantie tegen weggeefprijzen Enige tips om voordeel te behalen zijn collectie nylontegels 40 x 40 zelfklevend 0,98 cent in dozen van 50 stuks Tapijttegels in zes kleuren los te leggen v a 3,— per stuk Schitterende Engelse bloemtapijten vanaf f 73,— per strekkende meter Huiskamerbreed nylontapijt in 400 cm breed v a. 29,75 39,75 49,75 per strekkende meter Een 100% wollen berber 400 cm breed per meter v a 109 139,— 159,- Als speciale aanbieding een wollen/ acril berbertapijt 400 cm breed vanaf 79,— per meter Zuiver scheerwollen tapijt in 6 berbertinten 400 cm breed 159,- per strekkende meter Zuiver scheerwollen handgeknoopte Boe ren Karpetten in div maten en tinten 110,- p.m 2 dubbelzijdig te gebrui ken, ook te leveren op gewenste breedte Er kan besteld worden op afroep, er Utrecht kan gelegd worden. Betaling bij ontvangst tapijt. De koffie staat voor U klaar Deze eenmalige verkoop wordt gehouden in de Stadsgehoorzaal van de Harmonie, Schiedamseweg 51a Vlaardingen. en wel op vrijdag 14 september van 14 00 uur tot 18.00 uur en zaterdag 15 september van 10.00 uur tot 17 00 uur

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 3