Jeugdhaven Nieuwland viert derde lustrum geanimeerd Fietsend van Londen naar Amsterdam oyerpe/hzjrmsi EEN H00RT0ESTEL kopen is een zaak van vertrouwen de week Menu van VOS-cursus in Zuid l DIJKSHOORN. Beier horen... Beier zi Witde WA\ D4CHT U VAN DIJKSHOORN? Al jaren een vertrouwde naam in Schiedam Dijkshoorn geeft U betrouwbaar advies. Dijkshoorn komt zonder extra kosten bij U thuis U wilt zekerheid ZS met een hoor toestel. De j zekerheid die Dijkshoorn geeft kunt U nergens kopenT^ HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 29 - VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1979 Clown Mico en goochelaar Fred «Be om twee uur de kinderen wel bezig zullen houden. Jeugdhaven Nieuwland, aan de Albar- dastraat 65-69 gevestigd sinds 15 jaar waar Nel Bootsman het allereerste sta flid was, viert morgen haar aanleiding hiervan feest. Feest afgestemd op de ouderen, die hier vaste bezoekers zijn geworden op diverse avonden. Maar vooral feest voor de kinderen die hier in de loop der jaren een gastvrij onder dak hebben gevonden. Men beschikt er over een sportzaal, een vergaderkamer, een hobbykamer, een huiskamer, soos, bar en wat al niet meer? Nel Bootsman heeft haar woning afge staan omdat de Jeugdhaven uit haar jasje barstte. Er is ruimtenood. Maar wanneer wordt die opgelost? Van alles pleegt men van hieruit altijd te organiseren voor de jeugd- Denk eens aan de vakanties met z'n vele ak- tiviteiten aan de peuterspeelzaal on derverdeeld in drie groepen en waar voor een wachtlijst is. Dinsdag- en donderdagmiddag kun nen jongeren vanaf 13 jaar gewoon ge zellig hier binnen lopen na schooltijd of werk. Van 3-5 uur. Erg belangrijk voor diegenen die pas van school (lage re) zijn. OCTOPUS Nog niet elke jongere weet klaarblijke lijk dat er elke woensdagavond spe ciaal voor hun eigen sociëteit is onder de naam „Octopus". Jongens en meis jes van 13-15 jaar kunnen hier een dansje maken, iets drinken en en pra ten over het vele huiswerk. En over de problemen daarvan. Ouderen van 16 jaar kunnen vanaf 20 uur biljarten, tafeltennissen, dansen enz. En wat de dames betreft: och neemt u even kontakt op met de Jeugdhaven: tel. 704671 en u hoort alle mogelijkhe den die u hier heeft. PROGRAMMA Wat er morgen zaterdag allemaal ge beurt? Om 11 uur rijdt een vrachtwa gen door de wijk Nieuwland, waarin de kinderen van „Jeugdland" zitten. Een omroeper houdt u van het gebeuren wel op de hoogte. Om ongeveer 11.30 uur rijdt deze wa gen naar het Schuttersveld waar drie parachutisten uit de lucht komen val len alle drie voorzien van een Jeugdha- venvlag. Om kwart over twaalf wordt een grote Jeugdhaven vlag gehesen op het gebouw. Als het weer het toelaat heeft een voetbalwedstrijd plaats op het Schuttersveld. VAN ALLES OP KERKPLEIN Vanaf half twee is er van alles te doen op het Kerkplein. Poffertjes bakken, limonadeverkoop e.d. en een grote kin dershow, verzorgd door de clown Mico en goochelaar Fred. Verder volksdansen, een levend ganze- bordspel en om 5 uur een receptie voor allen die Jeugdhaven Nieuwland een warm hart toedragen. Tot 7 uur. Om vervolgens het programma af te sluiten met een denderende feestavond. Opge luisterd met muziek van de zesmans- formatie Dice en en André van Duin imitator. Weer of geen weer: het feest gaat door. Dan maar binnen. Maar het 15-jarig bestaan wordt gevierd. Op zondagavond kwam er bij de Nivon boerderij in Vlaardingen west een groep van 20 „milieufietsers" uit En geland aan. Begeleid door een Utrechts lid van de ENFB, hadden ze de tweede etappe van een Londen-Amsterdam fietstocht net achter de rug. Op zater dag waren ze in Trafalgar Square in loonden bijeengekomen en daarna naar Sheerness gefietst om de nachtboot naar Vlissingen te nemen. Doel van de fietstocht was de fiets als vervoermiddel te promoveren en ken nis te maken met Nederlandse fietsers. Ze waren in de Nivon boerderij door le den van de Vlaardingse ENFB verwel komd waarna ze met z'n allen naar een plaatselijk Chinees restaurant gingen om het eerste contact met de Neder landse fietsers op een gezellige manier te vieren. Maandagmorgen heeft het gezelschap de reis naar Amsterdam voortgezet met als eerste etappe een rit door het natuurschoon van Midden-Delfland langs de Vlaardingse Vaart. Na aan komst in Amsterdam staat er onder andere een kennismakingsontmoeting met Amsterdamse fietsers en een inter - vieuw op Stadsradio Amsterdam op het programma. De organisatoren, on der wie de Engelse „Friends of the Earth", Groundwell Farmers, en „London Cycling Campaign" hopen dat het een jaarlijks evenement wordt. Schiedam. St. Lidumastraat 7, tel-. 010-26 76 49 Schiedam. Kethel. Hof van Spaland 5, tel 010-70.17.3Q: Maassluis. Noordvliet 25. tel. 01899-1 22 88 Rotterdam. Vierambachtsstraat 73. tel 010-77.25.45. 'Tabitha' 90 jaar jong Praten met voorzitter mevrouw T. Schade van Westrum van de oud-Katho lieke vrouwenvereniging: „Tabitha", secretaresse mevrouw J. P. v.d. Veen- van Tricht en oud-bestuurslid mevrouw C. M. Brussaard-Balvers (9 jaar penningmeester geweest, haar opvolger mevrouw M. v.d. Lugt was afwe zig) betekent een loflied op hun Tabitha", dat 90 jaar geleden werd opge richt en toen de eerste oud-katholieke vrouwenvereniging in den lande was. Koninklijk goedgeleurd in de Ned. Staats Courant nr. 221 van 1895, waarbij een jaarlijkse contributie van 50 cent werd vastgelegd. Opgenomen in de Armenraad en reeds een jaar later, om precies te zijn op 12 november 1896 werd een tweedaagse bazar georganiseerd in Musis Sa crum. Met een opbrengst van een slordige duizend gulden en een volle zaal van 1-4 en van 6-10 uur. Tomaten zijn momenteel nog volop te koop. Profiteer ervan, want er zitten veel vitaminen en mineralen in. Boven dien kunnen ze tot allerlei gerechten worden verwerkt: gevuld, gestoofd of gebakken, zijn ze steeds even smake lijk. Zortdagtomaten gevuld met garnalen- mayonaise, varkensrollade, snijbonen, aardappelen, vlaflip. Maaddag: koude varkensrollade, ravi- gottesaus, sla, gebakken aardappelen, wentelteefjes. Dinsdag: goulash met rijst, tomaten- sla, yoghurtvla. Woensdag: groentesoep met blokjes kaas, bietjes, uitgebakken spekjes, aardappelen. Donderdag: varkenslapje, tomaten- schotel, aardappelpuree, beschuit met yoghurt. Vrijaag: Zwitserse visschotel, aardap pelpuree, komkommersla, sinaasap- pelyoghurt. Zaterdag: Franse uiensoep met stok brood, kwark-drie-in-de-pan. TOMATENSCHOTEL 6 Grote tomaten, 50 gr. boter, 2 eetle pels fijngehaktef peterselie, 1 klein uit je, peper, zout, 25 gr. geraspte oude kaas. Snijd de ontvelde tomaten in plakken en leg deze in een beboterde vuurvaste schotel. Meng de boter met de peterse lie, het zeer fijn gesnipperde uitje, de peper en het zout. Smeer het mengsel over de tomaten en strooi er de gerasp te kaas over. Plaats de schotel 15 mi nuten in een op 200 gr. C voorver warmde oven. ZWITSERSE VISSCHOTEL 400 Gr. visfilets, zout, sap van 1 ci troen, 100 gr. belegen kaas in plakken, 100 gr. gesneden ham, 2 eieren, 1 dl. melk, peper, paprikapoeder, 25 gr. ge raspte oude kaas. Wrijf de visfilets in met zout en drup pel het citroensap erover. Leg in een ingevette vuurvaste schotel de helft van de kaasplakken en de helft van de ham. Daarop de visfilets en bedek deze met de rest van de kaas en de ham. Klop de eieren los met de melk, peper en paprika en schenk dit over de vis. Strooier tot slot de geraspte kaas over. Plaats de schotel 45 minuten in een op 175 gr. C voorverwarmde oven. Lid van „Tabitha" werd men op 17- jarige leeftijd en dat hield meteen in dat men om de 14 dagen een hand werkbijeenkomst had in de gemeen tezaal van de oud-katholieke kerk aan de pastorie op de Dam 30. Altijd was en is men nog bezig met de allermooiste handwerken. Exclu sieve handwerken, kledingstukken, veel baby- en kleutergoed. Speel goedbeesten, kussens, wandkleden. Een schitterend ontbijtlaken, dat echter verloot wordt en ga zo maar door. Méér dan de moeite waard op op za terdag 10 november deze jubileum- bazar in de oud-katholieke kerk aan de Dam te bezoeken. „Tabitha" heeft altijd bijzondere le den gehad. Bekenden in Schiedam. Zo w"as mej. M. H. J. v.d. Ven, een van de oprichtsters en één der eerste directrices van de Huishoud- en In dustrieschool aan de Pr. Maurits- straat. Mevrouw Brussaard is een van haar leerlingen geweest en mevrouw A. Deelder-Diepenstraten, echtgenote van de toen bekende leraar op het gymnasium op de Lange Nieuw- straat bracht 60 jaar geleden de af deling Ned. Ver. van Huisvrouwen afdeling Schiedam tot stand. „Vroeger hadden we altijd een mand vol babygoed" vertelt me vrouw Schade van Westra, iedere jonge moeder mocht daar een keus uit maken". Babygoed maken we nog. Vooral omdat het weer hele maal „in" is. Mocht men zich in de afgelopen jaren uitsluitend gecon centreerd hebben op handwerken: de óverbejaarde „Tabitha" is nog jong vhn hart en gaat met de tijd mee. Vandaar dat er ook een rommel markt komt op 10 november. Wie nu denkt daar heb ik nog wel wat voor staan, wat dan ook, neem dan even kontakt op met mevrouw Schade van Westrum en het wordt bij u weggehaald. Men beschikt nu voor het eerst over veel meer ruimte en men kan dus van alles gebruiken. Het telefoonnummer van mevrouw Schade is 268098. Wie zijn peuter of kleinkind echt wil verrassen straks met Sinterklaas krijgt hiertoe de gelegenheid, want er staat een juweel van een hobbel paard. Origineel en helemaal opgek napt. Alles kunnen deze dames gebruiken en de opbrengst van deze bazar wordt besteed aan het opknappen van paramenten, het vernieuwen van een en ander in de pastorie en ga zo maar door. „Tabitha" bestaat eigenlijk maar uit 7 damesdames", zegt mevrouw Schade van Westrum. Maar we heb ben allemaal onze eigen taak en we vormen een hecht team. Zelf ben ik 16 jaar voorzitter geweest van de Vrouwen Wereldgebedsdag e"n me vrouw Brussaard maakt deel uit van het Centraal Vrouwencomité. Trouw zijn de leden van „Tabitha" ook. Mevrouw P. Dröge-Heukelom verhuisde naar Den Briel, -maar is elke 14 dagen (nu vanwege de voor bereiding voor de jubileumbazar elke week) present op de handwerk- club. „We zijn niet alleen binnenshuis voor „Tabitha" in de weer, maar De Tabita dames komen regel matig gezellig bijeen 1 ook Duitensnuis zegt mevrouw Schade. De schoonmoeder van me vrouw Van Veen is zelfs in het har nas gestorven, want tijdens één van de handwerkbijeenkomsten werd zij niet goed en overleed dezelfde nacht. Voorafgaande aan de jubileumba zar heeft op zondag 30 september om 10 uur de kerkelijke herdenking plaats en na de mis receptie in de ge meentekamer aan de Dam 30. Alle gemeenteleden, vrienden en be kenden die Tabitha een warm hart toedragen, krijgen op zaterdag 20 oktober om 5 uur een diamiddag- /avond aangeboden met als onder werp: „Het Bijbelse Tweestromen land", gevolgd door een koud buffet en een gezellig samenzijn. Janny van der Ree en Annie Koot zijn wat teleurgesteld door de op komst van de vrouwen, dinsdag morgen op de VOS-cursussen, die elke dinsdagmorgen van 9.15-11.15 uur en georganiseerd aan de Dwarsstraat 33. Iedereen weet wat of een VOS-cur- sus (Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving) inhoudt. Het klinkt een beetje afgezaagd om dan te zeg gen dat die cursus bestemd is voor vrouwen met lagere opleiding. U behoeft echt niet bang te zijn dat die cursus puur lessen volgen is. Hoofdzaak is dat u iets meer leert begrijpen van wat er alzo in de we reld plaatsvindt. Een VOS-cursus is een vervolgcur sus op de lagere schooltijd. Maar dan wel een met een duidelijk ge richte grondslag, waardoor u een betere kijk op de wereld, op het naaste gebeuren om u heen krijgt. De gehele cursus bedraagt 35, en vergt 12 ochtenden of avonden. Voor de ochtenden kunt u uw kin deren kwijt. Even bellen 260332. MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 29