Aktie Steengoed" voor wij kontmoetingscentrum Bestrijding van de houtworm in meubilair Afgegeven bouwvergunningen Aanlevering grof afval bij A.V.R. commissie-vergadering JUBILEUMSRECEPTIE H. SMITS Leer 't de hond: in de goot! Openbare Sluiting afdelingen gemeentesecretarie Controleer uw waterleiding op lekkage! 't is een kleine moeite en., een nette hond heeft een nette baas 11 In verband met het-veertig-jarig jubileum in overheidsdienst van de heer H. Smits, plv. chef van de afdeling Burgerzaken ter gemeentese cretarie, bieden Burgemeester en Wethouders hem een receptie aan op vrijdag 28 september 1979 des middags van 16.00 tot 17.30 uur in de recreatiezaal van het Stadskantoor, Emmastraat 1 CONTROLEER REGELMATIG UW WATERLEIDING OP LEKKAGE EN VOORKOM DAARMEE EEN HOGE REKENING! vraag die gratis trainingsfolder bij de reinigingsdienst HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 r - ;i'M: gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam Wekelijks verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 De Werkgroep Wijkontmoetingscentrum Schiedam-Noord is vorige week begonnen niet de „Aktie Steengoed", die door wet houder H. W. Posthoorn is ingeluid. Bij die aktie zullen stenen of tegels verkocht wor den aan (voornamelijk) de bewoners van Schiedam-Noord, welke tegels, na door de kopers thuis versierd te zijn, later ingemet seld zullen worden in het wijkcentrum. De bouw van het wijkontmoetingscentrum met de bibliotheek is in volle gang; volgens de verwachting zal het gebouw medio 1980 door de bewoners in gebruik genomen kun nen worden. In de tussentijd zet de Werk groep een aantal activiteiten op touw, waar door de bewoners zich betrokken kunnen gaan voelen bij hun wijkcentrum. Doch verder is om de financiering van het wijk centrum rond te krijgen een bewonersbij- drage nodig. Bij het slaan van de „eerste paal" voor het wijkontmoetingscentrum is reeds een actie met girokaarten gestart, waarmee een bedrag van ongeveer 2.000,is bijeengebracht. Doch er is meer nodig, vandaar de Aktie Steengoed. Het blijft ook mogelijk een financiële bijdrage te storten op giro 4052559 t.n.v. de Werk groep Wijkontmoetingscentrum te Schie dam. Het geld dat de bewoners bijeenbrengen zal worden besteed voor de aankleding van de „ontmoetingsruimte", die het hart zal zijn Van het wijkcentrum. Het is een soort over dekte straat, waar je doorheen moet om bij de bibliotheek, de muziekschool, het win kelcentrum, het postkantoor of de peuter speelzaal te komen. Ook is er ruimte voor een leestafel met kranten en tijdschriften, een koffiebar, een biljart. Door een tegel te kopen, deze naar eigen inzicht te versieren en later in te metselen in een muur van de ontmoetingsruimte, kan men een „stempel" drukken op het wijkcentrum. De ongeglazuurde tegels, groot 10x10 cm, kosten 2,50 per stuk. Ook groepen, bij voorbeeld schoolklassen, kunnen tegels ko pen en samenwerken aan een tegeltableau. De tegels worden verkocht in een markt kraam in het winkelcentrum Hof van Spa- land; groepen kunnen het beste contact op nemen met mevr. De Keyzer, telefoon 708830 of mevr. De Jong, telefoon 711529. Men hoeft geen kunstenaar te zijn om een persoonlijk tegeltje te maken, zo stelt de Werkgroep. De tegel is met vrijwel alles te bewerken; het eenvoudigste is waterverf, plakaatverf, ecoline of viltstift, met een ver- nislaagje. Er zijn diverse hobbyverven te koop speciaal voor glas en tegels; dit geeft mooiere kleuren. Als men van een keramie- koven gebruik kan maken, kan de tegel ook geglazuurd worden. Om een reliëf te krij gen kan gips gebruikt worden, die men weer kan kleuren. Er zijn vele mogelijkhe den. De gemeentelijke Vervoer-, Reinigings-, Ontsmettings- en Marktdienst beschikt in het goed geoutilleerde bedrijfscomplex aan de Ringersstraat 9 over een moderne ontsmettingsinrichting. Daartoe hoort ook een volledig ingerichte gasruimte met een inhoud van 30 m3, zeer geschikt voor de be handeling met blauwzuurgas van door houtworm aangetast (antiek) meubilair, e.d. Belangstellenden kunnen inlichtingen krijgen over de tarieven en de uitvoering bij de V.R.O.M.-dienst, Ringersstraat 9, te lefoon 377155. De Meubelkever of gewone houtworm (deze naam is eigenlijk niet juist, omdat het de larven van de kever zijn die de grote schade aanrichten) is de meest voorkomende drooghoutboorder. Vooral antiek meubilair is vaak aangetast door deze keversoort, die zowel in naald- als loofhout de bekende ronde gaatjes maakt met een doorsnede van 1-2 milimeter. Het wijfje legt ongeveer 40 eitjes in de zomermaanden, die na onge veer 3 weken uitkomen. De larven zijn geel- achtig-wit van kleur en worden ongeveer 6 mm lang. Deze larven boren gedurende 3 jaar of langer de gangen in het hout, waarna de pop wordt gevormd vlak onder het oppervlak van het hout. Het pop-sta dium duurt ongeveer 4 weken, waarna de volwassen insecten zich door het houtop pervlak naar buiten boren. Dit is de verwoestende werking van de houtworm op het meubilair. Door de be handeling met blauwzuurgas in de gaska mer van de V.R.O.M.-dienst kunnen daar maatregelen tegen genomen worden. Door de gemeente Schiedam zijn in de maanden juli en augustus 1979 de volgende bouwver gunningen afgegeven. De gegevens zijn beknopt gehouden. Belanghebbenden die nadere in formatie willen hebben over een bouwplan, kunnen daarvoor een afspraak maken met het Bouw- en Woningtoezicht en wel elke morgen van 8.30 tot 10.00 uur met de heer M. van der Loo in het Stadskantoor op de 8e etage, telefoon 260500 toestel 188. Naam P. A. van Elswijk E. Schilperoord Th. J. L. v.d. Berg- Beveka Combinatie BV H. Lacmohamed Gemeente Nieuwpoortweg b.v. C. v.d. Most A. Visee N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeente Projekt Adres het inwendig verbouwen alsmede het wijzigen van de voorgevel van het winkelpand Hoogstraat 50 het gedeeltelijk in- en uitwendig Stadhouders- verbouwen van de woning laan 58 A. A. Toussaint Snel Reizen b.v. A. van Leeuwen J. F. B. Veenswijk het bouwen van een kantoor met magazijn gelegen op een bedrijfsterrein aan de het gedeeltelijk wijzigen van de voorgevel van het pand. het wijzigen van de entree van de flat het inwendig verbouwen van de kantooren bedrijfsruimten, alsmede het wijzigen van de voorgevel en het maken van een dienstwoning. het inwendig verbouwen van slagerij en woning het oprichten van een woning met praktijkruimte een gewijzigd bouwplan betreffende het bouwen van 22 woningen, die wijziging heeft betrekking op de diepte van de woningen, die met 7 cm worden verminderd. het wijzigen van de indeling van de woning het afbouwen van de winkelruimte het plaatsen van een toiletruimte in het pand. het plaatsen van een sauna bij het pand Van Heekstraat Zalmstraat 8 Nieuwe Dam- laan 399 t/m 597 gelegen aan de Nieuwpoortweg 2 Broersveld 100 Schiedamse- weg 119 op een terrein in Woud-hoek Midden (fase la) Marconistraat 27a Hof v. Spaland 45 Hof van Spaland 2 Bosrand 40 i Bij de N.V. Afvalverwerking Rijnmond (AVR), gevestigd aan de Professor Ger- brandyweg 10 te Rotterdam-Botlek, kun nen particulieren al sinds langere tijd grof afval, zoals puin, grof huis-afval en bouw en tuinafval in daartoe bestemde contai ners storten. Deze containers stonden tot voor kort voor de poort van het terrein. Omdat geconstateerd is dat steeds meer af val naast, in plaats van in de containers wordt gedeponeerd, heeft de AVR met in gang van 1 augustus 1979 de containers op het bedrijfsterrein zelf geplaatst. Voor de levering van grof afval door parti culieren gelden de volgende regels: particulieren moeten zich steeds melden bij de portier. Buiten kantooruren kan afval tot 150 kg per lading gratis in de daarvoor bestemde containers gedeponeerd worden. Wordt meer dan 150 kg geleverd, dan moet over het totale gewicht 10,per 100 kg be taald worden. De kantooruren zijn op werk dagen van maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Het is jammer, maar er zijn nogal wat men sen die een hekel hebben gekregen aan hon den. En dat komt dan omdat de honden zo vaak de trottoirs en voetpaden verontreini gen, om maar niet te spreken over de kin derspeelplaatsen en speelweiden. Het is ook onaangenaam om na een wandeling in de stad met vuile schoenen thuis te komen. Of wanneer de kinderen bij het buiten spelen bevuild raken met hondepoep. Maar de hond kan het niet helpen, die weet vaak niet beter. Het is de baas of bazin die de hond moet africhten om zijn behoefte te doen op een plaats waar dat geen proble- i men geeft, bijvoorbeeld in de goot Het is niet zo moeilijk om de hond dit te leren, een kwestie van wijzen hoe het moet en dit even volhouden. Om de bazen op weg te helpen is een vouwblad samengesteld door deskun dige kynologen. Dit bouwblad kan worden aangevraagd bij het bureau Voorlichting in het Stadskantoor op de 7e etage, telefoon 260500 toestel 340 of bij de V.R.O.M. dienst, Ringersstraat 9, telefoon 377155. „Hoge nood... hond in de goot" de honde eigenaren doen er de anderen een groot ge noegen mee! Tijdens de kantooruren moet altijd voor de levering van grof afval betaald worden. Dus ook bij de leveringen onder de 150 kg. Na het storten van het afval dient direct bij de portier afgerekend te worden. Ter bepa ling van het gewicht worden de voertuigen zowel bij het binnenkomen als bij het verla ten van het terrein gewogen. De AVR benadrukt dat deze regeling niet 'geldt voor bedrijven. Het verblijf op het AVR-terrein geschiedt op eigen risico. Per sonen beneden de 16 jaar hebben geen toe gang. De Raadscommissie voor Vorming en Re creatie, sectie Cultuur, Sport- en Jeugdza ken, houdt een openbare vergadering op dinsdag 2 oktober in het Stadhuis aan de Grote Markt, aanvang 20.00 uur. De secretarie-afdelingen Algemene Zaken in het Stadskantoor op de 2e etage en Bur gerzaken aan de Overschiesestraat 2, zullen op vrijdagmiddag 28 september a.s. vanaf 14.00 uur voor het-publiek gesloten zijn. Dit in verband met de viering van het jubileum van de heer H. Smits. Wanneer alle kranen in uw woning dicht zijn en ook de stortbak van de W.C. niet aan het vollopen is, moet de watermeter stilstaan. Geeft de water meter toch verbruik aan (het tolletje draait of de wijzers draaien) dan moet er een lekkage zijn. Draai dan direct de hoofdkraan dicht en laat een lood gieter komen, of waarschuw de huis baas. Het water is kostbaar en ook het weg gelopen water, dat door de meter is gegaan, moet u betalen! Bent u met buren op een gezamenlijke meter aangesloten neem dan samen die con trolemaatregelen. HOGENOO&- HO DC GOOT

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 12