van mill Woning praktisch uitgebrand SVV besluit wervelend 75 jarige bestaan DEZE WEEK IN SCHIEDAM In de rij voor voetbalwedstrijd WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 KAARTEN VERKRIJGBAAR DISKO SHOW FIESTA DANCERS HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 40 - sporten en spelen. Op het pro gramma staan o.a. volleybal, bad minton, tafeltennis, hockey en korf bal en lichte konditie-oefeningen.Te- vens wordt regelmatig een eenvou dig circuit opgebouwd, waar men de konditie kan testen. De leiding be rust weer bij gediplomeerde krach ten, die aangetrokken zijn via de Landelijke Dienst Spel en Recrea tiesport. De toegangsprijs voor de instuif is, evenals vorig jaar, vastgesteld op twee gulden en vijftig cent per per soon, per avond. Tot de instuif zul len alleen personen van achttien jaar en ouder worden toegelaten. SCHOOLMIKROKORFBAL TOERNOOI Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar weer een schoolmikrokorf- Uw adres voor Z "Vu» nnige prijzen zonneschermen markiezen exclusieve luifels rolluiken rolgordijnen (rol) horren hordeuren aluminium jaloezieen vertikale jaloezieen vouwwanden en vouwdeuren St. Udulnastraat 25 Schiedam, telefoon 010-730133^ HeNevoefsluts Molenstraat 2 (achter de Westkade) telefoon 01893 - 8211 vraag vrijblijvend prijsopgave Zaterdag omstreeks tien voor half twee in de middag ontving de brandweer een melding van een uitslaande brand in de Stationsstraat. De brandweer rukte uit met twee wa gens en ongeveer twintig man perso neel en was binnen drie minuten ter plaatse. Het vuur was dOor nog onbekende oorzaak in de voorkamer van de beneden-etage ontstaan. De bewoner, H. M. was tijdens het uitbreken van de brand op de eerste etage. Nadat hij door een voorbijganger op de hoogte was gesteld van de brand kon hij zijn kind, dat boven was, zelf in veiligheid brengen. Deze passant, een Vlaardin- ger die in de straat iemand af zou ha len, trapte de deur in om de bewoners te waarschuwen. De benedenwoning brandde praktisch geheel uit. De boven-etages liepen zwa re rook- en roetschade op. Ook de vloe ren werden ernstig beschadigd. De brandweer spreekt van een aan zienlijke schade en schat deze op enke le honderdduizenden guldens. De be woners waren verzekerd. De brand weer was de vuurhaard overigens snel meester. Binnen tien minuten was het vuur bedwongen. Na de brand werd het pand geheel afgedicht door de dienst gemeentewerken, terwijl de gastoevoer buiten het pand werd afge sloten. Bij de brand deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Vuur snel bedwongen Dikke rookwolken walmden uit de verbrijzelde ruiten terwijl de brandweer in het pand bezig was de vuurhaard te bestrijden. Op 5 september is tussen het bestuur van de Stichting Beheer Sportcom plex Bijdorp en afgevaardigden van de wijkvereniging en de commissie Wijkbelangen Bijdorp een vergadering geweest, teneinde de problemen die tussen beiden bestaan door en uit te praten. Daaruit voortvloeiende wordt vanavond in het wijkgebouw „Het Tref punt" een openbare vergadering gehouden, waarop de wijkbewoners hun visie en wensen ten aanzien van de problemen kunnen geven aan de bestu ren van de wijk Bijdorp en de SBSB. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: parkeerprobleem, geluidso verlast, uitbreiding fietsenstalling sportpark en gebruik ingang Burge meester Verveenstraat. De aanvang van de vergadering is kwart over acht. TAFELTENNIS Het eerste team van de tafelten nisvereniging NOAD is de kompeti tie goed begonnen. De eerste wed strijd tegen AMVJ is met 10-0 ge wonnen. De tweede partij afgelopen zaterdag was tegen het sterke MIZU SCO uit Oegstgeest. Jan Landsbergen won van de sterkste man Reitsma, maar verloor van de zwakste Polak. Jan Simons verloor alleen van Reitsma, terwijl Ron van der Wijk van Reitsma en Van Nes verloor. Het toch wel sterke dubbel van NOAD was volkomen kansloos. NOAD, dat met 2-5 voorstond, zag MIZU de eindstand toch op 5-5 bepalen. NOAD blijft hierdoor meestrijden voor de promotie in de promotie hoofdklasse. Het tweede team van NOAD, dat in de promotoe-over gangsklas speelt, doet het ook bij zonder goed. Tegen TRS werd met 8-2 gewonnen en tegen Papendrecht werd sterk met 9-1 gewonnen. Het landelijk spe lende meisjesteam van NOAD (Ma rie José de Beer en Irma en Yvonne Hendrikx) hebben tegen VDO Uit hoorn met 9-1 gewonnen en tegen Nieuw Vennep met 7-3. POSTDUIVEN Zaterdag hield de postduivenvereni ging „De Vrijheid" de laatste wed vlucht van dit seizoen vanuit St. Ghrislain België een afstand over 180 kilometer. De duiven werden ge lost om 9 uur 40 met een Noord-Wes ten wind. In concours waren 277 duiven. De duiven vlogen met een snelheid van zestig kilometer per uur. De eerste prijsduif bereikte zijn hok om 12 uur 26.08 en de laatste duif kwam om 12 uur 50.38 binnen. De eerste tien prijswinnaars waren: 1, 2, 4, 5, 6, 9, 10 C. Robart- van Diest, 3. C. Baanvinger, 7. S. van der Pelt en 8. J. Wenteler. Van de vereniging „De Postduif" was de aankomst van de eerste prijsduif om 12 uur 27.45 en de laat ste kwam binnen om 12 uur 49.18. Hier waren de eerste tien prijswin naars: 1, 8, 10 Toutijn/Homburg, 2. H. Blondé, 3 en 5 G. Meyer, 4. J. Stie- ber, 6. A.v.d. Berg, 7. H. Bröklingen Zn. en 9. J. Doejaarden. SPORT EN SPEL INSTUIF In het kader van de sportieve re creatie organiseert de sportraad van Schiedam een sport en spelinstuif. Met ingang van 3 oktober kan men elke woensdagavond van negen tot elf uur in de sporthal Margriet te recht om gezellig en geheel vrijblij vend mee te doen aan diverse Een uur lang werd zaterdagochtend door politiepersoneel toezicht gehou den bij een snackbar aan de Stations straat; er werden daar namelijk kaar ten verkocht voor de wedstrijd Feijenoord-Ajax, in verband waarmee zich een menigte van 200 250 voetba- lenth ousiasten had verzameld. Bij het ge drang sneuvelde een ruit, welke schade 'echter onderling werd geregeld. In de bovenzaal van de sporthal Margriet zal een disko-show worden gegeven door Tonny Mouse. Tevens is er een minikerkmis met gratis deelnameo.a. schietsalon, ballen- gooitent, home-trainers, waarzegster en ngg vele andere aktiviteiten. Nu al werden meer dan 900 toe gangskaarten in omloop gebracht. Leden en donateurs van de vereni ging SW ontvingen twee gratis toe" gangsbewijzen. Deze week zijn de overige kaarten in de verkoop ge gaan. Belangstellenden kunnen kaarten a tien gulden per stuk tele fonisch bestellen bij A. van Dijk, Faassenplein 114, Schiedam (010- 702651) of kopen aan de bar in de kantine van het clubgebouw in sportpark Harga. De jubileumcommissie van SW is er van overtuigd, dat zij er in ge slaagd zijn een voor Schiedam inte ressant programma te kunnen bie den en hopen dat deze feestavond een succesvolle afsluiting zal mogen worden van de festiviteiten. Fiësta Dancers, deze aantrekkelijke charmante bewegende danseressen afkomstig nit diverse folkloristische balletgezelschappen, maken de show van begin tot eind tot een flit send en kleurrijk geheel. Ter afsluiting van het 75-jarig bestaan van de Schiedamse Sportvereniging SVV wordt zaterdagavond in de sporthal Margriet, na tal van aktiviteiten dansorkest telt een aantal begaafde en feestelijkheden in de voorbije maanden, een sprankelend feest gehou- lnstrumentalisten op Latijns-Ameri- den waarbij men zich vrij en blij zal kunnen bewegen in een omgeving die ka^"S gebied- die hun sporen ruim- zich daartoe bij uitstek leent. schoots hebben verdiend bij ver schillende „Salsa-ensembles". Verder werken nog aan de show mee: Placido Hazel, Calypsozanger, Imca Marina, Mr. Boembas Com pany; draaiorgelromantiek en hu mor uit de twintiger jaren en het sneltekenwonder Mr. Hardy. baltoernooi worden gehouden in de sporthal Margriet. Het toernooi wordt gehouden op woensdag 17 ok tober van negen tot vijf uur. De deelname staat open voor leerlingen van het basisonderwijs vanaf de leeftijd van acht jaar. De teams moeten bestaan uit achttallen t.w. vier meisjes en vier jongens. SCHOOLSCHAAK- EN DAMTOERNOOI In de komende herfstvakantie zal weer een schoolschaak- en damtoer- nooi worden gehouden. Het schaaktoernooi wordt gehou den op maandag 15 en dinsdag 16 oktober en het damtoernooi op don derdag 18 oktober. Beide toer nooien worden gehouden in de bo venzaal van de sporthal Margriet. De aanvangstijd is telkens 's mor gens om tien uur. KORFBAL Succes boekte een regelmatige over winning op de Spartaan uit Rotter dam. De Schiedammers scoorden in hoog tempo liefst zesmaal in de eer ste helft, terwijl de Spartaan daar slechts één tegenover kon stellen. Voor de tweede helft was trainer- coach Paul van Waas bang voor verslapping en waarschuwde zijn pupillen. Hij kon niet voorkomen dat de Spartaan, de jeugdige spelers van deze ploeg brachten lichaams kracht in het spel,enige irritajtie bij de Schiedammers kon opwekken. Dit resulteerde in onnodige straf- worpen (vier maal) die allen verzil verd werden. Daar tussendoor be hield Succes haar ruime voors prong. Bij het laatste fluitsignaal stond een 11-6 eindstand op het scorebord. De doelpunten werden gemaakt door: Yvonne de Jong, Paula de Geus. Hil- lie Huigen, Edith Verbruggen, Marga Bijl, Rob de Bus, Kees Jonk man (2x) en „good old" Chris Niehot (3x). Het dans- en showorkest van Koos van omlijsting zorgen. Dit bewegende feest is eigenlijk een groot „non-stop-doe-het-zelf" feest met een gevarieerde hoofdschotel van feestelijke muzigk en werve lende shows, waaraan tal van be kende artiesten aan zullen meewer ken. Het dans- en showorkest van Koos van Beurden zal voor de algehele muzikale omlijsting zorgen. Het trio „Los Alegres" bouwde in een be trekkelijk korte tijd een uitstekende reputatie op, dankzij optreden voor radio, televisie en in revue's. „Los Alegres" kreeg de wind in de zeilen nadat ook popliefhebbers (dankzij hun versie van „Coconut Woman") de aanstekelijk ritmische Latijns- Amerikaanse muziek ontdekt had den. Hun solo- en groepszang wordt geaccentueerd door een stevige ba sis van gitaren en steelpans (uitge holde olievaten) die vooral in de ca lypso niet weg te denken zijn. Beurden zal voor de algemene muzikale Deze aantrekkelijke, charmant be wegende danseressen afkomstig uit diverse folkloristische balletgezel schappen, maken deze show van be gin tot eind tot een flitsend en kleur rijk geheel. „Ricardo Aziz" de acrobatische lim bodanser heeft na jarenlange om zwervingen langs de meest gere nommeerde cabarets zijn draai ge vonden in deze show, waarin hij de oeroude „Voodoo-dans" doet herle ven en met zijn vuurspuw-act een extra dimensie schept. Het Latijns-Amerikaans orkest „So- nora Ritmica", die het geheel muzi kaal ondersteunt en ook verschil lende shownummers ten gehore brengt, is na vele toernee's door Zuid- en Midden Amerika de gelede ren komen versterken. Dit show- en

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 40