Zwart-wit en hard rose in vogellijn van Jean Louzac Succes voor Schiedamse zaalvoetbalteams Schilderijen en sculpturen in de Artotheek Foto 's nabestellen Vrouwenmishandeling in Vrouwencafé WOENSDAG BESTELDAG KINDERPOSTZEGELS y-'-.w r f J t J ill f. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 41 - WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 V Ten overstaan vaneen voltallig publiek (400 man) toonde afgelopen weekeinde de Voorburgse ontwerper Jean Louzac zijn collectie voor de komende herfst en winter, zowel voor de dames- als de herenlijn. Zoals bekend, startte Jean Louzac be gin dit jaar weer met een herencollec tie, waarvan de hoogtepunten wel de vrije-tijdscollectie genoemd mag wor den, evenals het zgn. business-man's' pak (met fijne krijtstreepjes). De Ne derlandse man gaat de komende win ter weer goed in het pak gekleed en daar haakt Jean Louzac op in door een drie-delig kostuum te offreren voor nog geen tweehonderd gulden. Hierdoor kan ieder fervente vrijeTijds-pak-man reeds voor een gering bedrag zich in het nette kostuum steken. De damescollectie, bestaande uit een couture lijn en een zgn. easy budget lijn, toonde Jean's voorliefde voor de contrasten in zwart wit, terwijl hij zijn oorspronkelijke voorkeur voor hand ro se duidelijk liet merken. De mode show liet voorts zien dat de vrouw van vandaag, van 16 tot 60, bij Louzac te recht kan voor een bedrag van 125 gul den (easy budget) tot ruim 4.000 gul den (couture). In het laatste geval heeft men een gewaad waarop veel manuaal borduurwerk voorkomt, een voorliefde van Louzac uit zijn beginperiode als couturier. Pikant detail op deze in het Haagse Congresgebouw gehouden complete Jean Louzac show, waarin hij zich te vens als Singing Designer presenteer de, is dat hij ook modellen liet zien die hij speciaal voor Miss Brabant ontwierp, de 18-jarige May uit het Bra bantse Gemert. Deze werd vierde, tij dens de Miss Holland verkiezingen, die begin dit jaar in Amsterdam werden georganiseerd. Zij zal als prijs Ne derland mogen vertegenwoordigen bij de Miss Universal verkiezingen in ok tober van dit jaar in Tokio. En uiter aard zal zij daar de modellen van de zingende Voorburgse couturier met gepaste trots kunnen showen voor een wereldwijd publiek. Applaus verwierf Jean Louzac met zijn antwoord op de verbrede schouder partijen die de mode van vandaag die nen te beheersen: de vogellijn. Het sil houet van de vrouw met zulk een Lou zac pakje is gelijk een fladderend vo geltje dat haar vleugels zachtjes» in en tegen de wind uitslaat. En weer was zijn borduursel van de mystieke lijnen van een vogel zijn inspiratiebron. De Easy Budget collectie, die door Jean Louzac werd getoond, is voor het me rendeel te verkrijgen in de winkels van GAZAN, die vijftig vestigingen -in de lande heeft. Couturemodel in pink van Jean Louzac met manuaal borduurwerk. Ook uit de Louzac-kollektie: japonnen in een prima kwaliteit polyester/crèpe, ge heel gevoerd, in diverse modekleuren. De knopen In „ton sur ton". in de zaalvoetbalkompetitie kwamen maandagavond twaalf Schiedamse standaardteams in het veld. Er werden zeven overwinningen behaald twee gelijke spelen en drie verloren wedstrijden. In de sporthal Margriet werden acht wedstrijden afgewerkt waarvan Her mes DV OACN Boys en Excelsior'20 allen een nipte overwinning behaal den. Ursus en DRZ behaalden een ruime zege terwijl de Schiedamse Politie Sport Vereniging en WK aan één winstpunt kwamen SPSV-Lombardijen 2-2 De Schiedamse politie keek tegen een 0-2 achterstand aan bij de rust. In de tweede helft duurde het nog geruime tijd voordat Piet van de Hengel met een prachtige kopbal uit een voorzet van Arno Hennink kon tegenscoren. Toen kwam Lombar- dijen er niet meer aan te pas en kort voor tijd zorgde Peter Konijnenburg voor de gelijkmaker. Excelsior'20-NRC/Ommoord 3-2 Een hard werkend en goed combine rend Excelsior'20 speelde een goede wedstrijd tegen het eveneens goed spelende NRC/Ommoord. De Schie dammers namen al spoedig het heft in handen en na een kwartier zorgde Martin de Vette voor de openings treffer. In de tweede helft kwamen de Rot terdammers er beter in, maar Excel- sior-doelman Coen van de Pas wist van geen wijken en keerde menige schoten op fraaie wijze. Door een blessure van een Rotterdamse spe ler zakte NRC/Ommoord wat terug en John Kloppers en Willem Uitde- willigen profiteerden daarvan door elk een doelpunt op hun naam te la ten schrijven 3-0. Excelsi r kreeg het toen nog even moeilijk en moest zelfs twee tegentreffers toestaan, maar wist toch met de volle winst het veld te verlaten. Hermes DVS-Sparta 4 - 3 Rob van der Tuijn opende voor Her mes de score maar via een straf schop kwam Sparta langszij. De Rotterdammers wisten kort daarna Hermes-doelman Henny Semeijn wederom te passeren. De Schiedam mers hadden het geluk dat een schot van Jack Geeratz van richting werd veranderd en de Sparta-doelman daarop kansloos was ruststand 2-2. In het tweede bedrijf was het weer Van der Tuijn die Hermes aan een voorsprong hielp, maar ook toen kwam Sparta terug tot 3-3. Zeven minuten voor tijd bracht Hans Meijer de eindstand op 4-3 voor Her mes DVS. VVK-Hillesiuis In de eerste helft was het een gelij- kopgaande strijd en werden er geen doelpunten gescoord. In de tweede helft werkte WK speler Aad de Bruin de bal in eigen doel, maar Fred Smits maakte kort daarna weer gelijk 1-1. Op wat gelukkige wijze kwam WK op 2-1 doordat een schot van Peet van der Meer door een verdediger van Hillesluis van richting werd veranderd. Hillesluis kwam weer langszij en Ruud de With miste voor WK nog een straf schop. Demos-VVHR 2 - 4 Bij de rust keken de Schiedammers tegen een 0-1 achterstand aan. Good old Aad de Ruiter bracht zijn ploeg met twee fraaie doelpunten op een 2-1 voorsprong. Toen was al het kruit verschoten bij Demos en WHR kon met drie doelpunten kort achter elkaar de zege veilig stellen. André Tettero zag nog een straf schop gestopt door de Rotterdamse doelman. OACN Boys-FC Roestvast 4-3 Henk Lansbergen en Rob Speel- meijer scoorden in de eerste helft voor de Schiedamse ploeg. In de tweede helft kwam Roestvast (naamsverandering van FC Vecom) op 2-1 maar Piet Bouwer en Robert Gundlach voerden de voorsprong weer op tot 4-1 De V'aardingse ploeg bleef volhardiyi en zag hun harde werken beloond met twee doelpunten. Verder liet OACN het niet komen en bleef de volle winst in Schiedam. Vrfjdag werd in de Artotheek aan de Oosthavenkade 8 een expositie ge opend die bestaat uit het werk van twee in Rotterdam gevestigde kunstenaars. Op de tentoonstelling zijn onder ande re olieverfschilderijen, litho's en scUlp- turen te zien. De werken z|jn van de hand van Juke Stark en Henk van Ves- sem. Juke Stark volgde een opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag en Rotterdam, waar zij zich toelegde op beeldhouwen. Zij expo seerde meermalen in Rotterdam, Zie- rikzee em in „De Kunsthoeve" te Berg- haren. Juke maakte ook in opdracht een beeldhouwwerk voor een kleuter school in Zwijndrecht. Henk van Vessem volgde de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam, afdeling tekenen, schilderen en ontwerpen. Hij expose8rde eerder in onder andere Schiedam, Rotterdam (De Doelen), Lijnbaancentrum, Gale rie „De Kamer" en Galerie „Oculus" en in Sète en Montpellier (Frankrijk). De tentoonstelling in de Galerie-Artot heek is elke werkdag geopend van twaalf tot vijf uur. Vrijdagsavonds kan men er van zeven tot negen terecht. Op zaterdag is de Artotheek geopend van tien totvjjf. De expositie duurt tot en met 8 oktober van dit jaar. De toegang is gratis. Jean Louzac zet ook de herenlijn uit, zoals hier met jacks (links) in cotton tweed alsmede rechts in pin-vale. Verder een 100 pret katoeiien Louzac shirt en een Diggings shawl en petcombinatie. in de artotheek aan de Oosthavenkade werd vrijdagavond een expositie van sculpturen tan schilderijen geopend. Een foto gezien in dit blad die u best zou willen hebben? Voor 7,50 kan die foto de uwe wor den. Tenminste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen foto- redaktie, wat in 9 van de tien gevallen opgaat. Voor het nabe stellen van die foto's op formaat 18X24 knipt u de bewuste foto 'uit dit blad, noteert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw be stelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar de FOTODIENST RANDSTAD EDITIES, Koornmarkt 34, te Delft. Voor uw en ons gemak ontvangen wij hierbij gaarne een betaalcheque of giro-betaalkaart, volledig ingevuld en van uw handtekening voorzien. Telefonische verzoeken voor na bestellingen kunnen niet in be handeling worden genomen, ter wijl de op deze manier verkre gen foto's niet voor pubiikatie mogen worden gebruikt. Na ont vangst van de foto (en uw kran teknipsel) kunt u (als u geen cheque heeft bijgesloten) het ver schuldigde bedrag, 7,50 per afdruk dus, gireren op nr. 2395347, t.n.v. Randstad Foto dienst, Delft. DRZ-Metro 6 - 3 De Roode Zon had bij de rust al een 3-0 voorsprong door toedoen van Chris Wijnen, Gerrit de Kok en Ro nald van der Linden. Metro kwam terug tot 3-2 maar' Gerrit de Kok vergrootte de voorsprong weer tot 4- 2. Via 4-3 waren het Leen Castelein en Ronald van der Linden die DRZ op een ruime overwinning brachten. Mario Krabbendam, in het doel van DRZ, heeft zeer zeker bijgedragen aan de overwinning van zijn team. Ursus-C Portugues 10 -6 De Schiedammers startten zeer sterk en vooral Coen Steenbergen had een scoringsdrift want de eerste vijf doelpunten wist hij voor zijn re kening te nemen. Henk van Wijk bracht de ruststand op 6-0. Toen ging Ursus wat lakoniek te werk en kon Portugues wat terug doen. Maar de eindstand van 10-6 zegt vol doende voor de sterkte van Ursus. Overige uitslagen RFC-Schiednm 4-0. Zwaluwen-GSS 3-1, Overmaas-SW 2-4 en De Zwer- vers-DHS 1-2. Donderdagavond 27 september a.s. wordt in het Vrouwencafé, gehuisvest in één van de zalen van de Teerstoof .aan de Nieuwstraat 12 een film ver toond met als onderwerp „Vrouwen mishandeling". Toegangsprijs 1, aanvang 9 uur. Woensdag 3 oktober zal er 's mid dags even na twaalven zeer waar schijnlijk bij U aangebeld worden: kinderen van ruim 8000 scholen ko men bestellingen voor kinderpost zegels en wenskaarten opnemen. De opbrengst van de zo bekende ac tie "door het kind - voor het kind" is dit jaar in eigen land ondermeer bestemd voor de financiering van 19 gezinsbegeleidingsprojecten voor een periode van 3 jaar, waarbij het aan ouders van gehandicapte kinde ren mogelijk gemaakt wordt" hun kind (langer) thuis te houden. Met dit project zal een bedrag van 4 1/2 miljoen gulden gemoeid zijn. Voor wat het buitenland betreft heeft het Nederlands Comité voor Kinder postzegels voor de tijd van 6 jaar het Senegalese dorp Révane geadop teerd, onder het motto "Voor elk kind een Boom". Het Comité is be reid hiervoor een bedrag van 3 mil joen gulden beschikbaar te stellen, waarmee een herbebossingsproject en voorzieningen voor drinkwater, gezondheidszorg en onderwijs ge realiseerd kunnen worden. Zonder het project is er voor de kinderen van Révane geen toekomst, door de verontrustend snelle uitbreiding van de Sahel-woestijn. Het Comité Kin derpostzegels steunt overigens veel andere projecten voor kinderen in nood, in binnen- en buitenland. Ter gelegenheid van het Internationaal Jaar van het Kind zal de serie kin derpostzegels van dit jaar de rech ten van het kind uitbeelden. De foto toont Ahasane, een kind uit het dorp Révane, die ook op de postzegel van 55 ct. voorkomt. Foto: Willem Diepraam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 41