BZB-oefening bij HVO bijeen Commissie bedrijven Volksdansen voor 50-plussers Woudi in het poppentheater èlen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 47 - WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 Een gewande wardt afgevoerd, terwijl de brandweer verder gaat met bluts Ings- werkzaamheden. Historisch Jaarboek 1979 vol kronieken en verhalen Maandagavond werd op de eerste ledenbijeenkomst van de Historische Vereni ging VI aarding en het nieuwe „Historisch Jaarboek VI aardingen 1979" gepresen teerd. Het Historisch Jaarboek is bezig zijn plaats in Vlaardingen in te nemen. Dit jaar is bet boek gevarieerder van inhoud van vorig jaar. Kostelijke vergelijkingen kan men trekken indien men „De Kroniek van Vlaardingen 1928" legt naast de „Kro niek van Vlaardingen van 1978". In die vijftig jaar zijn welde tijden veranderd, maar de mensen rrietsof nauwelijks. Van historische betekenis is de bijdra ge van H.A.H. Boelmans Kranenburg „Vlaardingen Visserij van 1750 tot 1795". Boelmans Kranenburg be schrijft hierin een periode waarin Vlaardingse reders hun weg zochten tussen de klippen 4 van konkurrerende belangen, jaren waarin getuigd werd van goede en misse vangsten. Eveneens te vinden in het „Historisch Jaarboek 1979" is het al bekende arti kel van Ton Stolk, de dirigent van het Vlaardings Mannenkoor Orpheus, over dit koor: dit artikel is eveneens af zonderlijk verschenen als overdruk en gebruikt als relatiegeschenk van het jubilerende koor, dat vijfenzeventig jaar bestaat. Jan P. van Voort schrijft in het „Histo risch Jaarboek 1979" een stukje over het wel en wee van het Vlaardings be drijf „De Zeeman" (1821-1979), een geschiedenis waarin ekonomische aspekten en werkgelegenheid beschre ven worden die niets met de visserij te maken hebben maar alles met de ta bak, koffie en theehandel op de Hoog straat, waarin thans Joop en Mietje Stigter tot op heden die traditie voortzetten. In het Jaarboek zijn verder bijdragen te vinden over het Visserij- museum en het Streekmuseum Jan Anderson. De omslag van het Historisch Jarboek 1979 is in principe gelijk aan de twee voorgaande jaarboeken. Alleen de kleur is ditmaal blauw, en natuurlijk prijkt het nieuwe jaarcijfer op de om slag. D«( verkoopprijs van het Historisch Jaarboek 1979 bedraagt 19,50. Het boek, is evenais de voorgaande jaar boeken, verkrijgbaar b(j de boekhan dels (prijzen van de jaarboeken 1977 en 1978: 17,50). De leden van de Histo rische Vereniging Vlaardingen ontvan gen het nieuwe jaarboek, als deel van hun lidmaatschapsrechten, gratis. De presentatie van het nieuwe Jaar boek vond plaats in zal Prikkewater, op de hoek van de Westhavenkade en de Paralelweg. Op het programma stond voorts „Ge schiedenis en onzin", een voordracht van Theo Poelstra, archivaris van de gemeente Vlaardingen. Het verdere programma van de Historische Vereni ging Vlaardingen voor de komende winter ziet er als volgt uit (alle data vallen op maandag, de aanvang is in de I regel om acht uur): 22 oktober: Muziekzaal Visserijmu seum, Westhavenkade 54. J. H. Larooij: „Het leven van de visser man aan boord van een logger". Moge lijk met visserij-film. 19 november: zaal Maassluissedijk 5. M. C. M. van Adrichem: „Het Westland en Vlaardingen". De ge schiedenis van het Westland in relatie met Vlaardingen. 28 januari 1980: Gemeente-Archief, Plein Emaus. Jaarvergadering in een informele sfeer en een gezellige ledenbijeenkomst. .25 februari: zaal Bethelkerk, Burg. Verkadesingel. A. van den Berg: „Vlaardingen vóór de 2e wereldoorlog". 31 maart: Museum Jan Anderson, Kethelweg 50. Jan Anderson: „Vlaar dingen in de 2e wereldoorlog". 28 april: Muziekzaal Visserijmuseum, programma wordt nader aangekon digd. Zaterdag 17 mei, gereserveerd voor voorj aarsexku rsie. Illustratie uit het Historische Jaarboek 1979: Zeemanshuis aan de Westhaven- piaats omstreeks 1928. MAASLAND Op donderdag 27 september wordt een vergadering van de commissie voor de bedrijven gehouden. Aan de vergadering gaat een spreekrechtbijeenkomst, die om 16.00 uur begint, vooraf. De agenda vermeldt o.m. de vol gende punten: 1. Verslag van vergadering d.d. 30 augustus 1979. 2. Garanderen geldlening Tennisver eniging De Commandeur. Thans is nog niet bekend hoeveel geld de Tennisvereniging De Commandeur zal gaan lenen en tegen welke voor waarden. Aan de orde zal worden gesteld het raamwerk van het con cept-garantie besluit. 3. Bijdrage Tennisvereniging De Commandeur in kosten elektrici- teits- <<n watervoorziening. De Ten nisvereniging De Commandeur zal een bijdrage verschuldigd zijn in de kosten van een aanwezige hoog spanningskabel en transformator station voor de elektriciteitsvoorzie ning in dit gebied alsmede van een aangelegde hoofdwaterleiding. 4. Geluidsinstallatie voor raadzaal. Aan de orde zal komen het kosten- herstel tussen Philips en Siemens- apparatuur. Elke dinsdagmorgen is er volksdansen voor ouderen in het Dienstencentrum „Holy" aan de Willem de Zwijgerlaan 460, onder leiding van mevr. v. Eck- Klos. Voor beginners van 9.30-10.15 uur, en voor gevorderden van 10.45- 11.30 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom, zowel dames als heren. Voor nadere inlichtingen tel. 747380 of 741032. Op zaterdagmiddag 29 september is Clown Woudi weer te gast in Theater de Teerstoof, aanvang half drie. Voor degenen die dan verhinderd zijn, be staat de mogelijkheid de voorstelling van 6 oktober bij te wonen. Daama duurt het wel een tijdje voordat hij weer terugkomt. De voorstelling is ge schikt voor kinderen vanaf 4 jaar, er is geen leeftijdsgrens naar boven!! Toe gangsprijs 3,U kunt reserveren via de VVV Schiedam (266000) of via het theater en wel vrijdagavond of za terdag vanaf 13.00 uur (269455). Gere serveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. 5. Reparatie hogedrukspuit. Door een merkwaardig misverstand is do.or de reparateur van de hoge drukspuit telefonisch een verkeerd bedrag aan reparatiekosten opgege ven, t.w. 3650,Hierop is door de raad een krediet tot dit bedrag be schikbaar gesteld. De werkelijke kosten blijken echter te bedragen 11.300,Er is derhalve een aan vullend krediet nodig van 7650, 6. Uitvoering Beschikking geldelijke steun verbetering particuliere wo ningen. Er moet een principe-besluit genomen worden door de raad be treffende het aanvragen en aanvaar den en verstrekken van geldelijke steun, als bedoeld in deze beschik king. 7. Intrekking garantiebesluit Schietvereniging. De Schietvereni ging heeft geen gebruik gemaakt van de door de gemeente verleende garantie m.b.t. een af te sluiten geld lening van 45.000,Het betref fende raadsbesluit kan worden inge trokken. 8. Hetgeen verder ter tafel komt. Maandagavond van v)f tot zes nar werd op het terrein van HVO de jaar lijkse gezamenlijke BZB (Bedrljfs-zelf bescherming) oefening gehouden. De eefening vond plaats in en rond de bedrijfsschool van HVO aan de meest oostelijke zijde van de Koningin Wil- helminahaven. Aan deze oefening werd deelgenomen met EHBO-, reddings- en brandweerploegen van HVO, Cincinnati-Milacron, Nieuwe Matex en we waar Deze EHBO-ers schijnen te vuur was overal. gewande zullen heenbrengen, het de Romie (Rotterdamse Margarine- nindustrie). In totaal waren circa 75 personen bij -deze oefening betrokken. Onder hen was ook burgemeester Kie- boom. Bij deze oefening waren enkele verras singselementen ingebouwdwaaronder een ongeval met een tankwagen en een personenauto. Een groep Lotus-slach toffers werd, realistisch geschminkt, door de deelnemende BZ BZB-ers des kundig behandeld. De maandagavond gehouden oefening stond in het teken van het naderend afscheid van de heer C. Forrer, het hoofd beveiliging en bewaking van HVO en tevens „coordinator plaats ongeval" door diens vervroegde uittre ding. De algehele leiding van de oefe ning was in handen van het hoofd be drijfszelfbescherming van HVO, de heer R.C. van Jaarsveld, die tevens de functie van hoofd personeelszaken ver vult. Bij de oefening waren ook directiele den van de deelnemende bedrijven aanwezig, terwijl ook enkele functio narissen van de Inspectie Bedrijfszelf bescherming een kijkje kwamen ne- tigCDoorsie ramp net het 11 VU-terrein, waar op meerdere plaatsen dikke roo kwolken opstegen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1979 | | pagina 47